Strona 1 z 1

Silnik do NSTT Extruder z ściętym wałkiem

: 23 lut 2017, 18:12
autor: dragonn
Planuję wykonać sobie ten ekstuder http://www.thingiverse.com/thing:2090259 niestety wymaga on silnika z ściętym wałkiem, wiadomo są takie. Co mnie ale zastanawiało czy warto do takiego ekstrudera dawać silnik 400kroków/obrót? Czy przy przełożeniu 3:1 to nie ma sensu? Bo nie umiem znaleźć takiego z ściętym wałem.

Re: Silnik do NSTT Extruder z ściętym wałkiem

: 23 lut 2017, 19:10
autor: kswiorek
Na 3drukarki.pl jest, ja taki kupiłem

Re: Silnik do NSTT Extruder z ściętym wałkiem

: 23 lut 2017, 19:11
autor: Yorg 68
Jeżeli znajdziesz taki odpowiedni silnik z pełnym wałkiem to go po prostu zeszlifuj. Nie ma nad czym myśleć.

Re: Silnik do NSTT Extruder z ściętym wałkiem

: 23 lut 2017, 19:24
autor: dragonn
kswiorek pisze:Na 3drukarki.pl jest, ja taki kupiłem
400 kroków? 200 krokowe znalazłem bez problemu. Po prostu mnie zastanawia czy jest sens brać 400 krokowy.
Yorg 68 pisze:Jeżeli znajdziesz taki odpowiedni silnik z pełnym wałkiem to go po prostu zeszlifuj. Nie ma nad czym myśleć.
Też nad tym myślałem, tylko średnio mam pomysł jak to najbezpieczniej wykonać. Myślisz że da radę czymś takim http://i90.twenga.com/ogrod-i-majsterko ... 82875f.jpg czy lepiej ręcznie?

Re: Silnik do NSTT Extruder z ściętym wałkiem

: 23 lut 2017, 19:50
autor: DanyQsh
Nawet i szlifierką. Teraz w Lidlu za 99 zł :D Unieruchom w miarę oś i nie naciskaj zbyt mocno.

Re: Silnik do NSTT Extruder z ściętym wałkiem

: 23 lut 2017, 19:53
autor: kswiorek
Myślałem, że szukasz wersji 200 kroków

Re: Silnik do NSTT Extruder z ściętym wałkiem

: 23 lut 2017, 19:55
autor: dragonn
https://botland.com.pl/silniki-krokowe/ ... results=82 to myślicie że ten się nada? Ogólnie w przyszłości planuję zastąpić wszystkie silniki tymi.

Re: Silnik do NSTT Extruder z ściętym wałkiem

: 23 lut 2017, 20:39
autor: Artu
Tylko po co 400 kroków w ekstruderze, który "sam z siebie" ma przełożenie 3:1 :roll:

Re: Silnik do NSTT Extruder z ściętym wałkiem

: 23 lut 2017, 20:52
autor: dragonn
no właśnie pytałem wcześniej czy jest sens ale nikt nie odpowiedział xD.

Wysłane z mojego K10000 przy użyciu Tapatalka

Re: Silnik do NSTT Extruder z ściętym wałkiem

: 23 lut 2017, 21:01
autor: Artu
Przecież i tak będziesz miał rozdzielczość 600 kroków na radełku :good:

Re: Silnik do NSTT Extruder z ściętym wałkiem

: 23 lut 2017, 21:06
autor: dragonn
No zawsze można więcej czyż nie :D? Po prostu jest kwestia czy to będzie jakaś faktyczna różnica ;p. Ale rozumiem że nie będzie tak?

Re: Silnik do NSTT Extruder z ściętym wałkiem

: 23 lut 2017, 22:04
autor: samezrp
No a tak będzie 1200! Wolniej, ale dokładniej ;)

Re: Silnik do NSTT Extruder z ściętym wałkiem

: 23 lut 2017, 22:07
autor: dragonn
No tak tylko to pytanie czy taka dokładność jest w ogóle zauważalna :D.

Re: Silnik do NSTT Extruder z ściętym wałkiem

: 23 lut 2017, 23:02
autor: samezrp
Gorzej nie będzie, a jak silnik już jest... Jestem dokładnie na takim samym etapie i z tym samym "problemem" :)
BTW czy wydrukowałeś już? Mam radełko MK8 i jakoś ciężko wchodzi w otwór, do tego mam wrażenie, że NSTT_filament_guide jest za długi.

Re: Silnik do NSTT Extruder z ściętym wałkiem

: 23 lut 2017, 23:17
autor: dragonn
samezrp pisze:Gorzej nie będzie, a jak silnik już jest... Jestem dokładnie na takim samym etapie i z tym samym "problemem" :)
BTW czy wydrukowałeś już? Mam radełko MK8 i jakoś ciężko wchodzi w otwór, do tego mam wrażenie, że NSTT_filament_guide jest za długi.
Ja akurat silnika nie mam, chyba spróbuję najpierw na oryginalnym od LUME, trochę się bałem szlifować wałek ale jak widocznie się da to co mi tam :D. Dziś wydrukowałem dopiero podstawę, jutro będę następne części.

Re: Silnik do NSTT Extruder z ściętym wałkiem

: 24 lut 2017, 18:04
autor: dragonn
samezrp pisze:Gorzej nie będzie, a jak silnik już jest... Jestem dokładnie na takim samym etapie i z tym samym "problemem" :)
BTW czy wydrukowałeś już? Mam radełko MK8 i jakoś ciężko wchodzi w otwór, do tego mam wrażenie, że NSTT_filament_guide jest za długi.
Wydrukowałem właśnie ten guide i mi się wydaje że jest ok, w jaki otwór Ci mk8 źle wchodzi? Bo u mnie na luzu że hohoho

Re: Silnik do NSTT Extruder z ściętym wałkiem

: 24 lut 2017, 19:23
autor: samezrp
W ten główny, za łożyskiem. Obadam jeszcze raz w takim razie, bo widzę, że coś warstwy nie są idealnie w osi X.

Re: Silnik do NSTT Extruder z ściętym wałkiem

: 24 lut 2017, 19:26
autor: dragonn
IMG_20170224_192609.jpg
Wysłane z mojego K10000 przy użyciu Tapatalka

W ten? Jak tam może coś nie wchodzić Oo?

Re: Silnik do NSTT Extruder z ściętym wałkiem

: 24 lut 2017, 21:52
autor: Jureq
dragonn pisze: Też nad tym myślałem, tylko średnio mam pomysł jak to najbezpieczniej wykonać. Myślisz że da radę czymś takim http://i90.twenga.com/ogrod-i-majsterko ... 82875f.jpg czy lepiej ręcznie?
nie wiem czemu ale aż się prosi o migomat :DD

Re: Silnik do NSTT Extruder z ściętym wałkiem

: 24 lut 2017, 22:19
autor: Artu
Raczej ciężko będzie czymkolwiek (oprócz CNC) "zeszlifować" wałek pod tą zębatkę

Re: Silnik do NSTT Extruder z ściętym wałkiem

: 24 lut 2017, 22:49
autor: dragonn
Jeden że tak, drugi że nie xD i weź tu być mądrym.... pewnie spróbuję a najwyżej zamówię wtedy silnik jak się nie uda :D.

Re: Silnik do NSTT Extruder z ściętym wałkiem

: 24 lut 2017, 23:02
autor: Kopytko
Artu pisze:Raczej ciężko będzie czymkolwiek (oprócz CNC) "zeszlifować" wałek pod tą zębatkę
Wkręca w imadło wałeczek, wystawia ponad górną krawędz tyle ile trzeba, szlifuje pilnikiem.
Nie takie rzeczy ludzie robili w zawodówkach kiedyś:)

Hmmm, nie ja.......... ale słyszałem że można:)

Re: Silnik do NSTT Extruder z ściętym wałkiem

: 24 lut 2017, 23:03
autor: dragonn
No właśnie też na ten sam pomysł wpadłem.

Re: Silnik do NSTT Extruder z ściętym wałkiem

: 25 lut 2017, 09:15
autor: Artu
Do odważnych świat należy :DD Kiedyś, dawno, dawno temu na "warsztatach" w szkole robiłem młotek z pucka stali za pomocą pilnika... wymagana była dokładność 0,1mm :shock: A że miałem "plecy" na dziale obróbki mechanicznej, to zrobiłem go na frezarce, a później tylko "porysowałem" pilnikiem, aby "wyglądało" Obrazek

Re: Silnik do NSTT Extruder z ściętym wałkiem

: 26 lut 2017, 15:50
autor: samezrp
dragonn pisze:W ten? Jak tam może coś nie wchodzić Oo?
W takim razie chyba nie ten pierdolnik mam... Wydawało mi się, że do Toranado jest ten sam.

Re: Silnik do NSTT Extruder z ściętym wałkiem

: 26 lut 2017, 15:52
autor: dragonn
ludzie często mylą mk8 i 7, 7 jest większe, 8 jest mniejsze. 8 była orginalnie w lums

Wysłane z mojego K10000 przy użyciu Tapatalka

Re: Silnik do NSTT Extruder z ściętym wałkiem

: 26 lut 2017, 17:53
autor: samezrp
Mylą, nie mylą. Nie widziałem na oczy więc nie wiem, a na alle są/były MK7 opisane jako MK8 i chyba takie zanabyłem. W każdym razie teraz widzę, że MK8 ma 9mm fi, a ja na pewno mam więcej. Już kupiłem mniejsze. Zanim wrócę to pewnie spokojnie dotrą.