Tanio już było...

Przesyłki, sprawy celno-skarbowe, VAT, cło itp.
Awatar użytkownika
olo2000pm
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 9
Posty: 1394
Rejestracja: 26 mar 2018, 12:48
x 362

Re: Tanio już było...

Post autor: olo2000pm »

Napisałem do producenta o udostępnienie badań.
Co do stwierdzenia, "a ziemia jest płaska", Dziobu z takim podejściem to nikomu nie powinieneś wierzyć, nawet firmą takim jak Omron czy Advantech. Zasadniczo wszystko można zakwestionować. Natomiast matematyka nie kłamie, liczby nie kłamią. Tylko, że jak się coś twierdzi to wypadałoby to potwierdzić. Oczywiście nie musisz niczego potwierdzać i nie musisz niczego udowadniać.
Opowiadasz jakieś bajki tylko po to, żeby potwierdzić swoja tezę, tezę która jak widzę nie ma żadnego pokrycia w liczbach. W sumie to nie wiem po co i faktycznie FR - wydziel OFFTOP ;)
tomekr
// użytkownik zbanowany permanentnie od dnia 10 10 2020
Holgin
Postów w temacie: 5
Posty: 939
Rejestracja: 06 sty 2019, 18:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Prusa A8
x 479

Re: Tanio już było...

Post autor: Holgin »

olo2000pm, masz świadomość tego, że to, że sam zasilacz spełnia jakieś normy ma się nijak do urządzenia, które ostatecznie tworzysz? Płyta główna w drukarce ma bardzo duży wpływ, bo jest cyfrowa (zegar mikrokontrolera), silniki krokowe to już w ogóle koszmar EMC. Bez pomiarów możesz pomarzyć o spełnieniu jakichkolwiek norm.
dziobu, dragonn, Zepco
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 9
Posty: 8940
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5871
Kontakt:

Re: Tanio już było...

Post autor: dziobu »

Holgin pisze:Ale popytam naszego speca od EMC czy ma jakieś zdanie na temat MW.
No było by miło ;) Wiem że się rozwijają ale też trochę szkoda czasu i kasy na sprawdzanie tego samemu.

@olo2000pm
Szkoda że wybiórczo odnosisz się do pewnych kwestii.
Zrób jak uważasz, bo matematyka nie kłamie a zasilacz ma certyfikat. Skoro wszystko jest takie proste, to skąd tyle problemów? Ale pewnie nikt się na tym nie zna bo nie czytają stron producentów.

Widocznie pewne rzeczy musisz przeżyć sam i sam za nie zapłacić ;) OK, nic mi do tego. Nie musisz mi wierzyć i w sumie mam to gdzieś. Danych nie pokaże bo to formalnie nie moja własność. Będę miał swoje to się pochwale.

Z mojej strony EOT.
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Tanio już było...

Post autor: McKee »

dziobu pisze:Widocznie pewne rzeczy musisz przeżyć sam i sam za nie zapłacić
Na to jest bardzo proste wytłumaczenie: Krzywa Dunninga-Krugera i to w których jej miejscach obaj jesteście (potocznie się o tym mówi, że im mniej się ktoś zna tym bardziej myśli, że jest ekspertem).
dunning-kruger-3.jpg
dragonn, dziobu, $A$F, tomekr
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
Zepco
Postów w temacie: 1
Posty: 1555
Rejestracja: 25 kwie 2017, 22:23
Lokalizacja: Kielce
Drukarka: PRUSA i3 MK2S
x 294

Re: Tanio już było...

Post autor: Zepco »

Podsumowując, z zasilaczem i drukarką jest tak jak z filamentem przeznaczonym do kontaktu z żywnością a wydrukiem z niego. Niby filament ma papiery, ale wydruk potrzebowałby osobnych badań, żeby go dopuścić do użytku.
Prusa i3 MK2S
Anet A8 - rozebrana na części...
3DGence One
Awatar użytkownika
olo2000pm
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 9
Posty: 1394
Rejestracja: 26 mar 2018, 12:48
x 362

Re: Tanio już było...

Post autor: olo2000pm »

Takie tam rozmowy z producentem. Ma mi dosłać badania z niezależnego laboratorium :
"MEAN WELL power supply can be easily found everywhere in the world, in Europe we sold more than $350M a year.



So many devices in your life with trusted brand powered by MEAN WELL. https://www.meanwell.com/PBM/en/index.html



When you check our website you can easily find the CE declaration and you will be able to access our EMC report etc, further MEAN WELL have our own EMC lab in Taiwan.



Further on this topic, I would like to know where you based on when you said 90% claimed MEAN WELL cannot pass EMC?"

Producent usilnie dopytuje się o źródło danych, oczywiście nie podaje bo nie chcę nikomu robić problemów. To już ich trzecie zapytanie ;)
// użytkownik zbanowany permanentnie od dnia 10 10 2020
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Tanio już było...

Post autor: McKee »

Ale o co ci tak właściwie chodzi?

PS.: Jeżeli jako źródło podasz przypadkowego gościa z przypadkowego forum gdzieś w internecie (i to jeszcze w jakimś egzotycznym języku pisane posty) to problem zrobisz co najwyżej sam sobie, ale w zasadzie to się tylko ośmieszysz. Nie napiszą ci tego wprost ale stwierdzą, że gość, z którym rozmawiają jest po prostu niepoważny.
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Tanio już było...

Post autor: McKee »

PS2 (bo nie mogę edytować).: I rozumiesz, że jako producent to Ty wystawiasz certyfikat CE? Że konstruując drukarkę 3D możesz użyć taniego "zasilacza" do LED-ów, który sieje harmonicznymi jakby był radiostacją a nie zasilaczenm i mimo wszystko możesz wystawić na swoje urządzenie certyfikat CE (?).

(W sumie to naprawdę nie wiem o co ci chodzi).
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Holgin
Postów w temacie: 5
Posty: 939
Rejestracja: 06 sty 2019, 18:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Prusa A8
x 479

Re: Tanio już było...

Post autor: Holgin »

Olo, chyba nie zrozumiałeś za bardzo co mówił dziobu. Wiesz, że norm i testów EMC jest cała masa?
Awatar użytkownika
olo2000pm
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 9
Posty: 1394
Rejestracja: 26 mar 2018, 12:48
x 362

Re: Tanio już było...

Post autor: olo2000pm »

Mam świadomość, że bada się całe urządzenie, a nie pojedyncze elementy, te powinien badać producent. Problem w tym, że jeżeli wiadomo o problemach np. zasilaczy to nie ma sensu takiego zasilacza dawać do drukarki, którą chce się dać do badań. Powiem więcej, jeżeli wiadomo, że 90% zasilaczy pada w trakcie badań to po cholerę zawracać sobie głowę zasilaczami MW? A jednak się je poleca. Więc o co tutaj chodzi? Może Wam nie przeszkadza pozyskana wiedza od kolegi dziobu na temat chińskich zasilaczy MW, ale mnie to zaskoczyło. Z natury jestem dociekliwy, a że chce kupić zasilacz tej firmy to chcę wiedzieć jak się sprawy mają na prawdę.
Ja mam nadzieję, że producent wyjaśni ten problem.
// użytkownik zbanowany permanentnie od dnia 10 10 2020
ODPOWIEDZ

Wróć do „Import”