Kingroon KP3

Tutaj można pochwalić się drukarką już uruchomioną bądź kupioną
Awatar użytkownika
Trolinka
Postów w temacie: 2
Posty: 562
Rejestracja: 09 sty 2020, 01:22
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Bambu Lab X1C Combo
x 173

Re: Kingroon KP3

Post autor: Trolinka »

Jak chcesz drukować to Endera :P
Ja sobie wziąłem KP3S Pro S1 jako takie małe ustrojstwo na biurko pod ręka do....dłubania z nudów przy nim.
Fakt że to to działa niby out of box, nawet całkiem całkiem. Ale firmware to jakaś padaka :> Nawet Z offset to się robi.....poprawka w plika, flashowanie, próba, poprawka w pliku, flashowanie, próba :>>>> Co prawda jakiś tam się nowy pojawił ichniejszy który ma dodaną opcję w sofcie do ustawiania offsetu, ale nie sprawdzałem. Można też na marlina migrować niby.
A pazury dopiero wyciąga jak się klippera zapoda.
Ender będzie Ci drukować po prostu jaki jest. A tutaj trzeba wymienić przynajmniej firmware żeby to się dało po ludzku używać.
-------------------------------------------------
Bambu Lab X1C Combo ( Do drukowania)
Kingroon KP3S Pro S1 (Klipper & Orbiter 2.0 mod) (Do dłubania)
Adrian
Postów w temacie: 5
Posty: 39
Rejestracja: 09 sty 2021, 16:17
x 4

Re: Kingroon KP3

Post autor: Adrian »

Trolinka pisze: 03 lis 2023, 14:07 Jak chcesz drukować to Endera :P
Ja sobie wziąłem KP3S Pro S1 jako takie małe ustrojstwo na biurko pod ręka do....dłubania z nudów przy nim.
Fakt że to to działa niby out of box, nawet całkiem całkiem. Ale firmware to jakaś padaka :> Nawet Z offset to się robi.....poprawka w plika, flashowanie, próba, poprawka w pliku, flashowanie, próba :>>>> Co prawda jakiś tam się nowy pojawił ichniejszy który ma dodaną opcję w sofcie do ustawiania offsetu, ale nie sprawdzałem. Można też na marlina migrować niby.
A pazury dopiero wyciąga jak się klippera zapoda.
Ender będzie Ci drukować po prostu jaki jest. A tutaj trzeba wymienić przynajmniej firmware żeby to się dało po ludzku używać.
no ale to są właśnie rzeczy, przez które nie mogę się zdecydować.
Znacznie lepiej z pewnością pójdzie mi ogarnianie spraw softwareowych niż hardwareowych - w sensie jedno i drugie lubię, ale nawet to firmware wyjdzie taniej hehe :)

A ja nadal w kropce i nie wiem co brać.
Przed Enderem najbardziej wstrzymuje mnie rurka PTFE przy hotendzie i troooszeczkę wymiary bo mimo wszystko wolałbym coś bardziej kompaktowego - chociaż no do przełknięcia - bo idealnym wyborem dla mnie w tej cenie to byłaby Sidewinder X3 pro ale jest większa od nich.

Wyszedł Bambus A1 mini dziś w sprzedaży, ale nie ta kasa dla mnie.

Teraz kp3s pro s1 i E3 V3 SE idzie dostać za 500-700zł.
Awatar użytkownika
Andrzej_W
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 1795
Rejestracja: 16 lut 2020, 20:25
Drukarka: 3d Pen
x 766

Re: Kingroon KP3

Post autor: Andrzej_W »

Podlicz czas poświęcony grzebaniu to A1 wyjdzie taniej :D
Adrian
Postów w temacie: 5
Posty: 39
Rejestracja: 09 sty 2021, 16:17
x 4

Re: Kingroon KP3

Post autor: Adrian »

Andrzej_W pisze: 03 lis 2023, 15:31 Podlicz czas poświęcony grzebaniu to A1 wyjdzie taniej :D
aaa tam, ten czas traktuję jako wieczorny relaks zamiast Lego czy innych tam rozrywek :D
W sensie nie to, że lubie grzebać jakoś aż za bardzo - ale raz w tygodniu godzinke czy dwie dla relaksu mogę posiedzieć.

Zakładam oczywiście, że KP3S Pro S1 czy E3 V3 SE to mimo wszystko jest inna liga niż pierwsze Endery 3 i nie trzeba będzie grzebać w nich po godzinie codziennie.
A1 mini w sumie też na ten moment to rekomendacje lecą dzięki marce - a niewiadomo co przyniesie ten model. Pierwsze wysyłki dopiero na Boże Narodzenie.

Miałem 2-3 lata temu 4 sztuki Artillery Geniusa czyli też niska półka cenowa i byłem mega happy - w ogóle nie grzebałem.
Szukam czegoś z podobnymi wymaganiami kalibracyjnymi i konserwacyjnymi, no ale w nowym wydaniu, bo Genius swoje lata ma.
Pozbyłem się na 2 lata temu całego sprzętu i teraz szukam jednego, taniego modelu do pokoju bo człowiek z domu drukarek się pozbędzie, ale z głowy ciężko :D
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 2474
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 310

Re: Kingroon KP3

Post autor: mcxmcx »

Kupić bambu a1 w wersji jeden kolor.
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
Adrian
Postów w temacie: 5
Posty: 39
Rejestracja: 09 sty 2021, 16:17
x 4

Re: Kingroon KP3

Post autor: Adrian »

mcxmcx pisze: 03 lis 2023, 16:40 Kupić bambu a1 w wersji jeden kolor.
Najpierw napisałem:
zastanawiam się czy brać kp3s pro s1 i dołożyć 3d touch + magnetyczny stół z PEI, czy wziąć Ender 3 V3 SE i kupić tylko nakładkę PEI bo magnetyczny stół i autolevel już ma
a potem:
Wyszedł Bambus A1 mini dziś w sprzedaży, ale nie ta kasa dla mnie.

Teraz kp3s pro s1 i E3 V3 SE idzie dostać za 500-700zł.
I dostaję odpowiedź bambu a1......
Zaje...ta odpowiedź, szacuneczek....

Zaraz się zlecą obrońcy, no bo ja pare postów, tutaj ponad 2k postów - wiadomo, "szacuneczek", no ale kurde - aż sie odechciewa udzielania na takim forum z takimi wpisami....
Pjoter
Awatar użytkownika
Trolinka
Postów w temacie: 2
Posty: 562
Rejestracja: 09 sty 2020, 01:22
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Bambu Lab X1C Combo
x 173

Re: Kingroon KP3

Post autor: Trolinka »

Adrian pisze: 03 lis 2023, 15:00 A ja nadal w kropce i nie wiem co brać.
Przed Enderem najbardziej wstrzymuje mnie rurka PTFE przy hotendzie i troooszeczkę wymiary bo mimo wszystko wolałbym coś bardziej kompaktowego - chociaż no do przełknięcia - bo idealnym wyborem dla mnie w tej cenie to byłaby Sidewinder X3 pro ale jest większa od nich.

Wyszedł Bambus A1 mini dziś w sprzedaży, ale nie ta kasa dla mnie.

Teraz kp3s pro s1 i E3 V3 SE idzie dostać za 500-700zł.
A Kingroon też chyba ma zwykły hotend nie allmetal, nie pamiętam już. Tam było w ogóle V5 stare. Tak więc upgrade np. V6 allmetal dobrze dobrze.
Zresztą rurka PTFE to nie problem, wykręcić łącznik z ptfe i wkręcić allmetal ot cała zmiana. A jak chodzi o rozmiar to kingroon jest świetny malutki :-)
-------------------------------------------------
Bambu Lab X1C Combo ( Do drukowania)
Kingroon KP3S Pro S1 (Klipper & Orbiter 2.0 mod) (Do dłubania)
Awatar użytkownika
Pjoter
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 2014
Rejestracja: 16 lis 2017, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk
Drukarka: HEVO, MK3S
x 881

Re: Kingroon KP3

Post autor: Pjoter »

Ja bym bral KP3S Pro S1 (o ile to ta wersja z prowadnicach na 3 osiach) - bo najzwyczajniej nie lubię rolek :P i jako pierwszy upgrade dorobił klippera.
Niestety tak to jest ze na forum kilka osób ma drukarki Bambu i ciężko z tymi uzytkownikami sie rozmawia :D
konradsdev1, Fest, Adrian, roman
Moje wydruki | Thingiverse | PrusaPrinters
Anycubic i3 Mega - sprzedana
HyperCube Evolution #1 - worklog
Ender-2 - sprzedana
Prusa MK3S - odkupiona używana
HyperCube Evolution #2 - szukam na nią miejsca na razie w odstawce
Awatar użytkownika
Andrzej_W
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 1795
Rejestracja: 16 lut 2020, 20:25
Drukarka: 3d Pen
x 766

Re: Kingroon KP3

Post autor: Andrzej_W »

Ej ja tez poleciłem A1 :D
Ta co Pjoter napisał wygląda ciekawie cenowo też ok
Awatar użytkownika
Fest
Postów w temacie: 1
Posty: 348
Rejestracja: 17 paź 2022, 13:32
Lokalizacja: Wlkp. Wsch.
Drukarka: prawie Tronxy xy2
x 137

Re: Kingroon KP3

Post autor: Fest »

hmmm mam 3 drukarki, endera pierwszego też miałem. Z tych 3 to ten kartezjan, bedslinger czy jak go tam zwał stoi i się kurzy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drukarki FDM/FFF - wszystkie pozostałe”