Kingroon KP3

Tutaj można pochwalić się drukarką już uruchomioną bądź kupioną
Adrian
Postów w temacie: 5
Posty: 39
Rejestracja: 09 sty 2021, 16:17
x 4

Re: Kingroon KP3

Post autor: Adrian »

Pjoter pisze: 03 lis 2023, 19:29 Ja bym bral KP3S Pro S1 (o ile to ta wersja z prowadnicach na 3 osiach) - bo najzwyczajniej nie lubię rolek :P i jako pierwszy upgrade dorobił klippera.
Niestety tak to jest ze na forum kilka osób ma drukarki Bambu i ciężko z tymi uzytkownikami sie rozmawia :D
uff traciłem nadzieję, a tu proszę, ktoś jednak rozumie problem - zmieniam zdanie o forum :)

Dziękuję za Twoje zdanie na temat wyboru
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 2474
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 310

Re: Kingroon KP3

Post autor: mcxmcx »

Nie chcesz A1 a obracasz się w przedziale cenowym 500-700zl, i do tego musisz dodać 200-300 ma sensowne działanie.

Albo w częściach albo w czasie czy wkurwieniu.

To dodaj drugie 700, to nie jest jakiś pieniądz, i po prostu miej działająca drukarkę ;)

Tak, to będzie bambus, ale...

kiedyś porównywałem rynek drukarek teraz do rynku drobiem.kilka lat temu.

mamy multikoptera, mamy różne zajebiste konstrukcje, wymagają pracy, magii, etc.

Wchodzi DJI, cyk, działa, każdy to ogarnia, tracisz opcje bycia magiem a zyskujesz opcje że jest pewne.

Twój wybór, ale jeszcze jest prędkość druku i powtarzalność efektu.
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
Awatar użytkownika
cyfron
Postów w temacie: 2
Posty: 1436
Rejestracja: 30 sty 2019, 09:28
Lokalizacja: lubuskie
Drukarka: U30, SP Pro, UM2+
x 371

Re: Kingroon KP3

Post autor: cyfron »

Adrian pisze: 03 lis 2023, 13:31 podziel się proszę wrażeniami.
Bo zastanawiam się czy brać kp3s pro s1 i dołożyć 3d touch + magnetyczny stół z PEI, czy wziąć Ender 3 V3 SE i kupić tylko nakładkę PEI bo magnetyczny stół i autolevel już ma.
Pomijamy wymiary, nie mają żadnego znaczenia dla mnie.
Ja czekam na dostawę Ender 3 V3 KE - zobaczymy co to będzie warte.
Awatar użytkownika
Norbas
Postów w temacie: 3
Posty: 30
Rejestracja: 06 sie 2023, 16:46

Re: Kingroon KP3

Post autor: Norbas »

No to po jakimś tam czasie użytkowania KP3S Pro S1 powiem krótko. To jest zajebista malutka maszynka która drukuje wystarczająco jak na moje oczekiwania.
Zrobiłem kilka modyfikacji które mi ułatwiają jej użytkowanie
Uchwyt filamentu na górze z pominięciem czujnika filamentu.
Zamiast sprężyn dałęm silikonowe tulejki i od tego czasu poziomowanie stołu mi się nie rozjechało od 2 tygodni.
Doposażyłem w oświetlenie LED12V+stepdown bo brakowało mi oświetlenia stołu.
Zmieniłem szkło na PEI bo ze szkła oderwać wydruki to było wyzwanie.
Kilka jeszcze kosmetycznych zmian tak pod siebie.
Drukarka nie sprawia problemów. Jestem wręcz zaskoczony pozytywnie bo spodziewałem się, że trzeba będzie więcej pogrzebać.
W efekcie E3 S1Pro który dostał klippera w formie sonica pada odpalam jak mam do wydruku coś konkretnego.
Na codzienne drukowanie na własne potrzeby kingroon w zupełności wystarcza.
Jedyne z czym się jeszcze nie uporałem, to fakt, że na stockowym firmware LEDy świecą idealnie.
Jak wgram Marlina to w momencie jak drukarka zaczyna drukować moje oko dostrzega, że LEDy jakby mrygały. Trzeba się wpatrzeć, moja żona tego nie dostrzega, ja owszem. Szukam rozwiązania tego problemu ale za słabo się na tym znam by samemu wiedzieć o co chodzi, dlatego siedzę na Stock firmware które jak na razie jest dla mnie wygodniejsze niż Marlin, ale to zapewne kwestia przyzwyczajenia.
Drugi problem jaki napotkałem to 3DTouch. Założyłem kilka dni temu, ale coś robię nie tak, bo zarówno na stocku jak i na marlinie czujnik wysuwa się raz podczas włączenia drukarki, włączam autoleveling i głowica jedzie na środek stołu, potem w dół ale czujnik mimo, że świeci na filoetowo to nie wysuwa czujnika i głowica ląduje w stole. Na marlinie mam napis set z-offset first , ale nie reaguje na guzik jechania głowicy w dół, może to jakoś inaczej trzeba ustawić a ja po prostu nie wiem. W efekcie szukam informacji, a sam czujnik na razie odłączyłem od płyty głównej i tylko wisi na karetce.
Nie mniej jednak zapewne uda się ogarnąć temat, może ktoś z Was podpowie?
Drukarkę polecam jako na prawdę wartą zakupu w niskim budżecie.
Malutka choć dosyć ciężka, zgrabna i robi co do niej należy.
Kupowałem z zamiarem pobawienia się i sprzedaży, jednak u mnie zostaje bo zwyczajnie ją bardzo polubiłem.
PS. Zapomniałem dodać, że drukuję PLA, PET-G, ASA, TPU, FLEX - bez żadnych problemów.
Oczywiście do większych wydruków z ASA/ABS potrzebna komora ale niewielkie bez komory wychodzą ok.
Pierwszą komorę zrobiłęm z pudła.
Teraz już stoi w szafce zrobionej pod dwie drukarki i czeka aż zamówię plexę na drzwiczki by można było mówić o komorze.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drukarki FDM/FFF - wszystkie pozostałe”