Strona 1 z 1

BTT SKR V1.4 i TB6600

: 23 wrz 2020, 12:13
autor: skowina
Witam

Doktoryzuję się z podłączeniem TB 6600 do SKR 1.4.
Wszystkie jutuby pokazują tylko podłączenie do Arduino, o SKR 1.4 nie znalazłem.
Moja zagwozdka brzmi:
Czy do SKR 1.4 TB6600 podłączamy łącząc wszystkie minusy do minusa na płycie i sterowanie jest plusami, czy na odwrót czyli łączymy wszystkie plusy, podłączamy do +5V na płycie,a sterowanie jest minusami ?

https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q ... e65ltrrHuw

Sorry za długość linku, jest to link z możliwością podpięcia tego sterownika.

Drugie pytanie, a bardziej potwierdzenie, to rozumiem że aby podłączyć zewnętrzny sterownik do tej płyty to wyciągamy wszystkie zworki na danej osi ? dobrze doczytałem ?

Re: BTT SKR V1.4 i TB6600

: 23 wrz 2020, 12:29
autor: dziobu
skowina pisze:Czy do SKR 1.4 TB6600 podłączamy łącząc wszystkie minusy do minusa na płycie i sterowanie jest plusami, czy na odwrót czyli łączymy wszystkie plusy, podłączamy do +5V na płycie,a sterowanie jest minusami ?
Wiring instructions
There are three input signals in all: ① Step pulse signal PUL +, PUL-; ② Direction
signal DIR +, DIR-; ③ off-line signal EN +, EN-. The driver supports common-cathode
and common-anode circuit, you can select one according to your demand
Na stronie 3 masz wersje rysunkową.

Zapewne na tych liniach masz optoizolację więc zasilasz LEDy; a tym wszystko jedno którą linią sterujesz.
skowina pisze:Drugie pytanie, a bardziej potwierdzenie, to rozumiem że aby podłączyć zewnętrzny sterownik do tej płyty to wyciągamy wszystkie zworki na danej osi ? dobrze doczytałem ?
Z tego co kojarzę to zworki wchodzą i wychodzą z stepsticków. Jeśli korzystasz z zewnętrznych sterowników do których idą tylko linie sterujące to zworki nie powinny mieć żadnego znaczenia bo i tak są wiszące.

Re: BTT SKR V1.4 i TB6600

: 23 wrz 2020, 12:33
autor: Berg
robisz dobre zdjęcie w dobrej rozdzielczości swojej płyty z leżącym obok sterownikiem i w Paint dorysowujesz kolorowe kreski, pokazując co jak chcesz podłączyć.
Inaczej nikt Cię nie zrozumie, a nawet jak zrozumie i odpowie to ty nie będziesz pewien, czy ktoś zrozumiał i dobrze odpowiedział.

Re: BTT SKR V1.4 i TB6600

: 23 wrz 2020, 12:38
autor: skowina
Ok,
Na SKR jest 6 pinów !
1 - Vbb, 2- 3.3V, 3 - GND, 4-..EN,5-,,step,6-..dir
I teraz czy na TB 6600 łącze minusy , wpinam do 4-GND, a reszta jako + do EN,STEP, DIR..
czy wersja druga: łącze PLUSY i wpinam do 1-VBB, a resztę jako - do EN,STEP,DIR
:) to jest zagwostka :)

Skłaniam się do wersji minusowej, ale pytam z uwagi czy jak pomylę to nie ujaram płyty.

Re: BTT SKR V1.4 i TB6600

: 23 wrz 2020, 21:35
autor: skowina
Zapewne na tych liniach masz optoizolację więc zasilasz LEDy; a tym wszystko jedno którą linią sterujesz.
Dzięki za rozjaśnienie ciemności.

Podłączyłem jako sterowanie plusami, a minusy złączyłem. Nawet się zaczął kręcić, bez zbędnego dymu.

:piwo:

Re: BTT SKR V1.4 i TB6600

: 04 kwie 2024, 13:49
autor: Lukas777
Gratulacje
Ja mam SKR 1.3
I u mnie nie zadziałało.
Trzeba coś w oprogramowaniu przestawiać?
Pozdrawiam ?

Re: BTT SKR V1.4 i TB6600

: 04 kwie 2024, 13:58
autor: Jarewa
Musi działać opragromowanie nie ma nic do rzeczy, jedynie wydajność prądowa I/O ale na to są sposoby.

Re: BTT SKR V1.4 i TB6600

: 04 kwie 2024, 14:09
autor: Lukas777
Dziękuję dziękuję!
Wydajność prądową wyjścia z płyty SKR na sterownik tb6600?
Tak?
Jak sprawdzam z zasilacza i podaję impulsowo napięcie na step+ to silnik przeskakuje o krok.
Z płyty SKR to nie działa.
Jakim sposobem można to wykonać.
Pozdrawiam.

Re: BTT SKR V1.4 i TB6600

: 04 kwie 2024, 14:14
autor: Rozarh
Możliwe, że twój soft podaje zbyt krótki impuls na "step" i sterownik nie zdąży zareagować. Zerknij w dokumentację sterownika i oprogramowania jakie używasz. Teoretycznie TB6600 nie mają jakichś wygórowanych czasów. U mnie działało od strzała. Dopiero przejście na DM556 sprawiło, że zainteresowałem się tematem.

Re: BTT SKR V1.4 i TB6600

: 04 kwie 2024, 14:42
autor: Lukas777
Dziękuję:) !!
Kurcze, wybacz ale ciężka jeszcze dla mnie Twa mowa ;)
Jestem nowiciuszem :(
Instrukcje TB6600 sprawdzę.
Rozumiem, że chodzi o długość impulsu w milisekundach?
Drukarka pracuje na marlinie.
Sam zbudowałem drukarkę ale płyta była już zaprogramowana.
Niewiem jak podejrzeć jakie ma ustawienia.
Nie wiem jak zgrać z płyty głównej kopię programu na laptopa, żeby móc podejrzeć ustawienia w programie VScode.
Oglądam youtuby z kanału Ed's 3D tech. Ale niewiem jak pozyskać potrzebną wiedzę i gdzie szukać.
Dziękuję za wszelkie wsparcie i podpowiedzi!

Re: BTT SKR V1.4 i TB6600

: 04 kwie 2024, 16:07
autor: Jarewa
Rozarh pisze: 04 kwie 2024, 14:14 Możliwe, że twój soft podaje zbyt krótki impuls na "step" i sterownik nie zdąży zareagować. Zerknij w dokumentację sterownika i oprogramowania jakie używasz. Teoretycznie TB6600 nie mają jakichś wygórowanych czasów. U mnie działało od strzała. Dopiero przejście na DM556 sprawiło, że zainteresowałem się tematem.
Jest możliwe ale standardowe ustawienia maja długie impulsy. Bardziej bym obstawiał bo logika SKR tam jest 3V3 volta a tb6600 jest na 5V z wymaganiami 8-15mA. Zwiększając czas impulsu może pomóc aleto pudrowanie problemu..

Zalecał bym wzmacniacze sygnału są do kupienia nie wiem czy w polsce ale mks ma takie w chinach.
tb.jpg
Takie cos jest tego od groma https://pl.aliexpress.com/item/10050047 ... ry_from%3A