Strona 1 z 1

Maxiwatt hotend

: 26 wrz 2020, 19:59
autor: tapy
Bawił się ktoś tym? Zaciekawił mnie ten wynalazek - https://www.amazon.com/Maxiwatt-Cylinde ... B06Y5RKCPL
Tu film:

źródło: https://www.youtube.com/watch?v=DY3FJ2kFXtM

Re: Maxiwatt hotend

: 26 wrz 2020, 21:00
autor: Pjoter
Obejrzałem film, przeczytałem link do Amazona, przeczytałem ich główną stronę. Nadal nie wiem czemu miałbym wymienić heatblock v6 na ichciny wynalazek. Brak im jakichkolwiek danych poza zapewnieniami że ich jest lepszy.

Re: Maxiwatt hotend

: 26 wrz 2020, 22:20
autor: McKee
Czytając opinie na Amazon: Raczej nie warto tego kupować. Brak gwarancji i monolityczna budowa. Jak się popsuje to możesz tylko wyrzucić ... a podobno psuje się częściej niż normalne (co mnie zresztą dziwi lekko, bo w sumie co za filozofia zrobić w miarę dobrą grzałkę).

Re: Maxiwatt hotend

: 26 wrz 2020, 23:30
autor: olo2000pm
McKee pisze:Jak się popsuje
Robię drukarki 3d od 6ciu lat i nigdy nie zdarzyło mi się, żeby grzałkę lub termistor szlak trafił. Za to jedno jest pewne, grzałka się nie wysunie i drukarka się nie spali. Niewątpliwie jest to bezpieczniejsze niż w tradycyjnych glowicach.
Nie wiem dlaczego ale znaczek na tej grzałce kojarzy mi się z Sony ?

Re: Maxiwatt hotend

: 26 wrz 2020, 23:48
autor: dziobu
Pjoter pisze:Nadal nie wiem czemu miałbym wymienić heatblock v6 na ichciny wynalazek.
Już ktoś kiedyś o tym wspominał. Chyba przy wątku o szybkim druku.
  • Grzałka umieszczona wokół otworu a nie z boku -> lepszy przepływ ciepła,
  • Miejsce na termistor - umiejscowiony możliwie blisko środka.
  • Kompaktowa budowa.
Też bym nie kupił. Nie wiem po co ;)

Re: Maxiwatt hotend

: 27 wrz 2020, 07:12
autor: Artu
Już w 20018r. "czaiłem się" na coś takiego: https://pl.aliexpress.com/item/32822906553.html ale mi jakoś przeszło :mrgreen:

Re: Maxiwatt hotend

: 27 wrz 2020, 07:48
autor: McKee
olo2000pm pisze:
McKee pisze:Jak się popsuje
Robię drukarki 3d od 6ciu lat i nigdy nie zdarzyło mi się, żeby grzałkę lub termistor szlak trafił.
No widzisz - ja też tego nie rozumiem jak można zrobić coś zarazem tak prostego i tak często psującego się. Ale to jest fakt. Podpowiem: z faktami się nie dyskutuje, więc poczytaj sobie komentarze. Ludzie po kilku miesiącach od zakupu piszą o uszkodzeniach i braku gwarancji / braku kontaktu z producentem. A prawdopodobnie nie wszystkim się chciało o tym pisać. Dla mnie to jest duży minus.

PS: 3,5 gwiazdki na 5 możliwych to naprawdę kiepski wynik na Amazonie.

Re: Maxiwatt hotend

: 27 wrz 2020, 08:32
autor: seler1500
olo2000pm pisze:
McKee pisze:Jak się popsuje
Nie wiem dlaczego ale znaczek na tej grzałce kojarzy mi się z Sony ?
Logo Sony Walkman? :D

Re: Maxiwatt hotend

: 27 wrz 2020, 12:57
autor: FlameRunner
McKee pisze:PS: 3,5 gwiazdki na 5 możliwych to naprawdę kiepski wynik na Amazonie.
Ogólnie coś poszło nie tak z tymi gwiazdkami (wszędzie, nie tylko na amazonie). Nic nie może być po ludzku "dwa na pięć - byle jakie, ale bardzo tanie", nie może być "trzy na pięć - przeciętne", nie ujdzie nawet "cztery na pięć - spoko, ale bez szału". Każdy szmelc musi mieć co najmniej cztery i pół, a każdy sprzedawca (tu już mowa konkretnie o allegro) musi mieć zgodność z opisem, obsługę kupującego i koszt wysyłki na poziomie praktycznie pięć na pięć. :crazy:


PS There's always a relevant XKCD comic. https://xkcd.com/1098/

PPS Przepraszam za offtop; wydajemisie, że główny temat i tak został z grubsza wyczerpany. ;)

Re: Maxiwatt hotend

: 28 wrz 2020, 09:41
autor: dragonn
olo2000pm pisze:
McKee pisze:Jak się popsuje
Robię drukarki 3d od 6ciu lat i nigdy nie zdarzyło mi się, żeby grzałkę lub termistor szlak trafił. Za to jedno jest pewne, grzałka się nie wysunie i drukarka się nie spali. .
Raz mi się zdarzyło że padła grzałka, dostała zwarcia i przez chwilę pracowała z wielokrotnie większą mocą po czym padła całkiem. Za to nigdy nie wysunęła mi się grzałka niezależnie od konstrukcji głowicy, wystarczy pamiętać żeby ją dokręcić.
Fakt że były takie Anety gdzie chyba nie było żadnego dokręcenia, ale to już mam nadzieję prehistoria.

Re: Maxiwatt hotend

: 28 wrz 2020, 09:57
autor: Berg
raz mi padła grzałka
raz ukruszył się drut, w dobrej, markowej grzałce zaraz przy grzałce przy pierwszym montażu
raz ułamałem bo za bardzo kombinowałem

wydaje mi się, że miedziany zaizolowany z zewnątrz blok całkiem nieźle załatwia sprawę dystrybucji ciepła.

Re: Maxiwatt hotend

: 14 gru 2021, 11:27
autor: jzagaja
Mam troche grzałek Maxiwatt 12V i 24V jeśli ktoś chce się pobawić oddam za symboliczna kwotę.
828077c142af8f084c2fb7994647.jpg

Re: Maxiwatt hotend

: 14 gru 2021, 11:48
autor: morf
Gielda?