Wymiana dyszy z 0,4mm na 0,2mm

Dla zupełnie zielonych w temacie druku 3D
Awatar użytkownika
samezrp
Postów w temacie: 1
Posty: 1023
Rejestracja: 29 paź 2016, 15:57
x 66

Re: Wymiana dyszy z 0,4mm na 0,2mm

Post autor: samezrp »

Trochę musisz obniżyć głowicę. Choć dziwne, że skirt się klei dobrze.
Awatar użytkownika
japim
Postów w temacie: 1
Posty: 704
Rejestracja: 12 lis 2019, 14:15
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: W sumie 19...
x 205
Kontakt:

Re: Wymiana dyszy z 0,4mm na 0,2mm

Post autor: japim »

Bo drukując z tak małą dyszą wysokość pierwszej warstwy i płaskość stołu jest krytyczna.
Jeżeli drukujesz z dyszą 0.4 i pierwsza warstwa to np 0.25 to płaskość stołu w ganicy 0.05mm Oznacza, że warstwa może mieć 0.2 i 0.3 - czyli i tak i tak się przyklei bo różnica to "tylko" 20%.
Przy warstwie 0.1 (lub mniejszej) na tym samym stole warstwa może mieć 0.05 jak i 0.15... Czyli albo ekstruder nic nie wyciśnie albo będzie drukował w powietrzu...
Pozdrawiam,
Przemek

Moje projekty 3D: https://www.thingiverse.com/Japim/designs
Aktualne projekty modelarskie: https://www.rcgroups.com/forums/member.php?u=174992
stachu6000
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 7
Posty: 17
Rejestracja: 17 paź 2020, 20:19
x 1

Re: Wymiana dyszy z 0,4mm na 0,2mm

Post autor: stachu6000 »

Zmierzyłem suwmiarką pierwsze warstwy które w miarę wyszły i rzeczywiście suwmiarka pokazuje ponad 0,1, nawet lekko ponad 0,15, pierwsza warstwa drukuje się o grubości 0,12mm. To oznacza, że kartka jest już za mało dokładna, idę do sklepu "kupić" paragon :p.
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 3239
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1598

Re: Wymiana dyszy z 0,4mm na 0,2mm

Post autor: morf »

Przestancie z tym poziomowaniem na kartke/wizytowke/paragon/wesoły papier.
Ma być dobrze a nie "na kartke".
Done is better than perfect.
zontar
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 83
Rejestracja: 21 lis 2017, 23:22
x 7

Re: Wymiana dyszy z 0,4mm na 0,2mm

Post autor: zontar »

W slicerze ustaw sobie pierwszą warstwę na jak najwyższą w stosunku do dyszy. Stół poziomujesz na kartkę papieru ? Jeśli tak to po poziomowaniu, puść wydruk jakiegoś okręgu czy kwadratu i ustaw stół by pierwsza warstwa była identyczna na całym obwodzie, no i ma się trzymać doborze stołu. Oczywiście gdy stół krzywy to warstwa nie będzie idealna, trzeba rozsądnie do tego podejść.

Dodam jeszcze że ten okrąg najlepiej zrób w miejscu i wielkości przyszłego wydruku modelu, czyli możesz włączyć brim w slicerze i go obserwowac.
stachu6000
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 7
Posty: 17
Rejestracja: 17 paź 2020, 20:19
x 1

Re: Wymiana dyszy z 0,4mm na 0,2mm

Post autor: stachu6000 »

Dziękuję za rady. Poprawiłem wysokość stołu względem głowicy, lecz nadal elementy się nie przyklejały, pewnie były po prostu za małe. Duże koło które sobie narysowalem, żeby sprawdzić odległość drukowało się bez problemu. Teraz puściłem to samo z klejem i świetnie wszystko wyszło, ale przesadziłem z dokładnością.
Dziękuję za pomoc!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o sprawy podstawowe”