Tablet graficzny

Rozmowy na luzie np. o pogodzie lub śmiesznych kotach
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 8
Posty: 8959
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5875
Kontakt:

Re: Tablet graficzny

Post autor: dziobu »

A jeśli działa? :D
q1.jpg
q2.jpg
q3.png
q4.jpg
edit.
q5.jpg
Ostatnio zmieniony 26 paź 2020, 12:16 przez dziobu, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 7
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Tablet graficzny

Post autor: FlameRunner »

A jeśli działa, to inna rozmowa!
Nie spodziewałem się takiego efektu, na kilku pierwszych z brzegu filmikach wyglądało to zupełnie inaczej.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 8
Posty: 8959
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5875
Kontakt:

Re: Tablet graficzny

Post autor: dziobu »

Bo trzeba szukać pod zdalny monitor a nie wirtualny tablet ;)

Kiedyś już to testowałem ale nie pomyślałem że mam tablet z rysikiem. Więc wątek też mi się przydał :D
Spacedesk.
Soft na andka: https://play.google.com/store/apps/deta ... edesk.beta
Driver na PC: https://spacedesk.net
Wady: działa tylko przez sieć (dla mnie wada; mogę podpiąć USB i pewnie było by szybciej).
Ale to tyle wad. Działą rewelacyjnie. I jest fri bez reklam.

Na andku można normalnie przejść do innej aplikacji, coś tam porobić i wrócić do "wirtualnego ekranu".

Aha - mam Galaxy Note 10.1 (GT-N8000).

edit.
Poprawka - działa przez USB - https://spacedesk.net/user-manual/##item_509
Po dobraniu nastaw jakości (kodowanie obrazu, fps, jakość) chodzi płynnie. Fajne ;)
Ostatnio zmieniony 26 paź 2020, 12:35 przez dziobu, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
SQ9KRD
Postów w temacie: 2
Posty: 636
Rejestracja: 29 sty 2017, 10:00
Lokalizacja: Godów
Drukarka: XYZ PRO 1.0 3in1
x 107

Re: Tablet graficzny

Post autor: SQ9KRD »

FlameRunner pisze:
SQ9KRD pisze:Hmm a gdyby tak tablet graficzny sparować z Fusionem 360 lub innym CAD`em ?? ktoś zna może podobne rozwiązanie ??
Ale po co? Tablet graficzny jest po to, żeby coś narysować "jak na kartce", wraz z przeniesieniem na cyfrowe płótno wszystkich cech i niedoskonałości ręcznego rysowania. Miarą jakości tabletu graficznego jest między innymi to, jak precyzyjnie reaguje na siłę nacisku i kąt piórka. Jaki byłby z tego pożytek w CAD?

Jeśli Cię korci, żeby coś kupić, to pomyślałbym raczej o bardzo dobrej myszy. ;) Albo manipulatorze 3D?

[
W ostatnim tygodniu zalała mnie ilość zleceń typu - odtwórz kaształt na podstawie tego badziewia ..... Skanowanie, odbijanie jest czasochłonne.
Jeśli mogę coś przyłożyć do tabletu odrysować bezpośrednio do cada a potem to poddać obróbce to jestem już przynajmniej 3 kroki do przodu :)
Manipulator mam prostego 3DConnexion`a i spełnia moje oczekiwania ;)
Drukarki:
Da Vinci 1.0 Pro 3in1 - dla ABS`u , AnyCubic I3 Mega x 2 - dla PLA ,Anycubiq Delta Kossel - Linear - dla zabawy, AnyCubic Photon - dla detali, AnyCubic X - pole 300x300x305 + TPU
Ultimaker 2 ext - progress 65%
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 2476
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 310

Re: Tablet graficzny

Post autor: mcxmcx »

Moja żona uczy, zdalnie ostatnio.

Ma tablet graficzny z rysikiem taki zwykły huion i dwa monitory
To jest najwygodniejsza konfiguracja, dlatego że na jednym monitorze ma podgląd na ucznia / uczniów i materiały, a na drugim prezentacje.

Tablet działa w trybie dokładania notatek do ppt czy też jako whiteboard dzielony z uczniami.

Mam też huion fhd monitor z obsługą rysika / tabletu, jak to zwał, ale... nie jest wygodnie pisać jak działa jako monitor i nie jest wygodnie używać jak działa jako tablet, bo trzeba mocno kręcić głowa (monitor z podglądem / monitor do notatek).

Wypracowana konfiguracja to właśnie dwa monitory i tablet do pisania (oraz mikrofon, słuchawki etc).

(Właściwie żona zakosila dzieciakom stanowisko do gier i YouTube).

Fotki ze sprawdzania prac domowych.
Załączniki
IMG_20201026_113530.jpg
IMG_20201026_113447.jpg
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
Awatar użytkownika
sagittario
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 336
Rejestracja: 27 kwie 2018, 11:25
Lokalizacja: Nysa
Drukarka: Anet A8, Inventor
x 133

Re: Tablet graficzny

Post autor: sagittario »

Pomijając równię pochyłą naszego szkolnictwa... to czasem pracodawca do pracy zdalnej nie powinien zapewnić sprzętu? :D
Moja żona jeszcze chodzi uczyć do szkoły ale jak klasy 1-3 przejdą na zdalne to mnie chyba w domu k... weźmie z ilością sprzętu. A jeszcze to do sieci podłączyć :D
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 7
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Tablet graficzny

Post autor: FlameRunner »

SQ9KRD pisze:W ostatnim tygodniu zalała mnie ilość zleceń typu - odtwórz kaształt na podstawie tego badziewia ..... Skanowanie, odbijanie jest czasochłonne.
Jeśli mogę coś przyłożyć do tabletu odrysować bezpośrednio do cada a potem to poddać obróbce to jestem już przynajmniej 3 kroki do przodu :)
Jak masz konkretne zastosowanie, to nie rozumiem pytania. :P Od ręki możesz kupić Intuos A4 za 200 zł. Z punktu widzenia systemu operacyjnego i programu CAD, tablet będzie działał jak mysz.
dziobu pisze:Kiedyś już to testowałem ale nie pomyślałem że mam tablet z rysikiem. (...) Aha - mam Galaxy Note 10.1 (GT-N8000).
To teraz kwestia, co kto ma w szufladzie.
Czy polecałbyś zakup takiego tabletu multimedialnego specjalnie do tego zastosowania?
Pytam, bo ja bym wolał za podobne pieniądze (200 zł + 200 zł) kupić normalny monitor FHD i wspomnianego wyżej Intuosa - sądzę, że czytelność ekranu i precyzja rysowania to będzie zupełnie inna liga. Ogólnie bardzo mi się podoba koncept stanowiska roboczego, które pokazał mcx.
sagittario pisze:Pomijając równię pochyłą naszego szkolnictwa... to czasem pracodawca do pracy zdalnej nie powinien zapewnić sprzętu? :D
Żartowniś. :D
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 8
Posty: 8959
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5875
Kontakt:

Re: Tablet graficzny

Post autor: dziobu »

FlameRunner pisze:Czy polecałbyś zakup takiego tabletu multimedialnego specjalnie do tego zastosowania?
Jako ekspert mający już 2-3 minuty doświadczenia to mogę powiedzieć że nie wiem :D

Działa to sprawnie. Porównał bym to do pracy przez zdalny pulpit.
Po podpięciu USB i zjechaniu jakością film leciał na pełnym ekranie płynnie i na upartego to dało by się go oglądnąć (ograniczyłem ilość kolorów).
Opóźnienie w obsłudze rysika/myszki - jak zdalny pulpit. W sumie mój poprzedni Wacom (Volito 2) też podobne miał.

Do tego warto wspomnieć że rysik w tablecie też jest średni sam w sobie i ma pewne opóźnienie; m.in dlatego przestałem go używać. Mam jeszcze gdzieś komórkę z rysikiem (5") ale nie wiem czy działa.
(idealnie to działaą w Lenovo Yoga, ale to nie ta półka cenowa)

Do doraźnej zabawy to rozwiązanie jest fajne. Mi pasuje bo potrzebuję czasem odejść z monitorem (dokumentacja/projekt) dalej od PC i to będzie dobrą opcją.

Do pracy - za nic. Ale tu jestem bardzo wybredny.
FlameRunner pisze:Pytam, bo ja bym wolał za podobne pieniądze (200 zł + 200 zł) kupić normalny monitor FHD i wspomnianego wyżej Intuosa - wydaje mi się, że czytelność ekranu i precyzja rysowania to będzie zupełnie inna liga.
Będzie. Mam wspomniany wcześniej tablet XP-PEN i jakościowo obsługa piórka to inna liga niż ten Android. Tu też dochodzi oczywiście normalna konfiguracja, nacisk, itp. I mnie jakoś nie przeszkadza że patrząc na pióro nie widzę tego po czym piszę (bo muszę gapić się na ekran).

Osobiście bym proponował klasyczny tablet ale z dużym polem (ja mam 6x4" i to jest mało do pracy). I dowolną ilość monitorów bo tego nigdy za dużo :D
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 7
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Tablet graficzny

Post autor: FlameRunner »

dziobu pisze:I mnie jakoś nie przeszkadza że patrząc na pióro nie widzę tego po czym piszę (bo muszę gapić się na ekran).
To ważna sprawa w tej dyskusji. Wydajemisie, że wiele osób przed zakupem tabletu graficznego boi się właśnie, że mizianie piórkiem gdzieś indziej niż po ekranie będzie niewygodne, a potem kupują ten tablet i na następny dzień już nie wiedzą, w czym miał być problem.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 8
Posty: 8959
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5875
Kontakt:

Re: Tablet graficzny

Post autor: dziobu »

Myszką też nikt po ekranie nie jeździ.
W przypadku pióra trzeba się tylko przyzwyczaić że jego pozycję na ekranie widać tylko gdy wisi max te kilka mm nad tabletem. To w sumie jedyna rzecz do jakiej IMHO można się przyczepiać.
ODPOWIEDZ

Wróć do „O wszystkim i o niczym”