Tablet graficzny

Rozmowy na luzie np. o pogodzie lub śmiesznych kotach
Awatar użytkownika
tomek_3100
Postów w temacie: 4
Posty: 253
Rejestracja: 12 lis 2019, 08:33
Drukarka: Xy2 pro, V2
x 32
Kontakt:

Tablet graficzny

Post autor: tomek_3100 »

Witajcie...
Wiem, że nie drukarkowe ale może ktoś pomoże...
Jak nie ten dział, to proszę szanowną Administrację o przeniesienie...
Znajoma nauczycielka z racji nauczania zdalnego, poszukuje tabletu graficznego podłączanego do komputera.
Sugerowałem laptop z ekranem dotykowym(już ma) ale chcę dodatkowo, żeby nie przełączać co chwilę okien...
Tablet z wyświetlaczem i rysikiem, jakieś 10 cali.
Rozdzielczości jakiejś super być nie musi tylko tyle, żeby prosty rysunek zrobić, czy pracę uczniów poprawiać, coś dopisać ręcznie.
Cena stosunkowo niska (zakup prywatny, nie na szkołę), ale jeśli troszkę drożej coś lepszego będzie, to rozważy.
Szukałem na Alle, ceny jak i parametry bardzo różne.
Moze ktoś coś poleci od siebie.
Jeśli ktoś ma używkę na zbyt, też można pogadać.
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 26 paź 2020, 11:05 przez tomek_3100, łącznie zmieniany 1 raz.
Anet A6---sprzedana:)
CoreXY ---sprzedana:)
Tronxy xy2 pro -- wół roboczy :)
CoreXY v2--- kalibruje...
Flsun i3- zmodowana/sprzedana
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 7
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Tablet graficzny

Post autor: FlameRunner »

Najtańszy używany Wacom, ale jak ma być z wyświetlaczem, to jakoś szczególnie tanio nie będzie.

PS Oczywiście, że nie ten dział. :P Główne działy takie jak "Co kupić?" są w domyśle drukarkowe.
PPS No ale skupmy się na tablecie, a nie działach.
Awatar użytkownika
SQ9KRD
Postów w temacie: 2
Posty: 636
Rejestracja: 29 sty 2017, 10:00
Lokalizacja: Godów
Drukarka: XYZ PRO 1.0 3in1
x 107

Re: Tablet graficzny

Post autor: SQ9KRD »

Hmm a gdyby tak tablet graficzny sparować z Fusionem 360 lub innym CAD`em ?? ktoś zna może podobne rozwiązanie ??
Drukarki:
Da Vinci 1.0 Pro 3in1 - dla ABS`u , AnyCubic I3 Mega x 2 - dla PLA ,Anycubiq Delta Kossel - Linear - dla zabawy, AnyCubic Photon - dla detali, AnyCubic X - pole 300x300x305 + TPU
Ultimaker 2 ext - progress 65%
Awatar użytkownika
sagittario
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 336
Rejestracja: 27 kwie 2018, 11:25
Lokalizacja: Nysa
Drukarka: Anet A8, Inventor
x 133

Re: Tablet graficzny

Post autor: sagittario »

O taki tablet graficzny chodzi?

https://sklep.wacom.pl/tablet-graficzny ... c133-p2009

Czy o zwykły tablet z rysikiem?
Awatar użytkownika
tomek_3100
Postów w temacie: 4
Posty: 253
Rejestracja: 12 lis 2019, 08:33
Drukarka: Xy2 pro, V2
x 32
Kontakt:

Re: Tablet graficzny

Post autor: tomek_3100 »

Tak o to. Tylko cena...
Anet A6---sprzedana:)
CoreXY ---sprzedana:)
Tronxy xy2 pro -- wół roboczy :)
CoreXY v2--- kalibruje...
Flsun i3- zmodowana/sprzedana
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 8
Posty: 8951
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5873
Kontakt:

Re: Tablet graficzny

Post autor: dziobu »

SQ9KRD pisze:Hmm a gdyby tak tablet graficzny sparować z Fusionem 360 lub innym CAD`em ?? ktoś zna może podobne rozwiązanie ??
Da się; piórko działa jak myszka. Użyteczność - wbrew pozorom grubo średnia.
Co inne z malowaniem czy rzeźbieniem.


IMHO warto luknąć na ofertę XP-PEN. Mam ich zwykły tablet i jest super; w tej niższej półce to działa chyba lepiej niż Wacom (który swoją drogą mi padł ale był leciwy). Taki z wyświetlaczem miziałem w jednym sklepie i niczego mu nie brakowało.


Zupełnie osobną opcją - jeśli była by opcja żeby komputer zmienić - jest kupno laptopa z rysikiem - np "Lenovo Yoga 530". Też działa świetnie.
tomek_3100 pisze:Tak o to. Tylko cena...
Używka albo poczekać chwilę na blak frajdeja.
Awatar użytkownika
fesou
Postów w temacie: 1
Posty: 227
Rejestracja: 10 wrz 2019, 10:19
Lokalizacja: Kraków i okolice
Drukarka: Ender 5 (upgr)
x 163

Re: Tablet graficzny

Post autor: fesou »

tańsze a w miarę sensowne są też tablety LCD Huion - najtańszy to ~1200. Nie są tak wytrzymałe jak Wacom, ja osobiście wybrałem najtańszy tablet piórkowy Wacoma - jestem zadowolony. przydaje się tylko w programach graficznych i korektach odręcznych pdf. Próbowałem w Cadzie i Sketchupie - niebardzo.
VORON V2.4 (serial V2.5527) ::enderON 5/Legacy/Trident :: MPCNC printer under constr.
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 7
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Tablet graficzny

Post autor: FlameRunner »

SQ9KRD pisze:Hmm a gdyby tak tablet graficzny sparować z Fusionem 360 lub innym CAD`em ?? ktoś zna może podobne rozwiązanie ??
Ale po co? Tablet graficzny jest po to, żeby coś narysować "jak na kartce", wraz z przeniesieniem na cyfrowe płótno wszystkich cech i niedoskonałości ręcznego rysowania. Miarą jakości tabletu graficznego jest między innymi to, jak precyzyjnie reaguje na siłę nacisku i kąt piórka. Jaki byłby z tego pożytek w CAD?

Jeśli Cię korci, żeby coś kupić, to pomyślałbym raczej o bardzo dobrej myszy. ;) Albo manipulatorze 3D?
tomek_3100 pisze:Tak o to. Tylko cena...
Bo to jest prawdziwy tablet graficzny dla grafików, o możliwościach daleko przekraczających opisane przez Ciebie potrzeby. Do tego, co napisałeś, pasowałby właśnie laptop z rysikiem lub tablet nie-graficzny (iPad i tym podobne) z rysikiem.

Może trzeba podejść do tematu inaczej?
Napisałeś, że laptop z ekranem dotykowym już jest. Jaki? Można tam wywinąć ekran o 180°, żeby zrobić z tego coś jak tablet? Jest do tego rysik?
Może pomogłoby kupienie zwykłego monitora? Monitor byłby wyświetlaczem głównym, a ekran laptopa stałby się pomocniczym wyświetlaczem do rysowania. Sensowny używany monitor 1920x1080 (a nawet 1920x1200) można mieć za śmieszne pieniądze. Ewentualnie do tego kupić zwykły tablet graficzny bez wyświetlacza i w ogóle olać rysowanie bezpośrednio po ekranie.

dziobu pisze:Używka albo poczekać chwilę na blak frajdeja.
Pewnych rzeczy żadnym blak frajdejem nie przeskoczysz, używane Cintiq są na allegro najtaniej po dziewięć stów, a na nowego ONE wcale bym się nie spodziewał jakiejś grubej promocji.

PS W końcu coś ciekawego na forum, a nie smędzenie w kółko o tych nieszczęsnych drukarkach 3D. :crazy:
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 8
Posty: 8951
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5873
Kontakt:

Re: Tablet graficzny

Post autor: dziobu »

Pewnym pobocznym i może tańszym rozwiązaniem będzie zrobienie tabletu z czegoś na Androidzie co ma rysik.
Coś z tego: https://www.google.com/search?client=fi ... hic+tablet
malyhenio1
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 7
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Tablet graficzny

Post autor: FlameRunner »

Podoba mi się Twój tok rozumowania, ale to chyba nie działa jako dodatkowy ekran?
Jeśli nie działa jako dodatkowy ekran, to jest to biedazamiennik zwykłego tabletu graficznego, który można bez problemu kupić za 200 zł i który nawet w tak prostym zastosowaniu będzie odczuwalnie lepszy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „O wszystkim i o niczym”