SKR 1.4 Brak grzania stołu dziwnie zachowanie

Hasser
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 34
Rejestracja: 20 kwie 2019, 16:04

SKR 1.4 Brak grzania stołu dziwnie zachowanie

Post autor: Hasser »

Witam, po wgraniu najnowszej wersji marlina mam problem na swojej drukarce taki iż stół się nie grzeje...
Dodatkowo po odpaleniu bltouch dziwnie się zachowuje... Posiadam oryginalny od Antclabs, po uruchomieniu czujnik na chwile wyskakuje w dosyć dziwny sposób, nie jest to tak jak podczas standardowego self testu podczas uruchomienia... Poniżej filmik pokazujący jego zachowanie. W załączniku wstawiam swoje configi, które modyfikowałem. Fajnie by było gdyby ktoś je sprawdził czy je poprawnie skonfigurowałem. Z góry dzięki za pomoc.
Załączniki
Conditionals_LCD.h
(26.87 KiB) Pobrany 79 razy
Configuration_adv.h
(144.12 KiB) Pobrany 99 razy
Configuration.h
(89.36 KiB) Pobrany 107 razy
Awatar użytkownika
JGFTW
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1360
Rejestracja: 14 sie 2019, 05:19
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ender 3 v3 SE
x 738

Re: SKR 1.4 Brak grzania stołu dziwnie zachowanie

Post autor: JGFTW »

Stół Ci nie grzeję, bo nie masz go włączonego (odblokowanie kontroli temperatury termistorem):

Kod: Zaznacz cały

#define TEMP_SENSOR_BED 0 // ma nie być zero
powinieneś wybrać z tabeli numer jaki odpowiada Twojemu termistorowi


Przy okazji powinieneś odblokować:

Kod: Zaznacz cały

#define PIDTEMPBED
Żeby mieć kontrolę nad PID stołu.


Co do tego BLToucha to żadnego filmiku nie ma, ale mogłeś napisać chociaż jak się zachowuję po włączeniu lub nawet lepiej sam porównać zachowanie z opisem w dokumentacji.
https://www.antclabs.com/manual (musisz wybrać jaką masz wersję)

Między innymi jest tam napisane jakie zmiany wprowadzić w Marlinie:

Kod: Zaznacz cały

#define ENDSTOP_INTERRUPTS_FEATURE //odblokować
#define Z_MIN_PROBE_USES_Z_MIN_ENDSTOP_PIN // podłaczasz fizycznie czarny i biały kabel do gniazda Z-min to najprostrzy sposób

W poprzednich wersjach, żeby podłączyć czujnik pod Z_MIN_PROBE_PIN trzeba było wyspecyfikować to, teraz nie widzę tej opcji, więc dla ułatwienia zakomentuj to i korzystaj z powyższych.

Jeżeli jednak zostawiłeś krańcówkę na Z-min to niepotrzebnie - wywal ją.

Przy zmianie wtyczki koniecznie sprawdź czy masz dobrze podłączone piny od serwa (najlepiej wszystkie piny).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ender”