Komputer dla dziecka: składak, laptop, stacjonarny...co wybrać?

Rozmowy na luzie np. o pogodzie lub śmiesznych kotach

Jaki komputer polecałbyś / polecałabyś dla dziecka.

Stacjonarny składak z Alle...
8
31%
Stacjonarny poleasingowy
6
23%
Laptop nówka nieśmigany
7
27%
Laptop poleasingowy
5
19%
 
Liczba głosów: 26
tomasi
Postów w temacie: 2
Posty: 17
Rejestracja: 23 sie 2020, 23:51
x 1

Re: Komputer dla dziecka: składak, laptop, stacjonarny...co wybrać?

Post autor: tomasi »

carving85 pisze:
tomasi pisze: teraz mam Hyperbook i7, 32GB RAM, RTX2060, 2x2TB plus 1TB, ale generalnie nie polecam tej firmy, wątpię by mi wytrzymał tyle samo.
Tylko trzeba pamiętać że procesor i7 czy nawet karta RTX2060 która ma taką samą nazwę będzie słabsza w laptopie niż w PC.
Pełna zgoda, jednak do normalnego użytkowania jest to nawet aż nadto. Nie brakuje mi mocy, brakuje mi baterii. ;)
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Komputer dla dziecka: składak, laptop, stacjonarny...co wybrać?

Post autor: dragonn »

Przy takiej cenie tego Hyperbook to ja polecam ASUS Zephyrus G14 który jest praktycznie równie wydajny a potrafi działać na baterii 10h (magia AMD :D). Do tego jakością wykonania bije każdego Hyperbooka na głowę.
I to wszystko w 14 calach (do pracy stacjonarnej oczywiście zewnętrzny monitor, klawiatura i myszka).
sagittario, tomasi
Awatar użytkownika
carving85
Postów w temacie: 5
Posty: 405
Rejestracja: 24 gru 2018, 10:45
x 117

Re: Komputer dla dziecka: składak, laptop, stacjonarny...co wybrać?

Post autor: carving85 »

Dokładnie aktualnie nowe procki mobilne AMD biją na głowę Intela. Jedyny minus na razie słaba dostępność ale znajdzie się już coś ciekawego.
Więc jak wygra laptop to zdecydowanie polecam z prockiem AMD
dragonn, tomasi
Cr10 S5
Bambu P1S
Delta Flsun QQ (wypożyczona)
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 8953
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5874
Kontakt:

Re: Komputer dla dziecka: składak, laptop, stacjonarny...co wybrać?

Post autor: dziobu »

carving85 pisze:Bo laptop w cenie stacjonarki będzie 20-30% słabszy niż stacjonarka.
40-50 albo więcej. Mój serwer jest starszy od laptopa o ~2 lata, procesor starszy o 2 generacje a pamięć o jedną - i jest znacznie wydajniejszy.

Laptop nigdy nie będzie tak wydajny bo nie taki ma cel. Nawet te sześciokilogramowe wynaturzenia dla graczy z dwoma zasilaczami to tylko łata na coś co w stacjonarce można zrobić bez problemu.
Sam używam laptopów klasy "stacja robocza" bo tak mi najwygodniej i w sumie najtaniej, ale patrząc czysto na wydajność to głupota. I to droga. Za to przenośna :D


btw.
Też nie przepadam za AMD. Może biją na głowę wszystko inne, ale co się namordowałem z tym badziewiem to nikt mi nie odda.
sagittario
Awatar użytkownika
carving85
Postów w temacie: 5
Posty: 405
Rejestracja: 24 gru 2018, 10:45
x 117

Re: Komputer dla dziecka: składak, laptop, stacjonarny...co wybrać?

Post autor: carving85 »

dziobu pisze:
carving85 pisze:Bo laptop w cenie stacjonarki będzie 20-30% słabszy niż stacjonarka.
40-50 albo więcej.

Zgadzam się. Ale nie chciałem przesadzić. :D
Cr10 S5
Bambu P1S
Delta Flsun QQ (wypożyczona)
Awatar użytkownika
Adinfo
Drukarz
Postów w temacie: 5
Posty: 1104
Rejestracja: 15 lis 2018, 12:54
Lokalizacja: śląsk
Drukarka: 2xDelta, MD-16, X1
x 254
Kontakt:

Re: Komputer dla dziecka: składak, laptop, stacjonarny...co wybrać?

Post autor: Adinfo »

dragonn pisze:Offtopic ale naprawdę proponuję "zmądrzeć" i popatrzyć na rynek gdzie aktualnie AMD miażdży wszystko co Intel posiada.
Wkręciłęś mnie skutecznie! :shout:

Przekopałem polizingi rozsądne (laptopy) - stosunek mocy CPU do ceny mnie "rozbawił inaczej" i olałem, moja nie chciała stacjonarki i zasponsorowała lapka. "Niestety" tam siedzi Ryzen, szlag by to bo mam ten uraz, muszę z tym jakoś żyć, że tam CPU ma 12k na passmarku "tylko", kiedy moja biedna stara stacjonarka z Q9550 ma nieco ponad 2200pkt, szkur....... trudno.

Wybór padł na ten model ACER Aspire 5 Ryzen 5 4500U 8G 512GB SSD W10
https://www.mediaexpert.pl/komputery-i- ... a-15-6-w10

Ofkors z powodu grzania tego CPU podkładkę chłodzącą pod lapka też wziąłem. Zobaczymy co to jest warte. ACERy miałem w robocie jakieś, w domu starego lapka też moja miała i nie było z tym większych problemów oprócz wydajności CPU. Jeszcze nie patrzyłem ale RAMu powinno się mu dać dołożyć do 16GB. To ma być komp do pracy zdalnej i niemulącej pracy codziennej, więc z tym prockiem na pewno zda egzamin. Ewentualnie zapas dla FreeCAD i Cury jak mój stary łup padnie xd

Co ciekawe ten lapek ma 45W zasilacz, myślałem, że będzie większy, pobór energii też rozsądny.
dragonn
Anycubic Delta Linear Plus
Prusa i3 Beer 0% Upgrade viewtopic.php?f=34&t=6395&p=106894#p106887
ODPOWIEDZ

Wróć do „O wszystkim i o niczym”