Pomc w wyborze pierwszej niskobudżetowej drukarki 3d

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
Awatar użytkownika
borek
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 73
Rejestracja: 17 lut 2017, 12:14
x 4

Re: Pomc w wyborze pierwszej niskobudżetowej drukarki 3d

Post autor: borek »

Awatar użytkownika
adziaki
Postów w temacie: 3
Posty: 132
Rejestracja: 17 wrz 2016, 13:26
Lokalizacja: Koszalin
x 38

Re: Pomc w wyborze pierwszej niskobudżetowej drukarki 3d

Post autor: adziaki »

kazik70 pisze:adziaki wyślij mi tel do siebie na pw, 21cm będzie na STYK. Dokładnie potrzebuję 21,4 mm. Pogadajmy.
Nieaktualne.
kazik70
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 10
Posty: 9
Rejestracja: 14 mar 2017, 18:07

Re: Pomc w wyborze pierwszej niskobudżetowej drukarki 3d

Post autor: kazik70 »

Szkoda :( a możesz wypowiedzieć się na temat 3 chińskich o które pytam? Ewentualnie jesteś zainteresowany zrobieniem drukarki podemnie? Jak coś to podaj jednak ten tel na pw.
Awatar użytkownika
adziaki
Postów w temacie: 3
Posty: 132
Rejestracja: 17 wrz 2016, 13:26
Lokalizacja: Koszalin
x 38

Re: Pomc w wyborze pierwszej niskobudżetowej drukarki 3d

Post autor: adziaki »

Myślę, że te wszystkie zalinkowane przez Ciebie drukarki trzymają podobny poziom - umiarkowanie nie wysoki ;) (~ 300 dolarów).
Przedmówcy już podali wady poszczególnych konstrukcji.

Niestety nie podejmę się budowy drukarki według Twoich założeń z racji braku czasu.

Jak już było wspomniane kilka razy na forum - dozbieraj jeszcze trochę monety i bierz MK2!
kazik70
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 10
Posty: 9
Rejestracja: 14 mar 2017, 18:07

Re: Pomc w wyborze pierwszej niskobudżetowej drukarki 3d

Post autor: kazik70 »

Jest dużo różnic między nimi, to co ja widzę

Flyingbear-P902
+Jest cała z metalu, wszystkie obudowy łożyk/podpory wałków, w pozostałych te elementy są wydrukowane na innej drukarce
+2 najpopularniejsza na aliexpres, rodzi się duża społeczność, wszystko ładnie opisane, dużo poradników
+marek91 napisał bezpośredni ekstruder, nie wiem jakie są w pozostałych, musiał by ktoś powiedzieć

CL-260
+klon Ultimaker2
+na youtubie widziałem że niemcy to składają i od razu pięknie drukują, dużo dobrych słów o niej.
+estetyka, wszystko ładnie pochowane, nie widać kabli, elektronika pod podłogą.
+od razu można zamówić podgrzewanay stolik

noname
+pole robocze, które wyczerpuje moje potrzeby, niby parę cm ale nie męczył bym się.
- mały minus, brak studzenia wydruku, ale to drobiazg


+ Współny: kontrukcja box, łatwo zabudować, dzięki temu łatwiej utrzymać urządzenie w czystości, dodać wyciąg oparów, zrobić podgrzewaną komorę (myślę głównie o drukowaniu ABS), zabudowa pewnie też usztywni itp..


Original Prusa i3 MK w cale nie wykluczam, też o niej czytam, ale będzie mi ciężko mam jeszcze dwa większe zakupy w tym roku.
Więc pewnie musiałbym bym poczekać do przyszłego, różnica będzie tak duża w jakości/trwałości? Na tych 2 pierwszych chińskich ładnie ludzie drukują.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”