Strona 1 z 1

Moduł BIGTREETECH BTT V1.0 SD WiFi

: 25 lis 2020, 17:15
autor: Adinfo
@11master podesłał mi niedawno taką ciekawostkę (nie wiedziałem o tym module).
- możliwe, że już ktoś na forum o tym pisał, jeżeli tak to sorry i temat można usunąć.

Moduł BIGTREETECH BTT V1.0 SD WiFi: https://pl.aliexpress.com/item/4000991425856.html


źródło: https://www.youtube.com/watch?v=RibMBvVcEI4

Skusiłem się na oba "rodzaje". Zobaczymy co to jest warte jak przyjdzie.

Może to być alternatywa do innych tworów opartych na ESP (również tych samodzielnie składanych i programowanych) oraz kart z obsługą WiFi podobnych do Toshiba FlashAir.

Re: Moduł BIGTREETECH BTT V1.0 SD WiFi

: 25 lis 2020, 17:57
autor: Pjoter
Kurde ja to kupiłem do Prusy i nie napisałem nic na forum. W skrócie to prędkość transferu była na tyle niska ze wyciepalem i znowu chodzą z kartą SD do sąsiedniego pokoju. Komputer na WiFi, i drukarka i komputer stoją ok. 4m od routera. Prędkości były tragiczne.

Re: Moduł BIGTREETECH BTT V1.0 SD WiFi

: 25 lis 2020, 22:14
autor: Zepco
Jest jeszcze jeden moduł dla SKR, próbował go ktoś?
https://www.aliexpress.com/item/1005001280922829.html

Re: Moduł BIGTREETECH BTT V1.0 SD WiFi

: 25 lis 2020, 22:42
autor: dziobu
Patrząc na scalaka sieciowego to tu też bym się cudów nie spodziewał.

Re: Moduł BIGTREETECH BTT V1.0 SD WiFi

: 25 lis 2020, 22:44
autor: Pjoter
To trochę co innego, też kupiłem do skr :D ale komplet (skr, RR WiFi, tmc2209) leży w szafie i czeka na lepsze czasy gdy będę miał czas

Re: Moduł BIGTREETECH BTT V1.0 SD WiFi

: 25 lis 2020, 22:52
autor: Berg
było: viewtopic.php?f=39&t=5981
W dodatku dwa leżą w szufladzie.

Re: Moduł BIGTREETECH BTT V1.0 SD WiFi

: 26 lis 2020, 15:06
autor: zontar
Zepco pisze:Jest jeszcze jeden moduł dla SKR, próbował go ktoś?
https://www.aliexpress.com/item/1005001280922829.html
To mogę polecić bo działa ładnie na "RepRap Duet Firmware dla SKR", dokładniej mówiąc wziąłem od konkurencji Mellow FLY Wifi V1.0 bo ma dodatkową przejściówkę na wyświetlacz. Chce ją wykorzystać do BTT EXP MOT V1.0
Transfery to kila sekund w zależności od wagi pliku i odległości. Na czas transferu zrywa połączenie i wznawia automatycznie.

Re: Moduł BIGTREETECH BTT V1.0 SD WiFi

: 26 lis 2020, 16:55
autor: dziobu
zontar pisze:Transfery to kila sekund w zależności od wagi pliku i odległości.
W zasadzie ten opis pasuje do każdego rozwiązania :D
Mógłbyś podać wartości w jakiś jednostkach?

Re: Moduł BIGTREETECH BTT V1.0 SD WiFi

: 26 lis 2020, 17:16
autor: Berg
zontar pisze: "RepRap Duet Firmware dla SKR",
ale jest sens dawać to do RRF zamiast dedykowanego esp?

Re: Moduł BIGTREETECH BTT V1.0 SD WiFi

: 26 lis 2020, 17:23
autor: zontar
dziobu pisze:
zontar pisze:Transfery to kila sekund w zależności od wagi pliku i odległości.
W zasadzie ten opis pasuje do każdego rozwiązania :D
Mógłbyś podać wartości w jakiś jednostkach?
Laptop pomieszczenie nr 1
router pomieszczenie nr 2
skr pomieszczenie nr 3
odległości pomiędzy pomieszczeniami:
1-2 - 5m
2-3 - 7m
Plik wielkości 804KB przesyła w 5s, po tym wznawia połączenie pewnie tez ze 3s trzeba doliczyć.

Re: Moduł BIGTREETECH BTT V1.0 SD WiFi

: 26 lis 2020, 17:24
autor: zontar
rafaljot pisze:
zontar pisze: "RepRap Duet Firmware dla SKR",
ale jest sens dawać to do RRF zamiast dedykowanego esp?
Nie załapałem pytania, które to jest dedykowane ?

Re: Moduł BIGTREETECH BTT V1.0 SD WiFi

: 26 lis 2020, 17:29
autor: Mati
rafaljot pisze:
zontar pisze: "RepRap Duet Firmware dla SKR",
ale jest sens dawać to do RRF zamiast dedykowanego esp?
Chyba coś mylisz pojęcia. Jakie "dedykowane esp"?

Re: Moduł BIGTREETECH BTT V1.0 SD WiFi

: 26 lis 2020, 18:50
autor: Berg
@Mati, nie wiem o jakim "pojęciu", które mylę piszesz.
@zontar

BTT ma gotowe inne, "dedykowane" rozwiązanie dla RRF, czyli takie, na którym instaluje się DuetWebControl, jak w oryginalnym Duecie. Daję pełną kontrolę nad firmware przez web, drukowanie bezpośrednio z Cura, nie tylko upload plików, jak moduł z pierwszego posta tego wątku.
Zrzut ekranu 2020-11-26 o 18.45.39.png
https://pl.aliexpress.com/item/1005001280824271.html

Płytka jest prosta, ale można to samo zrobić na gołym ESP, tu ziom tłumaczy jak to się robi (zwłaszcza w 9ej minucie).


źródło: https://www.youtube.com/watch?v=Mw-Gg3y__Go

Re: Moduł BIGTREETECH BTT V1.0 SD WiFi

: 26 lis 2020, 19:03
autor: zontar
@Rafaljot
Pisałem na samym początku że wziąłem płytkę z dodatkowym wyjściem na wyświetlacz, wszystko podłącza się tak samo jak z "oryginalnym" od BTT. Cena podobna więc biorę płytkę z większymi możliwościami. Fly przynajmiej opisal jak wgrać RRF a nie same linki do githuba gdzie początkujący nie ogarnie.

Re: Moduł BIGTREETECH BTT V1.0 SD WiFi

: 26 lis 2020, 19:59
autor: Berg
w zasadzie pasowało by temat podzielić, bo się zmiksowały wątki o dwóch różnych rzeczach (urządzeniach).

Re: Moduł BIGTREETECH BTT V1.0 SD WiFi

: 28 lis 2020, 21:32
autor: Mati
@rafaljot, zontar w swoim poście wspomniał właśnie o tym module specjalnie do RRF (podpinanym pod EXP1 i EXP2), które opisujesz, stąd Twój komentarz wydał się dziwny. Nikt nie pisał o podpinaniu tego adaptera SD-wifi do RRF.

@zontar, to chyba nie będzie takie proste z tym EXP-MOT. Spójrz: https://github.com/gloomyandy/RepRapFir ... er-Adaptor

Sam się przymierzam jeszcze raz spróbować uruchomić RRF na SKR 1.1. Raz już próbowałem, ale dla tej płytki było to dość słabo opisane, trochę się trzeba było domyślać (z dokumentacji do 1.3/1.4) i ostatecznie nie zadziałało, więc odpuściłem. Teraz widzę, że się nieco poprawiło to spróbuję jeszcze raz.

Re: Moduł BIGTREETECH BTT V1.0 SD WiFi

: 28 lis 2020, 22:53
autor: zontar
Skorzystaj z instrukcji od FLY. Tam są wszystkie potrzebne linki, na innych stronach w tym na YouTube to jest tak pokazane by nikt nie skorzystał.
Trzymanie się opisu z przykładem skr 1.3 jest bardzo złudne bo już do skr 1.4 nie pasuje, ciekawe czemu wszyscy przeklejają to samo. Skr 1.4 ma odwrócone piny na TFT, ciekawe czy płytka pada jak ktoś to tak podłączy. Podłącza się tam oprócz ekranu, wifi jak trzeba zaprogramować, może stąd tyle tych płytek uszkodzonych.

Tu jest konfigurator, skr 1.1 jest na liście, więc nie powinno być problemu z uruchomieniem.

Co do EXP-MOT, ze zdjęć wynika że trzeba podpatrzeć tylko układ ścieżek, reszta podana na tacy. Na początku podepnę do złącz które mam, może pójdzie, a pewnie zanim się za to wezmę to ktoś już to opisze albo fotki zapoda z przejściówki.

Re: Moduł BIGTREETECH BTT V1.0 SD WiFi

: 29 lis 2020, 12:21
autor: Mati
No właśnie problem jest w tym, że SKR 1.1 ma inny rozkład pinów w złączach EXP1 i EXP2, stąd podpięcie taśmami 1:1 nie będzie działało. Zresztą ja i tak nie mam tej gotowej przejściówki, tylko goły moduł Wemos D1, do którego dolutowałem niezbędne rezystory i przewody do podłączenia. W przyszłym tygodniu jeśli czas pozwoli to jeszcze raz pochylę się nad tematem.

Re: Moduł BIGTREETECH BTT V1.0 SD WiFi

: 29 lis 2020, 14:29
autor: zontar
Wg. FLY, mój układ jest kompatybilny z skr 1.1, więc podpinasz 1:1 a konfigurator robi resztę, tak to widzę. Napisz do nich zapytanie...
Jak potrzebujesz coś pomierzyć na mojej płytce to pisz.

Package:
1Set FLY WIFI V1.0 Board
Compatible:
· Azsmz Mini
· Azteeg X5 Mini v1.1
· Azteeg X5 Mini v2
· Azteeg X5 Mini v3
· SKR v1.1
· SKR v1.3
· SKR v1.4 (both the standard and turbo versions)
· MKS Sbase v1.3
· MKS SGen L v1.0
· ReArm
· Smoothieboard

Re: Moduł BIGTREETECH BTT V1.0 SD WiFi

: 12 gru 2020, 15:39
autor: Adinfo
Wczoraj przyszły oba moduły WiFi (SD oraz TF), natomiast męczyłem się z problemem braku dostępu do zawartości karty SD na module. Adres IP otrzymałem i pingi działały, ale wbić się na kartę już nie dało. Wg. instrukcji na karcie w module trzeba utworzyć plik SETUP.INI i umieścić w nim dwie linie:

Kod: Zaznacz cały

SSID=nazwa-sieci-wifi
PASSWORD=haslo-sieci-wifi
Po tej operacji umieścić kartę SD w module i włączyć drukarkę lub moduł podpiąć tylko po załączonym kabelku USB do komputera.

Tworząc skrót do zawartości serwera DAVWWWRoot występował błąd, nie dało się wejść na kartę SD, olałem to wieczorem. W nocy około 1:50 jakoś się obudziłem i wpadł mi do głowy pomysł - spróbować włączyć protokół SMBv1 (o ciekawe karta Toshiba FlashAIR nie wymaga tego protokołu - ma inny firmware). Przed momentem włączyłem SMBv1 w Windows 10 i ruszyło od strzału!

Parę osób miało ten sam problem, dodałem informację do Wątki na githubie: https://github.com/bigtreetech/BTT-SD-T ... /issues/21

W Delcie Anycubic moduł z kartą działa poprawnie (jedyne co to aktualnie wolniej niż FlashAIR, natomiast w drugiej drukarce z RAMPS 1.4 i wyświetlaczem 12864 z czytnikiem SD coś jest nie tak - przy próbie kopiowania z/na kartę z Beepera wydobywa się piszczenie i drukarka się resetuje - jak by występował jakiś zanik napięcia/spadek, jestem ciekawy co jest tego powodem.

Re: Moduł BIGTREETECH BTT V1.0 SD WiFi

: 14 gru 2020, 12:02
autor: Adinfo
Po podpięciu do BTT Cloud dodatkowo kabelka USB z PC (oprócz włożenia w gniazdo SD w drukarce - w wyświetlaczu 12864) przy kopiowaniu danych drukarka już się nie resetuje nawet z kartą SDHC 32GB. Teraz pytanie gdzie dolutować/obejść problem na PCB, czy też poprowadzić osobne żyły równolegle do tych co są w zasilaniu wyświetlacza LCD.

Natomiast widzę, że transfery kiepskawe - gorsze niż na Toshiba FlashAIR, prawdopodobnie zależy do od ułożenia BTT względem routera ) - co ciekawe router jest w odległości 1.5m od drukarki (za ścianą).

Re: Moduł BIGTREETECH BTT V1.0 SD WiFi

: 14 gru 2020, 12:16
autor: 1kamil
> Natomiast widzę, że transfery kiepskawe - gorsze niż na Toshiba FlashAIR, prawdopodobnie zależy do od ułożenia BTT względem routera ) - co ciekawe router jest w odległości 1.5m od drukarki (za ścianą).

Transfery nie będą lepsze, i raczej nie jest to zależne od routera, bo BTT SD działa w trybie SPI. SPI na ESP8266 pozwala na użycie max. CLK (8MHz) co realnie daje około 80kB/s. Transfer 1.7MB, to około 21s. Oczywiście lepiej niż przez UART, ale jakoś genialnie nie jest.

Mam, fajna zabawka, ale kompletnie nie przydatna do tego :)

Tutaj jest kod jakby ktoś chciał sobie sam skompilować: https://github.com/ardyesp/ESPWebDAV

Re: Moduł BIGTREETECH BTT V1.0 SD WiFi

: 14 gru 2020, 13:11
autor: Adinfo
1kamil pisze:Transfery nie będą lepsze, i raczej nie jest to zależne od routera, bo BTT SD działa w trybie SPI. SPI na ESP8266 pozwala na użycie max. CLK (8MHz) co realnie daje około 80kB/s. Transfer 1.7MB, to około 21s. Oczywiście lepiej niż przez UART, ale jakoś genialnie nie jest.
Dzięki za obliczenia z podaniem realnego transferu - przynajmniej wiem na czym stoję, jakoś wcześniej się nad tym nie zastanawiałem.

Tak ogólnie to te transfery mnie nie bolą - to przydaje mi się jak co chwila małe rzeczy drukuję i muszę co chwila kartę przekładać do drukarki i kompa. Ważne, że ruszyło i problemem okazał się tylko większy pobór prądu (stąd resety). Teraz podpiąłem gniazdo microUSB pod ładowarkę z telefonu i sprawdzam czy tak to będzie działało stabilnie - jeżeli tak to spreparuję kabelek zasilający z ARDUINO do BTT Cloud aby nie podpinać osobnych zasilaczy itp.

Teraz sprawdzam transfer dużego pliku (130MB) i wychodzi transfer bliski od 1.6 do 1.8Mbit/s, wyszło by na to, że około 200KB/s do 225KB/s (teoretycznie) a w praktyce musiałbym to stoperem zmierzyć aby w 100% określić prędkość z jaką to teraz leci - tak też zrobię.
1kamil pisze:Mam, fajna zabawka, ale kompletnie nie przydatna do tego :)
Tutaj jest kod jakby ktoś chciał sobie sam skompilować: https://github.com/ardyesp/ESPWebDAV
Temat znam już dawno, w Marlinie i RAMPS 1.4 + Arduino Mega 2560 nie ruszyło mi jak należy mimo różnych prób - coś było nie tak - albo działał dostęp po WiFi do karty SD albo Marlin miał dostęp - nigdy nie ruszyło to zgodnie z tym jak powinno, nie chciało mi się już później szukać przyczyny.
Luknij na ten wątek (dalej są też moje wpisy i boje z ESP): viewtopic.php?f=19&t=2896&hilit=wifi+esp

Re: Moduł BIGTREETECH BTT V1.0 SD WiFi

: 14 gru 2020, 13:34
autor: Adinfo
Ze stoperem zmierzone kopiowanie pliku 134MB, czas kopiowania około 12:30 (750 sekund) - po przeliczeniu 183KB/s.

Re: Moduł BIGTREETECH BTT V1.0 SD WiFi

: 22 sty 2021, 20:45
autor: Marvin27
Może nie BIGTREETECH, a konkurencja FYSETC


źródło: https://www.youtube.com/watch?v=nHNZPRl8gzA

Re: Moduł BIGTREETECH BTT V1.0 SD WiFi

: 05 maja 2021, 17:33
autor: netzmark
@admin, z góry sorry, że dopisuję się do lekko starawego tematu ale nie wiem jakie tu macie zwyczaje, a co forum to inne...

Czy ktoś to testował może?
https://ali.onl/1PGF
Że niby w teorii "Bezprzewodowa prędkość transmisji: 1.5 mb/s", brzmi nie najgorzej.

Re: Moduł BIGTREETECH BTT V1.0 SD WiFi

: 05 maja 2021, 17:43
autor: FlameRunner
Z konta użytkownika aktywnego ostatnio trzy lata temu wstawiono takiego linka:

Kod: Zaznacz cały

https://ali.onl/1PGF
Ja bym nie klikał.

Re: Moduł BIGTREETECH BTT V1.0 SD WiFi

: 05 maja 2021, 17:58
autor: netzmark
Litości, to skrót zrobiony przy pomocy strony "Aliexpress URL shortener", pewnie miliony ludzi w sieci tego używają ale spoko - bądź inny :-).
http://ali.onl/

Tutaj jest pełny link do Aliexpres:
https://pl.aliexpress.com/item/10050018 ... web201603_

A dla ultra ostrożnych (bo może ten pełny link to też jakiś podstępny wirus ;) ) to można wejść na Aliekspress i wyszukać produkt
"ezshare Wireless wifi adapter SanDisk Ultra 16GB 32GB class10 microsd wifi wireless TF Card Micro SD Card 64GB 128GB Memory Card"
:-)

Re: Moduł BIGTREETECH BTT V1.0 SD WiFi

: 05 maja 2021, 18:22
autor: Pjoter
Ktoś kiedyś (2-3 lata temu?) robił testy i były problemy, wolna transmisja. Może już coś się zmieniło w tej technologi.

Re: Moduł BIGTREETECH BTT V1.0 SD WiFi

: 05 maja 2021, 18:38
autor: dziobu
Nic się nie zmieniło. Ot recenzja pierwsza z brzegu (z MARCH 31, 2020 BY MARK B)
https://www.mbreviews.com/ez-share-wifi-sd-card-review/
Skrócę najważniejsze wiadomości:
CONS
  • The transfer speed is slow
Cóż, prostsze karty SD nie są przewidziane do takich ekscesów ;)

Re: Moduł BIGTREETECH BTT V1.0 SD WiFi

: 05 maja 2021, 19:01
autor: netzmark
Czyli wszystko to w sumie lipa?
Marlin 2.0 ma (już trzeciego seriala dla płyt SKR od 2 dni), ale co z tego skoro protokół "M28" jest dramatycznie wolny.
Moduł od BT przez EXP1/2 relatywnie sporo szybszy - ale tez żadna rewelacja skoro ESP8266 jest wąskim gardłem.
Moze więc ESP32 przez EXP?
Niemiec sprzedaje jeszcze Toshiby flashAir po 38 euraków (z transportem) - to chyba nic szybszego póki co nie ma szans?

Re: Moduł BIGTREETECH BTT V1.0 SD WiFi

: 05 maja 2021, 20:14
autor: 1kamil
Podłącz OctoPrinta. Wyjdzie szybciej i wygodniej.

Re: Moduł BIGTREETECH BTT V1.0 SD WiFi

: 05 maja 2021, 22:37
autor: netzmark
No jest to jakaś opcja. Ale mi zależy tylko na tym żeby nie latać z plikami od kompa do drukarki.
Więc Octo to raczej mocna przesada do tylko takiego zastosowania.

Re: Moduł BIGTREETECH BTT V1.0 SD WiFi

: 05 maja 2021, 23:06
autor: JGFTW
Właśnie to jest główny powód dla którego ktoś miałby Octoprinta instalować. Ja na pewno tylko tym się kierowałem przy instalacji.
Bajery typu podgląd wydruku, statystyki, kontrola ilości filamentu, narzędzia ułatwiające kalibrację czy zdalne wgrywanie FW to są tylko miłe dodatki.

Re: Moduł BIGTREETECH BTT V1.0 SD WiFi

: 06 maja 2021, 07:18
autor: Mati
netzmark pisze:No jest to jakaś opcja. Ale mi zależy tylko na tym żeby nie latać z plikami od kompa do drukarki.
Więc Octo to raczej mocna przesada do tylko takiego zastosowania.
Wymień płytę na taką, która obsługuje RepRapFirmware i będziesz zadowolony :)

Re: Moduł BIGTREETECH BTT V1.0 SD WiFi

: 06 maja 2021, 08:29
autor: Berg
netzmark pisze:Czyli wszystko to w sumie lipa?
1. Jeśli chcesz zostać przy Marlinie i rozwiązać problem latania z kartą, to najprostszym, rozwiązaniem jest moduł od Panucatt. Wpinasz pod wyświetlacz i działa. viewtopic.php?f=19&t=4895&p=84228

2. Jeśli lubisz się bawić, to Klipper+MainSail

Re: Moduł BIGTREETECH BTT V1.0 SD WiFi

: 06 maja 2021, 10:24
autor: netzmark
Ten moduł Pannucata (tak na marginesie nie widać go w góle na stronie Pannucata) jeśli jest wpięty przez seriala od TFT to i tak musi wysyłać po kolei komendy gcod'owe do wydruku a nie tak jak gość tam pisze, że Marlin "sam się martwi". Nie znalazłem na jakim wifi to jest zrobione, ESP8266 czy ESP32?

Mam SKR1.3, RRP FW ma port na LPC1768. Ale co wtedy, moduł od BT poprzez EXP1/EXP2 ? Wiadomo jaką ma realną prędkość transmisji na tym ESP12S (czyli 8266) ?
Tak przy okazji, powinienem rzucić Marlina w cholerę i przesiąść się na RRP? Czy to naprawdę kolosalna różnica w działaniu?

Re: Moduł BIGTREETECH BTT V1.0 SD WiFi

: 06 maja 2021, 11:52
autor: Berg
To nie tak działa. Dzięki temu, że Pannucat jest wpięty w wyświetlacz, to ma bezpośredni dostęp do tej samej karty SD po SPI. Nie wdając się w szczegóły, tak jakby na chwilę odpina kartę SD od płyty głównej i zapisuje przesyłany plik na kartę. Później można normalnie drukować z karty.
Poza tym oczywiście potrafi to wszystko co normalne ESP3D, w szczególności uruchomienie tego wydruku z pliku, który wcześniej zapisał na kartę. Współpracuje z Cura, tak że wydruku można puszczać bezpośrednio ze slicera.
netzmark pisze:tak na marginesie nie widać go w góle na stronie Pannucata)
Jak to nie widać. Link przecież jest w pierwszy poście wątku, ktory Ci podałem wyżej. Czytałeś? Są dostępne w ich sklepie, można dodać do koszyka. Zdjęcia w wątku są modułu, który kupiem.


Co do RRF czy Klippera , to jest różnica głównie w wygodnej rekonfiguracji, koniec z ciągłym kompilowaniem.

Re: Moduł BIGTREETECH BTT V1.0 SD WiFi

: 06 maja 2021, 13:17
autor: 1kamil
Klipper wymiata. Ale generalnie na początku to wyższa szkoła jazdy w porównaniu do Marlina, który generalnie "ma prawie wszystko co potrzeba". W klipperze jednak wszystkie makra trzeba samemu napisać (np. do M600). Ale jak już ogarniesz, to Marlin wydaje się trochę staroświecki...

Re: Moduł BIGTREETECH BTT V1.0 SD WiFi

: 06 maja 2021, 17:17
autor: netzmark
Sorki, jakoś źle popatrzyłem.
Mój wyświetlacz to TFT28 (taki był w Aurorze i jeszcze go nie zmieniłem :-) ) chodzący po uart0 i tego Pannucata do niego nie podepnę raczej.
Chyba że ten "Wifi Puck - Stand alone module with built-in SD" tylko jeszcze nie znalazłem do czego miałbym go podłączyć.
A w ogóle to jak szybki transfer ma ten Pannucat na praktycznym jakimś przykładzie: dajmy na to 5megowy plik ile czasu się transmituje?

Jutro do mnie jakaś paczka leci z Chin to mi kumpel stamtąd wrzuci wifi MKS'a, na początek zawsze coś... 5 dolców nie majątek.

Re: Moduł BIGTREETECH BTT V1.0 SD WiFi

: 06 maja 2021, 17:47
autor: Mati
netzmark pisze:Mam SKR1.3, RRP FW ma port na LPC1768. Ale co wtedy, moduł od BT poprzez EXP1/EXP2 ? Wiadomo jaką ma realną prędkość transmisji na tym ESP12S (czyli 8266) ?
Tak przy okazji, powinienem rzucić Marlina w cholerę i przesiąść się na RRP? Czy to naprawdę kolosalna różnica w działaniu?
Moim skromnym zdaniem - tak. Wygoda i łatwość konfiguracji jak również aktualizacji tego przebija znacząco Marlina. Wydaje mi się też, że łatwiej "wejść" w to niż w Klippera.
Co do prędkości (Mellow Fly E3 RRF, SKR 1.1 oraz Duet 2 Wifi) od momentu kliknięcia "Drukuj" w PrusaSlicer do rozpoczęcia drukowania mija u mnie zwykle kilka do kilkunastu sekund jak druk jest jakiś większy. Często nie zdążę nawet podejść od komputera do drukarki przed rozpoczęciem druku. To już rozgrzewanie stołu i dyszy trwa dużo dłużej.

Re: Moduł BIGTREETECH BTT V1.0 SD WiFi

: 06 maja 2021, 18:51
autor: Berg
netzmark pisze: Mój wyświetlacz to TFT28 (taki był w Aurorze i jeszcze go nie zmieniłem :-) ) chodzący po uart0 i tego Pannucata do niego nie podepnę raczej.
No niestety te TFT to jest nieporozumienie, w sumie zaawansowane sprzętowo na tyle, że mogły by ogarnąć ładnie wifi, upload i jeszcze parę rzeczy ale soft jest taki, że lepiej to wywalić i wsadzić zwykły tekstowy, z którego można znacznie więcej zrobić, ustawić.

Re: Moduł BIGTREETECH BTT V1.0 SD WiFi

: 06 maja 2021, 18:56
autor: netzmark
Odnośnie prędkości to chodziło mi głównie o prędkość przesyłu danych przez wifi i moduł od BT (taki https://ali.onl/1PIB). To odnośnie ułomności SPI w przypadku Marlina ale i samej "mocy" ESP8266.

Dzięki za info odnośnie RRF, powoli przekonuję się do głębszego rozważenia przesiadki :-).

Re: Moduł BIGTREETECH BTT V1.0 SD WiFi

: 06 maja 2021, 19:16
autor: dragonn
Duet2 z ESP8266 wyciąga ~500kB/s, nawet duże pliki typu 100MB da się wgrywać tak bez tego że trwa to wieki.

Re: Moduł BIGTREETECH BTT V1.0 SD WiFi

: 06 maja 2021, 19:37
autor: netzmark
No tak ale on ma to ESP na pokładzie i firmware zoptymalizowany...
Ale dzięki za info :-)

Re: Moduł BIGTREETECH BTT V1.0 SD WiFi

: 06 maja 2021, 22:01
autor: Mati
Dlatego właśnie piszę cały czas o RRF. Na SKRach z wgranym RRF działa to praktycznie równie dobrze jak na Duecie (mam bezpośrednie porównanie).
A moduł wifi moim zdaniem lepszy jest ten: https://pl.aliexpress.com/item/1005002469597865.html
podpinasz oprócz EXP1 i EXP2 UART i robisz wgranie firmware/update prosto z DWC, prościej niż z poziomu PC. Oprócz tego detalu są funkcjonalnie równoważne.

Re: Moduł BIGTREETECH BTT V1.0 SD WiFi

: 06 maja 2021, 22:28
autor: netzmark
@Mati oświeć mnie jeszcze z jedną rzeczą tylko pls.
Na tym zdjęciu https://ae01.alicdn.com/kf/Hea3481483f8 ... &hash=3999 to wifi jest podpięte do złącza TFT ponad AUX1. W SKR 1.3 oba te złącza (TFT i AUX1) to jeden i ten sam port UART0.
W AUX1 mam na dzisiejszy dzień wpięty TFT28, to jak wepnę tego wifi tak jak pokazują to oba urządzenia, TFT28 i te WIFI, będą wisiały na tym samym serial porcie. Więc pytanie czy to tak właśnie miałoby być okablowane również w przypadku TFT28??

@Berg, no trudno się nie zgodzić, że sporo pary w gwizdek...

Re: Moduł BIGTREETECH BTT V1.0 SD WiFi

: 06 maja 2021, 22:41
autor: dragonn
ESP8266 w RRF nie używa UART bo on jest po prostu za wolny.
Używa to SPI, potrzebuje to typowo od 3 do 4 pinów procesora.

Re: Moduł BIGTREETECH BTT V1.0 SD WiFi

: 06 maja 2021, 22:48
autor: netzmark
Patrzyłeś na zdjęcie do którego dałem link?
Wygląda na to że FLY używa go do updat'u firmwaru tylko. Tylko nie wiem jak dwa urządzenia miałyby działać podpięte fizycznie do jednego seriala.

Re: Moduł BIGTREETECH BTT V1.0 SD WiFi

: 06 maja 2021, 22:59
autor: dragonn
A to fakt, update musi odbywać się przez UART bo tak się programuje ESP.
Co do tego jak mogą być podpięte do jednego seriala, generalnie nic nie stoi na przeszkodzi żeby tak zrobić.
RX to żadne problem, oba urządzenia mogą sobie słuchać i odbierać co tam potrzebuje a jako że ESP używa go tylko to update to przy normalnej pracy po prostu wszystko ignoruje.
TX trochę gorzej, tutaj trzeba by było wiedzieć czy ESP przy normalnej pracy ten pin jest "nieskonfigurowany" i "wisi w powietrzu". Jeśli tak jest to też nie ma żadnego problemu i tylko przy robieniu updatedu musiałbyś odpiąć wyświetlacz.

Re: Moduł BIGTREETECH BTT V1.0 SD WiFi

: 06 maja 2021, 23:17
autor: netzmark
Kurde o tym, że mogli tak wymyśleć nie pomyślałem :-). Ale makes sense.
Dobra to też ściągnę go i do zabawy :-).

Panowie dzięki wszystkim bardzo za wyjaśnienia.

Re: Moduł BIGTREETECH BTT V1.0 SD WiFi

: 07 maja 2021, 06:09
autor: Mati
netzmark, rozwiązanie jest banalnie proste. UART potrzebny jest tylko do aktualizacji FW modułu ESP. Na czas aktualizacji odpinasz TFT i podpinasz ESP. Po aktualizacji z powrotem przepinasz tak jak było. Nie zostawiałbym obu urządzeń podpiętych jednocześnie. Nie robi się tego często, więc taką drobną niedogodność można przeżyć. No chyba, że jest gdzieś jakiś inny wolny uart, ale to musisz poszukać sam.

Re: Moduł BIGTREETECH BTT V1.0 SD WiFi

: 08 maja 2021, 14:15
autor: netzmark
Tak, już wszystko jasne!
Ale dzięki :-).

Re: Moduł BIGTREETECH BTT V1.0 SD WiFi

: 10 lis 2021, 12:51
autor: Adinfo
Jako, że moduł BTT Cloud WiFi lubi konsumować dużo prądu a gniazdo microUSB i wyświetlacz 12864 w moim przypadku są w niefortunnym miejscu - uwaliłem gniazdo microUSB z PCB, po przylutowaniu jakiś czas działało, ale ostatnio przesuwając drukarkę znowu odpadło, tym razem dwa pady z GND, samo gniazdo już nie nadaje się do ponownego montażu.
Z tego powodu w końcu zrobiłem przeróbkę pod przetwornicę 12V/5V i przylutowałem bezpośredno do PCB kabel zasilający - teraz śmiga i nic nie piszczy z powodu braku prądu. Jedynie co to pozostanie wyprowadzenie sygnałów D+ i D- oraz GND do podpięcia USB jak by się chciało diagnozować czy moduł łączy się z siecią - wtedy w putty widać jaki adres IP został przydzielony. W wolnej chwili zapodam schemat/fotki gdzie się można wpiąć na PSB aby pominąć gniazdo microUSB na PCB.