Strona 1 z 1

SuperPINDA od Prusy

: 03 gru 2020, 13:39
autor: greg
Udało się kupić i właśnie zamontowałem. Różnica jaką widać od razu, potwierdził mi ją support, to czas pomiaru punktu, teraz pomiar odbywa się wolniej, także jakby ktoś się zastanawiał czy tak ma być to okazuje się że tak :D Testowane na firmwarze 3.9.2

Re: SuperPINDA od Prusy

: 04 gru 2020, 11:05
autor: greg

Re: SuperPINDA od Prusy

: 04 gru 2020, 15:53
autor: Marvin27
Mam i ja:
20201204_154636.jpg

Re: SuperPINDA od Prusy

: 04 gru 2020, 16:01
autor: rydz
Ja czekam na swoją z aktualizacją do MK3s+

Re: SuperPINDA od Prusy

: 04 gru 2020, 16:12
autor: greg
Wiele więcej w tym boxie upgradowym nie będzie, dodadzą metalowe klipsy i małą rolkę filamentu do druku nowych elementów, także można sobie ten upgrade zrobić szybciej, bo upgrady będą chyba dopiero po nowym roku wysyłać. Chociaż teraz już chyba sama superpinda nie jest dostępna.

Re: SuperPINDA od Prusy

: 04 gru 2020, 17:01
autor: Berg
kto mi zamówi jedną?

Re: SuperPINDA od Prusy

: 04 gru 2020, 20:04
autor: sobal
Jaka jest wartość standard deviation dla tego czujnika?

Re: SuperPINDA od Prusy

: 04 gru 2020, 22:10
autor: Pjoter
rafaljot pisze:kto mi zamówi jedną?
Napisz mi priv, jutro Ci zamówię.

Re: SuperPINDA od Prusy

: 04 gru 2020, 22:44
autor: morf
Jest out of stock

Re: SuperPINDA od Prusy

: 05 gru 2020, 01:51
autor: Igor
No to zdążyłem z "czarnotygodniowej promocji" choć nie załapałem się na płytę stalową Satin. Dzisiaj otrzymałem wiadomość że moje zamówienie na MK3S+ z gratisową płytą teksturowaną jest w realizacji. Nie wiem ile da "Super PINDA" - na razie mam MK3S ze zwykłą PINDA i nie mam powodu narzekać.

Re: SuperPINDA od Prusy

: 05 gru 2020, 08:26
autor: Marvin27
Igor pisze:Nie wiem ile da "Super PINDA" - na razie mam MK3S ze zwykłą PINDA i nie mam powodu narzekać.
Oglądałem Live Prusa i mówili że jeśli ktoś ma MK3/S z PINDA V2, oraz nie ma żadnych problemów z pierwszą warstwą, to na obecną chwilę nie potrzebuje kupować SuperPINDA.

Re: SuperPINDA od Prusy

: 05 gru 2020, 09:32
autor: Pjoter
Ja kupuję upgrade kit mimo że nie mam problemów. Obstawiam że do potencjalnego upgradu do MK4 będą wymagane wszystkie inne poprzednie upgrady :P

Re: SuperPINDA od Prusy

: 05 gru 2020, 09:41
autor: Holgin
I tak się właśnie zarabia pieniądze ;)

Re: SuperPINDA od Prusy

: 05 gru 2020, 10:23
autor: Pjoter
No przyznaję się - jestem fanboyem Prusy :P

Re: SuperPINDA od Prusy

: 08 gru 2020, 20:51
autor: greg
sobal pisze:Jaka jest wartość standard deviation dla tego czujnika?
dane z testow Warkockiego

0.001 +-0.0005

Re: SuperPINDA od Prusy

: 08 gru 2020, 21:03
autor: Holgin
Ciekawe... w jaki sposób był robiony pomiar?

Re: SuperPINDA od Prusy

: 08 gru 2020, 21:34
autor: greg
Been testing the Super Pinda and I have to give an early observation that it indeed is quite super.
I live streamed my install and Marlin changes needed to make it work in a 16C cold room and calibrated the Z offset at room temp.
Printed PLA temps and it was consistent each time. Moved printer to an enclosure and printed CFPETG at 80C bed with doors closed and again consistent first layers. Started a print at ABS temps and again same first layer.
Call me amazed because whatever magic is in this simple probe it’s nice to have zero drift between materials and I gave it the worst test possible moving from super cold room to ultra hot bed temps in an enclosure and I haven’t adjusted the Z offset yet.
I’m going to try and find it’s kryptonite but I literally threw in a test that no probe I’ve used has passed.

Re: SuperPINDA od Prusy

: 03 paź 2022, 11:36
autor: cyfron
Odkopię.
Używał ktoś klona SuperPINDA od FYSETC? Jak wypada na tle oryginału?

Re: SuperPINDA od Prusy

: 03 paź 2022, 16:52
autor: artur_n
cyfron pisze:Odkopię.
Używał ktoś klona SuperPINDA od FYSETC? Jak wypada na tle oryginału?
Nie chcę rujnować Twojego świata, aczkolwiek jak Ktoś ma ORI to wątpię aby miał porównanie z podróbką oraz na odwrót.

Re: SuperPINDA od Prusy

: 03 paź 2022, 18:09
autor: fyme
Budując Pruse odżałowałem na oryginał. Nie chciałem przekombinować i kupować 2 razy. W pierwszej Prusie się sprawdza to założyłem że nie będę oszczędzał i w drugiej. Przyoszczędziłem na zasilaczu (meanwell), nadmuchu na druk (fysetc), czy chłodzeniu hotendu (sunon choć to akurat nie z oszczędnością a celowo bo wydajniejszy) ale super pinde wziolem oryginał.

Re: SuperPINDA od Prusy

: 03 paź 2022, 18:40
autor: malyhenio1
Jakiś link to tego cuda?

Re: SuperPINDA od Prusy

: 03 paź 2022, 19:25
autor: cyfron
malyhenio1 pisze:Jakiś link to tego cuda?
https://www.aliexpress.com/item/32919682669.html
artur_n pisze:Nie chcę rujnować Twojego świata, aczkolwiek jak Ktoś ma ORI to wątpię aby miał porównanie z podróbką oraz na odwrót.
Nic nie rujnujesz i wcale na to nie liczyłem, że ktoś zamieni oryginał na podróbkę, raczej w drugą stronę, że kupił chińczyka, był niezadowolony i zmienił na oryginał. Jeżeli znajdzie się tutaj zadowolony użytkownik zamiennika, to też dobrze, bo będzie oznaczało że coś tam jednak jest wart i zakup nie będzie wyrzuceniem pieniędzy.

Re: SuperPINDA od Prusy

: 03 paź 2022, 19:40
autor: fyme
65 PLN różnicy między oryginałem a fysetc. Warto?

Re: SuperPINDA od Prusy

: 04 paź 2022, 08:00
autor: cyfron
fyme pisze:65 PLN różnicy między oryginałem a fysetc. Warto?
Dolicz jeszcze koszty wysyłki 25zł, więc masz dwa zamienniki w cenie jednego oryginału - mając do uzbrojenia 3 drukarki robi to pewną różnicę. Moje pytanie nie brzmi czy warto, tylko jak działa zamiennik.
Wnioskując po odpowiedziach nikt z tutaj zgromadzonych nie miał do czynienia z SuperPINDA od FYSETC i nie jest w stanie mi pomóc - szkoda.
EDIT:
@fyme widzę, że jednak doliczyłeś KW - tak czy siak nie zmienia to mojego pytania.

Re: SuperPINDA od Prusy

: 04 paź 2022, 09:45
autor: mpk
porównania z "super" nie mam, ale z pindy v2 mam i zamienniki i oryginały - nie widzę różnicy.

Re: SuperPINDA od Prusy

: 04 paź 2022, 12:15
autor: Berg
Ten "oryginał" to też chińczyk. Płaci się tylko za to, że trzeba wiedzieć który.

Re: SuperPINDA od Prusy

: 04 paź 2022, 12:17
autor: morf
Berg pisze:Ten "oryginał" to też chińczyk. Płaci się tylko za to, że trzeba wiedzieć który.
Pamiętam że kiedyś na priv szukaliśmy tego konkretnego czujnika ale (chyba że pamięć mnie myli) nie znaleźliśmy nic w detalu.

Re: SuperPINDA od Prusy

: 04 paź 2022, 12:25
autor: Berg
@morf , ja kupiłem i mam kilka by sprawdzić. Tylko od tamtego czasu ciągle leżą w szufladzie.
No nie wiem, może mi się zachce i zrobię tak - przykleję je obok oryginalnego i sprawdzę, czy pokazuje tak samo po rozgrzaniu.
Jakiś inny pomysł jak to zrobić by się nie narobić?

Re: SuperPINDA od Prusy

: 04 paź 2022, 15:13
autor: artur_n
Berg pisze:@morf , ja kupiłem i mam kilka by sprawdzić. Tylko od tamtego czasu ciągle leżą w szufladzie.
No nie wiem, może mi się zachce i zrobię tak - przykleję je obok oryginalnego i sprawdzę, czy pokazuje tak samo po rozgrzaniu.
Jakiś inny pomysł jak to zrobić by się nie narobić?
Ma to sens, trzeba ustalić wysokość każdego z osobna aby pomiar był wiarygodny, ale jak będą dobrze (nieruchomo) zamocowane to pomiar powinien być wiarygodny.

Re: SuperPINDA od Prusy

: 04 paź 2022, 20:23
autor: Marvin27
Ja jestem świeżo po wymianie nowej PINDA V2 na nową SuperPINDA i jest różnica, wyniki są teraz powtarzalne.
SuperPINDA to jest produkt niemiecki, firmy Pepperl+Fuchs o symbolu NBN2,5-8GM35-E1L-Y
20221004_201358.jpg
20221004_201253.jpg
https://www.pepperl-fuchs.com/usa/en/cl ... did=106674

Jestem zdania jak większość ludzi, że na tym czujniku nie powinno się oszczędzać, o ile własne fundusze na to pozwolą.

Re: SuperPINDA od Prusy

: 04 paź 2022, 21:04
autor: Marvin27
Właśnie znalazłem na github-ie, że jest inna odmiana czujnika indukcyjnego, niby lepsza jeszcze (nieznacznie) od SuperPINDA
https://www.cr3d.de/produkt/supcrprobe-8mm/
SuperPINDA
SuperPinda1a.png
SupCRprobe
SupCRprobe.png

Re: SuperPINDA od Prusy

: 09 paź 2022, 09:54
autor: McKee
Trochę nie rozumiem tych obrazków. Jedyne co moim zdaniem pokazują to, że ktoryś czujnik się myli znacznie - bo te pomiary sobie zaprzeczają w kilku miejscach (zamiast np. uszczegółowić jest różnica w drugą stronę).
Za dużo marketingu. Drukujcie zamiast grzebać w drukarkach.

Re: SuperPINDA od Prusy

: 09 paź 2022, 11:35
autor: TDI-CAD
A te niebieskie pola to nie są czasem magnesy pod stołem, które zakłócają czujnik indukcyjny?

Re: SuperPINDA od Prusy

: 09 paź 2022, 12:17
autor: poldi_com
Pytanie laika. Czyli ta SuperPi to może być dowolny czujnik indukcyjny o w miarę dobrych parametrach? Oczywiście większość wykorzystywana w przemyśle to 24V ale to można załatwić kawałkiem krzemu. Są też czujniki równie dobrze działające na aluminium czy miedź jak na stal, np. IES256.

Re: SuperPINDA od Prusy

: 09 paź 2022, 12:41
autor: Marvin27
McKee pisze:Trochę nie rozumiem tych obrazków. Jedyne co moim zdaniem pokazują to, że ktoryś czujnik się myli znacznie - bo te pomiary sobie zaprzeczają w kilku miejscach (zamiast np. uszczegółowić jest różnica w drugą stronę).
Za dużo marketingu. Drukujcie zamiast grzebać w drukarkach.
https://github.com/Prutsium/3D-Druckerp ... obe-issues

Re: SuperPINDA od Prusy

: 09 paź 2022, 12:50
autor: Jarewa
Tak naprawdę to czujniki indukcyjne nie zostały stworzone do takich celów, i nigdy nie będzie dobrze z próbkowaniem w innych miejscach bo na to jest sporo zależności..

Re: SuperPINDA od Prusy

: 29 paź 2022, 18:17
autor: cyfron
Pytanie techniczne. Dzisiaj montuję SuperPinda od Prusa. Logika płyty jest ustawiona na 3.3V. Przewód brązowy oznaczony jako 5V podpinam do 3.3V zgodnie z logiką płyty czy do 5V, bo na 3.3V czujnik nie będzie poprawnie działał?

Re: SuperPINDA od Prusy

: 29 paź 2022, 18:51
autor: cyfron
EDIT: już wiem. Podłączyłem do złącza PROBE na płycie, które na jednym z pinów ma 5V.