Strona 1 z 1

ekstruder z chin

: 23 kwie 2016, 12:34
autor: wrona3
Czy jak zamówię ekstruder z chin (kompletny silnik głowica itd) to bede musiał zapłacić cło?
od jakiej to wartości?
jaka sznasa że zapłacę? sprawdzają każdą paczkę?

Re: ekstruder z chin

: 23 kwie 2016, 12:37
autor: kaworu
Jest mało prawdopodobne, że zapłacisz cło, prędzej VAT, ale i to nie bardzo. Ot Chińczycy łżą w deklaracjach celnych jak jasny gwint, także dostaniesz towar dowolnej wartości jako "prezent o niskiej wartości nie podlegający opłatom". :D

Re: ekstruder z chin

: 23 kwie 2016, 12:38
autor: FlameRunner
Jak będzie to pojedyncza, niezbyt duża paczka do osoby prywatnej, to raczej nikomu nie będzie się chciało próbować ściągać z Ciebie kasy.

Re: ekstruder z chin

: 23 kwie 2016, 12:48
autor: moHEROs
zazwyczaj wpisują "gift 5 USD" i udaje się ominąć opłaty

Re: ekstruder z chin

: 23 kwie 2016, 12:56
autor: Kopytko
Zawsze lepiej założyć budżet o 23% większy i się przyjemnie zdziwić jak przejdzie bez VAT :) JA tak robię. A jak już dadzą, choć dla ekstrudera stanowczo wątpię to cała procedura jest banalna i trwa ok 4 dni.
Na swoim przykładzie powiem ,że jako osoba prywatna , która dostała dokumenty Vat w poniedziałek i szybko odesłałem wszystko mailem to przesyłka była u mnie w czwartek :)
Ale to były 2 prowadnice hivin o długości 800mm :P
Do tej pory na aliekspres wskoczyłem na poziom A3 i to był tylko jeden przypadek z VATem.

Re: ekstruder z chin

: 23 kwie 2016, 13:08
autor: wrona3
ok, a gdyby to szło kurierem? to tak samo jak z pocztą, czy wieksze prawdopodobieństwo wtopy?
pytam z ciekawości, szkoda mi kasy na kuriera, gdybym miał zapłacić 60 USD za wysyłkę to zdecydowanie wolałbym zrobić zakupy w polsce i wspomóc naszych krajowych przedsiębiorców

Re: ekstruder z chin

: 23 kwie 2016, 13:12
autor: FlameRunner
Czemu zapłacenie podatków zgodnie z obowiązującym prawem nazywasz "wtopą"?
Zamawiając z wysyłką kurierem odprawę celną masz murowaną.

Re: ekstruder z chin

: 23 kwie 2016, 13:18
autor: Kopytko
I VAT również, do tego należy doliczyć prowizje firmy spedycyjnej, za przygotowanie papierów do rozliczenia cła i VAT.
Spedycje kurierskie mają z tego nie mały kąsek więc wszystko idzie przez cło i VAT.

Re: ekstruder z chin

: 23 kwie 2016, 13:30
autor: marek91
Jeśli pójdzie china postem lub czymś takim - jest duża szansa że nic nie zapłacisz, szacuje na 95%
Jeśli kurier to - koszt odprawy, cło i VAT
W DHL koszt odprawy to ok 70zł, cło i vat płatne kurierowi przy odbiorze przesyłki, a przynajmniej jakiś czas temu tak to wyglądało.

Re: ekstruder z chin

: 23 kwie 2016, 17:04
autor: virgin71
Jakkolwiek inaczej z paczką obchodzi się listonosz, kiedy wartość jest zadeklarowana na $5, a inaczej kurier, który ma podane, że z paczką trzeba się obchodzić ostrożnie, a jej wartość to $100. Sprawdzone.

Re: ekstruder z chin

: 24 kwie 2016, 08:59
autor: marek91
Czy ja wiem... kiedyś wysłałem GATA na serwis to kurier z lekka przesunął "bramę" (tak tą brame na której może stanąć człowiek), oczywiście odpowiedzialności zero - ubezpieczyciel uparcie twierdził że winę za to ponosi kilogramowy zasilacz przyklejony do aluminiowego profilu (20x40) za pomocą taśmy samoprzylepnej.

Sytuacja 2, ten sam kurier wiózł do mnie pewną drukarkę, wiedziałem że wysłana, czekam od rana w firmie... czekam czekam i nic, wieczorem patrze a paczka jest doręczona, zacząłem wydzwaniać po kurierach i w końcu któryś mówi "Aaaa.... bo przez przypadek zawiozłem to do hipermarketu X", paczkę przywiózł na drugi dzień, otwartą oczywiście...

Re: ekstruder z chin

: 25 kwie 2016, 10:50
autor: virgin71
Nie zdarzyło mi się jeszcze coś takiego przy ubezpieczeniu i z kurierami: DPD, DHL, UPS i FedEx. PRzy czym DHL wozi paczki o 21, co jest kpiną.
Takie historie jak Twoja, miałem z siódemką i kex. Kex mi kiedyś przywiózł laptopaw taki sposób, że z opakowania sypało się szkło i reklamację odrzucili, twierdząc, że tak został wysłany...

Re: RE: Re: ekstruder z chin

: 25 kwie 2016, 12:53
autor: feriar
Kopytko pisze:Zawsze lepiej założyć budżet o 23% większy i się przyjemnie zdziwić jak przejdzie bez VAT :) JA tak robię. A jak już dadzą, choć dla ekstrudera stanowczo wątpię to cała procedura jest banalna i trwa ok 4 dni.
Na swoim przykładzie powiem ,że jako osoba prywatna , która dostała dokumenty Vat w poniedziałek i szybko odesłałem wszystko mailem to przesyłka była u mnie w czwartek :)
Ale to były 2 prowadnice hivin o długości 800mm[emoji14]
Do tej pory na aliekspres wskoczyłem na poziom A3 i to był tylko jeden przypadek z VATem.
Kopytko, dobre są hiwin z chin ?
Ja mam już 20 paczek za sobą, z czego 2 się zgubiły. Ale nigdy nie płaciłem vatu i cła. A nawet jakby dołożyli to i tak profit bo taniej niż w Polsce ;D

Tapnięte z M2 Note

Re: ekstruder z chin

: 25 kwie 2016, 13:13
autor: animos
A nie da się sprowadzić partiami w częściach (darmowa wysyłka)? :
ex_parts.jpg
ex_parts.jpg (43.55 KiB) Przejrzano 7543 razy

Re: RE: Re: ekstruder z chin

: 25 kwie 2016, 13:49
autor: Kopytko
feriar pisze:
Kopytko pisze:Zawsze lepiej założyć budżet o 23% większy i się przyjemnie zdziwić jak przejdzie bez VAT :) JA tak robię. A jak już dadzą, choć dla ekstrudera stanowczo wątpię to cała procedura jest banalna i trwa ok 4 dni.
Na swoim przykładzie powiem ,że jako osoba prywatna , która dostała dokumenty Vat w poniedziałek i szybko odesłałem wszystko mailem to przesyłka była u mnie w czwartek :)
Ale to były 2 prowadnice hivin o długości 800mm[emoji14]
Do tej pory na aliekspres wskoczyłem na poziom A3 i to był tylko jeden przypadek z VATem.
Kopytko, dobre są hiwin z chin ?
Ja mam już 20 paczek za sobą, z czego 2 się zgubiły. Ale nigdy nie płaciłem vatu i cła. A nawet jakby dołożyli to i tak profit bo taniej niż w Polsce ;D

Tapnięte z M2 Note
Mi nigdy nic nie zaginęło jeszcze:P
Co do hivin to troszkę wprowadziłem w błąd bo mam prowadnice mgn15c nie ma tam słowa hivin jak już pada to słowo w sklepie chińczyka to cena x2 . Co do jakości to ciężko ocenić poruszając palcem tylko wózek.
Jest różnica na pewno z np grubymi wózkami z którymi miałem styczność, co do mgn ciężko mi porównać bo nie miałem styczności z ori mgn.
Są głośne , jak nie są nigdzie przykręcone i szybko porusza się wózkiem to podobny hałas jak łożyska okrągłe liniowe.

Re: ekstruder z chin

: 25 kwie 2016, 15:23
autor: Rubens
animos pisze:A nie da się sprowadzić partiami w częściach (darmowa wysyłka)? :
ex_parts.jpg

No Panie Animos, weź Pan nie żartuj, po jednej śrubce kupować? ;)

Re: ekstruder z chin

: 25 kwie 2016, 15:29
autor: marek91
Po pierwsze - to jest forum, nie pisz przez Pan bo śmiesznie to wygląda.
Po drugie - nie po śrubce tylko pakietami np po 3 śrubki.

Re: ekstruder z chin

: 25 kwie 2016, 15:35
autor: FlameRunner
marek91 pisze: Po drugie - nie po śrubce tylko pakietami np po 3 śrubki.
Strasburger byłby dumny z Ciebie i Twojego poczucia humoru. :D

Re: ekstruder z chin

: 25 kwie 2016, 15:36
autor: marek91
Uczę się od najlepszych :D

Re: ekstruder z chin

: 25 kwie 2016, 16:52
autor: animos
marek91 pisze: Po drugie - nie po śrubce tylko pakietami np po 3 śrubki.
Jakby nie było to będzie 3 razy szybciej. A i jest niezłe uzasadnienie dlaczego taka ilość - w końcu to do drukarki 3D :git:

Re: ekstruder z chin

: 28 kwie 2016, 23:57
autor: Szymon
Koszty w DHL juz wzrosły niestety ;) było 70 z hakiem brutto teraz już ponad 100.

Przesyłki pocztowe faktycznie zazwyczaj omijają celników - ale z mojego doświadczenia wynika, ze jak jedna na cło wpadnie, to potem wszystkie. Przynajmniej ja tak miałem. Ale unikam jak ognia :) przy zakupie na firmę niestety jest ścieżka zdrowia z wypełnianiem dokumentów SAD.

Generalnie z zakupów na alie zrezygnowałem właśnie przez niewspółmierną do wartości stratę czasu. Jak listonosz przynosił paczki do domu, to było ok, ale jak wszystko lądowało na cle, i dla każdej dupereli trzeba było wypełniać papierki to jakoś przestało to mieć dla mnie sens.

Re: ekstruder z chin

: 29 kwie 2016, 00:28
autor: marek91
Ja to zawsze zlecałem na zewnątrz, kiedyś próbowałem wypełnić SAD, jednak jeśli zrobić to zgodnie z instrukcją to się okazuje że trzeba dołączyć 20 załączników - odpuściłem.

Re: ekstruder z chin

: 29 kwie 2016, 08:47
autor: FlameRunner
W ten sposób rząd tworzy miejsca pracy dla urzędników zajmujących się sprawdzaniem tych papierów i dla ludzi zajmujących się ich wypełnianiem. Podwójny profit!

Re: ekstruder z chin

: 29 kwie 2016, 21:42
autor: Szymon
marek91 pisze:Ja to zawsze zlecałem na zewnątrz, kiedyś próbowałem wypełnić SAD, jednak jeśli zrobić to zgodnie z instrukcją to się okazuje że trzeba dołączyć 20 załączników - odpuściłem.

no ja nie odpuściłem i .. udało się, a poza towarem mam kilka tuzinów historyjek do opowiadania. Sam SAD to niby jedna strona A4 -- ale instrukcja wypełniania ma chyba 800 stron. Pierwszy raz zajął mi ponad tydzień (chodzenia do SC). Teraz już wiem co i jak, ale i tak unikam jak ognia, nawet ekspresowo to jest koszt przynajmniej 30-60min papierologii a do tego conajmniej 3-4h w oddziale SC.

Bez sensu.