Strona 1 z 1

eSun - worki próżniowe

: 27 sty 2021, 14:05
autor: Berg
na razie nie mam zastrzeżeń do produktu.
Może jedynie :
- worki mogły by być mniejsze.
- trzeba się chwilę ( <0.5min) namachać pompką by odessać.
IMG_20210127_135235.jpg
IMG_20210127_135150.jpg
IMG_20210127_135144.jpg
IMG_20210127_140035.jpg
IMG_20210127_135350.jpg
IMG_20210127_135252.jpg

Re: eSun - worki próżniowe

: 27 sty 2021, 15:52
autor: mpk
A dawno odsysałeś? Bo z moich eksperymentów z workami (choć teoretycznie do spożywki, ubrań itp), to wszystko rozszczelniało się poniżej miesiąca.

Re: eSun - worki próżniowe

: 27 sty 2021, 16:01
autor: Berg
dopiero przyszły. Powiem za miesiąc.
Saszetki były w jednym worku w pudełku. Zakładając, że przesyłka szła conajmniej tydzień, to conajmniej tyle się nie rozszczelniły.

Re: eSun - worki próżniowe

: 27 sty 2021, 18:37
autor: majek
U mnie po 3 tygodniach dalej spoko. Kupiłem taki zestaw, ale 'no name': sama pompka i worki.
Co do rozmiaru, to powiedziałbym, że są na styk, bo duża kilowa rolka wchodzi praktycznie bez zapasu.

Re: eSun - worki próżniowe

: 15 maja 2021, 20:58
autor: radekd
Z premedytacją odkopię temat - jak tam trzymają?

Re: eSun - worki próżniowe

: 16 maja 2021, 21:25
autor: majek
U mnie to wygląda tak (wykres wilgotności):
hum.png
Piki do ok. 40%, to jak filament/czujnik były wyjęte z worka, te dołki do 15% to suszenie na kaloryferze. pomiędzy to filament zamknięty w worku z niewielką torebką osuszacza.
Okres od ok. 2 kwietnia to była szpulka z małą ilością filamentu, od 4 maja to jakaś pełna, więc widać, że osuszacz jaki wsadziłem nie wyrabia i wilgotność szybciej idzie do góry.

Natomiast czy to wilgotność przenika przez worek, czy filament uwalnia i osuszacz już nie wchłania, to nie wiem.

Co do trzymania 'próżni', to wizualnie trzymają, ale czujniki mam bez pomiaru ciśnienia, więc twardych danych nie mam.

Re: eSun - worki próżniowe

: 28 maja 2021, 01:44
autor: Stanley_B
Sugeruję dociskać palcem ten płaski zawór po wyciągnięciu powietrza i zdjęciu pompki.
To tylko on powoduje, że worki się rozszczelniają.

Swoje 'no name' mam tak z pół roku i działają poprawnie. W międzyczasie wyciągałem różne filamenty i żaden nie popuścił.

Re: eSun - worki próżniowe

: 22 lis 2021, 14:39
autor: majek
No to moje długoterminowo się nie sprawdzają.

Na pewno powoli przepuszczają powietrze, bo worek zamknięty w maju nie jest już zassany (pamiętam zawsze, żeby 'zawór' docisnąć). Tzn. wygląda jakby był, ale jak się dotknie, to czuć, że tam podciśnienia prawie nie ma. Tak samo wygląda kilka filamentów spakowanych do tych worków.

Wilgotność w środku też podąża za otoczeniem z odchyłką ok. 10%. Tzn. jak rośnie na zewnątrz, to wewnątrz też i odwrotnie, więc po lecie i po nastaniu sezonu na grzanie w domu (i mniejszej wilgotności), to w worku jest więcej niż na zewnątrz.

Na oko, to on trzyma 2-3 tygodnie, a później już podąża za tym co na zewnątrz z bezwładnością ok. 1-2 miesiące.

- czerwone: wilgotność w pomieszczeniu
- fioletowa kreska: czujnik w worku. Widać, że worek był otwierany na początku kwietnia i później na początku maja. Przed zamknięciem filament był suszony i wsadzany był też świeży osuszacz.
- zielony: drugi czujnik w innym worku. Filament wrzucony bez suszenia, 'na chwilkę' ;)
hum-worek-longterm.png
Muszę wrzucić jeszcze czujnik do zwykłych worków na ciuchy, bo one jednak lepiej trzymają podciśnienie i zobaczyć jak tam będzie z wilgotnością.

Re: eSun - worki próżniowe

: 22 lis 2021, 15:03
autor: 1kamil
U mnie sprawdza się Ikea Samla na 4-5 szpul: https://www.ikea.com/pl/pl/p/samla-pude ... -30102974/ + pochłaniacz wilgoci z Castoramy. Pięknie trzyma 16-20%.

Re: eSun - worki próżniowe

: 22 lis 2021, 15:40
autor: mpk
LocknLock, HSM947
fila-humi.png
¯\_(ツ)_/¯

Re: eSun - worki próżniowe

: 22 lis 2021, 16:13
autor: majek
mpk pisze:LocknLock, HSM947
Pewnie dowolne szczelne pudło będzie dobre. Dla testów miałem też wrzucony czujnik do zwykłego pudełka, które NIE jest szczelne i jest bez pochłaniacza, i wykres wygląda jak dla rolek w workach, o ile nie lepiej (czerwone: otoczenie, zielone: worek, niebieskie: pudło):
hum-pudlo-longterm.png