Strona 1 z 1

Drukarka wielkoformatowa.

: 31 sty 2021, 10:31
autor: zlp
Cześć wszystkim.
Szukam porady.
Chodzi mi po głowie zakup drukarki wielkoformatowej.
Mam Zortraxa M300 ale jest za mały i za wolny.
Potrzebuję drukować modele różnych elementów typu zderzaki samochodowe, owiewki itp.
Myślę o polu roboczym minimum 500x500x500, chętnie większym. Idex mile widziany, elementy często są symetryczne.
Pieniądze wiadomo, grają rolę, ale czasem lepiej wydać więcej, bezproblemowo pracować i być zadowolonym z efektów.
Czy możecie polecić jakąś drukarkę która pozwalałaby bezproblemowo drukować takie rzeczy bez eksperymentów i wielkiego doświadczenia?

Re: Drukarka wielkoformatowa.

: 31 sty 2021, 11:19
autor: FlameRunner
Rozmawiaj z Urbicum. Zawsze jestem pod wrażeniem, jak szybko pracują ich drukarki, zachowując przy tym jakość druku.

Re: Drukarka wielkoformatowa.

: 31 sty 2021, 12:32
autor: zlp
Dziękuję.
Przyglądnę się.
Wstępnie widzę, że MX mała, GX podoba mi się, ale ta cena.

Re: Drukarka wielkoformatowa.

: 31 sty 2021, 12:47
autor: FlameRunner
Zapytałbym czy są w stanie zrobić na zamówienie połówkę GX. ;)

Re: Drukarka wielkoformatowa.

: 31 sty 2021, 12:50
autor: tomek_3100
Jeśli nic z gotowych nie satysfakcjonuje to może budowa własnej. Budżet jak rozumiem w miarę duży, pozwalający na budowę, pytanie jak z czasem, możliwościami i chęciami...

Re: Drukarka wielkoformatowa.

: 31 sty 2021, 13:18
autor: zlp
Budowa własnej raczej odpada.
Brak czasu na poznawanie kolejnych nowych rzeczy i brak ochoty na popełnianie kolejnych błędów.
Gdyby to miało być kilkanaście sztuk, to spojrzałbym inaczej.

Re: Drukarka wielkoformatowa.

: 31 sty 2021, 17:11
autor: japim
A drukarki od Dragon 3d Polska? Taka 1000x1000x1200 jest u bich duuuzo taniej. Czy coś z nimi jest nie tak? Ta śruba kulowa to nie najlepszy pomysł? Urbicum używa corexy a Dragon zwykłego układu kartezjańskiego.

Re: Drukarka wielkoformatowa.

: 31 sty 2021, 17:18
autor: Sekal
Są różnice w jakości i przede wszystkim szybkości. Polecam zapoznać się jak obie drukarki drukują. Obie są w porządku od lat na rynku.

Dragon to rozwiązanie budżetowe, Urbicum bardziej profesjonalne - co kto potrzebuje.

Obie firmy robią drukarki na zamówienie.

Re: Drukarka wielkoformatowa.

: 31 sty 2021, 18:01
autor: zlp
Sprawdzam wasze propozycje, rozmawiałem jeszcze z 7h7.
Nie interesowałem się drukarkami do zastosowań przemysłowych, dlatego pytam tutaj. Każda uwaga jest dla mnie cenna. Wolę podyskutować z Wami, później konkretniej z handlowcami.
Nie sztuka kupić taniej, później żałować.
Ogólnie wolę wydać nieco więcej, aby było bardziej uniwersalnie. No i jak pracować, to pracować, a nie się pier*** i kombinować. Kombinacje często kosztują więcej. I czasu, i pieniędzy.
Najbardziej spodobał mi się Urbicum. Tyle że w planach są jeszcze inne zakupy, nie myślałem o takiej cenie za drukarkę. Muszę rozważyć różne możliwości. Oczywiście skontaktuję się z nimi i zapytam jakie są opcje.