Strona 1 z 1

rafaljot wydruki

: 04 kwie 2017, 17:11
autor: Berg
stary wydruk po prawej. po lewej aktualny. PLA.
nie mogę rozkminić, co mi się zrobiło. Niestety zaczyna być widoczne wyraźnie przy warstwie 0.1 a dawno nie drukowałem 0.1 w międzyczasie zmieniłem wiele rzeczy.

to samo się dzieje przy różnych temperaturach
przy zwiększeniu prędkości mniej widoczne
przy grubszej warstwie, 0.2 mniej widoczne
myślałem, że brudny filament, założyłem czyścik, nic się nie zmieniło
sprawdzałem pirometrem temp bloku, trzyma dokładnie
zmieniłem silniki ekstrudera
zmieniłem radełko
zamieniłem stepstiki ekstrudera
sprawdzałem z chłodzeniem i bez

HELP!!!

Re: rafaljot wydruki

: 04 kwie 2017, 17:55
autor: Yorg 68
To jeszcze dyszę zmień ;)

Re: rafaljot wydruki

: 05 kwie 2017, 09:25
autor: Berg
zmieniłem na nową dyszę 0.5, zmieniłem też rurkę na nową. To samo. Może nie dokładnie to samo. lepiej widać na czym polega problem.
To są wyraźne ubytki filamentu. Czasem 0,5mm, czasem kilka mm.
jakby raz na jakiś czas przytyka się dysza. Obserwuję radełko w tym czasie, gdy się przytyka, nie widzę nic złego. Zadana temperatura trzyma, nie skacze ani o 1'C. Owinąłem blok kaptonem i teraz ciężko mi pirometrem zmierzyć temp. ale wcześniej mierzyłem i była taka jak na wyświetlaczu (mam skalibrowany termistor i tego dawno nie ruszałem). Choć sama dysza jest jakby 10'C-15'C chłodniejsza, ale to chyba normalne, w końcu wystaje. Jakkolwiek 190'C. A pierwszą warstwę drukuję na ustawieniu 175'C i drukuje się dobrze. Zatem 190'C to na pewno nie kłopot.

Kurde, chciałem przerobić Lumę z powrotem na w miarę oryginalną, direct, zostawiając niewielki set upgrejdów (bloczki, podwójne wentylatory na chłodzeniu, różne poprawki elektroniki) i zająć się nową drukarką.

Re: rafaljot wydruki

: 05 kwie 2017, 09:31
autor: Kopytko
Dysza zawsze będzie a nawet musi byc chłodniejsza niż sam blok ( czyli strefa przejścia z uplastyczniania do topnienia) , co do tych artefaktów, to sprawdz czy radełko zbyt mocno Ci nie nacina filamentu. jak beda duze wręby to powietrze tam moze się zbierać i efekt jak u Ciebie.

Re: rafaljot wydruki

: 05 kwie 2017, 09:41
autor: Berg
to chyba nie jest za bardzo ponacinany. Bywał bardziej.

Re: rafaljot wydruki

: 05 kwie 2017, 10:24
autor: Kopytko
No fakt , to nie to.... a próbowałeś wyłączyć retrakcję całkiem dla próby...

Re: rafaljot wydruki

: 05 kwie 2017, 11:08
autor: balgator
Wnioskując po pierwszym zdjęciu w tym wątku mnie to wygląda na wilgotny filament. Podobną teksturę otrzymywałem na nie wysuszonym filamencie i zbyt wysokiej temperaturze.

Re: rafaljot wydruki

: 05 kwie 2017, 11:40
autor: Kopytko
Przedrukowałem z 50kg lub więcej rożnych filamentów i nigdy nic mi się nie zawilgociło:) Fakt trzymam filament i drukuje w pokoju mieszkalnym, nie w piwnicach , komórkach i poddaszach, gdzie wilgotność może być inna, ale wydaje mi się ,że jednak warto wrzucić ten filament, choćby próbkę ze 100g do piekarnika i sprawdzic czy faktycznie moze być to to. lub założyć nową szpule ledwo co otwartą i bedzie pewnosć.

Re: rafaljot wydruki

: 05 kwie 2017, 11:46
autor: Berg
sprawdziłem na dwóch różnych filamentach, ale leżały razem. RAczej mam dość sucho. Sprawdzę tak ja mówicie: suszenie i nowa szpula.
:unknown: Faktycznie to wygląda jak efekt działania jakiś gazów.

Re: rafaljot wydruki

: 11 kwie 2017, 12:29
autor: Berg
Wyczyściłem, poskładałem ładnie głowicę i myślałem, żę przeszło. Jednak na testach z gumą i po dokładnym ponownym przyglądnięciu się nie jest ok.

Powtarza się że dobrze wychodzi kilka pierwszych warstw, a potem zdarzają się maleńkie przerwy. Na PLA@185'C to widać jak mikro dziurki, na gumie@205'C że jest poszarpana ścianka zamiast gładkiej.
Tempertatura wg termistora jest ok, stabilna, nie skacze ani o 1'C. Niestety owinięty kaptonem blok ciężko zmierzyć pirometrem.
Dziurki są za małe i gwałtowne na PLA by to mógł być jakiś kłopot z silnikiem, czy nierówną pracą radełka.
Sprawdzałem koncepcję z zawilgoconym filamentem. I powiem tak, faktycznie wygrzany drukuje ogólnie ładniej. Jednak to nie to.

To coś się dzieje w samym bloku.
Mam dwie teorie:
1. po rozgrzaniu bloku zaczyna się coś dziać z rurką PTFE i uwalnia gazy, co zaczyna działać dopiero po 1-2minutach druku.
2. ogólnie jakaś nierównomierne nagrzewanie bloku. Filament się gotuje w jakiejś części.

Re: rafaljot wydruki

: 11 kwie 2017, 12:52
autor: arkomania.pl
Witam.

Praktycznie, to co zrobiłeś, to już nie wiele więcej się da.
Zrobiłeś rewizję całej głowicy. Wszystko wygląda, że jest w porządku.

Ogólnie wygląda to na głowicę.

Ale jak pisałeś drukarka drukowała wcześniej poprawnie, tylko trochę stała.

Ja bym sprawdził zasilanie, przejrzał styki przez które płynie większy prąd.

Może na ułamki sekund przysiada napięcie lub powstaje nie kontakt.

Trudno powiedzieć, ale profilaktycznie warto to zrobić.

Re: rafaljot wydruki

: 11 kwie 2017, 13:05
autor: arkomania.pl
Witam ponownie.

Na Fabrykator.pl pojawił się post z identycznym problemem.

Drukarka stała miesiąc nieużywana.

Na razie brak rozwiązania problemu.

Re: rafaljot wydruki

: 11 kwie 2017, 13:29
autor: Yorg 68
Po analizie co zostało od początku zrobione, pozostało tylko wymienić Firmware - to nigdy nie zaszkodzi.

Re: rafaljot wydruki

: 11 kwie 2017, 17:30
autor: Berg
Jeszcze raz poskładam głowicę. Tym razem użyję pasty HP. Wymienię rurkę teflonową. Może teflon jest jakiś oszukany.

Re: rafaljot wydruki

: 11 kwie 2017, 18:48
autor: Kopytko
A nie wysmarowałeś jakaś pastą termo np czujki temp?

Re: rafaljot wydruki

: 11 kwie 2017, 19:06
autor: Yorg 68
Jeszcze jedno małe takie: Czy cały czas do prób masz założony ten sam filament?
Może akurat trafiłeś na odcinek z wsmarowaną muchą albo innym karakonem ;)

Re: rafaljot wydruki

: 11 kwie 2017, 22:45
autor: Berg
@Kopytko,wysmarowałem 10 minut temu, pastą HP termistor, grzałkę i hotend, rurkę wkręciłem na taśmie teflonowej. Wcześniej było na sucho.
@Yorg68 Nie. Popatrz stronę wcześniej na fotkę (tę z gumą niebieską). Piszę, że kłopot ze zdwojoną siłą uwidocznił się na gumie. Widać to na różnych PLA bardziej lub mniej i na PETG. Akurat ostatnio nic nie drukowałem z ABSu. Ale też sprawdzę.

Re: rafaljot wydruki

: 11 kwie 2017, 22:47
autor: Kopytko
rafaljot pisze:@Kopytko,wysmarowałem 10 minut temu, pastą HP termistor, grzałkę i hotend, rurkę wkręciłem na taśmie teflonowej. Wcześniej było na sucho.
@Yorg68 Nie. Popatrz stronę wcześniej na fotkę (tę z gumą niebieską). Piszę, że kłopot ze zdwojoną siłą uwidocznił się na gumie. Widać to na różnych PLA bardziej lub mniej i na PETG. Akurat ostatnio nic nie drukowałem z ABSu. Ale też sprawdzę.
Właśnie chciałem Ci powiedzieć , abyś tego nie robił z termistorem... chyba że użyłeś tej białej nieprzewodzącej pasty, jak jakiejś innej to może mieć w sobie metale i będzie zakłamywać temperaturę , bo pasta będzie przewodzić...

Re: rafaljot wydruki

: 11 kwie 2017, 22:51
autor: Berg
AG Termopasty "Pasta HP"

pfff. nie zamieszałem dokładnie :D

Obrazek

Obrazek

Re: rafaljot wydruki

: 11 kwie 2017, 23:26
autor: Berg
to teraz wyzwanie: Przez jakiś czas niczego wiecej nie poprawiać ;)
Ma ktoś może jakieś uwagi do kosteczki? ;)

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Re: rafaljot wydruki

: 11 kwie 2017, 23:54
autor: pablo
wydruk bajka jak pozbyłeś się echa

Re: rafaljot wydruki

: 20 kwie 2017, 21:35
autor: Berg
pomyślałem konkurs mi nie idzie, to druknę Marvina

Re: rafaljot wydruki

: 20 kwie 2017, 21:37
autor: Kopytko
:good: Piękny :)

Re: rafaljot wydruki

: 20 kwie 2017, 21:39
autor: Berg
ładniejsze brwi tylko wychodzą na warstwie 02. przy 0.1 tak się zaczyna strzępić. Może 0.15 albo zmienna. Zmiennej nie lubię.
u dołu dupki zaczyna być widać pojedyncze vertexy. ;)

Re: rafaljot wydruki

: 21 kwie 2017, 10:59
autor: morf
rafaljot pisze:ładniejsze brwi tylko wychodzą na warstwie 02. przy 0.1 tak się zaczyna strzępić. Może 0.15 albo zmienna. Zmiennej nie lubię.
u dołu dupki zaczyna być widać pojedyncze vertexy. ;)
A od samego-spodu-spodu? u mnie wychodza paskudnie te warstwy pomiedzy nogami w strone "brzucha"

Re: rafaljot wydruki

: 21 kwie 2017, 11:42
autor: Berg
od spodu:
Obrazek
Właśnie przyszedł Velleman , będzie unboxing, niestety/stety wersja złożona nie będzie zabawy.

Re: rafaljot wydruki

: 21 kwie 2017, 11:43
autor: Kopytko
wow. MArvin ekstra. Mi sie go nie udało tak ładnie wydrukowac :(
Dawaj wszystkie parametry...

Re: RE: Re: rafaljot wydruki

: 21 kwie 2017, 11:58
autor: Berg
Kopytko pisze:wow. MArvin ekstra. Mi sie go nie udało tak ładnie wydrukowac :(
Dawaj wszystkie parametry...
mi też nie od razu
Obrazek

Re: rafaljot wydruki

: 21 kwie 2017, 12:33
autor: Berg
@Kopytko muszę jeszcze raz puścić, bo nie zapisałem ale chyba tak jak w załączniku (export config bundle) , ale w skrócie:
- głowica 0.3
- warstwa 0.1
- 4 perimeters - ze Slicer3m jest taki kłopot że na czubka głowy Marwina nie chce traktować jako "top" i trzeba go zbudować ze ścian. dodawanie liczby warstw top nie pomaga
- seam position: nearest pasowało by go jakoś zmusić by nie robił szwu na brwi ale uparty jest (teraz na 0.05 warstwie walczę z random, zdaje się na 0.05 da radę bo prawie nie widac poj. szwów)
- infil 20% line

- akceleracja 1500
- szybkość wszędzie 20mm/s - wydaje mi się, że ważne by prędkość się zmieniała w trakcie druku jak najmniej, akceleracja w miarę duża (jak na wagę stołu i głowicy) by ta prędkość od razu była osiągana - wtedy równiej wychodzi. dlatego też raczej trzeba mocno dmuchać a nie obniżać prędkości na np nogach, które szybko się drukują
- szybkość na mostach 40 albo 60
- jerk X,Y 20, Z 0.4, e 15 (w firmware )

advanced:
- wszędzie z góry na dół 03 - nie jestem zaprzyjaźniony z tym automatycznym wyliczaniem szerokości ścieżki w Sli3erze - zaskakuje mnie. obliczanie tego na podstawie grubości warstwy a nie dyszy...

bridge flow ratio:
- 0.85 - nie jestem przekonany czy miało sens. (w warstwie 0.05 już wiem - na pewno nie - wręcz chyba lepiej by ustawić coś jak 1.2 o ile przyjmuje taką wartość)

- temp 200'C
- chłodzenie 10-50% przy czym u mnie 10% to jak w wielu drukarkach 100% :devil:
- chłodzenie - max na mostach
- extrusion 0.95 - ale to już zależy od filamentu
- kolor: pomarańczowy :D
- retrakcja 40mm/s, lenght=2mm (chyba miałem wcześniej 3), liftZ=0
- ciągle niebieska Tessa

Re: rafaljot wydruki

: 21 kwie 2017, 17:32
autor: Berg
rezultat moich pierwszych przygód z warstwą 0.05. Nie wiem czy jest sens, słabo "zawiesza się" 0.05 na mostkach, i trochę niteczek wychodzi - nie rozumiem czemu. Jakkolwiek po prawej Lume warstwa 0.05 po lewej pierwszy wydruk z Vertexa.... będzie lepiej ale długa droga przed nami. Mimo kompletnie innych parametrów widać 4o krotnie większą precyzję mechaniki mojej Lume.

Re: rafaljot wydruki

: 21 kwie 2017, 22:03
autor: Berg
to jeszcze dorzucę jak wyszło z przodu 0.05. Podobnie, jak @Kopytko nie tak ładnie jak 0.1 na ostrych wiszących krawędziach.
Ale gładkie wychodzi spoko (tył na poprzednim zdjęciu)
Konkluzja jest taka, że jak jest wydruk z mostkami to lepiej nie schodzić poniżej 0.1

aha to było coś koło 2 godzin

Re: rafaljot wydruki

: 21 kwie 2017, 23:34
autor: Domell
czym było robione to zdjęcie?

Re: rafaljot wydruki

: 21 kwie 2017, 23:36
autor: Berg
Samsung Galaxy S5
Każdy niemal aparat robi ok zdjęcia. O ile nie mówimy o portretach. Klucz to światło.

Re: rafaljot wydruki

: 21 kwie 2017, 23:38
autor: Domell
niezłe, mój tel nie ogarnia z bliska :(

Re: rafaljot wydruki

: 21 kwie 2017, 23:40
autor: Berg
mój też nie. dlatego robię powiększenia.

OFFTOPIC: większość aparatów w komórkach ma teraz powyżęj 10Mpix i to generalnie źle. Bo wraz ze wzrostem liczby piksli spada ich wielkość, mniejszy piksel musi mieć mniejszą czułość. Tych megapixli da się jedynie użyć w idealnych warunkach oświetleniowych. W każdych innych zdecydowanie działają na minus. Co ci z 20megapiksli jak pojedyncze ziarno ma rozmiar 20x20 piksli. Bez sensu. Tylko plik jest większy bo taka sieczka się słabo kompresuje. No ale klienci lubią duże liczby więc producenci zaciskają zęby i robią aparaty wbrew sztuce robienia aparatów. To musi być frustrujące. Dlatego jeśli chcesz sensownie już użyć tych megapikesli to ostatnia deska ratunku to zadbać o te warunki oświetleniowe.

Re: rafaljot wydruki

: 22 kwie 2017, 00:47
autor: Sokoli
Piękny ten twój marvin....

Moja drukarka coś odmawia posłuszeństwa ostatnio. Chyba silniki są na wykończeniu- piszczą, rzężą i wydają inne dziwne dzwięki.
Zresztą chłodzenie też jakby osłabło i to bardzo.

Wrzucam zdjęcie swojego bez obróbki.
Trochę duże ale mam nadzieję że nikt się nie pogniewa.
20170422_003759.jpg
Zastanawiałem się rok temu czy kupić lustrzankę czy telefon z dobrym aparatem, wybrałem telefon i nie żałuje, choć kosztował tyle co przeciętna lustrzanka.

Re: rafaljot wydruki

: 22 kwie 2017, 00:54
autor: Berg
no. coś w tym jest ja mam niezły aparat. ale coraz mniej używam. godząc się na gorszą jakość w zamian za wygodę i zawszę pod ręką.
Co do Wodza, to faktycznie chłodzenie dupci nie wyszło. Rozpoznawałem ostatnio temat wentylatorów, chyba coś o tym napiszę w osobnym wątku.

Re: rafaljot wydruki

: 22 kwie 2017, 01:06
autor: Sokoli
Fajnie by było ;)
a jakie aktualnie masz chłodzenie ? jakaś turbinka ?
Ja do mojego klona UM kupiłem dwa takie.
Ciekwe jak się będą sprawdzać.

Re: rafaljot wydruki

: 22 kwie 2017, 01:09
autor: Berg
taaak, nie miałem ich ale mają szanse dobrze działąć, z resztą blackfrog zdaje się też nie dobiera towaru przypadkowo.

Re: rafaljot wydruki

: 28 maja 2017, 21:29
autor: Berg
najnowsza wersja karetki Lume, cos muszę wymyslec z kabkami. Ma być opcjonalnie przekładany ekstruder nad głowicę.

Obrazek
Obrazek

Re: rafaljot wydruki

: 03 cze 2017, 12:18
autor: Berg
Jakaś dyskusja byał na temat ABSu na zimnym BuildTak i obiecałem wrzucić fotki:
ABS+ od DD,
Vertex K8400
pierwsza warstwa 230 pozostałe 220
prędkość - pierwsza warstwa 20mm/s potem 40, przyspieszenie 3000, jerk 20
retrakcja 6mm 25mm/s (mogło być znacznie szybciej)
brim, jak widać zacny
chłodzenie 10% od 5mm

(wstyd ale pierwszy raz robiłem 3Dbenchy.)
Nie było kłopotu z oderwaniem od stołu. I jak widać sam nie podwinął się ani trochę.
Próbowałem potem od nowa kilka warstw z niższą i wyższą temp i przy niższej odpadło, przy wyższej przykleiło się za bardzo . ale nie wiem czy jeszcze czegoś nie ruszyłem czy po prostu wstrzeliłem się z tym 230 za pierwszym razem idealnie.
Kompletnie zskoczyła mnie też jakość sklejenia warstw ABS+ spodziewałem się, że przy 220'C jednak będzie dało się je porozrywać, takie doświadczenie miałem z E3D z tym filamentem i 220'C, może jednak ta konstrukcja głowicy w K8400 nie jest taka głupia.

Podsumowując. To że nie trzeba niczym psikać, naklejać taśmy, czekać na rozgrzanie stołu to są fajne argumenty. Z drugiej strony grzany stół z dimafixem działa chyba bardziej niezawodnie w sensie klejenia, bo sama awaryjność grzanego stołu to inna dyskusja.
Zatem zdecydowanie ok do drukarki bez grzanego stołu.

Re: rafaljot wydruki

: 07 lip 2017, 15:14
autor: Berg
Titan @ Lume

Obrazek

Re: rafaljot wydruki

: 03 wrz 2017, 12:20
autor: Berg
DevilDesign TPU, drukarka Lume. 3 obrysy zewn, trochę wypełnienia, 3 obrysy od wewnątrz. Ładnie wyszły ale wymagają ridera o równie twardych dłoniach :D
https://www.thingiverse.com/thing:1644438

Re: rafaljot wydruki

: 03 wrz 2017, 13:18
autor: Zepco
To teraz wydrukuj z TPU rękawiczki rowerowe i będzie git. ;-)

Re: rafaljot wydruki

: 26 wrz 2017, 21:51
autor: Berg
1:1, HyperCube , warstwa 0.1mm, 80mm/s, jerk 20, acc 3000, ok 16 godzin w sumie 3 części.

Re: rafaljot wydruki

: 26 wrz 2017, 22:28
autor: kapi
A były męskie ? ;)


bardzo ładnie to wyszło ! :)
Z ABSu to szło ?


tapatalk

Re: rafaljot wydruki

: 27 wrz 2017, 00:20
autor: Berg
PLA

Re: rafaljot wydruki

: 16 gru 2017, 00:27
autor: Berg
HyperCube Evo, dysza e3d 0.35
filament RedCopper, 190'C/60'C, retrakcja 4mm/50mm/s, chłodzenie 80%
print 20mm/s, infill 40mm/s, jerk 20, acc 3000, travel-acc 5000, travel speed 200
medalion - warstwa 0.12
kolczyki - warstwa 0.08

Re: rafaljot wydruki

: 16 gru 2017, 09:54
autor: Berg
Jeszcze jedno Benchy. Tym razem Devil Design PET-G
HyperCube Evo ST dysza 0.35
200'C/60'C, warstwa 0.2, speed 20mm/s infill 50mm/s, travel 200, acc 3000 travel-acc 5000

czas wydruku około 1:40 (chciałem by było podobnie jak w wątku o M200 ;) ) viewtopic.php?f=9&t=1884

napis na rufie wyszedł mało wyraźny :/ choć ciut lepiej w rzeczywistości, niż n zdjęciu. Widać pojedyncze literki.

Re: rafaljot wydruki

: 17 gru 2017, 13:25
autor: Berg
Moczyłem Benchy z RedCopper przez parę dni w solance . Wczoraj umyłem go - dokładnie! Zmienił kolor na ciemniejszy, mniej błyszczący.

Jednak dziś rano znalazłem takie coś :D :D (kliknij by przełączyć podgląd, potem drugi raz by powiększyć )

Re: rafaljot wydruki

: 17 gru 2017, 13:31
autor: Cosik
Skoro występuje kolor zielonkawy to rzeczywiście ma to coś wspólnego z miedzią ;)

Re: rafaljot wydruki

: 17 gru 2017, 13:35
autor: McKee
Jeszcze trochę i ci się Piraci na łódce zalęgną.
;)

(ale fajnie to wygląda)

Re: rafaljot wydruki

: 17 gru 2017, 14:00
autor: Zima
Benchy zardzewiało :D

Re: rafaljot wydruki

: 17 gru 2017, 14:25
autor: samezrp
Benchy wrak :)

Re: rafaljot wydruki

: 17 gru 2017, 18:25
autor: Berg
pod wieczór wykwity zrobiły się jeszcze bardziej niebieskie :D

Re: rafaljot wydruki

: 19 gru 2017, 22:37
autor: corristo25
Jak to było w solance i wychodzi niebieski szron to tam na bank jest miedź. Ciekawy filament :)

Re: rafaljot wydruki

: 20 gru 2017, 20:12
autor: x3d
Cosik pisze:Skoro występuje kolor zielonkawy to rzeczywiście ma to coś wspólnego z miedzią ;)
bor pod wplywem temp. (ognia) zabarwia sie na zielono

Re: rafaljot wydruki

: 05 sty 2018, 14:15
autor: Cosik
Co do różnych testów filamentów "metalowych" znalazłem taką ciekawostkę, może komuś się przyda :P
Tutorial — Oxidizing Metal-Infused 3D Prints -> https://www.youtube.com/watch?v=DtRN2ILFv44

Re: rafaljot wydruki

: 03 mar 2018, 14:19
autor: Berg
ułamany element wtyczki do narzędzi Kress'a
w/g design forumowicza :)

https://www.thingiverse.com/make:456540
20180303_141203.jpg

Re: rafaljot wydruki

: 04 maja 2018, 20:16
autor: Berg
Uchwyt prosty do bólu. Machnąłem od razu kilka wersji. W każdym rowerze mamy inaczej :P
Za późno pomyślałem, że to było idealne zadanie na podejście parametryczne w OpenSCAD.
Czarne TPU od DD
Nie nadążam z zarabianiem na latarki rowerowe. Te kosztują 20zeta, dobrze świecą. A trytki trudno zerwać.

https://www.thingiverse.com/thing:2893674

Re: rafaljot wydruki

: 15 lis 2018, 23:31
autor: Berg
Mały test nowej konfiguracji
drukarka K8400, warstwa 0.1, szare PLA
skala 40%
https://www.thingiverse.com/thing:3196038
20181115_232602.jpg
20181115_232515.jpg
20181115_232129.jpg

Re: rafaljot wydruki

: 15 lis 2018, 23:40
autor: Berg
mogłem opalić nitki, ale zobaczyłem je dopiero teraz na powiększeniu ;)

Re: rafaljot wydruki

: 15 lis 2018, 23:53
autor: dziobu
Panie - kicha. Do dupy. Zupełnie. I te nitki. I ta szarzość.
I jeszcze jaki masz duży model karty SD do zdjęć :D

btw.
Postaw obok drukarki słaby wentylator dmuchający na wydruk to Ci się powinny te kominy wyprostować.
Jaką masz szybkość druku?

edit.
rafaljot pisze:mogłem opalić nitki, ale zobaczyłem je dopiero teraz na powiększeniu ;)
Było sobie większe wydrukować, to byś od razu zobaczył :D

Re: rafaljot wydruki

: 16 lis 2018, 00:05
autor: Berg
prędkość ustawiłem na 20mm/s zewn obrys, reszta 40, travel 160, przyspieszenia 3000, jerk 20

PS: to nie kominy, tylko żurawie do szalup.

Re: rafaljot wydruki

: 16 lis 2018, 00:11
autor: dziobu
Aż z ciekawości w weekend puszczę to na delcie. Pewnie polegnie przez chłodzenie ale spróbować warto ;)
rafaljot pisze:PS: to nie kominy, tylko żurawie do szalup.
Przez "komin" rozumiałem element od strony technicznej druku, nie użytkowej modelu.

Re: rafaljot wydruki

: 16 lis 2018, 01:21
autor: Gmeracz
rafaljot pisze:to nie kominy, tylko żurawie do szalup.
No i od dzisiaj masz przerąbane przez te kominy... :)

Re: rafaljot wydruki

: 16 lis 2018, 03:26
autor: MarioM06
A szalupy gdzie? BHP sie kłania. Fajne to to. :D
Jaka dysza?

Re: rafaljot wydruki

: 16 lis 2018, 09:09
autor: jarekb
Gdzie jest do ściągnięcia taki duży model karty? :lol: :lol: :lol:

Re: rafaljot wydruki

: 16 lis 2018, 09:33
autor: Berg
MarioM06 pisze: Jaka dysza?
0.35

Re: rafaljot wydruki

: 16 lis 2018, 12:06
autor: morf
Super!
PS. tylko karte pamieci musisz wymienic bo statek nie wchodzi na karte :)

Re: rafaljot wydruki

: 16 lis 2018, 19:18
autor: Berg
bez zagadek:
szare - K8400,
niebieskie - Delta
20181116_191249.jpg
20181116_191404.jpg

Re: rafaljot wydruki

: 19 lis 2018, 09:36
autor: jarekb
Dołącz jeszcze proszę do porównania wydruk z HC Evo

Re: rafaljot wydruki

: 21 lis 2018, 00:58
autor: Berg
zainspirowany projektem z thingi machnąłem taki oto directowy ekstruder. Na radełka Bondtech.
Pasuje na przyklad do Lume+

https://www.thingiverse.com/thing:3229494/files
Zrzut ekranu 2018-11-21 o 00.56.47.png
Zrzut ekranu 2018-11-21 o 00.59.22.png

Re: rafaljot wydruki

: 27 lut 2020, 19:53
autor: Berg
DD TPU + farba "stare złoto"
https://www.thingiverse.com/thing:1100964
IMG_20200227_194103.jpg

Re: rafaljot wydruki

: 19 maja 2020, 18:28
autor: Berg
dawno nic nie wrzucałem, bardzo fajna rzecz:
https://www.thingiverse.com/thing:4239135