Strona 1 z 1

Dell WYSE - mały, ale wariat :)

: 23 kwie 2021, 07:29
autor: dale
Ostatnio Kolega podrzucił mi linka do oferty z allegro - komputer - gotowiec - terminal.
https://amso.pl/pol_pl_Terminal-DELL-Wy ... 5335_1.jpg
Niby tylko celeron, ale 8 gb ramu i dysk ssd m2 robi solidną robotę. Na razie - do testów - zostawiłem tam firmowy windows (docelowo myślę o ubuntu). Podpiąłęm pod telewizor - złącze hdmi daje obraz w 4K, używam do netflixa i innych serwisów tego typu, jakieś libre office (testowo), dostęp do lokalnego serwera plików (synology), no i najważniejsze :) - serwer minecrafta dla grupy znajomych Syna (wyszło mu że zakup zwróci się w ciągu roku - do tej pory kupowali serwery). Ale co najciekawsze, próbowali go obciążyć do tego stopnia żeby był nie grywalny - polegli :) to znaczy, bez jakichś zupełnie abstrakcyjnych akcji nie udało się wywołać lagów czy zawiesić maszyny.
Do obsługi używam małej, bezprzewodowej klawiatury z touchpadem (takie maleństwo wielkości większego kalkulatora).

Ustrojstwo ma kilka wyjść usb 3.0, wifi, rj45, dwa wyjścia display port, audio i coś jeszcze.
Posiada zasilacz zewnętrzny i brak jakiegokolwiek wentylatora.
Zasadniczo, za cenę 480 pln z dyskieim 64 gb - nowy, zapakowany z pełną gwarancją, jeśli ktoś potrzebuje czegoś takiego, warto kupić.

Re: Dell WYSE - mały, ale wariat :)

: 23 kwie 2021, 07:43
autor: @GUTEK@
dale pisze:Zasadniczo, za cenę 480 pln z dyskieim 64 gb
Gdzie Ty go masz w tej konfiguracji za taką cenę?

Masz możliwość zmierzyć pobór prądu w stanie nieobciążonym i pod obciążeniem ?

Re: Dell WYSE - mały, ale wariat :)

: 23 kwie 2021, 07:55
autor: Cosik
@GUTEK@ pisze: Gdzie Ty go masz w tej konfiguracji za taką cenę?
Przecież pisał że aledrogo, jest za 487 z groszami.

Re: Dell WYSE - mały, ale wariat :)

: 23 kwie 2021, 09:00
autor: Berg

Re: Dell WYSE - mały, ale wariat :)

: 23 kwie 2021, 09:24
autor: morf
dobra "kostka", co prawda chyba ja wzialbym jesli juz to z 8GB ram
https://amso.pl/product-pol-85633-Termi ... ilacz.html

Wazna info ze wszystko pasywne.

Kurcze troche mi szkoda bo mam 2 wolne dyski ssd 2.5" i kosztowo mozna byloby kupic bez dysku a zamontowac swoje.
Podlaczenie po usb troche "psuje" filozofie bo wtedy mamy już "dyndające" peryferia zamiast zwartej konstrukcji

Re: Dell WYSE - mały, ale wariat :)

: 23 kwie 2021, 09:34
autor: panWiadr0
Ja ostatnio w podobnej cenie brałem kilkadziesiąt optiplexów SSD z i3/8G/120G na 90% z nich zrywałem folie w panelu przedniego :]

Re: Dell WYSE - mały, ale wariat :)

: 23 kwie 2021, 09:40
autor: @GUTEK@
Tylko tu masz wersję 4GB RAM i 16GB SSD. Autor pisze o 8GB RAM i 64GB SSD. Dlatego pytam o taką konfigurację w takiej cenie.

Re: Dell WYSE - mały, ale wariat :)

: 23 kwie 2021, 09:55
autor: dziobu
Jedna podpowiedź:
Cosik pisze:Przecież pisał że aledrogo, jest za 487 z groszami.
Druga podpowiedź:
https://allegro.pl/oferta/dell-wyse-507 ... 0618581803

Re: Dell WYSE - mały, ale wariat :)

: 23 kwie 2021, 10:08
autor: @GUTEK@
Szkoda, że tam tylko jedna sieciówka i raczej nie ma jak dołożyć, jedynie na USB coś podłączyć można.

Re: Dell WYSE - mały, ale wariat :)

: 23 kwie 2021, 10:48
autor: dale
@GUTEK@ pisze:
dale pisze:Zasadniczo, za cenę 480 pln z dyskieim 64 gb
Gdzie Ty go masz w tej konfiguracji za taką cenę?

Masz możliwość zmierzyć pobór prądu w stanie nieobciążonym i pod obciążeniem ?
Allegro, sprzedawca ComPartner Ma też większe pojemności.

Ja nie bardzo mam jak zmierzyć, ale poprosze Kumpla może on będzie mógł.
Zaś co do sieci, można opcjonalnie dołożyć albo drugie gniazdo, albo drugą kartę wi-fi.

ps. Amso wrzuciłem jako zdjęcie poglądowe bo brałem z allegro od w/w gościa. Zależało mi na małym rozmiarze i pasywnym chłodzeniu.

Re: Dell WYSE - mały, ale wariat :)

: 23 kwie 2021, 14:02
autor: Berg
@GUTEK@ pisze:Szkoda, że tam tylko jedna sieciówka i raczej nie ma jak dołożyć, jedynie na USB coś podłączyć można.
na płycie głównej jest jedno złącze MiniPCI , czy coś w tym stylu.

Re: Dell WYSE - mały, ale wariat :)

: 23 kwie 2021, 14:26
autor: dragonn
Jednak jedno PCI-e się przydaje, jeśli komuś nie zależy aż tak bardzo na taki rozmiarze kompa to w podobnie cenie znajdzie coś z podobnym Celeronem + kartę SAS + zasilacz i RAM.
Ja ostatnio zakupiłem ASUS N3150M-E, do tego kartę SAS DELL H310, trochę zabawy było żeby ją sflashować z tryb IT ale się udało.
Po tym instalacja TrueNAS i mamy fajnego NAS-a do którego możemy podpiąć do 10 dysków twardych (8 do karty SAS i dwa wbudowane w płytę główną).
A obudowa już powstaje z drukowanych części + sklejka cięta laserem xD.

Re: Dell WYSE - mały, ale wariat :)

: 20 lis 2021, 12:50
autor: @GUTEK@
Są teraz dostępne na Allegro, chyba najmocniejsza konfiguracja, tylko bez dysku - jest wlutowana kość 16GB eMMC.
https://allegro.pl/oferta/dell-wyse-507 ... 1417358529

Re: Dell WYSE - mały, ale wariat :)

: 06 sty 2023, 18:45
autor: @GUTEK@
Jakby ktoś chciał stawiać na tym lub podobnym terminalu NAS to można się zaopatrzyć w takie adaptery podłączane w miejsce dodatkowej karty lan/sfp/wifi: https://www.aliexpress.com/item/1005003469220064.html

Re: Dell WYSE - mały, ale wariat :)

: 06 sty 2023, 20:15
autor: mcxmcx
a dysk można wstawić / wymienic, to nie jest lutowane.

Re: Dell WYSE - mały, ale wariat :)

: 18 lut 2023, 09:38
autor: Zepco
Z dyskiem nie trzeba kombinować z przejściówkami. Wystarczy wyjąć SSD z obudowy i się mieści. Nie wiem czy ze wszystkimi się tak da, ale mój wyjął się bez problemu. Obudowa na zatrzaski.

Re: Dell WYSE - mały, ale wariat :)

: 18 lut 2023, 10:04
autor: dziobu
Zapłaciłeś za cały a dostałeś połowę. Co za złodzieje :D

Re: Dell WYSE - mały, ale wariat :)

: 18 lut 2023, 10:54
autor: @GUTEK@
Mniej niż pół, mniej niż pół :D

Tylko nie bardzo rozumiem, co autor miał na myśli. Chyba jedynie to, że jak się kupi tą kartę z portami SATA i dysk wyjmie z obudowy, to może uda się go upchać wewnątrz obudowy terminala.

Re: Dell WYSE - mały, ale wariat :)

: 18 lut 2023, 13:27
autor: aniol310
Nie każdy dysk jest taki mały. Na stronie della są obrazy systemów ale nie udało mi się zainstalować. Ktoś próbował ich?

Re: Dell WYSE - mały, ale wariat :)

: 18 lut 2023, 13:45
autor: @GUTEK@
Te nowe w większości są.
Którego obrazu nie mogłeś zainstalować? ThinOS ?

Re: Dell WYSE - mały, ale wariat :)

: 18 lut 2023, 14:14
autor: JGFTW
Jak będzie problem z systemem producenta to normalnie ściągnij dowolnego linuxa (bez GUI).
Ze wszystkich systemów ja najbardziej lubię Dietpi i polecam: https://dietpi.com/#downloadinfo

Re: Dell WYSE - mały, ale wariat :)

: 18 lut 2023, 17:27
autor: aniol310
Tak. Ale nie miałem w swoim oryginalnego dysku z systemem.
Ja używam mach3 do frezarki

Re: Dell WYSE - mały, ale wariat :)

: 18 lut 2023, 23:00
autor: Zepco
@GUTEK@ pisze: 18 lut 2023, 10:54 Mniej niż pół, mniej niż pół :D

Tylko nie bardzo rozumiem, co autor miał na myśli. Chyba jedynie to, że jak się kupi tą kartę z portami SATA i dysk wyjmie z obudowy, to może uda się go upchać wewnątrz obudowy terminala.
Chodziło mi o to, że oryginalne dyski są tam małe wymiarowo i pojemnościowo. Jak ktoś potrzebuje coś więcej niż postawienie samego systemu, to można zamiast niego zamienić na większy pojemnościowo bez przejściówek jak się go wyjmie z obudowy.