Strona 1 z 1

[CURA] Drukowanie tylko jednej warstwy.

: 28 kwie 2021, 20:00
autor: nasiono
Witam.
Czy jest możliwość ustawić tak wydruk. Aby z gotowego modelu wydrukować tylko jedną wybraną przeze mnie warstwę warstwę?

Re: [CURA] Drukowanie tylko jednej warstwy.

: 28 kwie 2021, 20:28
autor: Andrzej_W
Tak.
Ja to robiłem za pomocą Exstensions/post processings/modify g-code
Dodajesz skrypt pause at height zmieniając w opcjach pause at z Height na Layer No. w pause layer wpisujesz na której warstwie będzie pauza.
Pamiętaj żeby wyłączyć skrypt potem w Cura bo jak wygenerujesz na innym STLu g-cod to ci się będzie zatrzymywać na tej warstwie :D

Re: [CURA] Drukowanie tylko jednej warstwy.

: 28 kwie 2021, 21:14
autor: Raven
Tyle, że to zatrzyma wydruk na konkretnej warstwie, a nie wydrukuje tylko wybranej. Żeby wydrukować tylko jedną warstwę musisz przesunąć model w osi Z ustawiając wartość ręcznie na minus tak, aby wybrana wybrana warstwa była pierwszą na stole, a dopiero potem zastosować sposób Andrzeja i zrobić pauzę po pierwszej warstwie

Re: [CURA] Drukowanie tylko jednej warstwy.

: 28 kwie 2021, 21:42
autor: mcxmcx
Możesz jak kolega napisał przesunąć żeby Z0 było na tej warstwie, albo...

1. Wyciąć w notatniku wszystko przed i po tej warstwie (oczywiście zostawiając start i end code).

2. Ustawić w Simplify 3d print at height (tutaj wstawiasz wysokość odpowiadającą warstwie i stóp at height - wysokość warstwy +1 warstwa.

Opcja 2 jest jak chcesz połączyć dwa różne gcode na określonej wysokości.

Re: [CURA] Drukowanie tylko jednej warstwy.

: 29 kwie 2021, 14:20
autor: Silvered87
Jest też opcja pocięcia w slicerze. Przecinasz na dolnej stronie interesującej Cię warstwy (wysokość w mm). Usuwasz spód. Przecinasz drugi raz na górze interesującej Cię warstwy (wysokość w mm) i usuwasz górę. Wtedy obiekt umieszczasz na poziomie stołu i dajesz polecenie utworzenia gcode. Nie jestem pewien, czy można w curze bez pluginów, ale pluginy do tego są. Prusa slicer ma to w standardzie

Re: [CURA] Drukowanie tylko jednej warstwy.

: 06 maja 2021, 00:27
autor: nasiono
Dziękuje, przetestuje rozwiązania.