Strona 1 z 1

Spectrum SILK

: 07 maja 2021, 10:01
autor: cyfron
Drogą zakupu na znanym portalu aukcyjnym zamówiłem filament SILK firmy Spectrum w kolorze złoty i srebrny.
Całość zapakowana w kartoniki oraz worki próżniowe z zamkiem strunowym (fajna sprawa ten zamek).
IMG_20210505_203654692.jpg
IMG_20210505_203803291.jpg
ładnie nawinięte zwoje na szpulę
IMG_20210505_203900099.jpg
filament nie jest kruchy, podczas zginania nie łamie się łatwo
IMG_20210505_204238751.jpg
Próbne wydruki:
IMG_20210506_180849447.jpg
IMG_20210506_180915079.jpg
Kolor złoty, nie zawiódł moich oczekiwań - to na prawdę przypomina złoto w wyglądzie :), srebrny może być, chociaż trochę za "perłowy" w moim subiektywnym odczuciu.
Sam filament drukowałem podobnie do PLA - z pełnym chłodzeniem, temp. 220/65. Z pomiarów wyszło mi, że SILK ma minimalnie większy skurcz od PLA, na ostrych rogach potrafi je lekko podwinąć - dodanie brim rozwiązuje ten problem.

Nie mam nic wspólnego z firmą Spectrum, nie prowadzę sprzedaży filamentu, nikt mi nie płaci za ten wpis.

Re: Spectrum SILK

: 07 maja 2021, 10:11
autor: @GUTEK@
cyfron pisze:Nie mam nic wspólnego z firmą Spectrum, nie prowadzę sprzedaży filamentu, nikt mi nie płaci za ten wpis.
Wierze Ci :smile2:

Srebrny rzeczywiście średni, mnie najbardziej odpowiadał srebrny od DD :D

Re: Spectrum SILK

: 07 maja 2021, 10:32
autor: Abys
Dobrze ukrywają się warstwy?
Uwidacznia się szew?

Re: Spectrum SILK

: 07 maja 2021, 10:55
autor: cyfron
Nie mam porównania do innych producentów SILKa, mogę tylko napisać, że w porównaniu do zwykłego PLA warstwy są bardziej rozmyte, różnicy w widoczności szwu nie zauważyłem, raczej na tym samym poziomie co PLA.

Re: Spectrum SILK

: 07 maja 2021, 11:02
autor: morf
puchnie?

Re: Spectrum SILK

: 07 maja 2021, 11:17
autor: cyfron
Nie.

Re: Spectrum SILK

: 07 maja 2021, 11:37
autor: Abys
Więc wybór jest prosty :)
Jestem ciekaw jeszcze silków od Fiberlogy, czy puchną i co z warstwami plus szwem.
Jak widać Silk Silkowi nie równy ;)

Re: Spectrum SILK

: 07 maja 2021, 11:41
autor: jakubperson
Abys pisze:Więc wybór jest prosty :)
Jestem ciekaw jeszcze silków od Fiberlogy, czy puchną i co z warstwami plus szwem.
Trochę puchnie, bardzo ładnie zachowuje szczegóły, szew normalny.

Re: Spectrum SILK

: 07 maja 2021, 11:44
autor: Julian
Abys pisze:Więc wybór jest prosty :)
Jestem ciekaw jeszcze silków od Fiberlogy, czy puchną i co z warstwami plus szwem.
Jak widać Silk Silkowi nie równy ;)
Spectrum bywa ciężko dostępny.
Jednakże, moim zdaniem złoty Devil Design jest lepszy. Poszukam fotki.

Re: Spectrum SILK

: 07 maja 2021, 12:23
autor: cyfron
Kolory porównywać ze zdjęcia to słaby pomysł. Spectrum'a bez problemu kupiłem w cenie 80PLN/kg - jak to mówią cena czyni cuda ;)

Re: Spectrum SILK

: 07 maja 2021, 13:04
autor: Abys
Julian pisze:
Abys pisze:Więc wybór jest prosty :)
Jestem ciekaw jeszcze silków od Fiberlogy, czy puchną i co z warstwami plus szwem.
Jak widać Silk Silkowi nie równy ;)
Spectrum bywa ciężko dostępny.
Jednakże, moim zdaniem złoty Devil Design jest lepszy. Poszukam fotki.

Po testowaniu silka dd raczej do niego nie wrócę, puchnie, jest problem z szwem i warstwami, retrakcją.
Nie chcę już więcej czasu marnować na kalibrację, bo to nie wychodzi wcale tak jak oczekuję.
Sprawdzę inne firmy od silka.

Re: Spectrum SILK

: 07 maja 2021, 13:13
autor: cyfron
Jedyne co zrobiłem przy Spectrum, to kalibrację przepływu - procedura taka sama jak dla PLA. Temperaturę ustawiłem na czuja i udało się za drugim razem, 215 było ciut za nisko, 220 na mojej drukarce wydaje się OK, stół też lekko cieplejszy ze względu na tendencję do podwijania rogów.

Re: Spectrum SILK

: 07 maja 2021, 13:40
autor: arkomania.pl
Ja na przestrzeni paru lat miałem trochę różnych szpuli filamentów SPECTRUM.
Z każdej byłem bardzo zadowolony.

Re: Spectrum SILK

: 19 cze 2021, 14:16
autor: Darkman
arkomania.pl pisze:Ja na przestrzeni paru lat miałem trochę różnych szpuli filamentów SPECTRUM.
Z każdej byłem bardzo zadowolony.
Witam.
To zdaje się, że musiałem po prostu albo źle trafić albo mam pecha...
IMG_4370.JPG
Najświeższe...
Najświeższe...
Kupiłem srebrny SILK , kilka prób wydruku i wyszedł mi dosłownie... jeden.
Zakres temperatur od 215 do 235 stopni, nie wiem czy jest sens wyżej niż 240 (jest?). Może mam termostat czy coś uszkodzone i wciąż jest za niska temperatura? Nie wiem... Wciąż zapycha mi dyszę, robię COLD PULL, po pewnym czasie znów nie chce płynąć (i słychać pykanie z ekstrudera), lub wychodzi, jak ja to nazywam, "wściekła owca" :D na stole (druk w powietrzu), ale wtedy franca płynie normalnie z dyszy :crazy2: .

Chyba jednak poczekam na srebrny PLA SILK od DD, ten od SPECTRUM chyba sprzedam... Od DD mam złoty SILK i żadnych podobnych przygód z nim nie miałem.
Pozdrawiam.

Re: Spectrum SILK

: 19 cze 2021, 14:48
autor: morf
Masz czyścik na filament?
Może retrakcja za długa?

Re: Spectrum SILK

: 21 cze 2021, 07:38
autor: cyfron
Mam srebrny i złoty Silk od Spectrum i oba drukują mi się elegancko. Druknij coś w trybie wazy, jeżeli wyjdzie dobrze to popracuj nad retrakcją.