Strona 1 z 1

Smartwatch z esim dla dziecka

: 10 maja 2021, 10:39
autor: dale
Jako że są tu ludzie obeznani z elektroniką i "nowinkami", no i chętni do pomocy :), może uda się i teraz coś dowiedzieć.
Mianowicie, potrzebuję kupić - jak wskazałem w temacie - smartwatcha dla córki (wiek 8 lat), obeznana z elektroniką, często bywa u koleżanki, koleżanka u niej, spodobało się córce że można dzwonić "do mamy", no i instancja nadrzędna rozważa zakup... tyle że ja potem będę to ustawiał i jako trochę bardziej obeznany z tematem, wolę uprzedzić wszelkie problemy.

Poszukuję modelu raczej młodzieżowego, w kierunku damskim (znaczy niebieski bądź z akcentami różu :) ) ale to mniej istotne. Warunek konieczny - esim i działanie w sieci orange. Budżet - najlepiej by zmieścić się w kwocie trzycyfrowej. Wolał bym też niekoniecznie chińszczyznę, ale jak macie coś sprawdzonego - może być i link do ulubionej strony majfrendów :)

Bo rozumiem że sklonować zwykłego sima nie mogę...

Re: Smartwatch z esim dla dziecka

: 10 maja 2021, 10:51
autor: 1kamil
Apple Watch :P Tylko nie ten budżet.

Edit:

Albo i nie: ​https://www.ceneo.pl/79625286. Wymaga iPhone, ale jako nadzorca: https://support.apple.com/pl-pl/HT211768.

Re: Smartwatch z esim dla dziecka

: 10 maja 2021, 10:57
autor: Speedo
ogólnie ciężki temat, jak wyżej kolega napisał dla dziewczynki małej to apple watch tylko nie ten budżet, w budżecie tylko TicWatch Pro 4G LTE no ale on ani nie mały ani nie różowy, ja takiego użytkuję ale łapę mam raczej grubą ;) Samsungi Galaxy któreś chyba mają esim ale cena będzie powyżej budżetu no i to nadal spory budzik 46mm

Re: Smartwatch z esim dla dziecka

: 10 maja 2021, 11:34
autor: dale
Z tego co czytałem to samsung galaxy active 2 (40 mm) podobno ma esim, ale w specyfikacji wyraźnie o tym nie piszą... :(

ps. jabłka to ja tylko w szarlotce toleruję :) - z przyczyn ideologicznych urządzenia staram się unikać...

Re: Smartwatch z esim dla dziecka

: 10 maja 2021, 13:30
autor: cyfron
Może łatwiej będzie znaleźć coś na zwykłą kartę nanosim? Wszak Orange wydaje dodatkowe karty SIM do planów abonamentowych za niedużą ilość $. Tak poza tym dziecko w w tym wieku chętnie będzie posiadało swój tel. ale oczywiście zrozumiem jeżeli nie jesteś zwolennikiem takiego rozwiązania.

Re: Smartwatch z esim dla dziecka

: 10 maja 2021, 18:54
autor: dale
cyfron pisze:Może łatwiej będzie znaleźć coś na zwykłą kartę nanosim? Wszak Orange wydaje dodatkowe karty SIM do planów abonamentowych za niedużą ilość $. Tak poza tym dziecko w w tym wieku chętnie będzie posiadało swój tel. ale oczywiście zrozumiem jeżeli nie jesteś zwolennikiem takiego rozwiązania.
Dziecko posiada już swój telefon ponieważ była taka potrzeba, a i udało się wynegocjowywać dobre warunki (kilka telefonów, internet, telewizja), tyle że na plac zabaw nie chce nosić telefonu, u koleżanki ustawicznie zostawia, a do szkoły nie nosi, żeby nie przeszkadzał :)
Zalezy mi na jednym numerze, nie chcę się bawić w przekierowanie, a dwóch kart na jeden numer raczej nie dadzą :(.

Re: Smartwatch z esim dla dziecka

: 10 maja 2021, 19:28
autor: 1kamil
dale pisze:Zalezy mi na jednym numerze, nie chcę się bawić w przekierowanie, a dwóch kart na jeden numer raczej nie dadzą :(.
W Orange Flex nie ma z tym problemu. Masz extra sim, esima za friko. Sam mam esima na Apple Watcha ;)

Re: Smartwatch z esim dla dziecka

: 10 maja 2021, 20:33
autor: Jarewa
1kamil pisze:Apple Watch :P Tylko nie ten budżet.
Apple Watch bez telefonu Iphone nie zadziała, i to jeszcze telefon z najnowszym softem, czyli żadne starocie powyżej 5lat....

Po drugie nie wiem czy wiesz ale mając esim i telefon to smsy i połączenia przychodzą na dwa urządzenia....

Re: Smartwatch z esim dla dziecka

: 10 maja 2021, 21:05
autor: 1kamil
Jarewa pisze:Po drugie nie wiem czy wiesz ale mając esim i telefon to smsy i połączenia przychodzą na dwa urządzenia....
To nie jest do końca prawda. Możesz obecnie ustawić Apple Watcha dla dziecka niezależnie od rodzica: https://support.apple.com/pl-pl/HT211768. Wtedy możesz zarządzać zegarkiem, ale zegarek ma swojego esima.

Re: Smartwatch z esim dla dziecka

: 10 maja 2021, 21:15
autor: dale
To że przychodzą na dwa, to nie problem. Wiem że Orange może dać esima do numeru, właśnie to mi potrzebne, ale nie dają chyba drugiej karty fizycznej sim, z tym samym numerem?
Miałbym wtedy dużo więcej urządzeń do wyboru...

Re: Smartwatch z esim dla dziecka

: 10 maja 2021, 21:18
autor: Jarewa
Ma swojego esim ale zegarek jest powiązany z telefonem rodzica... Ogólnie esim w watch to kopia sim telefonu to jest funkcja tylko do tego jak telefon i zegarek nie są blisko poza zasięgiem BT i żeby zegarek mógł korzystać z sieci gsm..

Re: Smartwatch z esim dla dziecka

: 10 maja 2021, 21:48
autor: 1kamil
dale pisze:Wiem że Orange może dać esima do numeru, właśnie to mi potrzebne, ale nie dają chyba drugiej karty fizycznej sim, z tym samym numerem?
W Flexie podobno można: https://nasz.orange.pl/t5/Orange-Flex/A ... d-p/149850

Re: Smartwatch z esim dla dziecka

: 10 maja 2021, 21:50
autor: 1kamil
Jarewa pisze:Ma swojego esim ale zegarek jest powiązany z telefonem rodzica... Ogólnie esim w watch to kopia sim telefonu to jest funkcja tylko do tego jak telefon i zegarek nie są blisko poza zasięgiem BT i żeby zegarek mógł korzystać z sieci gsm..
A ty nadal swoje :) Nie!

https://support.apple.com/pl-pl/guide/w ... fb/watchos
iPhone używany do połączenia w parę i skonfigurowania Apple Watch musi znajdować się w zasięgu Bluetooth (około 10 metrów) od Apple Watch, na którym chcesz zarządzać ustawieniami i uaktualniać oprogramowanie. Osoba, dla której konfigurujesz Apple Watch, musi należeć do Twojej grupy Chmury rodzinnej oraz mieć Apple Watch SE z obsługą sieci komórkowej, albo Apple Watch Series 4 lub nowszy z obsługą sieci komórkowej. Zegarek członka rodziny nie musi korzystać z sieci komórkowej tego samego operatora, co iPhone używany do zarządzania nim. Aby uzyskać informacje na temat konfigurowania Chmury rodzinnej, zajrzyj do Podręcznika użytkownika iPhone’a.

Re: Smartwatch z esim dla dziecka

: 10 maja 2021, 22:13
autor: cyfron
W czym widzisz problem, żeby wziąć dodatkowy nr? Dzwonisz do dziecka, jak nie odbiera dzwonisz na drugi, z kolei jak dziecko dzwoni, to nie ma to dla Ciebie znaczenia z którego nr?

Re: Smartwatch z esim dla dziecka

: 10 maja 2021, 22:38
autor: dale
Wiesz... ja jestem z pokolenia które używając komórki długo rozmawiało stojąc w miejscu, żeby się w kabel nie zaplątać :) A poważnie mówiąc, nie lubię mnożyć bytów :)

Re: Smartwatch z esim dla dziecka

: 11 maja 2021, 07:49
autor: cyfron
No właśnie też jestem dziwny, bo wolę zadzwonić niż pisać SMSy a jeszcze bardziej cenię sobie kontakt bezpośredni. Inna opcja - kupić zegrak z SIMem a telefon zmienić na esim ;)

Re: Smartwatch z esim dla dziecka

: 11 maja 2021, 10:55
autor: dale
No to jest opcja :) Muszę jednoznacznie ustalić co orange oferuje, bo konsultanci są jacyś mało kumaci :(

Re: Smartwatch z esim dla dziecka

: 11 maja 2021, 12:17
autor: cyfron
Pewnie wyjdzie taniej niż kupić sam zegarek z japkiem ;)

Re: Smartwatch z esim dla dziecka

: 11 maja 2021, 13:07
autor: dale
Twierdzą że nie ma problemu zarówno z esimką jak i klonem karty... Siądę dziś z Młodą niech sobie poogląda co jest dostępne.
Sam mam ochotę na "fajny gadżet" :) ale jestem rozdarty pomiędzy samsungiem galaxy watch 3 a jakimś Garminem (np. solar).
Oba mają sprawdzoną konstrukcję, ale o ile samsung jest bardziej "miejskim" zegarkiem, o tyle Garmin ma fajnego GPS-a i baterię słoneczną. Nie wiem tylko czy jest Garmin z funkcją telefonu :)
Fajnie też jak by obsługiwały słuchawki bezprzewodowe :)))

Re: Smartwatch z esim dla dziecka

: 12 maja 2021, 08:08
autor: McKee
Zwróć uwagę na czas życia baterii gdy telefonu nie ma w pobliżu zegarka. Marketing Apple może pisać że telefon i zegarek to są rzeczy oddzielne ale realnie jeżeli zegarek nie kontaktuje się z telefonem po mało-prądo-żernym bluetooth tylko korzysta z sieci GSM to bateria jest zjadana bardzo bardzo szybko (chyba że mieszkasz tuż koło masztu / nadajnika GSM). Moim zdaniem to nie są gadżety dla dziecka (chcesz kupić sobie więcej problemów niż masz dotychczas).