LF Lite 1 - mała frezarka cnc

Tokarki, frezarki, CNC, wtryskarki, wytłaczarki itp.
Awatar użytkownika
Janek_Porzycz
Postów w temacie: 168
Posty: 743
Rejestracja: 26 wrz 2019, 22:15
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: K1 Max, Ender 3 V3SE
x 491

Re: LF Lite 1 - mała frezarka cnc

Post autor: Janek_Porzycz »

Powodem pozaru byl ogień ;) A tak serio to nie chce sie rozpisywac w watku. Mysle ze ta plytke wzialby teraz znacznie wiecej w perspektywie jej niedostepnosci.
Awatar użytkownika
obrms
Postów w temacie: 6
Posty: 192
Rejestracja: 29 cze 2020, 09:58
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: Crapality K1C, KP3S
x 124

Re: LF Lite 1 - mała frezarka cnc

Post autor: obrms »

morf pisze:Ps. Zajrzałem w google, serio za ta prosta (na oko) PCB liczą sobie ponad 1k PLN??
Co z tego, że prostą? Nie płacisz za komponenty do jej produkcji tylko pomysł i pracę twórcy. Oraz oprogramowanie które jest tego częścią. 1k PLN za to co oferuję Piko to naprawę niewiele. XXI wiek, a nadal ludziom trzeba takie oczywistości tłumaczyć
Awatar użytkownika
Abys
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 805
Rejestracja: 09 lut 2019, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Ender 3 SKR1.4T,..
x 354

Re: LF Lite 1 - mała frezarka cnc

Post autor: Abys »

Czasami cena nie idzie w parze z daną rzeczą, też jest XXI wiek i ludzie wciąż klepią gówno i sprzedają je za wygórowaną kwotę i dopiero się człowiek orientuje jak to rozkręci albo poużywa że nie było to warte tych pieniędzy.
Nie dziwię się koledze morf, po prostu macie większe doświadczenie i znacie jej możliwości to i możecie ocenić czy jest tego warta czy nie.
Wytłumaczyłeś, więc jest jasne :)
Ender 3 SKR 1.4 Turbo / MKS Gen L V1, Bambu Lab P1P
Awatar użytkownika
Andrzej_W
Drukarz
Postów w temacie: 17
Posty: 1783
Rejestracja: 16 lut 2020, 20:25
Drukarka: 3d Pen
x 757

Re: LF Lite 1 - mała frezarka cnc

Post autor: Andrzej_W »

Szczególnie że wyboru w do maszyn hobbystycznych nie ma za wielkiego.
Jest Mach 3 i 4 , LinuxCNC, GRBL plus przerobiony Marlin.
A PIKO jest oprogramowaniem i elektroniką nie dość że Polską to łączącą to wszystko w całość.
Awatar użytkownika
Jarewa
Drukarz
Postów w temacie: 8
Posty: 1573
Rejestracja: 26 sty 2021, 22:16
Lokalizacja: Głogów
x 347

Re: LF Lite 1 - mała frezarka cnc

Post autor: Jarewa »

Mach jest podobna cena PCB 100zl licencja na program 900zł wiec pikocnc wcale nie odstaje tak cenowo. Jedynie najtańszą alternatywą jest linuxCNC.
Awatar użytkownika
Janek_Porzycz
Postów w temacie: 168
Posty: 743
Rejestracja: 26 wrz 2019, 22:15
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: K1 Max, Ender 3 V3SE
x 491

Re: LF Lite 1 - mała frezarka cnc

Post autor: Janek_Porzycz »

Jej fundamentalna zaleta jest program z wbudowanym CAMem i komunikacja po LANie ;)
Awatar użytkownika
Andrzej_W
Drukarz
Postów w temacie: 17
Posty: 1783
Rejestracja: 16 lut 2020, 20:25
Drukarka: 3d Pen
x 757

Re: LF Lite 1 - mała frezarka cnc

Post autor: Andrzej_W »

Za 100 zł to sterowane przez LPT, sterowane przez USB to parę zł drożej ale niektóre ficzery które ma mach3 nie chcą działać a jak sterowaną przez ethernet jak PIKO Janka to ceny się zaczynają już konkretne.
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 6
Posty: 3224
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1594

Re: LF Lite 1 - mała frezarka cnc

Post autor: morf »

obrms pisze:
morf pisze:Ps. Zajrzałem w google, serio za ta prosta (na oko) PCB liczą sobie ponad 1k PLN??
Co z tego, że prostą? Nie płacisz za komponenty do jej produkcji tylko pomysł i pracę twórcy. Oraz oprogramowanie które jest tego częścią. 1k PLN za to co oferuję Piko to naprawę niewiele. XXI wiek, a nadal ludziom trzeba takie oczywistości tłumaczyć
Spokojnie, dla mnie to nie oczywistości dlatego pytam. Reagujesz jakbyś mial procent od sprzedaży:-)
Nie kazdy jest macherem w CNC, a w świecie druku 3d cena wydaje mi się co najmniej zawyżona. Patrząc że dorównuje cenie duet3.
Nawet nie wiem co robi ta płytka i co się na nią wgrywa.
Nie wiem tez kto to robi i jakie ma zasługi bo nawet nie mają poprawnego certyfikatu SSL na stronie co też jest dziwne w obecnych czasach.
Done is better than perfect.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 13
Posty: 8940
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5872
Kontakt:

Re: LF Lite 1 - mała frezarka cnc

Post autor: dziobu »

Oni oferują gotowe rozwiązanie do obsługi frezarki. Odpowiedni sprzęt, dedykowany firmware i dobre narzędzia do ich obsługi ze strony PC. W tym wbudowany CAM. Kupujesz, masz to co trzeba i działa. Przy cenie sprzętu do frezarki (mechanika, wrzeciono, falownik, sterowniki silników) to to Piko zwyczajnie ginie w tłumie.


Poza tym to polski produkt. To o kosztach producenta mówi już samo w sobie.
obrms, Janek_Porzycz
maglo18
Postów w temacie: 12
Posty: 84
Rejestracja: 23 lut 2017, 16:07
x 28

Re: LF Lite 1 - mała frezarka cnc

Post autor: maglo18 »

Do frezowania w takich maszynach CNC używa się mgły do chłodzenia. Działa to jak aerozol. Ja używałem czasami denaturatu i jeśli w tym wypadku tak było to mała iskra i mieszanka wybuchowa zapalona.
Co do płytki PikoCNC to cena nie jest za elektronikę tylko za oprogramowanie do sterowania, CAM który dostajemy z płytą i wbudowany PLC w elektronikę.
Janek_Porzycz
ODPOWIEDZ

Wróć do „Urządzenia inne (nie drukarki)”