LF Lite 1 - mała frezarka cnc

Tokarki, frezarki, CNC, wtryskarki, wytłaczarki itp.
Awatar użytkownika
Janek_Porzycz
Postów w temacie: 168
Posty: 743
Rejestracja: 26 wrz 2019, 22:15
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: K1 Max, Ender 3 V3SE
x 491

Re: LF Lite 1 - mała frezarka cnc

Post autor: Janek_Porzycz »

Sandlarz pisze:
obrms pisze:Kolejny piroman :D
miało wyjść chociaż trochę ,,kompaktowo" a wyszedł czołg 150kg żeliwa i płyty meblowej na kółkach :shock:
Obczaj se Advanced 2 u mnie :D To jest turbo ultra Panzerfaustyna 2.0 300 kilo plus :D
Btw. bedzie Ci zajebiscie niewygodnie na takiej wysokosci zabudowy ! Przy dluzszych frezowaniach musisz miec wentylacje do chlodzenia np elektroniki. Poza tym czemu masz dostęp do niej od boku a nie od przodu? :O
Sandlarz
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 10
Posty: 10
Rejestracja: 04 sty 2023, 05:53
x 2

Re: LF Lite 1 - mała frezarka cnc

Post autor: Sandlarz »

Janek_Porzycz pisze:
Sandlarz pisze:
obrms pisze:Kolejny piroman :D
miało wyjść chociaż trochę ,,kompaktowo" a wyszedł czołg 150kg żeliwa i płyty meblowej na kółkach :shock:
Obczaj se Advanced 2 u mnie :D To jest turbo ultra Panzerfaustyna 2.0 300 kilo plus :D
Btw. bedzie Ci zajebiscie niewygodnie na takiej wysokosci zabudowy ! Przy dluzszych frezowaniach musisz miec wentylacje do chlodzenia np elektroniki. Poza tym czemu masz dostęp do niej od boku a nie od przodu? :O
Plan był zrobić to formie biurka, na blacie będzie stał laptop podłączony do maszyny i inne szpargały. Ogólnie przyznaje rację ponieważ sam dochodzę do wniosku, że nie był to najlepszy pomysł ale cóż człowiek uczy się na błędach :facepalm:

Panie ja jestem na etapie frezarki w szafie w mieszkaniu na piętrze. Z taką Advanced 300kg+ to żona by mnie przez balkon wyje*bała jeszcze przed wejściem :rotfl:
Awatar użytkownika
Janek_Porzycz
Postów w temacie: 168
Posty: 743
Rejestracja: 26 wrz 2019, 22:15
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: K1 Max, Ender 3 V3SE
x 491

Re: LF Lite 1 - mała frezarka cnc

Post autor: Janek_Porzycz »

Sandlarz pisze:
Janek_Porzycz pisze:
Sandlarz pisze: miało wyjść chociaż trochę ,,kompaktowo" a wyszedł czołg 150kg żeliwa i płyty meblowej na kółkach :shock:
Panie ja jestem na etapie frezarki w szafie w mieszkaniu na piętrze. Z taką Advanced 300kg+ to żona by mnie przez balkon wyje*bała jeszcze przed wejściem :rotfl:
Hehehe :D A czytałeś może ten wątek cały? :D
Sandlarz
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 10
Posty: 10
Rejestracja: 04 sty 2023, 05:53
x 2

Re: LF Lite 1 - mała frezarka cnc

Post autor: Sandlarz »

Janek_Porzycz pisze:
Sandlarz pisze:
Janek_Porzycz pisze:
Hehehe :D A czytałeś może ten wątek cały? :D
Czytałem, gąbki wygłuszającej na pewno nie kupię :DD
Sandlarz
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 10
Posty: 10
Rejestracja: 04 sty 2023, 05:53
x 2

Re: LF Lite 1 - mała frezarka cnc

Post autor: Sandlarz »

Ja już z po pierwszych próbach oczywiście na styropianie,
. Jestem całkowitym świeżakiem w tematach CNC więc trochę musiałem powalczyć z PikoCNC żeby rozkminić co i jak w CAM. Mailem też problemy z rozkminieniem kompensacji ale to trochę z winy Fusiona. Wszystko poszło gładko więc jutro albo w sobotę zarzucam coś poważniejszego w drewnie. Do frezarki wysępiłem kilka frezów więc mam co łamać :crazy2:
Załączniki
IMG_20230119_185616.jpg
IMG_20230119_185602.jpg
IMG_20230119_185548.jpg
Janek_Porzycz
Awatar użytkownika
Janek_Porzycz
Postów w temacie: 168
Posty: 743
Rejestracja: 26 wrz 2019, 22:15
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: K1 Max, Ender 3 V3SE
x 491

Re: LF Lite 1 - mała frezarka cnc

Post autor: Janek_Porzycz »

Pamietam jak bylem na tym etapie z obsluga tej maszyny ;) Kompensacje czego rozkminiles?

Co do tej konfiguracji szafkowej to ergonomia jest jaka jest - jak juz sie pewnie przekonales, ale zrob sobie chociaz jakas rewizje zeby mozna bylo widziec co sie dzieje podczas frezowania.
Sandlarz
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 10
Posty: 10
Rejestracja: 04 sty 2023, 05:53
x 2

Re: LF Lite 1 - mała frezarka cnc

Post autor: Sandlarz »

Janek_Porzycz pisze:Pamietam jak bylem na tym etapie z obsluga tej maszyny ;) Kompensacje czego rozkminiles?

Co do tej konfiguracji szafkowej to ergonomia jest jaka jest - jak juz sie pewnie przekonales, ale zrob sobie chociaz jakas rewizje zeby mozna bylo widziec co sie dzieje podczas frezowania.
Ergonomia jest marna, już zapadła decyzja, że maszyna leci na górę tylko muszę blat wymienić w szafce na mocniejszy.
Mam problem wydaje mi się, że z ustawieniem kompensacji średnicy freza, ponieważ jeśli wygeneruje gcode w Fusion i wczytam do PikoCNC to wychodzą głupoty, natomiast jak wygeneruje kod w CAMie Piko i użyje komendy G41 to wychodzi perfekcyjnie .
Awatar użytkownika
Janek_Porzycz
Postów w temacie: 168
Posty: 743
Rejestracja: 26 wrz 2019, 22:15
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: K1 Max, Ender 3 V3SE
x 491

Re: LF Lite 1 - mała frezarka cnc

Post autor: Janek_Porzycz »

Ale glupoty widzisz na symulacji w piko czy na styropianie? Bo jak na symulacji to pewnie nr narzedzia w bazie piko sie nie zgadza ;)
A moze wybrales zle narzedzie np w calach a nie mm w f360?
Awatar użytkownika
kaluza
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 120
Rejestracja: 17 sty 2021, 18:45
x 35

Re: LF Lite 1 - mała frezarka cnc

Post autor: kaluza »

Sandlarz pisze:
Janek_Porzycz pisze:Pamietam jak bylem na tym etapie z obsluga tej maszyny ;) Kompensacje czego rozkminiles?

Co do tej konfiguracji szafkowej to ergonomia jest jaka jest - jak juz sie pewnie przekonales, ale zrob sobie chociaz jakas rewizje zeby mozna bylo widziec co sie dzieje podczas frezowania.
Ergonomia jest marna, już zapadła decyzja, że maszyna leci na górę tylko muszę blat wymienić w szafce na mocniejszy.
Mam problem wydaje mi się, że z ustawieniem kompensacji średnicy freza, ponieważ jeśli wygeneruje gcode w Fusion i wczytam do PikoCNC to wychodzą głupoty, natomiast jak wygeneruje kod w CAMie Piko i użyje komendy G41 to wychodzi perfekcyjnie .
Dużo osób ma problem na pieczątki ze zrozumieniem g40/41/42
Zwróć uwagę w camie na kierunki strzałek strona skrawania i kierunek. Jak ustawisz zle to na symulacji z reguły pokaże ,ze wyszło a w rzeczywistości zamiast kontury wychodzi kieszeń :rotfl2:
Ogólnie najprościej skrawanie współbieżne strona skrawania lewa (frez prawa ręka materiał lewa) a kierunek struktury/łańcucha przeciwstawny do ruchu zegara :D chyba prościej się nie da :D pamiętaj ze są różne kompensacje w camach tzw nc i offset o promień narzędzia. Pierwsza czyta z tabeli narzędzi maszyny i generuje to z godów g40/41/42 właśnie a druga to programowa- generuje program odrazu z offsetem średnicy narzędzia co skutkuje brakiem możliwości kompensacji z tabeli maszyny
Sandlarz
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 10
Posty: 10
Rejestracja: 04 sty 2023, 05:53
x 2

Re: LF Lite 1 - mała frezarka cnc

Post autor: Sandlarz »

Ale glupoty widzisz na symulacji w piko czy na styropianie? Bo jak na symulacji to pewnie nr narzedzia w bazie piko sie nie zgadza ;)
A moze wybrales zle narzedzie np w calach a nie mm w f360?
W symulacji F360 wychodzi ładnie natomiast później wrzucam symulacje w Piko i wszystko się rozjeżdża. Nr narzędzia już ogarnąłem jak przypisać poprawny :D
Dużo osób ma problem na pieczątki ze zrozumieniem g40/41/42
Zdecydowanie się zgadzam i potwierdzam dla laika ciężko trochę to zrozumieć. Przekopie trochę literatury i będę męczył aż w końcu ogarnę co i jak :geek:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Urządzenia inne (nie drukarki)”