LF Lite 1 - mała frezarka cnc

Tokarki, frezarki, CNC, wtryskarki, wytłaczarki itp.
Awatar użytkownika
kaluza
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 120
Rejestracja: 17 sty 2021, 18:45
x 35

Re: LF Lite 1 - mała frezarka cnc

Post autor: kaluza »

Jak będę miał chwile to zerknę jak to F 360 wyglada od wieków do niego nie zaglądałem :D a wrzuć gcode na prosty kwadrat z kompensacja z f360 powiedzmy 20x20 jeden przejazd na głębokość 10 frezem fi10
Sandlarz
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 10
Posty: 10
Rejestracja: 04 sty 2023, 05:53
x 2

Re: LF Lite 1 - mała frezarka cnc

Post autor: Sandlarz »

Problem okazał się błędami po mojej stronie, co zresztą Fusion sygnalizował na symulacji zmieniając kolor wrzeciona na czerwony tylko ja głupi podkręcałem symulacje i nie wyłapałem tego :facepalm:

Cały projekt "frezarki w szafce" mam ukończony więc małe podsumowanie dla potomnych :D
Ogólnie jestem zadowolony , frezarka przy prędkości wrzeciona 14k i posuwie 5000mm/m w płycie drewnianej generowała dźwięk porównywalny głośnością do odkurzacza (przynajmniej mojego :D ) . Nie ma też problemu z pyleniem, wystarczy włożyć rurę od odkurzacza w drzwiczki i ładnie zbiera, nic nie wydostaję się poza szafkę. Oczywiście nie zaryzykowałbym frezowania z użyciem łatwopalnego chłodziwa 8-) . Jedyny problem to ergonomia i wygoda, niestety trzeba się trochę pogimnastykować, co też raczej zadecyduje nad wyrzuceniem jej w przyszłości jednak na górny blat.

Dziś w formie zabawy i treningu frezowałem miniona widocznego na zdjęciu. Niestety w jednej operacji bodajże frezowania okularów ustawiłem błędne obroty wrzeciona zamiast 14k miałem 1,4k. W trakcie frezowania zagapiłem się na żonę ćwiczącą joge co zakończyło się wyrwaniem elementu z mocowania i zmasakrowaniem górnej powierzchni więc trzeba było ją splanować :DD taka to nauczka na przyszłość.
Załączniki
frezarka w szafie.jpg
minion.jpg
szafka.jpg
qmichalq
Postów w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 15 paź 2023, 07:58

Re: LF Lite 1 - mała frezarka cnc

Post autor: qmichalq »

Zbiq pisze: 10 sty 2023, 11:52 Jeżeli ktoś by podjechał po maszynę bezpośrednio, to samą frezarkę sprzedam za 5,5 tys, a szafę z Pico, licencją, falownikiem, sterownikami itp. za 3,5 tys.

Aktualne jeszcze ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Urządzenia inne (nie drukarki)”