Strona 1 z 1

Ender 3 v2 nie wypuszcza filamentu.

: 22 maja 2021, 14:38
autor: Jaca34
Witam, zakupiłem jak w tytule endera i mam problem, mianowicie: nie chce drukować, po złożeniu, przygotowaniu, wprowadzeniu filamentu i wypoziomowaniu nie chce z końcówki drukarki podawać stopionego filamentu, nie mogę na internecie nic znaleźć z podobna sytuacja, ktoś pomoże?

Re: Ender 3 v2 nie wypuszcza filamentu.

: 22 maja 2021, 14:59
autor: kawaled6
Czy gdy nagrzejesz dyszę i spróbujesz ręcznie wypchać to też nie leci? Jeżeli tak to obstawiałbym fabrycznie niedrożną dysze (może wpadł jakiś paproch czy coś) lub ogólnie niepoprawnie złożony hotend.

Re: Ender 3 v2 nie wypuszcza filamentu.

: 22 maja 2021, 15:05
autor: Jaca34
Po nagrzaniu nie próbowałem jeszcze na siłę pchać

Re: Ender 3 v2 nie wypuszcza filamentu.

: 22 maja 2021, 15:10
autor: Cosik
Może będzie to złośliwe ale, czy leciał Ci z niej kiedykolwiek filament? Bo może jesteś tak niecierpliwy filament nie zdążył dojść od extrudera przez całą rurkę do dyszy. Zwykle powinno się ręcznie tam dopchać. Szybciej będzie.

Re: Ender 3 v2 nie wypuszcza filamentu.

: 22 maja 2021, 16:23
autor: Jaca34
Nie, przepchany został do końca aż do oporu

Re: Ender 3 v2 nie wypuszcza filamentu.

: 22 maja 2021, 16:34
autor: dekas
Musisz więc rozkręcić hotend i sprawdzić co jest w środku.

Re: Ender 3 v2 nie wypuszcza filamentu.

: 22 maja 2021, 16:59
autor: gromki_86
A dysza gorąca? co pokazuje wyświetlacz? Dotknij bardzo szybko dyszy, nie sparzysz się a upewnisz, że jest gorąca.

Jak nagrzejesz dyszę i każesz ekstruderowi (z menu drukarki) podawać filament to kółko na nim się kręci?

//Uwaga - porada szkodliwa/ marek

Re: Ender 3 v2 nie wypuszcza filamentu.

: 22 maja 2021, 17:04
autor: morf
gromki_86 pisze:Dotknij bardzo szybko dyszy, nie sparzysz się a upewnisz, że jest gorąca.
Za takie porady powinien być ban :no:

Re: Ender 3 v2 nie wypuszcza filamentu.

: 22 maja 2021, 17:10
autor: gromki_86
morf pisze:
gromki_86 pisze:Dotknij bardzo szybko dyszy, nie sparzysz się a upewnisz, że jest gorąca.
Za takie porady powinien być ban :no:
Jak pacniesz w niego palcem to nic się nie stanie, poczujesz tylko ciepło. Nie mówię przecież o łapaniu go w palce...

Re: Ender 3 v2 nie wypuszcza filamentu.

: 22 maja 2021, 17:25
autor: McKee
morf pisze:
gromki_86 pisze:Dotknij bardzo szybko dyszy, nie sparzysz się a upewnisz, że jest gorąca.
Za takie porady powinien być ban :no:
Nie. Dlaczego? Jak się raz lekko sparzy to będzie wiedział, że tego się nie dotyka :D. Blizn od tego nie będzie i zagoi się w miarę szybko (a nauka zostanie na dłużej ;)). A czytanie ze zrozumieniem (pogrubiłem) nie powinno boleć. Lepiej szybko dotknąć jednym palcem niż próbować oboma łapać gorącą dyszę. Rozumiem że są czasy "poprawności" ale dajmy użytkownikom popełniać (małe) błędy. :cool2:

Re: Ender 3 v2 nie wypuszcza filamentu.

: 22 maja 2021, 17:43
autor: gromki_86
Panowie, dotykanie to ostateczność.

Jak pisałem - zacząłbym od sprawdzenia co pokazuje wyświetlacz (jaka temperatura) i czy silnik ekstrudera działa.

Re: Ender 3 v2 nie wypuszcza filamentu.

: 22 maja 2021, 19:37
autor: dekas
Chyba każda dorosła osoba wie jak sprawdzić czy coś jest gorące. Młodsza też. A jeżeli sobie z takim problemem nie poradzi to... trzeba się poddać.

Re: Ender 3 v2 nie wypuszcza filamentu.

: 22 maja 2021, 20:11
autor: Andrzej_W
Jeżeli przy gorącej dyszy dalej nie wychodzi filament to czeka cię rozbiórka hotendu i eliminacja szparki.
Pamiętaj żeby dyszę z bloku wykręcać na gorąco. Poradników jest sporo o tej drukarce.
Np. https://www.youtube.com/watch?v=Fb4XMbZ ... annel=CHEP
https://www.youtube.com/watch?v=7tCxO17 ... annel=CHEP
Lub zamówienie łącznika u TDi-CAD do enderka z wkładką PTFE

Re: Ender 3 v2 nie wypuszcza filamentu.

: 22 maja 2021, 20:16
autor: Jaca34
Dobra ludzie, udało się ogarnąć, okazało że ze miedziana końcówka po całej długości nawet otworu nie miała, wymieniałem na zapasowa i działa, tylko podłoża nie umiem skalibrować aby było idealnie 0.1 mm bo spagetti mi tworzy

Re: Ender 3 v2 nie wypuszcza filamentu.

: 22 maja 2021, 20:20
autor: morf
Czekaj dysza nie miała otworu?
Pokaż zdjęcie bo nie uwierzę że chińczyk aż taki bubel puścił :)

Re: Ender 3 v2 nie wypuszcza filamentu.

: 22 maja 2021, 20:20
autor: Andrzej_W
Kalibracja stołu
viewtopic.php?f=70&t=5415
morf pisze:Czekaj dysza nie biała otworu?
Pokaż zdjęcie bo nie uwierzę że chińczyk aż taki bubel puścił :)
A mogli z innym kolorem puścić :rotfl2: