Strona 1 z 1

Cura - symulacja druku.

: 26 maja 2021, 13:54
autor: gromki_86
Podgląd druku "leci" w zwolnionym tempie. I jedną warstwę pokaże i się zatrzymuje, trzeba suwakiem z prawej strony przejść na kolejną warstwę.

Jak to zmienić (o ile można)? Nie widzę takiej opcji nigdzie.

Re: Cura - symulacja druku.

: 26 maja 2021, 16:47
autor: denior
O ile się nie mylę to tak ma być - symulacja jest dla jednej warstwy

Re: Cura - symulacja druku.

: 27 maja 2021, 07:07
autor: gromki_86
Tylko dlaczego tak powoli idzie? Drukuje dużo szybciej.

Re: Cura - symulacja druku.

: 27 maja 2021, 07:14
autor: morf
Wybacz niezręczne pytanie ale ...
Masz chwilowo niesprawna drukarkę i chcesz pooglądać symulacje gcode w jakiejś animowanej formie?:)

W prusaslicer (i w prawie każdym dostępnym slicerze ) można sliderem ręcznie "jeździć" żeby podejrzeć konkretny moment w druku. Może to pomoże?

Re: Cura - symulacja druku.

: 27 maja 2021, 23:50
autor: grzechotek
Używam Cura i u mnie symulacja idzie cały czas, warstwa po warstwie. Po promienia i okręgach symulacja idzie jak na drukarce a na prostych odcinkach w bardzo przyśpieszonym tempie.
Może masz słaby komputer.

Re: Cura - symulacja druku.

: 28 maja 2021, 08:58
autor: Pjoter
A po co robicie te symulacje? Nie chce się podsmiechiwac w stylu "lol kurwa co ci zieloni robią, zero doświadczenia". Po prostu pamiętam że ja nigdy symulacji nie sprawdzałem, nawet jak zaczynałem z drukiem 3D. Teraz czasem zobaczę sobie jak pojedyncza jakąś warstwa się zacznie drukować, ale to nigdy nie jest cały projekt.

Re: Cura - symulacja druku.

: 28 maja 2021, 18:40
autor: xavm
Hej. Ja potrzebuję coś takiego do magisterki, ale żeby obok animacji leciały komendy w konsoli. Jest kilka takich ale wizualnie to tragedia. Nie da się rozróżnić warstw. Nic nie widać. Pewnie będę podglądał Slicerem a kody podejrzę w jakimś notepad+ albo czymś podobnym. Ale tak by było prościej :/. Może ktoś coś kojarzy. A może jakiś plugin dodający konsolę do podglądu do np Cury, Simlify albo Prusa Slicer?

W ogóle witam wszystkich i pozdrawaim jako nowicjusz tutaj.

Re: Cura - symulacja druku.

: 28 maja 2021, 18:47
autor: FlameRunner
Sprawdź Repetier-Host oraz CraftWare. Do obu można zaimportować własny g-code.

Re: Cura - symulacja druku.

: 28 maja 2021, 18:59
autor: xavm
CraftWare spełnia wymagania. Dziękuję.