Strona 1 z 1

Ink3de

: 12 kwie 2017, 13:31
autor: Domell
Witam, przeglądając internety trafiłem na firmę ink3de, zna ktoś jej filamenty? godne polecenia?

T.

Re: Ink3de

: 12 kwie 2017, 13:45
autor: anraf1001
To jest nasza rodzima firma z Poznania :-)
Filamenty nie są najgorszej jakości. Powiedziałbym nawet, że są bardzo dobre. Trzeba mieć tylko na uwadze, że to jest stosunkowo nowa firma. Nie każda rolka ich filamentu jest idealnej jakości. Mam od nich białe PLA. Niby nie jest złę, ale coś w nim brakuje ;-)
Chociaż słyszałem, że ABS mają bardzo dobry. No i cena. Jak dobrze poszukasz to kupisz za 55 zł za kilo.

Re: Ink3de

: 12 kwie 2017, 14:05
autor: S3b
anraf1001 pisze: Chociaż słyszałem, że ABS mają bardzo dobry. No i cena. Jak dobrze poszukasz to kupisz za 55 zł za kilo.
Kontaktowałem się z tą firmą z zapytaniem o ABS i z tego co wiem nie mają i nie planują mieć na razie w ofercie ABS'u.

PLA za to jest bardzo przyzwoite, mają fajne kolory i dobrze trzyma wymiar. Jedynie trzeba uważać bo spotkałem się już z kilkoma przypadkami, że gdzieś na początku rolki trafiały się gwałtowne zgrubienia filamentu - takie fest (ale to jednorazowe sytuacje w okolicach początku rolki) - osobiście polecam w tej cenie.

Przykładowy wydruk z beżowego:
https://www.dropbox.com/sc/q6dvyhxvq2w3 ... JE2qbACB7a

Re: Ink3de

: 12 kwie 2017, 14:10
autor: dragonn
To akurat dziwne http://shop.ink3.de/pl/283-mate-abs bo kategorię na stronie jest.

Re: Ink3de

: 12 kwie 2017, 14:11
autor: anraf1001
S3b pisze:Kontaktowałem się z tą firmą z zapytaniem o ABS i z tego co wiem nie mają i nie planują mieć na razie w ofercie ABS'u.
Z tego co mi wiadomo chcą wprowadzić na rynek Mate ABS, Dr. Carbon, Mrs. Flex. Mogę mieć złe informacje :-(

Re: Ink3de

: 12 kwie 2017, 14:19
autor: S3b
anraf1001 pisze:
S3b pisze:Kontaktowałem się z tą firmą z zapytaniem o ABS i z tego co wiem nie mają i nie planują mieć na razie w ofercie ABS'u.
Z tego co mi wiadomo chcą wprowadzić na rynek Mate ABS, Dr. Carbon, Mrs. Flex. Mogę mieć złe informacje :-(
Odkopałem maila - jednak napisano mi, że póki co omijają szerokim łukiem, ale docelowo jednak zaczną produkować i ABS - sorry za dezinformację.
Czyli Twoje informacje wyglądają na poprawne. :good:

@ dragonn - Właśnie dlatego kontaktowałem się z nimi w sprawie ABS'u. Na stronie niby jest ale nie można było go nigdzie kupić.

Re: Ink3de

: 12 kwie 2017, 14:33
autor: Domell
Pytam właśnie w sprawie pla miedzianego np. Fajne kolory mają. Na próbe coś chyba wezmę choć ja mało z pla drukuję...

Re: Ink3de

: 12 kwie 2017, 14:35
autor: roolin
Ja ostatnio kupiłem od nich kilka rolek PLA. Beżowy na przykład jest bardzo ładny i taki jak się spodziewałem, ale miedziany już wygląda bardziej jak brązowy (choć bardzo ładny brązowy).
Miałem też problem z drukowanie w cichym trybie (Orginal Prusa I3 Mk2, cichy tryb po prostu powoduje że silniki chodzą z mniejszą mocą), bo extruder nie umiał upchać. Ale przełączenie w normalny tryb naprawiło problem. Nie miałem tego problem z PLA od Devil Design, ale ten poza kilkoma kolorami jest droższy i takich niektórych kolorów (szczególnie tych brązowawych) w ogóle nie ma, więc nie narzekam.

Ps. to mój pierwszy post, ale to nie żadna szemrana reklama czy czy coś ;)

Re: Ink3de

: 12 kwie 2017, 15:02
autor: Kopytko
JA mogę jak najbardziej polecić:P Wiem ,ze to nie polityczne ale kupiłem już z 20kg od nich i materiał świetny, choć zdarza się fuckup.. Ale trafiło mi się to 2 razy na samym początku rolki , w pierwszych 10 metrach zgrubienia, później bardzo stabilny materiał. Zapas zrobiłem duzy tych nietypowych kolorów i cena bardzo atrakcyjna jak na taki towar ( teraz już jest wyższa o ok 10zł - niby dalej w zniżce). Miedziany i brąz są po prostu zajebiste. Bardzo dużo o tym materiale możesz znaleźć tutaj: http://fabrykator.pl/board/viewtopic.php?f=38&t=975

Moje przykładowe wydruki:

Re: Ink3de

: 12 kwie 2017, 18:25
autor: mcxmcx
To jeszcze koledzy powiedzą gdzie toto tanio kupić...

Sent from my XT1032 using Tapatalk

Re: Ink3de

: 12 kwie 2017, 18:28
autor: Kopytko
Na allegro :P MAją swój sklep. NA stronę dają rabaty ale cena przesyłki wysoka.

Re: Ink3de

: 12 kwie 2017, 18:32
autor: anraf1001

Re: Ink3de

: 12 kwie 2017, 18:55
autor: McKee
Mam wrażenie że na zdjęciach Patryka ten filament wygląda lepiej niż w rzeczywistości ;)

<zazdrość ;)>

Re: Ink3de

: 12 kwie 2017, 18:58
autor: Kopytko
Brąz i miedz jest niesamowita. Nie nabierzcie się na graphite, wygląda też jakby był błyszczący w odcieniu grafitu, ale to zwykły szary matowy.
Reszta to standardowe kolory, no może jeszcze ciekawe są te TECHNO zielony ,zauważyłem fajnie świeci w UV.

Re: Ink3de

: 12 kwie 2017, 19:20
autor: q3ok
Zamówiłem kilka kolorów, ale dostałem telefon że muszę poczekać ~3dni bo nie mają wszystkich :( Zobaczymy, właśnie techno zielony też jest jednym z zamówionych (zielony który wygląda jak żółty na zdjęciach w ofercie).

Re: Ink3de

: 12 kwie 2017, 19:53
autor: Domell
Ok, dziękuję wszystkim za recenzje, na próbę zamówiłem miedź, dam znać jak wychodzi u mnie.

Re: Ink3de

: 12 kwie 2017, 20:03
autor: dragonn
a tak zapytam, ta miedź nie wymaga hartowanej dyszy? czy to tylko imitacja jest :D?

Re: Ink3de

: 12 kwie 2017, 20:05
autor: anraf1001
dragonn pisze:a tak zapytam, ta miedź nie wymaga hartowanej dyszy? czy to tylko imitacja jest :D?
To ma tylko kolor taki :D Dostałem próbki ale mi ten kolor nie leży. Taki brązowy po prostu

Re: Ink3de

: 12 kwie 2017, 20:33
autor: Domell
Zobaczymy, mam brązowy to się porówna...

Re: Ink3de

: 12 kwie 2017, 22:24
autor: Julian
Koledzy, Wasz ulubiony sklep internetowy już po Świętach będzie miał ten produkt w ofercie. :)

Re: Ink3de

: 12 kwie 2017, 22:27
autor: anraf1001
Julian pisze:Koledzy, Wasz ulubiony sklep internetowy już po Świętach będzie miał ten produkt w ofercie. :)
Tylko żeby cena była rozsądna ;-)

Re: Ink3de

: 12 kwie 2017, 22:30
autor: McKee
Trzeba ten brąz dopasować do wydruku. Ja robiłem elementy mające imitować okucia, śruby - ale jakoś mi nie pasował wygląd. Fajnie błyszczy ale widać że kiepską imitacja. Na razie odłożyłem na półkę i czekam na jakiś inny pomysł.
Za to spodobał mi się różowy :oops:

U Kopytka lew jest OK, ale imadło w tym kolorze mi zupełnie "nie leży".


JULIAN: Będziesz miał taniej niż producent?
Taki kiepski :"": filament nie może być przecież drogi. Jak będzie tani to będą zakupy :yahoo:

Re: Ink3de

: 12 kwie 2017, 22:41
autor: Julian
Pamiętajcie, że cena na allegro jest promocyjna - sam nie wiem jak długo takowa będzie :-)

Re: Ink3de

: 12 kwie 2017, 22:54
autor: q3ok
Jeżeli ten filament będzie faktycznie kosztował 90zł za kg, to słabo będzie opłacalny... Chyba że to taki sposób marketingu, i -x% będzie zawsze.

Re: Ink3de

: 12 kwie 2017, 23:27
autor: Kopytko
McKee pisze:Trzeba ten brąz dopasować do wydruku. Ja robiłem elementy mające imitować okucia, śruby - ale jakoś mi nie pasował wygląd. Fajnie błyszczy ale widać że kiepską imitacja. Na razie odłożyłem na półkę i czekam na jakiś inny pomysł.
Za to spodobał mi się różowy :oops:

U Kopytka lew jest OK, ale imadło w tym kolorze mi zupełnie "nie leży".


JULIAN: Będziesz miał taniej niż producent?
Taki kiepski :"": filament nie może być przecież drogi. Jak będzie tani to będą zakupy :yahoo:
to prawda kolorki mają się nijak do odwzorowania rzeczywistości. wiec jak komuś zależy na imitacji , to niech szuka gdzie indziej. JA je wziąłem bo są po prostu inne niż najczęściej spotykane:)

Co do ceny? Jeżeli będzie 90zł.... to jest wiele innych w niższej cenie :)

Re: Ink3de

: 12 kwie 2017, 23:34
autor: TDI-CAD
Filament Easy PLA od FiberLogy jest wg mnie najlepszym dostępnym w tej chwili filamentem rodzimej produkcji. NIc powyżej lub nawet 85% jego ceny nie jest w stanie się sprzedawać....

Re: Ink3de

: 13 kwie 2017, 02:03
autor: McKee
TDI-CAD pisze:Filament Easy PLA od FiberLogy jest wg mnie najlepszym dostępnym w tej chwili filamentem rodzimej produkcji. NIc powyżej lub nawet 85% jego ceny nie jest w stanie się sprzedawać....
Ciekawie napisane....
Ciekawie, bo Devil Design (zwykły/premium) kosztuje poniżej 80% ceny Fiberology :yahoo:
Devil Design Eko / brzydkoszpulkowy jeszcze sporo taniej.
Dlatego też cena Fiberlogy do mnie nie przemawia (w tej cenie i kategorii wagowej (850g na szpuli) wolę Spectrum - w czym Fiberlogy jest lepszy od Spectrum?).
W zasadzie ink3.de też ze względu na po pierwsze cenę i po drugie niespotykane kolory kupowałem. Fajny plastik ale jeżeli promocja się skończy i cena będzie prawie ~2-krotnie wyższa to odpadam.
Sorry, taki mamy klimat.

Re: Ink3de

: 13 kwie 2017, 07:48
autor: Kopytko
Dokladnie... szpule po 850 to nieporozumienie... Niezaleznie co by na nich bylo...
Dlatego na ta chwile DD eko jet stablna pozycja zkupowa.

Re: Ink3de

: 13 kwie 2017, 10:32
autor: Julian
TDI-CAD pisze:Filament Easy PLA od FiberLogy jest wg mnie najlepszym dostępnym w tej chwili filamentem rodzimej produkcji. NIc powyżej lub nawet 85% jego ceny nie jest w stanie się sprzedawać....
Bull Shit :D
Trza umić :D

Re: Ink3de

: 15 kwie 2017, 15:06
autor: Domell
Ok, dotarła do mnie "szpulka" cooper i po 30 minutach "zabawy" z tym materiałem mogę powiedzieć tak:
Do niczego jest ten materiał, jeśli ink3d wszystkie ma takie to NIE POLECAM go nikomu.
Nawet szpula jest krzywa, materiał faluje i ma średnice między 1.65 a 1,70.
Temperatury testuje wszystkie, zaczynając od 185 a kończąc na 230 stopni a materiał i tak co chwila się blokuje.
Jeżeli uda mi się cokolwiek wydrukować to pokaże wam, pomiary grubości i zgrubień też wkleję później.

T.

Re: Ink3de

: 15 kwie 2017, 15:32
autor: Kopytko
Wow. To faktycznie trafiles. Ja mialem rylko problemy z grafitowym i to na poczatkach szpul. Na tych egzitycznych stabilnie.

Re: Ink3de

: 15 kwie 2017, 23:13
autor: Berg
Kopytko pisze:Miedziany i brąz są po prostu zajebiste.
Patryk, mówisz, że ta miedziana kostka i imadełko to z Twojej Delty i bez żadnego acetonu? Jak tak to nieźle.

Re: Ink3de

: 15 kwie 2017, 23:37
autor: S3b
Domell pisze:Ok, dotarła do mnie "szpulka" cooper i po 30 minutach "zabawy" z tym materiałem mogę powiedzieć tak:
Do niczego jest ten materiał, jeśli ink3d wszystkie ma takie to NIE POLECAM go nikomu.
Nawet szpula jest krzywa, materiał faluje i ma średnice między 1.65 a 1,70.
Temperatury testuje wszystkie, zaczynając od 185 a kończąc na 230 stopni a materiał i tak co chwila się blokuje.
Jeżeli uda mi się cokolwiek wydrukować to pokaże wam, pomiary grubości i zgrubień też wkleję później.
T.
A jaki masz hotend?

Ja od wczoraj akurat też lecę na MR.Copper i jestem bardzo zadowolony.

Parametry wydruków:
Temperatura głowicy: 212st.
Temperatura stołu: 56st.
Warstwa: 0.14
Prędkość - 40mm/s wszystko
Retrakcja: 3,5mm @ 45mm/s
Głowica: Chiński klon V6 z łącznikiem z otworem 4mm i bowden do samej dyszy (4/2mm)
Drukarka: Ultimaker AE

Re: Ink3de

: 15 kwie 2017, 23:46
autor: Kopytko
rafaljot pisze:
Kopytko pisze:Miedziany i brąz są po prostu zajebiste.
Patryk, mówisz, że ta miedziana kostka i imadełko to z Twojej Delty i bez żadnego acetonu? Jak tak to nieźle.
Pla wiec aceton nie wchodzi w gre. Zdjecia pokazuja wydruk jeszcze z suportwm bez obrobki zadnej.

Re: Ink3de

: 15 kwie 2017, 23:53
autor: Domell
S3b pisze:
Domell pisze:Ok, dotarła do mnie "szpulka" cooper i po 30 minutach "zabawy" z tym materiałem mogę powiedzieć tak:
Do niczego jest ten materiał, jeśli ink3d wszystkie ma takie to NIE POLECAM go nikomu.
Nawet szpula jest krzywa, materiał faluje i ma średnice między 1.65 a 1,70.
Temperatury testuje wszystkie, zaczynając od 185 a kończąc na 230 stopni a materiał i tak co chwila się blokuje.
Jeżeli uda mi się cokolwiek wydrukować to pokaże wam, pomiary grubości i zgrubień też wkleję później.
T.
A jaki masz hotend?

Ja od wczoraj akurat też lecę na MR.Copper i jestem bardzo zadowolony.

Parametry wydruków:
Temperatura głowicy: 212st.
Temperatura stołu: 56st.
Warstwa: 0.14
Prędkość - 40mm/s wszystko
Retrakcja: 3,5mm @ 45mm/s
Głowica: Chiński klon V6 z łącznikiem z otworem 4mm i bowden do samej dyszy (4/2mm)
Drukarka: Ultimaker AE

Mam lame 3d , inne pla, inny abs (nawet ten uznawany za odpad) i wszystko śmiga.
Udało mi się wydrukować tylko 2 małe trybka przez cały dzień, sprawdzałem i testowałem chyba wszystko.
Pozostałe dwa elementy zmieniłem materiał i leci bez problemu :/
Nawet nylon i igus nie sprawił tyle problemów...

Re: RE: Re: Ink3de

: 16 kwie 2017, 00:09
autor: Berg
Kopytko pisze:
rafaljot pisze:
Kopytko pisze:Miedziany i brąz są po prostu zajebiste.
Patryk, mówisz, że ta miedziana kostka i imadełko to z Twojej Delty i bez żadnego acetonu? Jak tak to nieźle.
Pla wiec aceton nie wchodzi w gre. Zdjecia pokazuja wydruk jeszcze z suportwm bez obrobki zadnej.
Widzę, widzę. Tak z niedowierzaniem pytam.

Re: Ink3de

: 19 kwie 2017, 16:57
autor: Domell
Pozwolę sobie przekleić maila od ink3d by było wiadomo jak sprzedawca reaguje na swoje błędy, na pochwałę zasługuje iż nie próbowali wmawiać że wszystko jest ok.

"Witam,

Przepraszamy bardzo za kłopot. Najprawdopodobniej szpula przeznaczona na odpad dostała się do dobrych i stąd ten efekt. Brakowało nam jednej uszkodzonej po produkcji w raporcie i to na 100% jest ta. Możemy zaproponować przy następnym zamówieniu tą szpule w gratisie, żeby nie generować kolejnych kosztów wysyłki. Proszę o informację. Przepraszamy. "

Co sądzicie?

T.

Re: Ink3de

: 19 kwie 2017, 17:01
autor: anraf1001
Domell pisze:.. Możemy zaproponować przy następnym zamówieniu tą szpule w gratisie, żeby nie generować kolejnych kosztów wysyłki...
No kurde. Dostałeś szpule z odpadów i żeby mieć dobrą musisz zamówić jeszcze jedną? Żeby nie generować kosztów? Chyba ich głowa boli.
Na twoim miejscu zwróciłbym szpulę. W końcu masz 14 dni na zwrot. Nie?
Niech nie robią tobie łaski

Re: Ink3de

: 19 kwie 2017, 17:04
autor: Yorg 68
I pięknie :D
To jest prawidłowe podejście sprzedawcy do tematu.
Normalne zdrowe i uczciwe podejście i przyznanie do błedu.
OCENA : 8/10

8 - za to dziwne podejście do tematu wymiany towaru...

Re: Ink3de

: 19 kwie 2017, 17:08
autor: Kopytko
W sumie kazdy sprzedawca chyba najpierw tak proponuje. Ja juz z taka praktyka sie spotkalem. Nie u nich bo u nich mialem rozwalone pudelka co mnie bardzo wnerwilo. No ale pudelko to pudelko sluzy do transportu wiec glupio bylo by reklamowac. Ja bym odpisal na twoim miejscu napisal im ze nie wiesz czy bedzie nastepny raz jak taki masz towar i nie znasz jeszcze ich produktu. Zaproponuj ze jak ci wysla prawidlowa szpule to wtedy bedziesz mogl sie zdecydowac dopiero na nastepny zakup. To ewidentnie ich wina.

Re: Ink3de

: 19 kwie 2017, 17:09
autor: Berg
Dla mnie 100% OK. @anraf1001 ja rozumiem, że "proszą o informację", czy takie podejście jest OK. Pewnie, że jeśli coś się chce zamówić to nie ma sensu generować kosztów dodatkowej wysyłki. Pewnie jeśli @Domell odpowie, że nie, że chce kasę z powrotem albo nową szpulę, to tak się stanie.

Re: Ink3de

: 19 kwie 2017, 17:21
autor: Domell
Odpisałem im, dzięki Kopytko za merytoryczną wypowiedź.
Swoją drogą ja jak bym sprzedawał filamnty to po pierwsz bym się zarejestrował na czołowych forach a ci panowie chyba tylko patrzą na $$$ anie na rozmowę itp itd. Link do tej konwersacji też dostali przy zgłaszaniu ich pomyłki.

( rafaljot anraf jeszcze młody i porywczy )

:)

T.

Re: Ink3de

: 19 kwie 2017, 17:35
autor: anraf1001
Domell pisze:...( rafaljot anraf jeszcze młody i porywczy )...
:smile2:
No zdenerwowali mnie :D

Re: Ink3de

: 19 kwie 2017, 20:14
autor: mcxmcx
Jestem przekonany że czytają. ;)

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Re: Ink3de

: 19 kwie 2017, 20:52
autor: q3ok
Przynajmniej Wam filamenty przyszły, ja nadal czekam aż wyślą zamówienie :p też nie chcieli mi rozdzielić paczki na dwie - z kolorami które mają i które mieli wysłać (kurierem) pod koniec zeszłego tygodnia. Chyba nie spodziewali się tak dużego popytu:)

Re: Ink3de

: 19 kwie 2017, 21:01
autor: McKee
Bez przesady z tym popytem...
Devil Design nie chce się rozdrabniać poniżej 100kg, a ink3.de ma problemy z kilkoma/kilkunastoma kilogramami?
To ile oni tego produkują?
A że nie chcieli rozdzielać przesyłki to akurat mnie nie dziwi - koszty - ktoś musi za to zapłacić albo czekasz na skompletowanie zamówienia albo płacisz za każdy transport.

Re: Ink3de

: 19 kwie 2017, 21:13
autor: q3ok
Kupowałem u nich na allegro, a na allegro jest zasada - sprzedaż tylko rzeczy które są na stanie. Telefonicznie zostałem poinformowany o tym że wysyłka może nie dojść na święta, trzeba poczekać 2-3 dni. Nadal przesyłki nie mam :(

Re: Ink3de

: 19 kwie 2017, 21:30
autor: McKee
OK, tu zgoda, nie powinni sprzedawać czegoś czego nie mają.

Re: Ink3de

: 21 kwie 2017, 16:01
autor: q3ok
Wysłałem zapytanie co z moim zamówieniem...
Z przykrością informujemy, że z powodu panującej grypy w firmie wszelkie wysyłki zostały wstrzymane do najbliższego poniedziałku. Za utrudnienia bardzo przepraszamy.
Chyba jednak nie wyrabiają z produkcją :D

Re: Ink3de

: 21 kwie 2017, 16:15
autor: anraf1001
q3ok pisze:Wysłałem zapytanie co z moim zamówieniem...
Z przykrością informujemy, że z powodu panującej grypy w firmie wszelkie wysyłki zostały wstrzymane do najbliższego poniedziałku. Za utrudnienia bardzo przepraszamy.
Chyba jednak nie wyrabiają z produkcją :D
To samo dostałem od nich na FB :D

Re: Ink3de

: 25 kwie 2017, 13:26
autor: ink3.de
mcxmcx pisze:Jestem przekonany że czytają. ;)
Czytamy, a od dziś już odpisujemy :)

Re: Ink3de

: 25 kwie 2017, 13:45
autor: anraf1001
ink3.de pisze:
mcxmcx pisze:Jestem przekonany że czytają. ;)
Czytamy, a od dziś już odpisujemy :)
O proszę kto tu się zarejestrował ;-) Nareszcie

Re: Ink3de

: 25 kwie 2017, 14:45
autor: ink3.de
anraf1001 pisze:
ink3.de pisze:
mcxmcx pisze:Jestem przekonany że czytają. ;)
Czytamy, a od dziś już odpisujemy :)
O proszę kto tu się zarejestrował ;-) Nareszcie
Nie tylko tu :)
A kontakt z klientem - zawsze w cenie!

Re: Ink3de

: 25 kwie 2017, 15:00
autor: anraf1001
ink3.de pisze:
anraf1001 pisze:
ink3.de pisze:
Czytamy, a od dziś już odpisujemy :)
O proszę kto tu się zarejestrował ;-) Nareszcie
Nie tylko tu :)
A kontakt z klientem - zawsze w cenie!
W takim razie witamy :D

Re: Ink3de

: 25 kwie 2017, 15:08
autor: q3ok
No to tak, kolejny polski producent filamentów na forum :P
Do mnie przyszły filamenty, widzę że dostałem gratis próbki chyba wszystkich kolorów z oferty plus małą szpulkę czerwonego - w sumie super, ciekawe zadośćuczynienie za dodatkowe oczekiwanie ;)
Zaraz skończy się drukować 3DBenchy z mr.copper na 200*C, zobaczymy co z tego wyjdzie.

Re: Ink3de

: 25 kwie 2017, 15:41
autor: ink3.de
q3ok pisze:Zaraz skończy się drukować 3DBenchy z mr.copper na 200*C, zobaczymy co z tego wyjdzie.
Koniecznie się pochwal!

Jeszcze raz przepraszam za dłuższe oczekiwanie, ale serio nałożył się okres grypowy u nas w zakładzie :(

Re: Ink3de

: 25 kwie 2017, 17:24
autor: q3ok
OK. Także mr brown i mr copper na 3dbenchy na warstwie 0.2, dysza 200/stolik 55
Obrazek
Jak dla mnie to mr. copper powinien być mr brownem, a mr brown - mr chocolate - ale to wiadomo, każdy inaczej postrzega kolory.

Re: Ink3de

: 25 kwie 2017, 17:44
autor: anraf1001
To jak już jesteś Ink3.de to może powiedziałbyś czy planujecie wprowadzić wreszcie materiał Mrs. Flex? Powiedzmy, że bardzo na niego czekam :D Tak samo jak na Mate ABS :D

Re: Ink3de

: 25 kwie 2017, 18:30
autor: ink3.de
anraf1001 pisze:To jak już jesteś Ink3.de to może powiedziałbyś czy planujecie wprowadzić wreszcie materiał Mrs. Flex? Powiedzmy, że bardzo na niego czekam :D Tak samo jak na Mate ABS :D
Co do Mr. Flex'a to jest obecnie dostępny w fazie prototypu (kontakt mailowy lub przez nasz Formularz kontaktowy) szpula w cenie 115 zł za 1.0kg.

MateABS - ciężko nam powiedzieć, nie mamy zbytu obecnie i nie jest produkowany. A każdorazowa zmiana materiału (z PLA na ABS i odwrotnie wiąże się z koniecznością przestoju w produkcji (ze względu na czasochłonne czyszczenie linii produkcyjnej).

Obecnie skupiamy się na jeszcze większej poprawie jakości tego co produkujemy obecnie, a nie wprowadzaniu nowych materiałów :) (ale mamy nadzieję na szybką ekspansję w inne materiały!)

Re: Ink3de

: 25 kwie 2017, 19:05
autor: dziobu
Jak opracujecie matowe PLA to więcej nie będzie trzeba.
(btw: Techno Pink i Cool Grey są śliczne ale Brozne i Cooper faktycznie nazwy mają na wyrost)

Re: Ink3de

: 25 kwie 2017, 19:12
autor: PanWiesio
Mam pytanie, byłem na targach w Kielcach i widziałem wasz banner (który zniknął na trzeci dzień) a Waszego stoiska nie było, dlaczego?

Re: Ink3de

: 25 kwie 2017, 21:16
autor: Domell
Bardzo się cieszę z waszego zawitania na forum, moja/ wasza wtop przyczyniła się ale to dobrze dla reprapowych urzytkowników.
Dziękuję za szpule cooper poprawną.

T.

Re: Ink3de

: 26 kwie 2017, 08:29
autor: Domell
COPPER

185 stopni

Re: Ink3de

: 26 kwie 2017, 10:20
autor: Julian
PanWiesio pisze:Mam pytanie, byłem na targach w Kielcach i widziałem wasz banner (który zniknął na trzeci dzień) a Waszego stoiska nie było, dlaczego?
Produkty Ink3de, można było zobaczyć na stoisku 3Drukarki.pl
Pozdrawiam!

Re: Ink3de

: 26 kwie 2017, 10:52
autor: anraf1001
Julian pisze:
PanWiesio pisze:Mam pytanie, byłem na targach w Kielcach i widziałem wasz banner (który zniknął na trzeci dzień) a Waszego stoiska nie było, dlaczego?
Produkty Ink3de, można było zobaczyć na stoisku 3Drukarki.pl
Pozdrawiam!
Radek, ja czekam aż u was normalnie będzie dostępne

Re: Ink3de

: 26 kwie 2017, 11:03
autor: Julian
Będzie. Juz nie długo :)

Re: Ink3de

: 01 maja 2017, 00:12
autor: q3ok
Czy ktoś już próbował drukować PLA mr.orange?
Mam duży problem z ekstruzją tego materiału, mam wrażenie że jest strasznie miękki, co bardzo utrudnia podawanie materiału.
Druk na Original Prusa i3 MK2S, po tym jak zostawiłem drukarkę nienadzorowaną, przy wydruku 200/55 i docisku na jakim drukowałem wcześniej z innego PLA, filament nie był podawany poprawnie - wydruk do wyrzucenia (na szczęście mały). Teraz zwiększyłem docisk ekstrudera, i wydruk robię na 220 stopniach, ale nadal są momenty w których filament nie jest podawany... Przy copper i brown od ink3de nie miałem żadnego problemu...

Re: Ink3de

: 02 maja 2017, 12:20
autor: PanWiesio
Ponawiam swoje niewygodne dla INK3D pytanie.
PanWiesio pisze:Mam pytanie, byłem na targach w Kielcach i widziałem wasz banner (który zniknął na trzeci dzień) a Waszego stoiska nie było, dlaczego?

Re: Ink3de

: 03 maja 2017, 15:40
autor: FlameRunner
Halo, ink3.de? Czytacie jeszcze ten temat? Widzę kilka pytań pozostających bez odpowiedzi. :(

Re: Ink3de

: 04 maja 2017, 10:28
autor: marek91
PanWiesio pisze:Ponawiam swoje niewygodne dla INK3D pytanie.
PanWiesio pisze:Mam pytanie, byłem na targach w Kielcach i widziałem wasz banner (który zniknął na trzeci dzień) a Waszego stoiska nie było, dlaczego?

Publicznie możesz nie dostać szczerej odpowiedzi bo cała sprawa jest raczej niewygodna a tu na forum część ludzi wie jak sytuacja wyglądała :problem:
Zresztą, też niedawno robiłem z tą "firmą" transakcję, pierwszą i ostatnią zarazem.

Re: Ink3de

: 04 maja 2017, 11:41
autor: dziobu
marek91 pisze:
PanWiesio pisze:Mam pytanie, byłem na targach w Kielcach i widziałem wasz banner (który zniknął na trzeci dzień) a Waszego stoiska nie było, dlaczego?
Publicznie możesz nie dostać szczerej odpowiedzi bo cała sprawa jest raczej niewygodna a tu na forum część ludzi wie jak sytuacja wyglądała :problem:
Zresztą, też niedawno robiłem z tą "firmą" transakcję, pierwszą i ostatnią zarazem.
Takich ciekawskich jest więcej... ;/

Re: Ink3de

: 04 maja 2017, 12:10
autor: Domell
Moim zdaniem musimy poruszać takie jak ta "firmy" na forum, zawsze to feedback, Ja się musiałem przekonać na własnej skórze co sobą reprezentują a jak widać temat się rozwinął na 8 stron...

Re: Ink3de

: 05 maja 2017, 00:43
autor: Solo
Jest ktoś w stanie napisać chociaż na pw o co chodziło? Skoro przegryzlem się przez cały temat i opinie o filamencie są raz pozytywne, raz negatywne to warto wiedzieć czy trzymać się lepiej z daleka, czy jednak spoko ;)

Re: Ink3de

: 05 maja 2017, 01:03
autor: McKee
Kupuj...
Jak dostaniesz krzywy, to zawsze możesz reklamować - jak dotychczas nie było chyba nieuznanych reklamacji.
Może nie mają jeszcze doświadczenia a może słabe dni mieli ... (może dalej mają ;-))
Kupuj... Plastik ma fajne kolory i dobrą cenę.
A firmie dajmy się wytłumaczyć - przecież długi weekend jeszcze się nie skończył, ludzie wypoczywają - poczekaj(-my) trochę (niech mają szanse napisania jak to z ich punktu wyglądało).

Re: Ink3de

: 05 maja 2017, 01:47
autor: dziobu
Ale tu przecież nie chodzi (chyba?) tylko o jakość tychże plastików?!?! Albo czegoś nie zrozumiałem.
Solo pisze:(...)opinie o filamencie są raz pozytywne, raz negatywne (...)
Mam 4 ich plastiki (PLA):
- Mr Bronze
- Mr Cooper
- Mr Cool Grey
- Techno Pink

CoolGrey i TechnoPink kolory mają świetne. Pozostałe to są, tym czym powinny być, głównie z nazwy. Brakuje im jakiegoś błyszczącego czegoś (co ma choćby srebrny z FormFutura). Jakościowo nie mam zastrzeżeń. Oprócz różowego resztą zszedłem gdzieś do połowy szpul i nie było żadnych problemów.

Re: Ink3de

: 05 maja 2017, 08:05
autor: McKee
Jak dla mnie liczy się jakość plastików i podejście do Klienta (głównie posprzedażowe - serwis/reklamacje itp, bo wiadomo, przed sprzedażą każdy zachowała swój towar, a prawdziwą jakość firmy poznaje się po reklamacjach (i nie piszę tylko o filamentach)).
Dlatego rekomendacja: Kupuj.
Co zresztą potwierdzasz trochę ...
Odnośnie miedzi i brązu mam podobne odczucia: wyglądają świetnie tylko na zdjęciach Kopytka ;) (a nie na moich wydrukach ;)). Ale to trzeba sobie kupić, wydrukować i zobaczyć. Mi się dalej podobają - nie są świetne ale są OK/fajne/nietypowe. Cena OK (nie da się porównać do FormFutura).
Kupuj.

"Skucha" na targach (i sposób prowadzenia biznesu) to inna sprawa...
Ja w zasadzie ufam ludziom, i wierzę w ludzi, może niesłusznie (i może nie we wszystkich należy), dlatego też piszę: dajmy czas ... niech się długi weekend skończy, ludzie wrócą z urlopów, zobaczymy czy ktoś chowa głowę w piasek, czy po prostu wypoczywa.

Re: Ink3de

: 06 maja 2017, 18:55
autor: ink3.de
q3ok pisze:Czy ktoś już próbował drukować PLA mr.orange?
Mam duży problem z ekstruzją tego materiału, mam wrażenie że jest strasznie miękki, co bardzo utrudnia podawanie materiału.
Druk na Original Prusa i3 MK2S, po tym jak zostawiłem drukarkę nienadzorowaną, przy wydruku 200/55 i docisku na jakim drukowałem wcześniej z innego PLA, filament nie był podawany poprawnie - wydruk do wyrzucenia (na szczęście mały). Teraz zwiększyłem docisk ekstrudera, i wydruk robię na 220 stopniach, ale nadal są momenty w których filament nie jest podawany... Przy copper i brown od ink3de nie miałem żadnego problemu...
Cześć, sprawa z Twoim kolorem wyjaśniania jest indywidualnie. Jeżeli problemy dalej będą występować - możesz śmiało do nas pisać :) Z chęcią pomożemy.
Domell pisze:Bardzo się cieszę z waszego zawitania na forum, moja/ wasza wtop przyczyniła się ale to dobrze dla reprapowych urzytkowników.
Dziękuję za szpule cooper poprawną.
Każdy problem to okazja aby coś poprawić, a my chętnie korzystamy z okazji :)
FlameRunner pisze:Halo, ink3.de? Czytacie jeszcze ten temat? Widzę kilka pytań pozostających bez odpowiedzi. :(
Czytamy i odpowiadamy na wszystkie merytoryczne pytania. Nie na wszystkie zadane pytania możemy odpowiedzieć od razu (trzeba pewne kwestie wyjaśnić), ze względu, że konto nie jest prowadzone przez etatowego pracownika ink3.de.

McKee pisze: "Skucha" na targach (i sposób prowadzenia biznesu) to inna sprawa...
Ja w zasadzie ufam ludziom, i wierzę w ludzi, może niesłusznie (i może nie we wszystkich należy), dlatego też piszę: dajmy czas ... niech się długi weekend skończy, ludzie wrócą z urlopów, zobaczymy czy ktoś chowa głowę w piasek, czy po prostu wypoczywa.
Obecnie nadrabiamy braki magazynowe i jesteśmy w trakcie przygotowania nowego, lepszego systemu kontroli jakości na naszej linii produkcyjnej, co mamy nadzieję zminimalizuję ilość "skuch" w produkcie.


----

Dziękujemy serdecznie za wszystkie pozytywne opinie, ciepłe słowa i zachęcamy do robienia u nas zakupów!

----

Nie przeglądamy forów tematycznych 24/7, ze względu na ich olbrzymią ilość i potrzebny czas do ogarnięcia tego. Ze wszystkimi pytaniami można śmiało się kontaktować mailowo, telefonicznie poprzez naszego FB. Z każdym problemem (liczymy na jak najmniej) - postaramy się poradzić wspólnie.

Re: Ink3de

: 06 maja 2017, 20:49
autor: Kopytko
Fora są tylko 2 w sumie , które tak intensywnie działają w druku 3d:)

Re: Ink3de

: 07 maja 2017, 19:54
autor: marek91
Offtop przeniosłem do odpowiedniego działu.

Re: Ink3de

: 11 maja 2017, 18:55
autor: q3ok
MR. RED PLA... Myślałem że głowicę zapchałem, wkładam na drugą drukarkę, dopiero po chwili się zorientowałem...
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Dostałem go w ramach próbki (więc to chyba nie na reklamację)... Dobrze że byłem przy drukarce akurat, bo bym się nieźle zdenerwował zastawiając wydruk nienadzorowany. Chyba nie tak powinny próbki wyglądać...?
Kontrola jakości iście chińska, chociaż to złe stwierdzenie bo z ESUN nie mam żadnych problemów...

Re: Ink3de

: 11 maja 2017, 18:57
autor: dragonn
1.14 do 2.24? Oo............. masakra.

Re: Ink3de

: 11 maja 2017, 18:59
autor: q3ok
Nie rozwijałem już dalej, nie wiem co dalej tam jest na szpuli... w wolnej chwili postaram się rozwinąć aż znowu pojawi się 1,75, ale to na pewno nie jest już rolka na jakikolwiek wydruk...

Re: Ink3de

: 11 maja 2017, 19:35
autor: anraf1001
No to już wiesz dlaczego to byłą próbka :D

Re: Ink3de

: 11 maja 2017, 19:39
autor: dragonn
No i? To muszą dawać jakiś odpad? Próbka PLA Marable od DD jakoś się nadawała do użytku ;p.

Re: Ink3de

: 11 maja 2017, 19:43
autor: Berg
by wyciągnąć z tego jakiś wniosek trzeba by wiedzieć jak wszedłeś w posiadanie tej "próbki". Czy dostałeś ją razem z jakimś zamówienie, z komentarzem: A) "oto próbka naszych najwyższej jakości produktów", czy może komentarz był taki: B) "rozdajemy trochę szpul za darmo, może być różnie z jakością, dbając o najwyższą jakość nie sprzedajemy ich"
W zależności, czy A, czy B o stawia sprawę w zupełnie różnym świetle.

Re: Ink3de

: 11 maja 2017, 20:04
autor: Paatryk93
q3ok pisze:MR. RED PLA... Myślałem że głowicę zapchałem, wkładam na drugą drukarkę, dopiero po chwili się zorientowałem...
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Dostałem go w ramach próbki (więc to chyba nie na reklamację)... Dobrze że byłem przy drukarce akurat, bo bym się nieźle zdenerwował zastawiając wydruk nienadzorowany. Chyba nie tak powinny próbki wyglądać...?
Kontrola jakości iście chińska, chociaż to złe stwierdzenie bo z ESUN nie mam żadnych problemów...
Wstawiaj zdjęcia poprzez forum a nie zewnętrznym hosting, bo za linki wygasną i cały post straci sens :/
A odnosnie wymiarów, to ciekawe czy odpad, czy coś poszło nie tak przy kontroli jakości.

BTW muszę chyba kupić elektroniczną suwmiarkę do pomiarów filamentów :D

Re: Ink3de

: 11 maja 2017, 20:25
autor: TDI-CAD
Chyba odpad rozdają bo o ile mnie pamięć nie myli to mieli mieć na docelowym produkcie online pomiar, coś jak Fiberlogy. Tylko ....

Re: Ink3de

: 11 maja 2017, 20:34
autor: q3ok
Patryk93: nie wygasną, bo sam je hostuję.
TDI-CAD: jeżeli to odpad to mogli by poinformować, a nie dać na szpuli jak normalnie filament :)
rafaljot: robiłem zamówienie na filamenty, które mocno się opóźniło (mimo wcześniejszego zapewnienia telefonicznego że będzie wcześniej), i w zamówieniu poza filamentami które chciałem była ta szpula. żadnych dodatkowych informacji, ze to odpad.

Re: Ink3de

: 11 maja 2017, 21:27
autor: emartinelli
Wywierć w czymś otworek 1,9-2mm i przewiń filament.
Przynajmniej zobaczysz czy dalej będą takie cuda i będziesz miał pewność, że nie zatrzyma się wydruk jak już całość przejdzie.
A mniejsza średnica jakoś ujdzie. Nie będą ładne wydruki ale na jakieś testy jak znalazł.

Re: Ink3de

: 11 maja 2017, 22:01
autor: TDI-CAD
A ostatnio klient reklamował filament co miał ciut poniżej 1.70. Okazało się, że radełko ślizga się nie dotrzymując wymaganego docisku. Teoria naciągana ale poniżej 1,70 to nie ma gadania i trzeba reklamacje uznać.....

Re: Ink3de

: 15 maja 2018, 18:22
autor: Berg
Mr. Copper PLA
Kolor spoko, z resztą inne kolory Mr. też, generalnie bardzo dobrze się drukuje ale dziś przypadkowo popatrzyłem na szpule i zauważyłem takie coś.
20180515_175536.jpg

Re: Ink3de

: 15 maja 2018, 18:32
autor: Pajacyk0v
Mam magentowe PLA od nich i drukuje się bardzo spoko ale ten babol wyżej to trochę siara :/

Mnie natomiast irytują ich szpule z wąskim otworem. Nie da się ich założyć na grube, łożyskowane osie.

Re: Ink3de

: 15 maja 2018, 19:00
autor: kapi
rafaljot pisze:Mr. Copper PLA
Kolor spoko, z resztą inne kolory Mr. też, generalnie bardzo dobrze się drukuje ale dziś przypadkowo popatrzyłem na szpule i zauważyłem takie coś.
u mnie było spokojnie, choć nie wiem, może nie widziałem ?
większość wydruków wychodziła dobrze ;)

Re: Ink3de

: 15 maja 2018, 22:44
autor: Zepco
Miałem podobną bulwę jak drukowałem części do czołgu (ich materiałem). Skończyło się takim czopem, że musiałem rozbierać pół drukarki.
Jednak na targach rozmawiałem z Markiem i uspakajał, że takie rzeczy niestety się zdarzają, choć jeszcze nie słyszałem o takim przypadku z DD. Także pozostaje Ci tylko reklamować.

Re: Ink3de

: 15 maja 2018, 23:07
autor: virgin71
Zepco pisze:Miałem podobną bulwę jak drukowałem części do czołgu (ich materiałem). Skończyło się takim czopem, że musiałem rozbierać pół drukarki.
Jednak na targach rozmawiałem z Markiem i uspakajał, że takie rzeczy niestety się zdarzają, choć jeszcze nie słyszałem o takim przypadku z DD. Także pozostaje Ci tylko reklamować.
Właśnie takie rzeczy dyskwalifikują producenta w moich oczach. Dzisiaj masz to na wierzchu, jutro w środku 46-godzinnego wydruku. Nie, po prostu nie. Miałem takie u jednego z producentów i nic już więcej nie kupiłem.
Reklamacja nie zwróci straconego czasu/wydruku.

Re: Ink3de

: 15 maja 2018, 23:15
autor: Zepco
To fakt, niesmak i niekomfortowa świadomość powtórki mimo wszystko pozostaje. To nie wiesz, że w Polsce mamy jednego słusznego producenta filamentów? ;-)

Re: Ink3de

: 16 maja 2018, 11:55
autor: PrzemoS
rafaljot pisze:Mr. Copper PLA
Kolor spoko, z resztą inne kolory Mr. też, generalnie bardzo dobrze się drukuje ale dziś przypadkowo popatrzyłem na szpule i zauważyłem takie coś.
20180515_175536.jpg

Reklamuj jak NIC! :) Niech sie Martwia teraz o Marke :)

Re: Ink3de

: 16 maja 2018, 19:15
autor: Bartosz Kusik
Witam serdecznie,

Jestem tutaj pierwszy raz, zostałem "wywołany do tablicy" więc postanowiłem się ustosunkować pomimo, że uznaję inne formy komunikacji jak np. bezpośrednią ale OK. To może najpierw się przedstawię.
Nazywam się Bartosz Kusik, jestem właścicielem i założycielem INK3.DE, a także prezesem spółki INK3.DE sp. z o.o.

Miło jest mi czytać pozytywne opinie na temat produktu, który wytłaczam i przykro mi czytać te złe opinie.
W druku 3D działam od ok 2013 roku. Kiedy zaczynałem nie wiele osób wiedziało co to druk 3D. Nie było wtedy w internecie tyle informacji co teraz, filament kupowało się z Holandii, Stanów i Chin, a najtańsze drukarki 3D kosztowały średnio od 7k-20k złotych. Jakość wszystkiego w porównaniu do dzisiejszych standardów była straszna. Niestety targi druku 3D w Nowym Jorku czy Londynie wyglądały lepiej niż obecne w Polsce - przykre ale prawdziwe. Cały czas gonimy świat. Uczyliśmy się oczywiście samemu tłoczyć swój pierwszy filament na zakupionej z Chin pierwszej linii za cenę dobrego nowego samochodu. Każdemu odważnemu drukarzowi 3D polecam zakup maszyny za ponad 100k do wytwarzania czegoś co jest mało popularne. W Polsce jest kilka takich osób z jajami i generalnie każdy kto u nas poznaje proces wytłaczania filamentu rozumie ile jest w tym pracy i odpowiedzialności. Dlatego też raz na jakiś czas organizujemy dni otwarte. Szanuje wszystkich swoich konkurentów na rynku czy to w Polsce czy za granicą. Z niektórymi bardzo dobrze żyję i wymieniamy się często doświadczeniami.

Jest tu w poście dużo tematów związanych z produktem INK3.DE postaram się odpowiedzieć na większość. Mam nadzieję, że nie łamię regulaminu bo stronniczość tutaj jest mocno wyczuwalna.

Zatem najczęstszy problem (boble) zdarza się praktycznie u każdego producenta filamentów. Rzadko bo rzadko ale się zdarza. Widziałem na własne oczy materiały z wadami największych na naszej planecie i potrafię to zrozumieć. Nie pisałem o tym oczywiście do gazet i telewizji ale jak miałem możliwości informowałem producenta. Ale naszą misją jest oczywiście nie oszukiwanie klientów bo nasza praca nie miała by sensu lecz udoskonalanie linii tak aby te problemy pojawiały się jak najrzadziej. Stąd stosuje się pomiary temperatury masy, średnicy, prędkości i wielu innych.

Każdy tu znawca termoplastyków dobrze wie co to jest homogenizacja i ciśnienie zwrotne i wie także skąd mogą pojawiać się tzw "boble" na filamencie. Każdy też wie jak to w procesie produkcyjnym jest, że trafiają się wadliwe produkty pomimo szczerych chęci i skrupulatnej kontroli jakości. Nigdy nie uchylaliśmy się od reklamacji gdy takowe się pojawiały. Nigdy się publicznie o nikim źle nie wypowiadaliśmy próbując rujnować jego lata ciężkiej pracy przez drobne błędy.

Co do kontroli jakości to napisaliśmy autorski program KARMA System do badania średnicy (oficjalna premiera i publikacja opóźniła się z racji budowy maszyn ale o tym za chwilę). KARMA System to nic innego jak wykres, który powstaje dzięki sygnałowi z lasera ustawionego wzdłuż linii produkcyjnej. Laser bada średnicę w czasie rzeczywistym (standardowo bez jakiegokolwiek zapisu bądź raportu) 3-4 pomiarów na sekundę (proszę mi wierzy, że pomimo tak gęstego pomiaru jest wstanie "przeoczyć" "bobla") i przekazuje dane, które przetwarzamy w formę wykresu. Dwa wykresy: 1. cała szpula i 2. ostatnie 60 sekund - by lepiej widzieć jak zachowuje się materiał. Po wykresie wiemy co się dzieje np. w cylindrze z materiałem. System jest ustawiony tak by operator dzięki sygnalizacji dźwiękowej oraz wizualnej wiedział:
-kiedy średnica wyszła po za zadany zakres
-kiedy zdarzyło się coś niepowołanego z materiałem (bobel)
-kiedy kończy się szpula i należy ją zakończyć
-kiedy jest koniec materiału na linii

(Można przy drukarce stosować "boblo czujnik" tak na wszelki wypadek i podpiąć go jak stycznik z końcem filamentu. Mając chcąc nie chcąc "bobla" drukarka się "spauzuje" a wydruk skończy po zmianie filamentu. Służymy pomocą przy wszelkiego rodzaju czujnikach.)

KARMA System jest podzielona na wersje operatora i klienta. Wersja dla klienta będzie posiadała następujące informacje po wpisaniu unikatowego kodu z każdej szpuli:
-rodzaj materiału
-waga
-kolor materiału
-średnicę

KARMA System wejdzie oficjalnie niebawem w życie i nakręcimy o tym dokładny film. Mamy nadzieję, że tym sposobem będziemy mogli zapewnić najwyższą jakość naszych produktów nie wspominając o surowcach i barwnikach.

Przykład wersji BETA

https://youtu.be/-fSkn0qbpJc



Sami przedrukowujemy z naszego filamentu setki kilogramów czego przykładem może być poznańska wystawa Future Art Show 3D na którą wydrukowaliśmy między innymi makietę Poznania. Rolki z filamentem w chwili obecnej są przejadane przez drukarki i nie mamy z nimi żadnych problemów.

https://youtu.be/WToxX1cE-d4



Obecnie jestem producentem nie tylko filamentów INK3.DE ale także przemysłowych maszyn takich jak linie do produkcji filamentu, podzespołów czy przemysłowych drukarek 3D GamgolBot APOCALYPTO.


https://youtu.be/0dJ9hHkF0IU





https://www.youtube.com/watch?v=HMLYoIUDyGM


Zajmujemy się także modelowaniem w 3D, prototypowaniem, drukowaniem oraz postprodukcją.


Poświęciłem bardzo wiele by rozwijać druk 3D w Polsce i na świecie i wolałbym wspólnie tworzyć jeden pozytywny ruch niż czytać fora z pociskami w moją stronę. Jestem człowiekiem i zawsze można do nas przyjść czy zadzwonić i pogadać. Nie robimy tego specjalnie by zacinały się Wam drukarki. Serio.

Jak dobrze wiecie prowadzenie firmy w Polsce nie należy do najlżejszych zadań, a do tego jest całą masa innych problemów. Chcemy dobrze i chcemy razem to rozwijać. Tworzymy historię (my, ty, wy, ja, wszyscy) właśnie tu i właśnie teraz. Poświęciłem kawałek swojego życia by to rozwijać. Jak ktoś nie zna naszych prac to na instagramie #ink3de mamy te którymi możemy się chwalić. Niestety nie umiem wrzucać tu zdjęć co pewnie jest banalnie proste. Ale liczę, że zaraz dostanę instrukcję jak to zrobić.

Pozdrawiam serdecznie
Dzięki za opinie te złe i te dobre
Reklamację proszę składać bezpośrednio do mnie bartosz.kusik@ink3.de z dopiskiem "reprapy.pl" - osobiście będę się nimi zajmował.



Jestem teraz do Waszej dyspozycji
Q

Re: Ink3de

: 16 maja 2018, 19:45
autor: Berg
@Bartosz Kusik, Fajnie, że piszesz, możesz podać garść ciekawostek na temat procesu produkcji. Super, Cenne.

Czuję się lekko wywołany do tablicy, bo coś napisałem o bąblu. Bąbel jest obiektywnym faktem i takimi ciekawostkami na forum się dzielimy, tak samo jak rodzajem radełka, grzałki, nowym parametrem w slicerze, czy pękniętą ośką silnika.
Domyślam się, że tu mieszają się rzeczy. Zabawa, bo druk 3d to dla mnie zabawa. Z Biznesem, którym druk 3D jest dla Ciebie.
Napisanie o bąblu dla mnie jest zabawne, dla Ciebie może nie być. Trudno, takie życie.

PS: akurat pamiętam tę szpulę. bo zamówiłem przez pomyłkę 2.85 i mi ją wymieniliście :) dzięki.
PS2: czemu akurat wczoraj ją wziąłem do ręki? Bo robimy druk konkursowy i pomyślałem, że muszę do niego użyć najlepszego filamentu, którego, resztę zostawiłem na specjalną okazję.

tak że wiesz, bez zbędnej spinki ;)

Re: Ink3de

: 16 maja 2018, 21:17
autor: Domell
Bardzo mnie to bolało ale przeczytałem całość (leń) i też czuję się wywołany, jak ustosunkujesz się do zamieszania z moim cooper (dawno temu) i podejściem "kup pan więcej to wymienimy choć tak, dostałeś szpule ze śmietnika"? Bo czas mija ale jakoś nie zamawiam u was przez ten zgrzyt. (Ostatecznie szpulę mi wymieniono po opisaniu sytuacji na forum).

(kolory macie fajne xD )

T.

Re: Ink3de

: 17 maja 2018, 16:16
autor: Berg
@"Bartosz Kusik" forumowicze teraz drukują to https://www.thingiverse.com/thing:24123 w skali 1:1 .
Forumowicze, czyli Ty też, do piątku, mogą zgłosić jedno zdjęcie Tu:
viewtopic.php?f=46&t=2632

PS: A z którego filamentu w/g Ciebie wyjdzie najlepiej?

Re: Ink3de

: 09 lip 2018, 19:56
autor: McKee
Odkopuję stary wątek bo mam problem ze "starą" szpulką czarnego PLA (ink3de).
(Stara w sensie do połowy zużyta, ale trzymana w szczelnym pudełku z pochłaniaczem).

Problem polega na tym że nie bardzo się leje / nie bardzo się lepi.
Na 40mm/s i warstwie 0.1mm jest OK, ale próbowałem coś większego na standardowym 80mm/s i kicha: warstwy się nie spajają i tak jakby też za mało plastiku się lało czasem (nie słuchałem czy ekstruder skacze - drukarka w innym pomieszczeniu). Przy 60mm/s trochę lepiej, ale dopiero na 40mm/s jest OK.
Wygląda tak, jakby było "za zimno" i plastik nie zdążył się porządnie nagrzać (ale inne plastiki tego nie mają).
Normalnie na 210°C lecę, ale tu i podniesienie do 230°C nie pomaga.

Jakoś nie pamiętam żeby na początku tej szpuli były takie problemy.
Ktoś / coś ?
Jakieś sugestie? (poza tym żeby "wolniej").

PS.: Szpulę na razie odłożyłem "na bok", filament 2 innych producentów leci OK (jeszcze inny kolor z ink3de mam zamiar puścić przy okazji).