Szew osi Z.

Jakość druku Cię nie zadowala?
q3ok
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 149
Rejestracja: 20 lut 2017, 20:18
Lokalizacja: SL/SK
x 11

Re: Szew osi Z.

Post autor: q3ok »

Ten kalkulator nie uwzględnia mikrokroków do liczenia optymalnej warstwy :) Można ustawić driver bez mikrokroku jeżeli na jego podstawie ustawimy warstwę - w sumie powinno to zaowocować większą dokładnością.
> MK2Clone http://prusaclone.wordpress.com/ <
> Revision 2 #inprogress http://mk2clone.dozuki.com/ <
Wiercik
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 11
Posty: 26
Rejestracja: 27 lut 2017, 20:29
Lokalizacja: Gliwice
Drukarka: Coś pokroju Prusy i3
x 2

Re: Szew osi Z.

Post autor: Wiercik »

Jeżeli mnie wzrok nie myli to jest tam wybór mikrokroku, ale może mam zwidy :)
A co do śruby to są dwie opcje, jeżeli śruba miała by być zintegrowana z silnikiem a silników nowych kupować nie będę to musiał bym brać T5, ale w sumie tak myślałem czy nie lepiej było by dać dwie fi8 na końcu z zębatkami i jeden silnik na pasku zamkniętym? wtedy nie dochodziło by do desynchronizacji tych śrub co w przypadku dwóch silników, może się zdarzyć.
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 10
Posty: 7570
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: Szew osi Z.

Post autor: Berg »

q3ok pisze:Tr8x8 przy mikrokroku 1/16, jeden mikrokrok daje 0.0025mm przesuwu w idealnym świecie, dlaczego akurat warstwe ustawiałeś podzielną przez 0.02?
no właśnie dlatego że w normalnym świecie nie ma.
W normalnym świecie cewka silnika krokowego najmocniej trzyma i najstabilniej w pełnym kroku. W pozostałych przypadkach rotor silnika stabilizuje się między dwoma polami magnetycznymi, z których jedno ciągnie w jedną a drugie w drugą stronę.
stąd pełen krok dla Tr8-8 ma 8mm/200 = 0.04 ... no tak. Pomyliłem się. Miałem na myśli podzielne przez 0.4.
Wiercik
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 11
Posty: 26
Rejestracja: 27 lut 2017, 20:29
Lokalizacja: Gliwice
Drukarka: Coś pokroju Prusy i3
x 2

Re: Szew osi Z.

Post autor: Wiercik »

Narzeczona przypomniała mi, że zaraz mam urodziny a, że wie jak lubię się bawić przy drukarce zapytała mnie czy, może chciał bym coś konkretnego z czego był bym zadowolony, no i te śruby przyszły mi na myśl, także teraz pytanie do tych, którzy to przerabiali i wiedzą co wyjdzie lepiej, mogę wziąć śruby T5 i zintegrować z moimi silnikami bo akurat mają wałek fi5, albo tak jak mówiłem wcześniej, podeprzeć od dołu śruby T8, założyć zębatki i przenieść napęd z jednego silnika za pomocą zamkniętego paska, konstrukcje drukarki mam akurat taką, że bez problemu powinienem to ogarnąć, pytanie, które rozwiązanie by się lepiej sprawdziło.
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 10
Posty: 7570
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: Szew osi Z.

Post autor: Berg »

ja bym dał 2x tr5-2 na wężyku od akwarium, normalnie na dwóch silnikach. Minimum kombinowania i będzie dobrze. A jeśli masz tam dwa sprzęgła z przejściem 8x5 to kulka w sprzęgło i tr8-2 też będzie ok.
Wiercik
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 11
Posty: 26
Rejestracja: 27 lut 2017, 20:29
Lokalizacja: Gliwice
Drukarka: Coś pokroju Prusy i3
x 2

Re: Szew osi Z.

Post autor: Wiercik »

Mam sprzęgła aluminiowe 5x5 ale i tak ich nie używam, kupiłem też sprzęgła sztywne ale osiowości to w ogóle nie mają, tragedia na nich była więc w tej chwili jadę na tych i jest ok, do tego zrobiłem sobie coś na wzór anti wobble, cały mechanizm osi Z opiera się (opada) na śrubę a nie jest z nią sztywno połączony, a jeżeli chodzi o trapezówki to jak mam już coś robić to wole to zrobić porządnie do tego lubię kombinować, więc dla mnie to nie problem zrobić coś bardziej skomplikowanego.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kalibracja, problemy”