Strona 1 z 1

Profil "Dynamic quality" - co to jest?

: 15 cze 2021, 11:51
autor: gromki_86
Z ciekawości użyłem tego profilu przy jednym druku.
Niby w "Wysokość warstwy" mam 0,16mm, ale wyświetlacz Endera pokazuje, że każy ruch osi Z w górę to 0,2mm.

Re: Profil "Dynamic quality" - co to jest?

: 15 cze 2021, 12:21
autor: bryan
Dynamic Quality w tym przypadku oznacza zmienną wysokość warstwy. W zależności od stopnia skomplikowania modelu będzie ona zwiększana lub zmniejszana od wartości bazowej 0.16. Może to jednocześnie oznaczać że wydruk będzie się robił krócej (dla prostszych modeli) lub dłużej do bardziej skomplikowanych, gdzie warstwy będą niższe żeby uzyskać odpowiedni poziom detali.

Re: Profil "Dynamic quality" - co to jest?

: 15 cze 2021, 13:43
autor: Grzesinski
Założeniem tego mechanizmu Variable layer height jest optymalizacja jakości i czasu wydruku. W obszarach bez detali wysokość jest zwiększana, w obszarach szczegółowych zmniejszana.
Slicer umożliwia regulację profilu dynamicznej zmiany wysokości jak i później ręcznej ingerencji w rozkład wysokości warstw (przedstawiony jest wykres). W efekcie uzyskuje się możliwie dobry wynik przy najkrótszym czasie czekania. Tyle teoria. W praktyce jeszcze nie korzystałem.

Re: Profil "Dynamic quality" - co to jest?

: 15 cze 2021, 13:56
autor: morf
Moze ktos by napisal o jaki slicer chodzi bo fajnie sie to czyta :)

Re: Profil "Dynamic quality" - co to jest?

: 15 cze 2021, 14:03
autor: Speedo
zgaduję że Cura i jej wbudowane profile, low, standard, dynamic i super

Re: Profil "Dynamic quality" - co to jest?

: 15 cze 2021, 14:19
autor: gromki_86
Aj, tak, chodzi o Cerę.

Sorki.

Re: Profil "Dynamic quality" - co to jest?

: 15 cze 2021, 15:21
autor: Mati
w PrusaSli3er / SuperSlicer też to jest.

Re: Profil "Dynamic quality" - co to jest?

: 15 cze 2021, 21:55
autor: morf
Tak ale tam jest jako ficzer gdzie można dowolnie sobie wysokość warstwy ustawiać w przedziałach definiowanych przez profil.
Można też ustawić "auto" ale nie jest to zrobione w formie profilu, zawsze użytkownik musi zastosować świadomie ta funkcjonalność. Imho lepsze rozwiązanie bo od razu widać miejsca gdzie będzie inna wysokość warstwy