Strona 1 z 1

Anycubic Vyper

: 27 cze 2021, 09:00
autor: Maciej24
Pojawił się ostatnio nowy model drukarki od Anycubic. W mojej opinii wygląda interesująco - ciche stepsticki, podwójny nawiew, auto poziomowanie, zasilanie 24v, system kasowania luzów osi z, extruder z dwiema zębatkami. Co myślicie o tym modelu?

Poniżej link do strony producenta:
https://www.anycubic.com/products/anycubic-vyper

Re: Anycubic Vyper

: 27 cze 2021, 09:34
autor: Berg
Faktycznie wygląda ok. Jeśli nawt coś trzeba będzie poprawić, to dużo tego raczej nie będzie.
Kupuj, czekamy na unboxing i opinie.

Re: Anycubic Vyper

: 27 cze 2021, 09:51
autor: Pjoter
Już też zapostowales w ciekawostkach z aliexpress :P wg mnie powinno się jeszcze wspomnieć o podwójnej osi Z. Dzięki temu będzie można łatwo przejść na direct. W enderze zaleca się dorobienie drugiej osi Z przed takimi eksperymentami.

Mam nadzieję że auto leveling będzie z jakimś normalnym sensorem. Podobno rozwiązanie z CR 6 se jest dupne mimo że na próbkowanie odpowiada dysza.

Re: Anycubic Vyper

: 27 cze 2021, 12:41
autor: Maciej24
Ja obecnie używam i3 mega i tu tak na prawdę brakuje mi tylko auto poziomowania, podwójnego nawiewu i zasilacza 24v (przy 12v słychać po wentylatorze że występują spadki napięcia).

Re: Anycubic Vyper

: 27 cze 2021, 15:11
autor: Pjoter
https://youtu.be/hwjGbaioM9Q?t=2242

Chyba sensorem jest belka tensometryczna tak samo jak w CR-6 SE

Anycubic Vyper

: 05 lip 2021, 17:48
autor: Mariusz.zww
Dzień dobry Wszystkim, jestem nowy, tak na forum jak i w drukowaniu 3D. Właśnie zakupiłem Anycubic Vyper, przyjdzie na koniec lipca, do tego czasu chcę przyswoić potrzebne programy. Wiem o Cura i staram się go przyswoić, podpowiecie co jeszcze będzie przydatne ? Chciałbym mieć możliwość kopiowania obiektów ze zdjęć, wiem że to możliwe, ale jaki program wybrać?

Re: Anycubic Vyper

: 05 lip 2021, 18:27
autor: dragonn
Mariusz.zww pisze:Dzień dobry Wszystkim, jestem nowy, tak na forum jak i w drukowaniu 3D. Właśnie zakupiłem Anycubic Vyper, przyjdzie na koniec lipca, do tego czasu chcę przyswoić potrzebne programy. Wiem o Cura i staram się go przyswoić, podpowiecie co jeszcze będzie przydatne ? Chciałbym mieć możliwość kopiowania obiektów ze zdjęć, wiem że to możliwe, ale jaki program wybrać?
Załóż osobny temat dotyczący takich pytań, nie są one w żaden sposób powiązane z jakąkolwiek drukarką :).

Re: Anycubic Vyper

: 06 lip 2021, 15:33
autor: Mariusz.zww
A, jasne, dzięki w takim razie