Strona 1 z 1

Używana Prusa

: 22 lip 2021, 23:22
autor: gwidon777
Witam.
Chciałbym kupić sobie Prusę, dodam że oryginalną. Wielu z Was zachwala te drukarki więc ja też chcę jedną mieć.
Niestety moj portfel nie pozwala na zbyt wiele, więc zazwyczaj kupuję drukarki używane nawet jeśli trzeba nad nimi trochę popracować.
Nad Prusą nie chcę pracować i stąd moje pytanie:
Co myślicie o tej ofercie?
https://www.olx.pl/d/oferta/drukarka-3d ... 8826c6ad7d
Z góry dzięki i pozdrawiam.

Re: Używana Prusa

: 22 lip 2021, 23:54
autor: emartinelli
Nie ma jak ocenić takiej oferty, wszystko co jest to tylko deklaracje sprzedawcy. Żadnego zdjęcia sprzedawanej drukarki :(
Ja osobiście rozważałbym coś takiego jakbym miał możliwość odbioru osobistego i na miejscu zweryfikowanie stanu.

Re: Używana Prusa

: 23 lip 2021, 07:57
autor: Pjoter
Jeśli kupujesz używana to koniecznie muszą być jej zdjęcia. Zobacz mój temat o używanej prusie mk3s (w podpisie). Najlepiej szukać drukarki na miejscu aby móc zobaczyć ja na żywo. Jak kupujesz na odległość to już loteria. Ja prosiłem o ok. 40 zdjęć różnych aby zobaczyć w jakim jest stanie. Do tego proś o rozłożenie, bo i tak w transporcie ci się może po rozkrecac a złożona wchodzi do paczkomatu :D

Re: Używana Prusa

: 23 lip 2021, 08:16
autor: gwidon777
emartinelli pisze:Nie ma jak ocenić takiej oferty, wszystko co jest to tylko deklaracje sprzedawcy. Żadnego zdjęcia sprzedawanej drukarki :(
Ja osobiście rozważałbym coś takiego jakbym miał możliwość odbioru osobistego i na miejscu zweryfikowanie stanu.
Słuszna uwaga. Poprosiłem o zdjęcia:

Re: Używana Prusa

: 23 lip 2021, 08:52
autor: McKee
Domorosły Sherlock Holmes ukryty we mnie wypatrzył jakiś włoski/włoskojęzyczny certyfikat na ścianie.
To oczywiście nic nie znaczy (nie jest to pierwsze lepsze zdjęcie z Internetu), ale czy na pewno nie jest to zbyt dobra okazja żeby być prawdziwą?
Odbiór osobisty, a jeżeli przesyłka to z możliwością sprawdzenia zawartości i za pobraniem. (No chyba, że nie boisz się 2500,- utopić).

PS.: Włochy to zachodnia dzielnica Warszawy, a Białołęka leży na północy - szwindel jak nic IMHO :rotfl:

Re: Używana Prusa

: 23 lip 2021, 09:03
autor: gwidon777
Mam do niego niedaleko i jeśli to kupię to będę chciał odebrać osobiście tak żeby nic nie składać tylko żebym włączył i żeby działało. to by była miła odmiana po moich dotychczasowych drukarkach.

Re: Używana Prusa

: 23 lip 2021, 09:07
autor: marek91
McKee pisze:Domorosły Sherlock Holmes ukryty we mnie wypatrzył jakiś włoski/włoskojęzyczny certyfikat na ścianie.
Gość ma ewidentnie coś wspólnego z mechaniką pojazdową, co też zgadza się też z jego loginem na olx, nie widzę tu spisku, jednak odebrałbym osobiście ;)
Zrzut ekranu 2021-07-23 o 09.05.50.png

Re: Używana Prusa

: 23 lip 2021, 09:19
autor: sagittario
CSI normalnie...

Powiększajcie śrubkę a później wyostrzajcie. Może dostrzeżecie twarz robiącego zdjęcie :D

Re: Używana Prusa

: 23 lip 2021, 09:29
autor: artur_n
Mam do sprzedania swoją MK3S ale jestem z podkarpacia. Jak byś był zainteresowany to pisz.

Re: Używana Prusa

: 23 lip 2021, 12:15
autor: FlameRunner
Z ogłoszenia niewiele wynika. Wsiadaj w samochód i jedź do sprzedającego.

Re: Używana Prusa

: 26 lip 2021, 22:25
autor: gwidon777
Zamówiłem drukarkę u kolegi artur_n :) Nie moge się doczekać mojej pierwszej Prusy.

Re: Używana Prusa

: 28 lip 2021, 20:16
autor: artusiek
Będzie Pan zadowolony .... mucha nie siada :smile2: :D :D

Re: Używana Prusa

: 31 lip 2021, 01:33
autor: tomek_3100
artusiek pisze:Będzie Pan zadowolony .... mucha nie siada :smile2: :D :D
https://youtu.be/V7k7WduLnOE

Re: Używana Prusa

: 07 sie 2021, 23:54
autor: gwidon777
No i zadowolony :P
Prusa zmontowana, skalibrowana i działa :)
Pierwsze wrażenia niesamowite. Nigdy nie miałem styczności z tymi drukarkami i jak na pierwszy raz to robi duże wrażenie.
Od pierwszego wydruku widać, że jeszcze trochę musiałbym w Endera zainwestować, żeby osiągnął taką jakość ale trzeba Wam wiedzieć, że mój Ender od 2018 roku kiedy go kupiłem ma oryginalną elektronikę, silniki i normalne v-sloty.