Strona 1 z 1

Golarka Braun 7 - albo inna elektryczna

: 11 wrz 2021, 17:17
autor: Berg
Panowie. Męski temat. Narzędzie potrzebne w warsztacie jak żadne!

Kto używa elektrycznych golarek?
Ma ktoś tę?
https://www.braun.pl/pl-pl/male-groomin ... n/series-7?
Inną i może polecić?
Zrzut ekranu 2021-09-11 o 17.16.55.png

Re: Golarka Braun 7 - albo inna

: 11 wrz 2021, 17:37
autor: dziobu
Mam Braun S5. Działa.
Ale nie powiem żebym był jakoś szczególnie zachwycony. Ciężko mi się nią ogolić idealnie na "0" choć i tak jest lepsza od Philipsa którego miałem wcześniej (3 obracające się ostrza).

Re: Golarka Braun 7 - albo inna

: 11 wrz 2021, 19:25
autor: Maciek11.09
może philips ONE BLADE? Zadowolony jestem bardzo z niej

Re: Golarka Braun 7 - albo inna

: 11 wrz 2021, 19:36
autor: panWiadr0
Dostałem kiedyś serie 9 i sprzedałem po 2 tygodniach bo odkryłem, że mój zarost po prostu się nie nadaje do golarek elektrycznych. Do elektrycznej trzeba mieć twardy, prosty zarost, inaczej to droga przez mękę, nawet dobrym sprzętem.

Re: Golarka Braun 7 - albo inna

: 11 wrz 2021, 19:47
autor: morf
panWiadr0 pisze:Dostałem kiedyś serie 9 i sprzedałem po 2 tygodniach bo odkryłem, że mój zarost po prostu się nie nadaje do golarek elektrycznych. Do elektrycznej trzeba mieć twardy, prosty zarost, inaczej to droga przez mękę, nawet dobrym sprzętem.
Mam to samo, te brauny ich sposób działania powodował męki.
Ostatecznie kupiłem oneblade na jakiejś promo z peppera i póki co śmigam już 3ci rok na niej. Może dlatego że sposób działalnia jest najbardziej zbliżony do "standardowego" golenia, tyle że ostrza się ruszaja.
Aha zdecydowany minus bo ścinki lecą wszędzie do okola.

Myślę że to wszystko jest mega indywidualne, u mnie np nie sprawdzają się tez maszynki gdzie kręcą się ostrza.
Inni używają z powodzeniem i takich i innych urządzeń i nie widzą w ogóle problemu.

Re: Golarka Braun 7 - albo inna

: 11 wrz 2021, 21:50
autor: dekas
Jeżeli gęba ma być wypolerowana elektryk nie da rady. Remington, Braun, Philips obrotowy. Ani u mnie, ani syna. Ja używam Mach3, on zapuścił brodę.

Pozdrawiam, Tomek

Re: Golarka Braun 7 - albo inna

: 12 wrz 2021, 11:54
autor: Berg
No wiem, że nie da rady.
Przeglądnąłem kilka recenzji tego Philips OneBlade i wygląda dobrze. Chyba sam sobie taką kupię jako trymer. (pytanie z pierwszego posta dotyczyło prezentu)

Re: Golarka Braun 7 - albo inna

: 12 wrz 2021, 19:45
autor: dekas
Mój syn używa OneBlade. Brodę ma ogarniętą :D

Re: Golarka Braun 7 - albo inna

: 12 wrz 2021, 20:33
autor: lucash19
One Blade - trzeba dokupywać ostrza, Analizowałem ten temat, przymierzałem się do zakupu OneBlade ale w końcu wybór padł na Rowenta Forever Sharp za 120 zł (podobno można kupić i za 100) - ostrza na 5 lat.

Re: Golarka Braun 7 - albo inna

: 13 wrz 2021, 11:33
autor: aaannnd

Re: Golarka Braun 7 - albo inna

: 13 wrz 2021, 11:40
autor: panWiadr0
Kryzys wieku średniego :unknown:

Re: Golarka Braun 7 - albo inna elektryczna

: 13 wrz 2021, 16:11
autor: Berg
Chodzi o elektryczną. Wiem, że najlepsza jest brzytwa i skórzany pasek do ostrzenia.

Re: Golarka Braun 7 - albo inna elektryczna

: 13 wrz 2021, 16:35
autor: Pjoter
Za chwilę się dowiesz że najlepszy jest łupany onyks ze względy na możliwość otrzymania ostrza o grubości pojedynczych atomów.

Re: Golarka Braun 7 - albo inna elektryczna

: 13 wrz 2021, 16:45
autor: dziobu
Od razu laserowo wypalić pół ryła i będzie spokój z włosami :D

A wracając do Brauna - są modele ze stacją ładująco-czyszczącą. Fajne to i praktyczne, o ile wybór skończy się na takiej elektrycznej no i o ile jesteś w stanie tyle zapłacić :D
Natomiast warto uwzględnić fakt że popularność tych małych trymerów po części może wynikać zwyczajnie z ceny. Sam pewnie też takiej spróbuję ale dotychczas obrzezałem ryło mniej lub bardziej zwykłym elektrykiem i jakoś tam dało się żyć.

Re: Golarka Braun 7 - albo inna elektryczna

: 13 wrz 2021, 18:11
autor: Berg
Spróbujemy tego łanblejda na początek. Właśnie możliwość pracy jako trymer ma sens. Nawet jak się nie sprawdzi jako golarka to się i tak przyda. Braun jako trymer nie nadaje się. We wszystkich testach na yt mówią, że albo do niczego się nie nadaje albo nawet lepiej jak by trymera nie było bo o łapę zahacza.
No i jednak liczba pozytywnych opinii vs cena zdecydowała.
dziobu pisze:Od razu laserowo wypalić pół ryła i będzie spokój
Kurde, dobre, tylko nie wiem.... lewe pół, czy prawe?

Re: Golarka Braun 7 - albo inna elektryczna

: 13 wrz 2021, 18:20
autor: dziobu
Nie pamiętam żebym w jakiejś maszynce miał użyteczny trymer. Zawsze to przynajmniej było tragicznie lub w ogóle masakra. Ale nie narzekam bo czego maszynka nie utnie to Moserem wytne :D

Berg pisze:Kurde, dobre, tylko nie wiem.... lewe pół, czy prawe?
Dolne pół :D

Re: Golarka Braun 7 - albo inna elektryczna

: 13 wrz 2021, 18:26
autor: Berg
10-3.jpg
10-3.jpg (11.75 KiB) Przejrzano 2347 razy

Re: Golarka Braun 7 - albo inna elektryczna

: 14 wrz 2021, 07:11
autor: Silvered87
Jak jeden z przedmówców polecam Philips one blade. Małe, poręczne i goli mimo, że nie mam twardego zarostu.

Re: Golarka Braun 7 - albo inna elektryczna

: 14 wrz 2021, 08:26
autor: Adinfo
Berg pisze:
10-3.jpg
Na tej fotce dostrzegam podobieństwo z avatarem ;p

A tak serio to parę razy przymiarki do golarki robiłem. tylko ja mam słaby zarost i u mnie sprawdza się tylko i wyłącznie zwykła maszynka do włosów Philips z serii 5000 bez nakładki, wiadomo to gładkie nie będzie, ale żadnych uczuleń itp. po tym.

Re: Golarka Braun 7 - albo inna elektryczna

: 04 paź 2021, 12:06
autor: Abys
Jakiś posiadacz One Blade ma pewne źródło do ostrzy?
Ceny są różne, ale wiadomo że chciałbym najtaniej ale oryginał.
Kupiłem na aledrogo ale to raczej podróbka bo cena mała no i opakowanie nie zawierało żadnego logo/nazwy a myślę że oryginał jest czymś oznaczony.
Po za tym wydaje mi się że nie tnie tak dobrze jak te z zestawu.
Sporo opinii krąży że te z zestawu były x razy lepsze,więc podróbek jest pewnie pełno na rynku.
Można na pw.

Re: Golarka Braun 7 - albo inna elektryczna

: 04 paź 2021, 12:56
autor: morf
Cyklicznie pojawia sie promocja na stronie philipsa 2 ostrza taniej:
ot przyklad dopiero co sie skonczyla: https://www.pepper.pl/promocje/2-ostrza ... lka-441209

Re: Golarka Braun 7 - albo inna elektryczna

: 04 lis 2021, 20:04
autor: morf
Gdyby kogoś interesowało to promocja na 2ostrza
Jest ponownie aktywna