Strona 1 z 1

Nowość Filamenty Devil Design na szpulkach 0.33kg

: 24 wrz 2021, 17:06
autor: PrzemoS
Siemka Panowie :piwo:

W naszej ofercie pojawiły się nowe produkty, wszystko na szpulkach 0,33kg: :clap:

:devil: PLA MATT- Bright Yellow
:devil: PLA MATT- Bright Green
:devil: SILK- Bright Yellow
:devil: SILK- Bright Green
:devil: PLA- Glow in the Dark Blue
:devil: PA12-Natural

IMG_5307v2.PNG
IMG_4871v2.PNG
IMG_4872v2.PNG
IMG_4869v3.PNG
IMG_4868v2.PNG
IMG_4867v2.PNG

Re: Nowość Filamenty Devil Design na szpulkach 0.33kg

: 24 wrz 2021, 17:57
autor: Andrzej_W
O poczekam jak się pojawi w sklepach :D

Re: Nowość Filamenty Devil Design na szpulkach 0.33kg

: 24 wrz 2021, 18:06
autor: @GUTEK@
a ASA też będzie ?

Re: Nowość Filamenty Devil Design na szpulkach 0.33kg

: 24 wrz 2021, 18:35
autor: Julian
Andrzej_W pisze:O poczekam jak się pojawi w sklepach :D
Jest :P

Re: Nowość Filamenty Devil Design na szpulkach 0.33kg

: 24 wrz 2021, 18:52
autor: Berg
Już o tym pisałem ze dwa lata temu ale przypomnę.
Mi to by się podobały takie zestawy np różnokolorowych PETG w małych szpulkach. Coby w nich nie było białego ani czarnego. PETG, bo PLA i tak dłużej nie poleży i szkoda wywalać.
Głównie ze względu na zajmowane miejsce.

Re: Nowość Filamenty Devil Design na szpulkach 0.33kg

: 24 wrz 2021, 19:15
autor: panWiadr0
Andrzej_W pisze:O poczekam jak się pojawi w sklepach :D
Ja wczoraj macałem :]

Re: Nowość Filamenty Devil Design na szpulkach 0.33kg

: 24 wrz 2021, 19:33
autor: Andrzej_W
panWiadr0 pisze:
Andrzej_W pisze:O poczekam jak się pojawi w sklepach :D
Ja wczoraj macałem :]
Zboczeniec na urlopie macać szpule :DD

Re: Nowość Filamenty Devil Design na szpulkach 0.33kg

: 24 wrz 2021, 19:40
autor: Julian
Berg pisze:Już o tym pisałem ze dwa lata temu ale przypomnę.
Mi to by się podobały takie zestawy np różnokolorowych PETG w małych szpulkach. Coby w nich nie było białego ani czarnego. PETG, bo PLA i tak dłużej nie poleży i szkoda wywalać.
Głównie ze względu na zajmowane miejsce.
Nie ma zestawów ale są małe szpulki w limitowanych kolorach. Będą się pojawiać przez cały weekend - pracujemy nad tym.

Re: Nowość Filamenty Devil Design na szpulkach 0.33kg

: 25 wrz 2021, 09:56
autor: ethanak
Jak będzie SILK Gold to od razu kupuję - kilograma nie przedrukuję, a taka szpulka to w sam raz.

Re: Nowość Filamenty Devil Design na szpulkach 0.33kg

: 25 wrz 2021, 10:08
autor: Julian
ethanak pisze:Jak będzie SILK Gold to od razu kupuję - kilograma nie przedrukuję, a taka szpulka to w sam raz.
Silk Gold nie jest przewidziany. Będziemy mieli kilka rolek Silk w kolorze GOLD LIGHT nieco jaśniejszy niż SILK GOLD.

Re: Nowość Filamenty Devil Design na szpulkach 0.33kg

: 25 wrz 2021, 11:33
autor: ethanak
Julian pisze:Będziemy mieli kilka rolek Silk w kolorze GOLD LIGHT nieco jaśniejszy niż SILK GOLD.
O, to nawet lepiej! Kiedy i czy będzie dostępne przez Allegro?

Re: Nowość Filamenty Devil Design na szpulkach 0.33kg

: 20 paź 2021, 19:35
autor: Bemko
Kupiłem po małej szpulce PLA i SILK i jest to bardzo fajne rozwiązanie na wypróbowanie nowych kolorów/materiałów. Pierwszym moim filamentem który kupiłem był startpack PLA i sprawdził się znakomicie, więc myślę, że mniejsze szpule to bardzo dobra droga.

Zastanawiam się jednak z czego wynika decyzja, że kolory na małych szpulach nie pokrywają się z tymi z dużych? Małą szpulę traktuję trochę jak wersję demo:
- Zanim kupię dużą szpulę chciałym kupić mniejszą ilość (wystarczyłoby i 100g, ale 330 g też jest ok) - dzięki temu nie będę musiał się męczyć żeby zużyć cały 1kg jak kolor mi nie podpasuje.
- Jeżeli kolor mi się spodoba to chętnie kupiłbym kolejnym razem od razu większą ilość, ale nie ma takiej możliwości, bo np. SILK LIGHT GOLD nie występuje na 1kg. :(

Re: Nowość Filamenty Devil Design na szpulkach 0.33kg

: 20 paź 2021, 20:50
autor: dziobu
Bo część z tych kolorów to wersje "limitowane". Po co i dlaczego - pewnie marketing.
Tak to też jestem niezadowolony - wolę żeby te bajeranckie kolory były jednak dostępne na dużych szpulach, bo te 330g to takie nic.

Re: Nowość Filamenty Devil Design na szpulkach 0.33kg

: 20 paź 2021, 21:32
autor: Jose
Zawsze można kupić 3 szpulki. Łatwiej niż kupić 1/3.

Re: Nowość Filamenty Devil Design na szpulkach 0.33kg

: 20 paź 2021, 21:34
autor: Tuchajbej
Takie szpulki to tylko na w ciul drogie techniczne materiały gdzie nie koniecznie trzeba kupować rolkę za 500zl na jeden detal.
Ale skoro są chętni to nic tylko gratulowac :piwo:

Re: Nowość Filamenty Devil Design na szpulkach 0.33kg

: 21 paź 2021, 08:36
autor: Bemko
Jose pisze:Zawsze można kupić 3 szpulki. Łatwiej niż kupić 1/3.
No właśnie problem w tym, że nie mogę kupić 1/3 szpulki standardowego koloru. :P
Z kolei kupując 3x330g wychodzi trochę drożej + zostaną potem końcówki trzech szpul, które trudno będzie wykończyć.

Re: Nowość Filamenty Devil Design na szpulkach 0.33kg

: 21 paź 2021, 09:51
autor: marek91
Bemko pisze: Zastanawiam się jednak z czego wynika decyzja, że kolory na małych szpulach nie pokrywają się z tymi z dużych?
Pokrywa się jedynie 6 kolorów, cała reszta to tak jak dziobu napisał, wersja limitowana, co w praktyce oznacza, że były jakieś ciekawe próbki barwników na magazynie i trzeba było to gdzieś wykorzystać. ;)

Re: Nowość Filamenty Devil Design na szpulkach 0.33kg

: 28 paź 2021, 17:00
autor: majek
Chyba 'zaraza' 330g się rozprzestrzenia, bo widzę, że coraz więcej kolorów dostępnych na małych szpulkach :DD

Właśnie dzisiaj dostałem na małej Maroon i Boo Boo - pierwszy kolor trafiony, drugi nie do końca, ale i tak się przyda - i to jest zaleta małych szpulek, bo nietrafiony zakup zamiast oddawać można sobie zostawić 'na zaś', bo mniej kasy się mrozi, mniej miejsca zajmuje, a dostępną natychmiast paletę kolorów powiększa.

Chętnie widziałbym na 330 też fiolet i szmaragd (PETG), bo od jakiegoś czasu zbieram się do zakupu (żadnej konkretnej potrzeby oprócz posiadania fajnych kolorów na składzie), a kilowe rolki to trochę za duże na takie potrzeby.

A tak z ciekawości - po nawoju wygląda, że na tej szpulce zmieści się o wiele więcej - robiliście testy ile wejdzie na maxa?

Re: Nowość Filamenty Devil Design na szpulkach 0.33kg

: 28 paź 2021, 17:26
autor: morf
A czy te nowe tzn Galaxy będą na małych?
Czy jest w ogóle taki plan do gwiazdki? :)

Re: Nowość Filamenty Devil Design na szpulkach 0.33kg

: 29 paź 2021, 09:13
autor: cube
Dla mnie z kolei booboo jest rewelacyjny. Chciałem czegoś w okolicy wojskowego coyote Brown i ten jest dość blisko. Chyba mój nowy ulubiony kolor :)
IMG_20211029_090849.jpg
Parę wydruków z kalibracji drukarki (panienki w vase mode) i porównanie z beżowym DD.

Re: Nowość Filamenty Devil Design na szpulkach 0.33kg

: 01 lis 2021, 14:05
autor: majek
Jakby ktoś się zastanawiał czy oszczędzi dużo miejsca na małych szpulkach, to niestety niezbyt. W miejscu dwóch normalnych kartoników zmieszczą się 3 małe plus trochę luzu.
dd-szpulki-330.jpg

Re: Nowość Filamenty Devil Design na szpulkach 0.33kg

: 01 lis 2021, 15:24
autor: dziobu
Może tak będzie czytelniej:
różnica w pionie:
a1.jpg
i w poziomie:
a2.jpg
Na wysokość 6 dużych szpul można upchnąć 9 małych. Na szerokość zysk jest niewielki. Użytkowo - 6 dużych szpul to 6kg materiału, 9 małych to niecałe 3kg. Ja tu nie widzę zasadniczej oszczędności miejsca i dalej uważam że małe szpule to powinny być głównie drogie materiały bądź próbki. Ale ja to ja, przemeblowanie zrobiłem żeby mieć gdzie to położyć. Na dużych szpulach oczywiście :D


edit.
A teraz widzę że tą samą proporcję można było pokazać na stosunku szpul 2:3... ech ta matematyka.

Re: Nowość Filamenty Devil Design na szpulkach 0.33kg

: 02 lis 2021, 23:24
autor: morf
Tak całkiem serio pytanie czy te nowe "smaki" typu Galaxy Green PETG będzie na małej szpuli w najbliższym czasie czy nie ma sensu czekać?

Re: Nowość Filamenty Devil Design na szpulkach 0.33kg

: 03 lis 2021, 07:13
autor: dale
ja to rozpuszczony bachor jestem i chciałbym cały asortyment również na małych :) Bo czasem potrzeba niewiele jakiegoś koloru. Ale zdaję sobie sprawę z logistyki produkcji i ekonomii (nie każdy przyjmuje ze towar kosztuje - ile musi, i nie dyskutuje. cześć by chciała "w gratisie" i dyszę do tego - ale koniecznie oryginalną, bo byle gówna nie urzywają). Dlatego nie marudzę i cieszy mnie każdy kolor :)

Re: Nowość Filamenty Devil Design na szpulkach 0.33kg

: 03 lis 2021, 10:44
autor: Ciaho
morf pisze:Tak całkiem serio pytanie czy te nowe "smaki" typu Galaxy Green PETG będzie na małej szpuli w najbliższym czasie czy nie ma sensu czekać?
W najbliższym czasie nie będzie tego na małych szpulkach ale będą jeszcze nowe kolory (w tym galaxy) na szpulach 1kg.

Re: Nowość Filamenty Devil Design na szpulkach 0.33kg

: 03 lis 2021, 11:14
autor: morf
Podziekowal!

Re: Nowość Filamenty Devil Design na szpulkach 0.33kg

: 03 lis 2021, 23:54
autor: Julian
Ciaho pisze:
W najbliższym czasie nie będzie tego na małych szpulkach ale będą jeszcze nowe kolory (w tym galaxy) na szpulach 1kg.

Chyba musze nadmuchać magazyn :D

Ciasnoooooo, oj ciasnooooo :D

Re: Nowość Filamenty Devil Design na szpulkach 0.33kg

: 09 lis 2021, 17:41
autor: Darkman
Dzień dobry.
Takie pytanko, czy jest szansa na 1kg szpule stalowego Silka?
Pozdrawiam

Re: Nowość Filamenty Devil Design na szpulkach 0.33kg

: 09 lis 2021, 19:08
autor: Ciaho
Darkman pisze:Dzień dobry.
Takie pytanko, czy jest szansa na 1kg szpule stalowego Silka?
Pozdrawiam
Wszystko jest możliwe ale na razie nie planujemy tego koloru.
Może w przyszłym roku ?

Re: Nowość Filamenty Devil Design na szpulkach 0.33kg

: 09 lis 2021, 20:41
autor: Darkman
Dzięki za odpowiedź. :)
Szkoda, marzy mi się T-800 i trochę tego by mi poleciało. ;P
Oki, zatem kupione 0,33 na próbę.
Pozdrawiam.

Re: Nowość Filamenty Devil Design na szpulkach 0.33kg

: 09 lis 2021, 21:14
autor: dziobu
Niestety stalowy Silk to tylko kolor "promocyjny". Więcej go nie będzie, przynajmniej teraz.
A szkoda bo akurat ta barwa pasuje do tego materiału.

Re: Nowość Filamenty Devil Design na szpulkach 0.33kg

: 09 lis 2021, 23:05
autor: Darkman
dziobu pisze:A szkoda bo akurat ta barwa pasuje do tego materiału.
Prawda? Jak Terminator to raczej tylko z tego "świecidełka" :D
dziobu pisze:Niestety stalowy Silk to tylko kolor "promocyjny". Więcej go nie będzie, przynajmniej teraz.
:shock:
To cza brać!! :o
Zatem jeszcze ze dwa, ale dopiero w grudniu, o ile jeszcze będą... :sad:
W tym miesiącu niestety, "troszeczkę" już zaszalałem... :cool2:
Pozdrawiam.

Re: Nowość Filamenty Devil Design na szpulkach 0.33kg

: 09 lis 2021, 23:11
autor: dziobu
Darkman pisze:Prawda?
dziobu pisze:Bo część z tych kolorów to wersje "limitowane".
marek91 pisze:reszta to tak jak dziobu napisał, wersja limitowana, co w praktyce oznacza, że były jakieś ciekawe próbki barwników na magazynie i trzeba było to gdzieś wykorzystać. ;)