offtop z tematu: Metalowa dłoń. Czyli jak zrobić cokolwiek metalowego co chcecie...

Tu przenosimy offtop
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 3203
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1575

offtop z tematu: Metalowa dłoń. Czyli jak zrobić cokolwiek metalowego co chcecie...

Post autor: morf »

O! Coś nowego!
MKJB
Done is better than perfect.
MKJB
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 15
Posty: 46
Rejestracja: 06 wrz 2020, 18:29
x 10

Re: Metalowa dłoń. Czyli jak zrobić cokolwiek metalowego co chcecie...

Post autor: MKJB »

morf pisze:O! Coś nowego!
No tak jakby :DD Chociaż jak się temat przeanalizuje na spokojnie to de facto to są bardzo dobrze znane kropki a jedynie połączone w troszkę inny sposób.
Najważniejsze, że metoda ma niski próg wejścia. W zasadzie nie trzeba wydawać jakiejś strasznej kasy. Dotychczas robienie czegoś w metalu wiązało się z olbrzymimi kosztami, sprawa była zarezerwowana tylko dla wielkiego przemysłu (tym bardziej w przypadku druku 3d). A tutaj jest inaczej, wiele osób posiada wszystkie niezbędne środki żeby zacząć. Zresztą, taki był mój przebiegły plan ;) Od lat knułem jak można tworzyć metalowe rzeczy najefektywniej jak się da. Oczywiście, są i będą plusy i minusy, tym bardziej na początku nie będzie łatwo. Ale z czasem plusów będzie przybywać. Żeby przyspieszyć ten pozytywny proces zdecydowałem się puścić to rozwiązanie w świat, wtedy wszyscy zyskamy. :piwo:
Berg, morf
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 7564
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2663

Re: Metalowa dłoń. Czyli jak zrobić cokolwiek metalowego co chcecie...

Post autor: Berg »

Czyli jesteśmy w epoce miedzi. Mimo to fajne :D
MKJB
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 15
Posty: 46
Rejestracja: 06 wrz 2020, 18:29
x 10

Re: Metalowa dłoń. Czyli jak zrobić cokolwiek metalowego co chcecie...

Post autor: MKJB »

Berg pisze:Czyli jesteśmy w epoce miedzi. Mimo to fajne :D
Możesz sobie wybrać epokę, w której chcesz być. A nawet skomponować własne miksy ;) Wszystko co oferuje mokra metalurgia możesz wykorzystać.
Awatar użytkownika
Jarewa
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 1517
Rejestracja: 26 sty 2021, 22:16
Lokalizacja: Głogów
x 326

Re: Metalowa dłoń. Czyli jak zrobić cokolwiek metalowego co chcecie...

Post autor: Jarewa »

Ale elektroliza miedzi powstały element nie jest jednorodny, i bardzo "kruchy", po drugie dochodzi kwas dokładnie kwas siarkowy co wymaga już dobrego pomieszczenia wentylacyjnego. Wiec nie każdy może sobie pozwolić na takie zabawy..
MKJB
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 7564
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2663

Re: Metalowa dłoń. Czyli jak zrobić cokolwiek metalowego co chcecie...

Post autor: Berg »

Czy czasem nie wprowadzili w UE jakiś właśnie restrykcji na obrót kwasem siarkowym?

na tej fotce "przetop" jest całkiem niezły.
https://media-exp1.licdn.com/dms/image/ ... Et3jnVegP4
MKJB
MKJB
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 15
Posty: 46
Rejestracja: 06 wrz 2020, 18:29
x 10

Re: Metalowa dłoń. Czyli jak zrobić cokolwiek metalowego co chcecie...

Post autor: MKJB »

Berg pisze:Czy czasem nie wprowadzili w UE jakiś właśnie restrykcji na obrót kwasem siarkowym?

na tej fotce "przetop" jest całkiem niezły.
https://media-exp1.licdn.com/dms/image/ ... Et3jnVegP4
Wprowadzono! Dla naszego dobra, bo jesteśmy niegrzecznymi obywatelami.

Przetopik jest kościany :DD Bo i o to chodziło, żeby móc uzyskiwać metalowe obiekty o strukturze kości... w domciu :cool2:

A propos. Parę lat temu dawałem już radę tworzyć spienione metale w trybie "home-made". Jednakże proces choć fajny był niestety mocno energożerny. Postanowiłem to zmienić. No i się wzięło i nareszcie udało.
dragonn
MKJB
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 15
Posty: 46
Rejestracja: 06 wrz 2020, 18:29
x 10

Re: Metalowa dłoń. Czyli jak zrobić cokolwiek metalowego co chcecie...

Post autor: MKJB »

Jarewa pisze:Ale elektroliza miedzi powstały element nie jest jednorodny, i bardzo "kruchy", po drugie dochodzi kwas dokładnie kwas siarkowy co wymaga już dobrego pomieszczenia wentylacyjnego. Wiec nie każdy może sobie pozwolić na takie zabawy..
Zabawy z kwasem to która klasa podstawówki? Spokojnie, wszystko jest dla ludzi. Dla rozsądnych ludzi, z wiedzą. :thumbup:

Co do struktury... Jest ona taka jaką się wybierze. Można uzyskiwać strukturę bardzo lekką, przestrzenną, porowatą. A można też wywołać litą, szczelną powierzchnię. Jakiej na przykład wymaga blok wodny:
mkjb waterblock 2.jpg
Awatar użytkownika
Jarewa
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 1517
Rejestracja: 26 sty 2021, 22:16
Lokalizacja: Głogów
x 326

Re: Metalowa dłoń. Czyli jak zrobić cokolwiek metalowego co chcecie...

Post autor: Jarewa »

Dziwią mnie tylko twoje zabawy, bo pamiętam jak 20lat temu z kolegami z nudów sobie miedziowaliśmy w największym w Europie zakładzie to wystarczyło plastik szmatkę tylko zanurzyć do wanny między katodą a anodą i nam miedziowało..
MKJB
MKJB
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 15
Posty: 46
Rejestracja: 06 wrz 2020, 18:29
x 10

Re: Metalowa dłoń. Czyli jak zrobić cokolwiek metalowego co chcecie...

Post autor: MKJB »

Jarewa pisze:Dziwią mnie tylko twoje zabawy, bo pamiętam jak 20lat temu z kolegami z nudów sobie miedziowaliśmy w największym w Europie zakładzie to wystarczyło plastik szmatkę tylko zanurzyć do wanny między katodą a anodą i nam miedziowało..
Nie jestem galwanizerem. Niestety :cry: Jeżeli wiesz co można zrobić lepiej to bardzo proszę żebyś zechciał podzielić się swoją wiedzą. Dziękuję!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Offtop”