Strona 1 z 1

TRONXY® X5SA-400 PRO jakie mody

: 14 paź 2021, 19:30
autor: blasterpl
Mam TRONXY® X5SA-400 PRO , jestem zupełnym swierzakiem jeśli idzie o druk 3D . Zapewne sa tu koledzy co maja takie drukarki,co polecacie jako mody polepszające ten sprzęt :?: Ja puki co wymieniłem wiatrak zasilacza na cichszy i dodrukowałem sobie zastrzały wzmacniające.

Re: TRONXY® X5SA-400 PRO jakie mody

: 14 paź 2021, 19:40
autor: Pjoter
Moim zdaniem takie tematy są trochę śmieciowe. Bo mody mogą być różne. Np. Na pewno fajny mod poprawiający wydruki to będzie zaimplementowanie IDEXa na kolejnym silniku w osi U (widziałem takie rozwiązania do jakiejś drukarki Creality, idex corexy na 3 silniki). I mogę wymieniać takie mody w nieskończoność.

Lepiej powiedz co ci nie pasuje lub co KONKRETNIE chcesz poprawić to wtedy można zaproponować w którą stronę pójść. Bo nie ma rozwiązań uniwersalnych. Nawet NozzleX od e3d ma słabe strony (a reklamowany jest jako ostatni nozzle który będziesz potrzebował w swoim życiu)

Re: TRONXY® X5SA-400 PRO jakie mody

: 14 paź 2021, 19:57
autor: blasterpl
Jak każdy chińczyk zapewne ma wady które sa specyficzne dla tej konkretnej konstrukcji i o usuwanie takich wad mi chodzi.Jak wspomniałem jestem zielony w druku 3D i nie mam żadnego odniesienia do innych drukarek wiec nawet nie jestem w stanie stwierdzić czy te moje wydruki sa ok czy nie.Oba to PLA,szary to 3DACTIVE (jak dla mnie wyglada lepiej) a czarny to Devil Design . Na czarnym eksperymentowałem z temp HotEnd-u i już wiem , ze im wyższa temp tym bardziej świecący wydruk.

Re: TRONXY® X5SA-400 PRO jakie mody

: 14 paź 2021, 20:47
autor: dziobu
blasterpl pisze:Jak każdy chińczyk zapewne ma wady które sa specyficzne dla tej konkretnej konstrukcji i o usuwanie takich wad mi chodzi.
Tyle że konkretnie ta konstrukcja nie jest szczególnie popularna.
blasterpl pisze:wiec nawet nie jestem w stanie stwierdzić czy te moje wydruki sa ok czy nie.
Ale nie ma żadnego uniwersalnego miernika. Jeden będzie wzdychał do takiej jakości a inny spojrzy i zapyta czy drukarka Ci ze stołu przypadkiem nie spadła.

Wizualnie wydruki Ci się podobają?
Spełniają swoją funkcję?
Jak tak - to są OK.

Re: TRONXY® X5SA-400 PRO jakie mody

: 14 paź 2021, 21:24
autor: Pjoter
Powiedz co ci się w wydrukach nie podoba. Wtedy Ci powiem co musisz zrobić.
Jak mam zarzucać pomysłami to:
- stół na 230V
- elektronika na Dueta 3
-wstawic prowadnice liniowe
-wymienić ramę na profile 3030
-wstawic lepsze silniki
-wymienić paski na wysokotemperaturowe 10mm
-ekstruder wymienić na orbiter+mosquito direct
-zabudowac
-wstawic szkło borowe
-dodać system toolchangera i titana aqua
-dodać ogrzewana komore
-zebatki i idlery od powge wstawic
-dodać kable ekranowane

Jak już to zrobisz to wymienisz cała drukarkę (tylko śrubki ci zostaną). Ale będziesz mógł drukować PEEK z podporami z PVA.

Re: TRONXY® X5SA-400 PRO jakie mody

: 15 paź 2021, 18:12
autor: blasterpl
No dobra a co daje wymiana płyty z 8bit na 32bit pytam o praktyczne odczucia a nie teoretyczne dywagacje.

Re: TRONXY® X5SA-400 PRO jakie mody

: 15 paź 2021, 19:24
autor: Pjoter
W kwestii poprawy jakości wydruku? Nic, przykładem może być to że 8bitową płytę ciągle ma Prusa MK3S+ - i wydruki wychodzą bardzo dobre (tak 8+/10 bym im dał)
Nowsze, lepsze płyty mają więcej możliwości, dedykowane porty, wyjścia, wejścia, WiFi itp. To znacznie ułatwia modyfikowanie drukarki. Ale samo w sobie nie poprawia jakości

Re: TRONXY® X5SA-400 PRO jakie mody

: 16 paź 2021, 08:43
autor: McKee
Duet konkretnie (bo on był wspomniany) daje elastyczność konfiguracji, bo wszystkie parametry są zapisywane w plikach i można je bardzo łatwo i szybko zmieniać (bez kompilowania firmware itp). Dodatkowo drukarka jest (może być) sterowana bezpośrednio z PC (po WiFi np) i nie trzeba latać z kartą pomiędzy komputerem i drukarką. Ogólnie jest to raczej wygoda użytkowania a nie poprawa jakości wydruku. Możesz iść w stronę Octoprint ale Duet (albo ogólnie RRF - RepRap Firmware (na innym hardware niż Duet)) jest lepszy (moim zdaniem - używam obu i RRF u mnie wygrywa).

Re: TRONXY® X5SA-400 PRO jakie mody

: 17 paź 2021, 08:18
autor: blasterpl
Jesli chodzi o wygodę to ta seryjna wygoda ,przynajmniej na razie mi wystarcza (drukarka stoi 3m od komputera) wiec nie ma problemu. Myślę raczej o ewentualnej poprawie jakości i szybkości wydruku.Mógł by ktoś wrzucić fotkę swojego wydruku który będzie uznany za bardzo dobry jakościowo ,będę miał jakiś odnośnik do oceny swoich.

Re: TRONXY® X5SA-400 PRO jakie mody

: 17 paź 2021, 14:09
autor: dekas
blasterpl pisze:Mógł by ktoś wrzucić fotkę swojego wydruku który będzie uznany za bardzo dobry jakościowo ,będę miał jakiś odnośnik do oceny swoich.
Popatrz na wydruki @dziobu, albo innego "Zasłużonego" i będziesz miał punkt odniesienia.

Re: TRONXY® X5SA-400 PRO jakie mody

: 18 paź 2021, 07:56
autor: dawid54
Z modów polecam synchronizacje osi Z paskiem, raz na zawsze pozbędziesz się problemu opadania jednej z osi. Kolejno napinacze pasków osi x/y ( w corexy nierówno naciągnięte paski mogą spowodować przekoszenie belki po której porusza się hotend). Słabym elementem drukarki jest extruder z hotendem, ( często przez niego miałem najróżniejsze problemy z wydrukiem) zmieniłem na direct (Matrix) i jestem zadowolony.
Zapoznaj się z http://customize-3d.com/chitu-g-code-explained.html za pomocą komend będziesz mógł zmienić prędkości, przyspieszenia itp. Ja np. miałem akceleracje ustawioną na 100mm/s^2...
Na starcie odpuść sobie zmianę płyty, zdobądź doświadczenie w druku i ewentualnie później zmień płytę główną.

Re: TRONXY® X5SA-400 PRO jakie mody

: 05 lis 2021, 15:53
autor: gwidon777
Pjoter pisze:W kwestii poprawy jakości wydruku? Nic, przykładem może być to że 8bitową płytę ciągle ma Prusa MK3S+ - i wydruki wychodzą bardzo dobre (tak 8+/10 bym im dał)
Nowsze, lepsze płyty mają więcej możliwości, dedykowane porty, wyjścia, wejścia, WiFi itp. To znacznie ułatwia modyfikowanie drukarki. Ale samo w sobie nie poprawia jakości
Trochę nie w temacie: Jakie drukarki według Ciebie drukują lepiej?

Re: TRONXY® X5SA-400 PRO jakie mody

: 05 lis 2021, 16:21
autor: Andrzej_W
Każda która sobie drukarz ogarnie i wyeliminuje jakieś standardowe problemy i bolączki trapiące konstrukcję

Re: TRONXY® X5SA-400 PRO jakie mody

: 05 lis 2021, 20:24
autor: Pjoter
Mogę mówić tylko z mojego doświadczenia. Kontakt miałem z maszynami do 20k zł i lepiej od Prusy drukowały konstrukcje z lepszą rama (czyli jakieś kostki ze stołem w osi Z lub nieruchomym) i do tego mocno dopieszczane przez właściciela. Np moje hevo drukuje lepiej od Prusy. Detal wychodzi lepszy, gorzej jest z poziomowaniem stołu (nie mam kompensacji temperaturowej czujnika).
Ofc mówiąc 8+/10 mi chodziło właśnie o detale. Bo można mówić też o lepszej drukarce pod względem druku z ABSu lub druku materiałów podporowych itp.

Re: TRONXY® X5SA-400 PRO jakie mody

: 11 gru 2021, 19:31
autor: blasterpl
Co nieco już wiem i co nieco pomodzilem , na razie z jakością wydruku jest ok. Doskwiera mi za to zdecydowanie za mały , przez co zupełnie nieczytelny ekran. Czy są jakieś większe (tak z 5cal chociaż) ekrany? Nie chciał bym wymieniać całej elektroniki , bardziej interesuje mnie taki większy ekran który podłącze po prostu w miejsce oryginalnego maleństwa.