Cena a sprawność sprzętu po zakupie

Tu przenosimy offtop
Awatar użytkownika
Jose
Postów w temacie: 3
Posty: 88
Rejestracja: 24 paź 2019, 21:50
x 21

Cena a sprawność sprzętu po zakupie

Post autor: Jose »

Wątek wydzielony stąd: viewtopic.php?f=67&t=8426&p=136704#p136642
dziobu


@GUTEK@ pisze:Tak w ogóle, kupujesz najtańszego chinczyka i liczysz, że wyjęty z pudełka będzie bez problemów dzialał.
Nigdy nie rozumiałem takiego podejścia. Dziwne że kolega kupił urządzenie i chciałby aby było sprawne na starcie? Jaka jest granica kwoty od której urządzenie powinno być sprawne?
Awatar użytkownika
panWiadr0
Postów w temacie: 3
Posty: 1255
Rejestracja: 25 sty 2019, 14:06
Drukarka: niesforny reprap
x 839

Re: Zawieszanie sie drukarki

Post autor: panWiadr0 »

Jose pisze:
@GUTEK@ pisze:Tak w ogóle, kupujesz najtańszego chinczyka i liczysz, że wyjęty z pudełka będzie bez problemów dzialał.
Nigdy nie rozumiałem takiego podejścia. Dziwne że kolega kupił urządzenie i chciałby aby było sprawne na starcie? Jaka jest granica kwoty od której urządzenie powinno być sprawne?
Zależy od poziomu zdrowego rozsądku kupującego.
Andrzej_W, dziobu
Awatar użytkownika
Jose
Postów w temacie: 3
Posty: 88
Rejestracja: 24 paź 2019, 21:50
x 21

Re: Zawieszanie sie drukarki

Post autor: Jose »

Wiadomo że cena dużo mówi o jakości wykonania, znaczek na naklejce podbija często cenę niezależnie od jakości... Ale sama "sprawność" urządzenia powinna być obligatoryjna.

Takie podejście to jak by się kupiło najtańszy TV i pogodziło z tym że nie ma podświetlenia...
Awatar użytkownika
Andrzej_W
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1782
Rejestracja: 16 lut 2020, 20:25
Drukarka: 3d Pen
x 756

Re: Zawieszanie sie drukarki

Post autor: Andrzej_W »

Offtop
Jose pisze:Wiadomo że cena dużo mówi o jakości wykonania, znaczek na naklejce podbija często cenę niezależnie od jakości... Ale sama "sprawność" urządzenia powinna być obligatoryjna.

Takie podejście to jak by się kupiło najtańszy TV i pogodziło z tym że nie ma podświetlenia...
Ależ ta drukarka działa tylko jakość zastosowanych podzespołów to inna kwestia jednemu się zjebią szybciej innemu później. Ewentualnie zepsuje mu się co innego.
Kupując najtańszy telewizor też będzie działał tylko że ze względu na jakość części masz większe szanse oddać go na reklamację.
Przykład z moich zakupów zestaw klawiatura i myszka microsyfu po tygodniu oddana na reklamację po wymianie na nowy zestaw, po ponad kilku latach działania klawiatura dalej działa myszka zdechła. Robot kuchenny z MPM czyli tani chińczyk ma już 10 lat i nie chce zdechnąć.
Awatar użytkownika
panWiadr0
Postów w temacie: 3
Posty: 1255
Rejestracja: 25 sty 2019, 14:06
Drukarka: niesforny reprap
x 839

Re: Zawieszanie sie drukarki

Post autor: panWiadr0 »

Jose pisze:Wiadomo że cena dużo mówi o jakości wykonania, znaczek na naklejce podbija często cenę niezależnie od jakości... Ale sama "sprawność" urządzenia powinna być obligatoryjna.

Takie podejście to jak by się kupiło najtańszy TV i pogodziło z tym że nie ma podświetlenia...
Dolicz do tego inne "fjuczery", które do niedawna były normą w tej klasy sprzętu jak np. realna groźba spalenia chałupy.

Skoro półprofesjonalny sprzęt kosztuje kilkanaście klocków (ulti), dobre kilka klocków kosztuje działający sprzęt domowy (prusa), to czego można się spodziewać po BADZIEWIU za pięć stów? No przecież też drukarka :]

Trzeba być albo ignorantem albo naiwnym żeby takich banałów nie rozumieć.
Awatar użytkownika
Jose
Postów w temacie: 3
Posty: 88
Rejestracja: 24 paź 2019, 21:50
x 21

Re: Zawieszanie sie drukarki

Post autor: Jose »

Nowe urządzenie, czy to kupione za 300zł czy za 30000zł powinno być sprawne na starcie. Jak ktoś się zgadza na to aby kupiona "tania" rzecz była niesprawna... to gratuluję.
BobekNierobek
Awatar użytkownika
panWiadr0
Postów w temacie: 3
Posty: 1255
Rejestracja: 25 sty 2019, 14:06
Drukarka: niesforny reprap
x 839

Re: Zawieszanie sie drukarki

Post autor: panWiadr0 »

dekas
Awatar użytkownika
dekas
Postów w temacie: 1
Posty: 365
Rejestracja: 23 sty 2021, 21:28
x 130

Re: Zawieszanie sie drukarki

Post autor: dekas »

Majster12 pisze:Na wstępie chciałbym zapytać czy jest tutaj jakiś zadowolony użytkownik drukarki Ender 3 ?
Wrócę do tematu, filozoficzna dyskusja o oczekiwanej jakości chyba nie odpowiada na Twoje pytania.
Film, który @panWiadr0 pokazał jest cudowny (dzięki, nie znałem tego pana), ale chyba też nie odpowiada (albo robi to pośrednio).

Endera 3 kupiło na świecie tysiące ludzi (Polska jest z pewnością częścią świata).
Ja mam Endera 5, miałem Anet ET4Pro. To nie całkiem to samo, ale blisko.

W Enderze 5 kable to była masakra - pajęczyna, która pewnego dnia musiała się skończyć jakimś zwarciem, przebiciem czy innym zawieszaniem drukarki. Włożyłem w nie trochę pracy i jestem zadowolony.
W Enderze 5 była słynna szparka (ta sama co w E3). Miałem inny hotend, oryginalnego nie używałem nigdy. Ale znowu to samo - oryginalny gwarantuje, że jak użytkownik nic nie zrobi, to działać przestanie.
Używam, a dokładniej wróciłem do wyświetlacza oryginalnego (ten sam co w E3) i jestem zadowolony. Jego kabelki są brzydkie i muszę coś z nimi zrobić bo pewnego dnia jakaś izolacja gdzie się przetrze i będzie się wieszać...
Płyty głównej w E5 (ta sama co w E3) nie używałem nigdy...
Kart SD spaliłem całe pudełeczko. Kupiłem więc RaspberryPi (a nawet dwa, bo pierwsze spaliłem...)
W Enderze 5 był bujający się stół - gwarantował problemy z poziomowaniem. Albo zmuszał użytkownika do ćwiczeń cierpliwości. Albo do wydrukowania uszytwnień.

Anet ET - hotend gwarantował, że po pierwszym 0,5kg filamentu przestanie działać - chłodzenie było mało wydajne i topił się w rurce teflonowej. Znowu jak użytkownik nic nie zrobi to... standard.

Podsumowując - albo miałeś pecha i trafiła Ci się wada fabryczna, albo miałeś pecha i coś niechcący popsułeś...
Przy tak wielkiej produkcji i "wystarzonym" produkcie, jeżeli Twój problem jest niespotykany, to raczej popsułeś...
Wymień kartę SD, sprawdzaj kabelki, mierz napięcia, kombinuj z Marlinem.


pozdrawiam, Tomek
P.S. Też odpowiedziałem pośrednio...
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 8935
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5869
Kontakt:

Re: Zawieszanie sie drukarki

Post autor: dziobu »

Jose pisze:Jak ktoś się zgadza na to aby kupiona "tania" rzecz była niesprawna... to gratuluję.
Wystarczy mieć świadomość z czego wynika cena produktu. Jeśli jest rażąco niska to naiwnością jest sądzenie że to pełnosprawny produkt równym innym na rynku.
No ale Cena Czyni Cuda, a że Drukarka 3D Ender... to w zasadzie to samo co Drukarka 3D Zortrax... to po co przepłacać za znaczek.
Andrzej_W
Awatar użytkownika
Jarewa
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1566
Rejestracja: 26 sty 2021, 22:16
Lokalizacja: Głogów
x 342

Re: Zawieszanie sie drukarki

Post autor: Jarewa »

Jose pisze:
Takie podejście to jak by się kupiło najtańszy TV i pogodziło z tym że nie ma podświetlenia...

Nie to złe podejście , to tak jakbyś kupił telewizor z rozdzielczością PAL a wymagał obrazu jak z telewizora 4K...


W zasadzie te tanie drukarki cos tam drukują po rozpakowaniu, tylko te wydruki pozostawiają wiele do życzenia...
arkomania.pl
ODPOWIEDZ

Wróć do „Offtop”