Custom Delta - wsparcie

Miejsce na rozmowy o drukarkach typu delta
Awatar użytkownika
Pjoter
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 2004
Rejestracja: 16 lis 2017, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk
Drukarka: HEVO, MK3S
x 877

Re: Custom Delta - wsparcie

Post autor: Pjoter »

Pierwsze słyszę aby ktoś potrzebował komory do PETGu
Moje wydruki | Thingiverse | PrusaPrinters
Anycubic i3 Mega - sprzedana
HyperCube Evolution #1 - worklog
Ender-2 - sprzedana
Prusa MK3S - odkupiona używana
HyperCube Evolution #2 - szukam na nią miejsca na razie w odstawce
Awatar użytkownika
@GUTEK@
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 1171
Rejestracja: 02 lip 2018, 21:45
Lokalizacja: Gliwice
Drukarka: FF Dreamer, CR-10
x 773
Kontakt:

Re: Custom Delta - wsparcie

Post autor: @GUTEK@ »

Widać na wyspach potrzebują. Taki mają klimat :D
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 8906
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5841
Kontakt:

Re: Custom Delta - wsparcie

Post autor: dziobu »

Jeśli faktycznie siedzi w przeciągu to PET by miał chłodzony, czyli wydruk jak z nadmuchem. Wtedy komora ma sens, ale to raczej wyjątek a nie reguła i dotyczy pewnej konkretnej sytuacji.
Awatar użytkownika
Astro
Postów w temacie: 6
Posty: 25
Rejestracja: 12 lis 2021, 19:49
Lokalizacja: Zielona Dziura
Drukarka: Tak
x 5

Re: Custom Delta - wsparcie

Post autor: Astro »

Stanley_B pisze:Pierwsze co to bym wyrzucił rolki z prowadnic ramion. To się będzie wyrabiać i wymagać okresowej wymiany/korekty/kalibracji.

O niebo lepsze są linear rail - https://www.aliexpress.com/item/1005002 ... 4375%22%7D

OK, to tania chińszczyzna, niektóre wózki mają pewną wadę fabryczną toru łożysk i nie jeżdżą płynnie, ale można to łatwo poprawić. Ja swoje przerobiłem i mam święty spokój = zerowe zużycie, zero luzów, ciągłego dłubania i szukania przyczyny problemów z jakością. A drukuję z prędkościami 150-200mm i rolki by tego nie wytrzymały.

A drugie to załóż narożniki na górze też - to znacząco spaja konstrukcję, szczególnie że całą masę dajesz do góry.
Jeżeli użyjesz wózków, to odpadnie utrata wysokości przez trójkąty wzmacniające.
Dzięki wielkie za radę, do podobnych wniosków doszedłem sam. Części pozamawiane, czekam na paczki od chińczyka.
Dodatkowo zmieniam łączniki profili na metalowe - obecnie mam drukowane. Mają dodatkowe otwory na wałki 8mm - te też zamontuję i bardziej sztywno chyba się już nie da. Wrzucę zdjęcie jak tylko będzie jakiś progres.

ps. to nie jest moja pierwsza drukarka, materiały różne znam, na delcie będzie zamontowany Hotend Dragon i planuję jechać ciągle na 'pecie'.
Awatar użytkownika
Stanley_B
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 306
Rejestracja: 16 kwie 2020, 00:22
Lokalizacja: UK
Drukarka: Kossel Plus
x 88

Re: Custom Delta - wsparcie

Post autor: Stanley_B »

Tylko uważaj bardziej na przyszłość, co piszesz, bo na tym forum niektórzy "uprzywilejowani", czyli lokalna "loża szyderców" tylko czeka na to. Taki ich już urok. Są już trochę na codzień znudzeni tematem i szukają adrenalinki.
W Anglii mówimy na takich ludzi "snub nose" albo "conceited"... ;)

Wracając do wątku - buda moim zdaniem załatwia wiele przyszłych potencjalnych problemów, o których może jeszcze nie wiesz.
Możesz drukować w pokoju dziennym bez zapachów (np. taki filtr)
Top_2021-May-09_08-21-21PM-000_CustomizedView17461341757.png
https://www.prusaprinters.org/pl/prints ... air-filter

blisko okna bo ciasno (ogólnie mniejsze pokoje w UK niż w PL). Jest też znacznie ciszej. Do tego nie budzisz dzieci albo żony za ścianą, więcej materiałów drukuje się poprawniej lub po prostu ładniej. Nawet, jeżeli nie jest wymagana obudowa, czy grzany stół.

Omijasz łukiem wiele innych przyszłych problemów. Trzeba jednak włożyć w to serce i czas. Albo kupić Prusa i pisać do nich reklamacje.
Do tego dodam... bardzo zajebisty wygląd drukarki, bo każdy nowy gość mówi... WOW :)
Buda nie jest konieczna, ale jest niezbędna :):):)

U mnie po paru latach przeróbek z oryginału zostały tylko... alu szyny, czy jak je zwał.
To moja opinia i można się z nią nie zgadzać.

Powodzenia.
patrzę
Awatar użytkownika
arkomania.pl
Postów w temacie: 1
Posty: 832
Rejestracja: 10 mar 2017, 13:08
Lokalizacja: RADOM
x 373

Re: Custom Delta - wsparcie

Post autor: arkomania.pl »

Mój dowcip odnośnie PETG.

Pyta Polak ,Anglika.
Jak tam u was się drukuje z PETG.
Anglik odpowiada.
Dobrze, ale czemu pytasz.

Bo u was taka duża wilgoć.
morf
Pozdrawiam Arek G. arkomania
Awatar użytkownika
@GUTEK@
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 1171
Rejestracja: 02 lip 2018, 21:45
Lokalizacja: Gliwice
Drukarka: FF Dreamer, CR-10
x 773
Kontakt:

Re: Custom Delta - wsparcie

Post autor: @GUTEK@ »

Ło panie, aż mi kawa w kubku wyschła :D
Awatar użytkownika
Stanley_B
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 306
Rejestracja: 16 kwie 2020, 00:22
Lokalizacja: UK
Drukarka: Kossel Plus
x 88

Re: Custom Delta - wsparcie

Post autor: Stanley_B »

arkomania.pl pisze:... Bo u was taka duża wilgoć.
Arek - dobry kawał, ale w tym może być też dużo racji. Wy sobie siedzicie na polskich tyłkach w głębi Europy i na razie nie macie pojęcia, jak wygląda prawdziwy sztorm. To, co pokazują, że na Bałtyku to są jakieś pierdy. Gdy u was nawiewa to ogólnie z zachodu, zgubi to po drodze wilgoć i pęd, a u mnie jak walnie, to centralnie z Oceanu Atlantyckiego i Ameryki. A auta potrafią same jeździć po drogach. I robi się co roku gorzej.

Może i stąd różnice w ocenie warunków... I znaczenia wilgoci.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 8906
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5841
Kontakt:

Re: Custom Delta - wsparcie

Post autor: dziobu »

[OT]
Stanley_B pisze:Wy sobie siedzicie na polskich tyłkach w głębi Europy i na razie nie macie pojęcia, jak wygląda prawdziwy sztorm.
Ale Ty masz silną psychikę!


A teraz przypomnij mi proszę, kto tu jest snobem? :D


btw.
Miej świadomość że osoby mające problem z oceanem za oknem stanowią mniej niż promil użytkowników tego forum. Robienie prawdy objawionej ze swoich dość specyficznych doświadczeń w tym wypadku jest raczej bezcelowe. A jeśli już chcesz podkreślić swoją lepszość nad innymi, to jest tu także kolega ze stacji arktycznej. Warto by się było od niego dowiedzieć czy taki PET to przeżyje te -60 i nie popęka...bo co prawda w PL, a jeszcze bardziej w UK, takich temperatur nie będzie no ALE.
morf, Andrzej_W
Awatar użytkownika
Stanley_B
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 306
Rejestracja: 16 kwie 2020, 00:22
Lokalizacja: UK
Drukarka: Kossel Plus
x 88

Re: Custom Delta - wsparcie

Post autor: Stanley_B »

Tak tylko czasem ci podrzucam na forum karmę panie Dziobu, żebyś nie zardzewiał.

BTW. Mój mail to był sarkazm i mała prowokacja do waszych poglądów na temat życia w UK, o których nie macie żadnego pojęcia, ale w którą się wciągnąłeś.
Miłego dnia.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Delta”