Strona 1 z 1

Problem przyspieszeń

: 02 gru 2021, 21:19
autor: Maciek11.09
Cześć,
Mam dość nietypowy problem, moja drukarka strasznie szybko przyspiesza nie wiem już co mam zmieniać aby to ogarnac, zmiany w slicerze mam wrażenie ze nie przynoszą korzyści :( przyspieszenia w marlinie ustawione również podobnie jak w marlinie i nadal mam wrażenie ze pracuje to mega szybko.
wrzucam film oraz ustawienia prędkości i limitów
https://youtube.com/shorts/ylcWQBFANVs?feature=share

Re: Problem przyspieszeń

: 02 gru 2021, 21:50
autor: jakubperson
A może to StealthChop tak Ci się przełącza? Puść jakiś mały wydruk z prędkościami 50mm/s wszędzie i zobacz czy też takie skoki będą.

Prędkość jałową masz 150mm/s przy zapewne 1000mm/s/2 i tak to mniej więcej wygląda. Ja u siebie w Prusie zmieniłem tylko prędkość jałową na 80mm/s dla zachowania ciszy.

Re: Problem przyspieszeń

: 02 gru 2021, 22:19
autor: Jarewa
StealthChop to tylko dźwięk nie przyspieszenie. Nie ma filmy nie wiadomo o co mu chodzi. Ogólnie to ustawienia w silcer są małe.

Jedyna myśl jaka przychodzi to źle ustawione kroki. Ale nie napisał nic jaka drukarka i czy drukuje prawidłowo wymiary.

Re: Problem przyspieszeń

: 02 gru 2021, 22:46
autor: Maciek11.09
Jarewa pisze:StealthChop to tylko dźwięk nie przyspieszenie. Nie ma filmy nie wiadomo o co mu chodzi. Ogólnie to ustawienia w silcer są małe.

Jedyna myśl jaka przychodzi to źle ustawione kroki. Ale nie napisał nic jaka drukarka i czy drukuje prawidłowo wymiary.
Wstawiłem link do filmu :)
https://youtube.com/shorts/ylcWQBFANVs?feature=share

Drukarka to prusa bear klon budowany od zera, prawidłowo drukuje kroków nie gubi wymiary sie zgadzają. Elektronika to SKR 1.3 oraz TMC 2209 sterowane Marlinem 2.0.9.2

Re: Problem przyspieszeń

: 02 gru 2021, 22:48
autor: Jarewa
Normalnie powolnie drukuje ruch jałowy szybki. Ale to już wyżej pisał. A te uderzenia to dysza wali o wydruk na przejeździe. Albo włącz Zchop albo sie przyzwyczaj (chociaż może masz za duży flow)

Na drugi raz wstawiaj inaczej filmiki bo tam giną.