Strona 1 z 1

Piekarnik do suszenia filamentu

: 25 sty 2022, 19:31
autor: Cosik
Hej,

Z racji iż posiadam teraz nieco więcej miejsca poszukuję piekarnika wolnostojącego, w miarę mobilnego do suszenia filamentu oraz do regeneracji żelu krzemionkowego. W związku z tym temperatura regulowana od 50 stopni. Rozglądałem się już za potencjalnymi kandydatami, ale chciałem zapytań na forum o coś sprawdzonego, co ktoś może polecić.

Re: Piekarnik do suszenia filamentu

: 25 sty 2022, 19:38
autor: panWiadr0
Do filamentów https://allegro.pl/oferta/suszarka-do-o ... 1662781247 Po wycięciu środka przegródek mieszczą się dwie szpule.
Do krzemionki weź od starej jakąś nieużywaną foremkę do ciasta. Normalnie grzejesz w piekarniku, silica nie wydziela zapachów.

Re: Piekarnik do suszenia filamentu

: 25 sty 2022, 19:43
autor: Cosik
panWiadr0 pisze:silica nie wydziela zapachów.
No właśnie poczytaj, nie każda, niektóre mają zawartość szkodliwych substancji, skoro mam miejsce to po co mam używać tego w którym gotuję ;)

Re: Piekarnik do suszenia filamentu

: 25 sty 2022, 20:01
autor: dziobu
panWiadr0 pisze:(...)silica nie wydziela zapachów.
Mam "żel krzemionkowy pomarańczowy". Czyli taki zmieniający kolor pod wpływem wilgoci.
Faktycznie, nie wydziela zapachów podczas suszenia. To nie zapach. On wali tak że ja pi*rdole.

Nie wiem czy większe niebezpieczeństwo to ten zapach czy wkur... zdenerwowana małżonka, ale w kuchni suszenia nie polecam.

Re: Piekarnik do suszenia filamentu

: 25 sty 2022, 20:05
autor: panWiadr0
Ja mam normalny mleczno-biały ze 4kg i susze go regularnie w piekarniku w foremce przykrytą folią aluminiową.