Frezarka Certus 7060 Pro

Tokarki, frezarki, CNC, wtryskarki, wytłaczarki itp.
Marcin Gutek
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 10
Posty: 136
Rejestracja: 03 sty 2022, 10:05
x 30

Re: Frezarka Certus 7060 Pro

Post autor: Marcin Gutek »

jutro wrzucę fotę, kupiłem od przedstawiciela WNT - teraz Ceratizit, ale przy frezowaniu materiału hartowanego (56-60 HRC) wiadomo małymi warstwami przy AP ok 10-15 mm robi robotę, frezowałem okrojniki na gotowo po hartowaniu, zarówno stempel jak i matrycę i wyszło idealnie, szczelina cięcia ok 0,04 - 0,05 mm / str,

Oczywiście frezuje tylko kształtu których szlifierką nie ogarnę.

Ale przystawka znakomita, prosta, mała na magnes do głowicy montowana, jutro wrzucę foty i dowiem się cenę aktualną. mam to już kilka lat.
bafunio
Original Prusa i3 MK3S+ :yahoo:
Marcin Gutek
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 10
Posty: 136
Rejestracja: 03 sty 2022, 10:05
x 30

Re: Frezarka Certus 7060 Pro

Post autor: Marcin Gutek »

takie cudo to jest, bardzo podobne, ale mam jeszcze z dużą stopką magnetyczną aby do głowicy przymocować

https://www.ebmia.pl/dysze-chlodzace/78 ... cJEALw_wcB
bafunio
Original Prusa i3 MK3S+ :yahoo:
Awatar użytkownika
bafunio
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 21
Posty: 217
Rejestracja: 20 maja 2018, 05:31
Lokalizacja: Katowice
Drukarka: inventure, UM2+, R19
x 81

Re: Frezarka Certus 7060 Pro

Post autor: bafunio »

dziobu, Janek_Porzycz
Drukarki FDM: Zortrax Inventure , Ultimaker 2+ bondtech QR , Sigma R19 , Sigma R16 , XYZ Da Vinci Color
Drukarki SLA: XFAB
Frezarka: Certus 7060 pro stal ATC 9,5kW
Tokarka: LF CNC mini 1 serwo 2,2 kW
Awatar użytkownika
bafunio
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 21
Posty: 217
Rejestracja: 20 maja 2018, 05:31
Lokalizacja: Katowice
Drukarka: inventure, UM2+, R19
x 81

Re: Frezarka Certus 7060 Pro

Post autor: bafunio »

Przyszło do mnie trochę aluminium PA9 o twardości 150-160 HB (porównywalna twardość do stali konstrukcyjnej). Mam kilka foremek do wyfrezowania-, będę wybijał alu 1mm więc formy z takiego aluminium będą dawać radę , oczywiście jeśli bym wybijał stal od grubości 1,5-2 mm to bym zastosował stal 1,12311 , ale tak nie było sensu przepłacać skoro alu miałem w okazyjnej cenie.- największe dwa bloczki mają wymiar 340x240x170. Niedługo wrzucę zdjęcia i jakieś filmiki z frezowania.
Załączniki
IMG_20220923_093539.jpg
Marcin Gutek, panWiadr0, Berg
Drukarki FDM: Zortrax Inventure , Ultimaker 2+ bondtech QR , Sigma R19 , Sigma R16 , XYZ Da Vinci Color
Drukarki SLA: XFAB
Frezarka: Certus 7060 pro stal ATC 9,5kW
Tokarka: LF CNC mini 1 serwo 2,2 kW
Marcin Gutek
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 10
Posty: 136
Rejestracja: 03 sty 2022, 10:05
x 30

Re: Frezarka Certus 7060 Pro

Post autor: Marcin Gutek »

super materiał - z Avanti ?

Jakie detale - kształty i głębokość będziesz tłoczył ? jakaś ciekawa geometria ?

Ja ostatnio walczę z fajnym detalem, tłoczę kształt oponki...zęby już na tym zjadłem aby komin wewnątrz wytłoczyć bez zerwania :facepalm:
bafunio
Original Prusa i3 MK3S+ :yahoo:
Awatar użytkownika
panWiadr0
Postów w temacie: 1
Posty: 1255
Rejestracja: 25 sty 2019, 14:06
Drukarka: niesforny reprap
x 839

Re: Frezarka Certus 7060 Pro

Post autor: panWiadr0 »

7075 to mój ulubiony, męski stop :git:
bafunio
Awatar użytkownika
bafunio
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 21
Posty: 217
Rejestracja: 20 maja 2018, 05:31
Lokalizacja: Katowice
Drukarka: inventure, UM2+, R19
x 81

Re: Frezarka Certus 7060 Pro

Post autor: bafunio »

Marcin Gutek pisze:super materiał - z Avanti ?

Jakie detale - kształty i głębokość będziesz tłoczył ? jakaś ciekawa geometria ?

Ja ostatnio walczę z fajnym detalem, tłoczę kształt oponki...zęby już na tym zjadłem aby komin wewnątrz wytłoczyć bez zerwania :facepalm:

Materiał od osoby prywatnej , naprawdę cena nie do przebicia :D :D

kształt owalu (dekiel silnika - do zabytkowego motoroweru) , głębokość 62mm , najgorsze jest to że na samym dole mam rowki które będę jechał frezem 3mm - frez wyciągnąłem na 65mm więc będe musiał mega wolno jechać - ustawiłem mega ostrożnie 150mm/min żeby nie złamać , a na samym środku mam wzorek który będe jechał frezem 1,5mm - ale tu już dam radę wjechać wrzecionem w środek i zrobię mu małą kąpiel w chłodziwie :D

zastanawiam się czy płytę dociskową robić z alu czy ze stali - w stemplu przewidziałem 10mm płyty dociskowej ale ciągle zastanawiam się z czego ją zrobić

To jest projekt który dzisiaj zaczynam - następne projekty są w skanowaniu i przeróbce na step`a
Janek_Porzycz
Drukarki FDM: Zortrax Inventure , Ultimaker 2+ bondtech QR , Sigma R19 , Sigma R16 , XYZ Da Vinci Color
Drukarki SLA: XFAB
Frezarka: Certus 7060 pro stal ATC 9,5kW
Tokarka: LF CNC mini 1 serwo 2,2 kW
Marcin Gutek
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 10
Posty: 136
Rejestracja: 03 sty 2022, 10:05
x 30

Re: Frezarka Certus 7060 Pro

Post autor: Marcin Gutek »

wrzuć stepa to zobaczę, może coś Ci podpowiem

65 mm z aluminium gr 1 mm....hm...kwestia jak pochylone boki, żeby nie rwało, ja w 90% tłoczę materiał stal czarną aluminizowaną gr. 0,9 (tzw alusteel) - jako ciekawostka, aluminiowy kapselek który jest montowany jako zakończenie lamp jarzeniówek, z cienkiego alu - tłoczy się na kilkunastu stacjach :crazy:

Ja mam przedłużki do frezów - z małymi tulejkami zaciskowymi, jak obrabiam jakimiś drobnymi frezami,

A kulowe od fi 6 mm - płytkowe - wymienne

Poniżej 6 mm nie mogę znaleźć, tylko monolity

Co do płyty dociskowej, na jakiej prasie zamierzasz tłoczyć ? masz z poduszką powietrzną aby zrobić płytę dociskową, czy na jakiejś balansówce ?
Original Prusa i3 MK3S+ :yahoo:
Awatar użytkownika
bafunio
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 21
Posty: 217
Rejestracja: 20 maja 2018, 05:31
Lokalizacja: Katowice
Drukarka: inventure, UM2+, R19
x 81

Re: Frezarka Certus 7060 Pro

Post autor: bafunio »

Marcin Gutek pisze:wrzuć stepa to zobaczę, może coś Ci podpowiem

65 mm z aluminium gr 1 mm....hm...kwestia jak pochylone boki, żeby nie rwało, ja w 90% tłoczę materiał stal czarną aluminizowaną gr. 0,9 (tzw alusteel) - jako ciekawostka, aluminiowy kapselek który jest montowany jako zakończenie lamp jarzeniówek, z cienkiego alu - tłoczy się na kilkunastu stacjach :crazy:

Ja mam przedłużki do frezów - z małymi tulejkami zaciskowymi, jak obrabiam jakimiś drobnymi frezami,

A kulowe od fi 6 mm - płytkowe - wymienne


Poniżej 6 mm nie mogę znaleźć, tylko monolity

Co do płyty dociskowej, na jakiej prasie zamierzasz tłoczyć ? masz z poduszką powietrzną aby zrobić płytę dociskową, czy na jakiejś balansówce ?

Sorki że dopiero odpisuje. Co do prasy to nawet nie wiem jak ci odpowiedzieć bo jestem amatorem i nie wiem jaka to jest balansowała a jaka to z poduszką. Zrobiłem to na prasie zrobionej że starej wtryskarki z podwójnym tłokiem , jeden dociska płytę a drugi stempel.
Co do gotowego produktu to dopiero rozpoczęłam zabawę i tak: kupiłem blachę 1050A 1mm - niby głębokotłoczna a niestety pękała strasznie, wziąłem zwykła stal 0,5 ocynkowana i wszystko wyszło fajnie , jeszcze muszę ustawić głębokość wybicia bo nie wybiłem wzoru i siłę docisku płyty ale myślę że ogarnięcie tematu to kwestia kilku dni bo raczej zostane przy stali 0,5 i będę chromował , no chyba że po drodze trafi się jakiś gatunek alu który da radę.
Filmiki z frezowania
https://youtube.com/shorts/ngmt4laoQJw?feature=share
https://youtube.com/shorts/mcGuhaBT198?feature=share
I zdjęcie pierwszych prób - jeszcze nie do końca wybity
Załączniki
IMG_20221027_121526.jpg
Janek_Porzycz, Berg
Drukarki FDM: Zortrax Inventure , Ultimaker 2+ bondtech QR , Sigma R19 , Sigma R16 , XYZ Da Vinci Color
Drukarki SLA: XFAB
Frezarka: Certus 7060 pro stal ATC 9,5kW
Tokarka: LF CNC mini 1 serwo 2,2 kW
Kamil89
Postów w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 18 sty 2024, 12:18

Re: Frezarka Certus 7060 Pro

Post autor: Kamil89 »

Jak tam maszyna się spisuje? Rozważam zakup Certusa lub LF.
Widzę masz styczność z dwoma firmami - którą lepiej polecasz?

W jakich rejonach działasz?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Urządzenia inne (nie drukarki)”