Anycubic Mega S po sporym przebiegu - czopowanie (wymiana czesci nic nie daje)

Jakość druku Cię nie zadowala?
heniupl
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 7
Posty: 8
Rejestracja: 27 kwie 2020, 23:08
x 2

Anycubic Mega S po sporym przebiegu - czopowanie (wymiana czesci nic nie daje)

Post autor: heniupl »

Cześć

Mam Anycubic Mega S kupioną w 2020 roku. Przebieg drukarki to ok 40 kg tylko i wylacznie PLA. Oczywiscie przez ten czas dwa oryginalne hotendy juz poszly w niepamiec. W tym czasie padl tez wyswietlacz, ale support anycubic doslal wiec wymienilem - ale to bez znaczenia. W wakacje zmuszony bylem juz zamontowac chinskiego j-heada v5 bo oryginaly juz mialy swoje za soba, drukowalo sie ok 3 miesiecy. Pozniej zmienilem na kolejny i znowu bylo dobrze ok 2 miesiace. Od tamtego czasu ekstruder mi przeskakuje zaraz po starcie drukowania. Jakiego nowego jheada bym nie zalozyl i jakiej dyszy to problem ciagle jest taki sam. Zmienilem nawet sam extruder (titan):

- Jezeli puszczam sam filament przez extruder to idzie normalnie (sprawdzalem nawet i po kilkanascie metrow)
- Po zalozeniu nowego hotenda badz wyczyszczeniu jakiegos starego z poziomu menu drukarki moge przez glowice/dysze przepuscic filamentu ile chce i jest ok
- Problem pojawia sie po wczytaniu gcodu, po paru sekundach juz extruder przeskakuje i jezeli filamentu nie cofne to juz sie zaczopowane - jak szybko cofne to znowu moge z poziomu menu przepuscic ile filamentu chce

Spotkal sie ktos z takim problemem? (czytalem forum)

Slicer Cura, zmiana retrakcji nic nie daje. Ustawienia zreszta takie same odkad mam drukarke (wczesniej bylo OK). Drukarka bez modyfikacji, jedynie dzisiaj wywalilem oslone i zamontowalem boczne sciany z wentylatorami aby miec szybzy dostep do jheada - to samo...
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 2474
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 310

Re: Anycubic Mega S po sporym przebiegu - czopowanie (wymiana czesci nic nie daje)

Post autor: mcxmcx »

za blisko stolu?
pusc ten sam gcode ale w powietrzu.
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
Awatar użytkownika
Cosik
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 907
Rejestracja: 09 gru 2017, 10:12
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: HEVO DC, Mikrus
x 281
Kontakt:

Re: Anycubic Mega S po sporym przebiegu - czopowanie (wymiana czesci nic nie daje)

Post autor: Cosik »

Tak, ale przyczyn możę być wiele, np degradacja ptfe na końcu, kiepska złączka do ptfe która powoduje luzy i szparkę więc się czopuje, słabe chłodzenie hotendu.

PS. 40kg to nie jest spory przebieg ;)
Wolność wariacie w swoim warsztacie...
HEVO DC - wciąż wiele pomysłów na usprawnienia :D
Mikrus - moje szaleństwo -> viewtopic.php?f=10&t=6880
Moje projekty 3D

https://discord.gg/cBYzhm2 -> RepRapy PL
heniupl
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 7
Posty: 8
Rejestracja: 27 kwie 2020, 23:08
x 2

Re: Anycubic Mega S po sporym przebiegu - czopowanie (wymiana czesci nic nie daje)

Post autor: heniupl »

Drukowalem daleko od stolu - bez zmian. PTFE zmienialem kilkanascie razy. Zlaczki tak samo. 40kg - dla mnie sporo, ale ok :D

Oczywiscie wszystko montowane zgodnie ze sztuka, tym bardziej teraz jak mam te problemy. Rurki z teflonem i bez...
Awatar użytkownika
Cosik
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 907
Rejestracja: 09 gru 2017, 10:12
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: HEVO DC, Mikrus
x 281
Kontakt:

Re: Anycubic Mega S po sporym przebiegu - czopowanie (wymiana czesci nic nie daje)

Post autor: Cosik »

I jesteś pewien że rurka PTFE się nie rusza po zamontowaniu?

To są dwie opcje moim zdaniem:
- za wysoka temperatura
- kiepsie chłodzenie radiatora

W zasadze to obie są powiązane. Jak często wymieniałeś hotend to może coś się uszkodziło na połączeniu albo jest inny czujnik temperatury. Opisz jaka temperatura i spróbuj np -10C dać i sprawdzić, albo czy masz możliwość pomiaru temperatury wewnątrz hotendu?
Adinfo
Wolność wariacie w swoim warsztacie...
HEVO DC - wciąż wiele pomysłów na usprawnienia :D
Mikrus - moje szaleństwo -> viewtopic.php?f=10&t=6880
Moje projekty 3D

https://discord.gg/cBYzhm2 -> RepRapy PL
heniupl
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 7
Posty: 8
Rejestracja: 27 kwie 2020, 23:08
x 2

Re: Anycubic Mega S po sporym przebiegu - czopowanie (wymiana czesci nic nie daje)

Post autor: heniupl »

Rurka sie nie rusza - zaznaczylem ja wczesniej jak kazda inna.... ALE! zmienilem temperature na 180* akurat to jakis przejsciowy kundelek rosa 3d starter pla i idzie ok:

https://streamable.com/gl7k7t

Termistor klamie? narazie idzie juz 25 minut i jest OK ! Dzieki za nakierowanie! :clap:
Awatar użytkownika
TDI-CAD
Postów w temacie: 1
Posty: 1547
Rejestracja: 19 kwie 2016, 19:27
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: K1C, Gate 1 fiber
x 569

Re: Anycubic Mega S po sporym przebiegu - czopowanie (wymiana czesci nic nie daje)

Post autor: TDI-CAD »

Wygląda na słabe chłodzenie. Oryginalnie radiator jest zabudowany osłoną, która wymusza przepływ powietrza przez niego. Tu widać, że spora część powietrza może uciekać bokiem.
mcxmcx, heniupl
heniupl
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 7
Posty: 8
Rejestracja: 27 kwie 2020, 23:08
x 2

Re: Anycubic Mega S po sporym przebiegu - czopowanie (wymiana czesci nic nie daje)

Post autor: heniupl »

ale pisalem wczesniej ze dzisiaj rano zdjalem oryginalna obudowe i zamontowalem tylko boczne oslony - wczesniej byl ten sam problem, wiec to nie jego wina
Awatar użytkownika
Cosik
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 907
Rejestracja: 09 gru 2017, 10:12
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: HEVO DC, Mikrus
x 281
Kontakt:

Re: Anycubic Mega S po sporym przebiegu - czopowanie (wymiana czesci nic nie daje)

Post autor: Cosik »

Ale to co zrobiłeś i widać na filmiku to brak chłodzenia radiatora, nie ma żadnego tunelu który by naprowadzał powietrze na radiator.
Wolność wariacie w swoim warsztacie...
HEVO DC - wciąż wiele pomysłów na usprawnienia :D
Mikrus - moje szaleństwo -> viewtopic.php?f=10&t=6880
Moje projekty 3D

https://discord.gg/cBYzhm2 -> RepRapy PL
heniupl
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 7
Posty: 8
Rejestracja: 27 kwie 2020, 23:08
x 2

Re: Anycubic Mega S po sporym przebiegu - czopowanie (wymiana czesci nic nie daje)

Post autor: heniupl »

Wentylatory sa zamontowane jak oryginal - jedyna roznica to brak zaslony od przodu.
- prawy wentylator dmucha na radiator
- lewy wentylator ma oryginalny tunel dmuchajacy na "dół"

fotka:

https://ibb.co/yQfpyGy
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kalibracja, problemy”