Strona 1 z 1

Biały PET-G

: 16 lut 2022, 13:47
autor: MalT
Mam pytanie o filament PET-G w kolorze białym. Obecnie drukuję z Sectrum i Fiberlogy, które są OK.
Mam aktualnie nowy projekt gdzie tygodniowo będą szły większe ilości, czy jest jeszcze jakiś producent, którego warto przetestować, aby obniżyć koszty?

Re: Biały PET-G

: 16 lut 2022, 13:58
autor: dziobu
No nie wiem, DD? Na dużych szpulach chyba też jest.

Teraz była jakaś promocja na Sunlu ale chyba (???) się skończyła.

Re: Biały PET-G

: 16 lut 2022, 14:46
autor: majek
Była duża promocja ale nie na Sunlu :-P
Tu jest mniejsza na to samo co było w dużej (Kaige): https://www.aliexpress.com/item/1005003592646885.html - wychodzi po ok. 30zł/rolkę (wysyłka za darmo z Czech), ale z tego filamentu chyba nikt na forum jeszcze nie drukował. Możesz być pierwszy :-P

Re: Biały PET-G

: 16 lut 2022, 14:55
autor: JGFTW
Jest jeszcze Plast-Spaw, ale trzeba brać z zaufanego źródła (jak miałem kiedyś większe projekty drukarkowe po kilkadziesiąt kilo to brałem od bezpośrednio od producenta).

Warto się zastanowić czy na pewno musi być biały (niektóre są bardzo wredne w druku- podejrzewam, że ze względu na barwnik)? Być może transparentny/srebrny/jasny szary/nauralny będzie się drukował dużo łatwiej? Warto przetestować różne, bo może się niespodziewanie okazać, że efekt lepiej wychodzi w innym kolorze albo najłatwiej na różnych drukarkach drukuję się z innego koloru.

Jeżeli są to dość spore elementy i chcesz to drukować na większysz szpulach 2kg lub 5kg to akurat PETG Biały oferuję na pewno DevilDesign.
Ja byłem bardzo zadowolony z czarnego, który często biorę na 2kg szpulach. Biały natomiast szedł mi słabo.

Wniosek z dużych projektów jakie robiłem jest taki, że niezależnie od tego jakiego producenta wybierzesz to nie warto mieszać - kupujesz jeden kolor od jednego producenta w jednym czasie* i dopracowujesz profil materiałowy pod drukarki. Nie szukaj oszczędności biorąc z wielu źródeł (różnych producentów) wybiórczo po kilka kg.

*najlepiej, bo skład może się zmienić w ciągu np pół roku i dołożyć Ci niepotrzebnej roboty albo strat, bo wydruki nie przechodzą QC. Na szpule tzw. leżaki magazynowe też warto zwrócić uwagę na ile to możliwe z tego samego powodu.

Re: Biały PET-G

: 16 lut 2022, 15:39
autor: morf
Z mniej popularnych petg, ktore ja sobie chwale:
Rosa3D, plasty mladec

Re: Biały PET-G

: 16 lut 2022, 15:41
autor: dziobu
majek pisze:Była duża promocja ale nie na Sunlu
Zrobiłem rozeznanie i wyszło że Kaige to to samo.

Re: Biały PET-G

: 16 lut 2022, 18:47
autor: cieplok
dziobu pisze:
majek pisze:Była duża promocja ale nie na Sunlu
Zrobiłem rozeznanie i wyszło że Kaige to to samo.
Niektórym już przyszły paczki z tej promocji i nawet są w pudełkach Sunlu.

Re: Biały PET-G

: 18 lut 2022, 14:36
autor: cyfron
majek pisze:Była duża promocja ale nie na Sunlu :-P
Tu jest mniejsza na to samo co było w dużej (Kaige): https://www.aliexpress.com/item/1005003592646885.html - wychodzi po ok. 30zł/rolkę (wysyłka za darmo z Czech), ale z tego filamentu chyba nikt na forum jeszcze nie drukował. Możesz być pierwszy :-P
No i przez Ciebie kupiłem 20kg czarnego PLA :smile2:

Re: Biały PET-G

: 18 lut 2022, 14:40
autor: morf
65pmdc.jpg
przepraszam nie moglem sie w piatek powstrzymac

Re: Biały PET-G

: 18 lut 2022, 19:33
autor: cyfron
Jak by co mogę się podzielić ;) Wyszło 30zł/kg. Gdybyś był zainteresowany śmiało pisz na PW.

Re: Biały PET-G

: 03 mar 2022, 22:16
autor: comandos21
Chłopaki i jak idzie druk PET-G tym kaige?
Porównywalnie z Plast spaw?

Szukam alternatywy dla plas spawu :DD

Re: Biały PET-G

: 04 mar 2022, 08:35
autor: cyfron
Na razie kończę Colorfil'a, więc Kaige musi zaczekać.

Re: Biały PET-G

: 04 mar 2022, 08:47
autor: Adinfo
Jak by jeszcze ktoś zamawiał białe lub czarne PLA lub PETG po 20KG to na pewno byli by chętni aby to podzielić (w tym ja). Szkoda, że w tym linku z ali nie da się kupić mieszanki po 5KG każdego z tych co wypisałem. Napiszę do sklepu czy jednak była by taka opcja (ale raczej mają to już popakowane po 20KG).

Re: Biały PET-G

: 04 mar 2022, 09:40
autor: Adinfo
Z linka z ali co był wcześniej z Czech jest już tylko biały ABS.

Re: Biały PET-G

: 04 mar 2022, 10:00
autor: comandos21
Adinfo pisze:Jak by jeszcze ktoś zamawiał białe lub czarne PLA lub PETG po 20KG to na pewno byli by chętni aby to podzielić (w tym ja). Szkoda, że w tym linku z ali nie da się kupić mieszanki po 5KG każdego z tych co wypisałem. Napiszę do sklepu czy jednak była by taka opcja (ale raczej mają to już popakowane po 20KG).
Też bym wziął petg 2 rolki :DD

Re: Biały PET-G

: 04 mar 2022, 10:50
autor: cyfron
Adinfo pisze:Jak by jeszcze ktoś zamawiał białe lub czarne PLA lub PETG po 20KG to na pewno byli by chętni aby to podzielić (w tym ja). Szkoda, że w tym linku z ali nie da się kupić mieszanki po 5KG każdego z tych co wypisałem. Napiszę do sklepu czy jednak była by taka opcja (ale raczej mają to już popakowane po 20KG).
Do mnie przyszło w 3 paczkach. 2 paczki z DE, 10kg i 6kg oraz 1 paczka 4kg z Estonii. W sklepie było, że magazyn CZ ;)

W czym problem, żebyś Ty zamówił 20kg i odsprzedał 15kg. Zawsze możecie zrobić zamówienie zbiorowe na forum.

Re: Biały PET-G

: 04 mar 2022, 11:05
autor: Adinfo
cyfron pisze:W czym problem, żebyś Ty zamówił 20kg i odsprzedał 15kg. Zawsze możecie zrobić zamówienie zbiorowe na forum.
Bo z EU wysyłka został tylko biały ABS został, reszta z CHRL.