Strona 1 z 1

O tym dlaczego warto czytać ze zrozumieniem

: 06 maja 2017, 21:35
autor: marek91
ink3.de pisze:konto nie jest prowadzone przez etatowego pracownika ink3.de.
Takie tam, z regulaminu forum...
II - Reklama na forum

1. Każdy aktywny forumowicz może promować swoją firmę np. w podpisie.
2. Zakładanie konta tylko dla celów reklamowych nie jest mile widziane i będzie bezwzględnie tępione, to samo tyczy się stosowania nieudolnego marketingu szeptanego.
3. W podpisie można reklamować tylko i wyłącznie stronę/strony internetowe których jest się prawnym właścicielem.
4. Dozwolone jest polecanie sprzedawanych przez siebie produktów o ile są one zgodne z oczekiwaniami klienta dotyczącymi w szczególności ceny i parametrów technicznych.

Re: Ink3de

: 06 maja 2017, 22:48
autor: ink3.de
marek91 pisze:
ink3.de pisze:konto nie jest prowadzone przez etatowego pracownika ink3.de.
Takie tam, z regulaminu forum...
II - Reklama na forum

1. Każdy aktywny forumowicz może promować swoją firmę np. w podpisie.
2. Zakładanie konta tylko dla celów reklamowych nie jest mile widziane i będzie bezwzględnie tępione, to samo tyczy się stosowania nieudolnego marketingu szeptanego.
3. W podpisie można reklamować tylko i wyłącznie stronę/strony internetowe których jest się prawnym właścicielem.
4. Dozwolone jest polecanie sprzedawanych przez siebie produktów o ile są one zgodne z oczekiwaniami klienta dotyczącymi w szczególności ceny i parametrów technicznych.
Konto należy do ink3.de, ale jest prowadzone przez zewnętrzną firmę. Zatem punkty 1, 2 oraz 3 są spełnione.
Drugą sprawą jest to, że istnieją inne formy zatrudnienia i świadczenia pracy niż etat :)

Re: Ink3de

: 07 maja 2017, 09:14
autor: marek91
Pod nickiem ink3.de kryję się jakaś firemka z branży IT, najprawdopodobniej nie ma kompletnie nic wspólnego z drukiem 3D, pewnie to zawodowi rozsyłacze spamu :bad:

Administrajca pisała regulamin i administracja wie jak go interpretować.
1. Każdy aktywny forumowicz może promować swoją firmę np. w podpisie.
Przez "swoją firmę" rozumiemy SWOJĄ firmę a nie czyjąś, czyli taką co do której posiadamy pełne prawa :D Nie mamy możliwości ani czasu sprawdzać umowy między wami i tego czy masz prawo tą firmę "reklamować".
2. Zakładanie konta tylko dla celów reklamowych nie jest mile widziane i będzie bezwzględnie tępione, to samo tyczy się stosowania nieudolnego marketingu szeptanego.
Naprawdę nie wiem czego nie rozumiesz :evil: Ten punkt ma zapobiegać dokładnie takim sytuacjom jak ta, nie udzielasz się na forum poza wątkiem reklamowym = jesteś zwykłym spamerem = nie jesteś mile widziany i łamiesz regulamin. Forum jest dla użytkowników, jeśli chcesz reklamę to albo jesteś jednym z nas albo bulisz jak za zboże 8-)
3. W podpisie można reklamować tylko i wyłącznie stronę/strony internetowe których jest się prawnym właścicielem.
Nie jesteś właścicielem strony = łamiesz regulamin. Nikogo tu nie interesuje jakie masz koneksje z reklamowaną firmą.


Panu Bartoszowi przekaż że dostałeś bana za łamanie regulaminu oraz że może sam się tu zarejestrować. (tylko niech najpierw ureguluje sprawę ze mną, bo inaczej mógłbym być nieobiektywny, a tego bym nie chciał) :twisted: :mrgreen: :wave:

Re: Ink3de

: 07 maja 2017, 16:57
autor: Athroit
Witam,

Nazywam się Krzysztof Zjawiński i jako Prezes Zarządu reprezentuję firmę Athroit Sp. z o.o.

Niestety zostałem zmuszony przez Pana działanie do reakcji ponieważ obraża, zniesławia, pomawia o czyn zabroniony oraz próbuje Pan doprowadzić do strat wizerunkowych firmy Athroit Sp. z o.o. . Z Pana wypowiedz na tym internetowym forum wynika, iż działa Pan umyślnie, dlatego Zarząd Athroit Sp. z o.o. wzywam Pana do zaprzestanie tego typu działań oraz o wystosowanie przeprosin za Pana nieprawdziwe wypowiedzi na temat Athroit Sp. z o.o.
Profil działalności znajdzie Pan na naszej stronie internetowej www.athro.it

Z firmą INK3.DE łączą nas umowy oraz stosowne upoważnienia, które możemy za zgodą INK3.DE wysłać Panu do wglądu co rozwieje Pana wszelkie wątpliwości czym się zajmujemy w Firmie , którą reprezentuję. Żadna z zawartych umów, ani upoważnień nie zawiera zakresu z działań reklamowych ponieważ Athroit Sp. z o.o. nie świadczy tego typu usług. Jedną z naszych gałęzi prowadzonej działalności jest zajmowanie się obsługą informatyczną Firm pod kątem infrastruktury teleinformatycznej, bezpieczeństwa sieci LAN i WAN oraz wykonywanie wszystkich zwyczajowo przyjętych działań działu informatycznego w każdym przedsiębiorstwie. W skrócie jesteśmy „pracownikiem” firmy INK3.DE co upoważnia nas do reprezentowania tej firmy na Pana forum internetowym.

Z związku z powyższym nie widzimy powodu zablokowania konta za złamanie regulaminu na Pana forum, dlatego prosimy o jego odblokowanie.

Z poważaniem ,
Prezes Zarządu - Athroit Sp. z o.o.
Krzysztof Zjawiński

Re: Ink3de

: 07 maja 2017, 17:18
autor: FlameRunner
Athroit pisze: Niestety zostałem zmuszony przez Pana działanie do reakcji ponieważ obraża, zniesławia, pomawia o czyn zabroniony oraz próbuje Pan doprowadzić do strat wizerunkowych firmy Athroit Sp. z o.o.
Nie chciałbym wskazywać palcami, ale widzę w tym wątku dokładnie jednego użytkownika, który swoimi wypowiedziami doprowadza do strat wizerunkowych firmy Athroit Sp. z o.o.
Jako wskazówkę dodam: nie jest to marek91.
;)

Re: Ink3de

: 07 maja 2017, 17:25
autor: anraf1001
Athroit pisze:Z firmą INK3.DE łączą nas umowy oraz stosowne upoważnienia, które możemy za zgodą INK3.DE wysłać Panu do wglądu co rozwieje Pana wszelkie wątpliwości czym się zajmujemy w Firmie , którą reprezentuję. Żadna z zawartych umów, ani upoważnień nie zawiera zakresu z działań reklamowych ponieważ Athroit Sp. z o.o. nie świadczy tego typu usług. Jedną z naszych gałęzi prowadzonej działalności jest zajmowanie się obsługą informatyczną Firm pod kątem infrastruktury teleinformatycznej, bezpieczeństwa sieci LAN i WAN oraz wykonywanie wszystkich zwyczajowo przyjętych działań działu informatycznego w każdym przedsiębiorstwie. W skrócie jesteśmy „pracownikiem” firmy INK3.DE co upoważnia nas do reprezentowania tej firmy na Pana forum internetowym.
Nie chcę wchodzić w spór pomiędzy Pana, a administrację forum, ale czy nie uważa Pan tego trochę za niestosowne. Nikt nie neguje faktu iż reprezentuje Pan firmę INK3.DE, ale na naszym forum jeżeli firma prowadzi swoje konto, to powinno być prowadzone przez jego właściciela. Tylko tak jak mówię. Nie chcę wdawać się konflikty pomiędzy Pana firmą, a administracją.

Re: Ink3de

: 07 maja 2017, 17:28
autor: marek91
Witam Panie Krzysztofie,

prosiłbym o przytoczenie cytatu który wg. Pana "obraża, zniesławia, pomawia o czyn zabroniony" firmę Athroit.
Jest Pan pierwszą osobą na tym forum która o tej firmie wspomniała, do tej pory nikt nie wiedział kto siedzi pod nickiem "ink3.de". :rotfl:

Niezły face palm :cool2:
Athroit pisze:W skrócie jesteśmy „pracownikiem” firmy INK3.DE co upoważnia nas do reprezentowania tej firmy na Pana forum internetowym.
Nie nie szanowny Panie, regulamin stanowi jasno, NIE JESTEŚCIE WŁAŚCICIELEM FIRMY = NIE REKLAMUJECIE JEJ NA FORUM.
Prosiłbym przeczytać moją poprzednią wiadomość ZE ZROZUMIENIEM.
Zapisy dotyczące reklam mają ograniczać do zera działalność właśnie takich magików marketingu. Jak widać świetnie spełnia to swoją funkcję. :piwo:

Pozdrawiam serdecznie
Marek Ryszka
CEO Devil Design Sp. J.

Re: Ink3de

: 07 maja 2017, 17:33
autor: dziobu
marek91 pisze:(...)
prosiłbym o przytoczenie cytatu który wg. Pana "obraża, zniesławia, pomawia o czyn zabroniony" firmę Athroit.
Jest Pan pierwszą osobą na tym forum która o tej firmie wspomniała, do tej pory nikt nie wiedział kto siedzi pod nickiem "ink3.de". :rotfl:
8. Każdy Użytkownik ma prawo do założenia tylko jednego konta na forum reprapy.pl.
marek91 pisze:Niezły face palm :cool2:
Niezły face palm ^2 :cool2:

Re: Ink3de

: 07 maja 2017, 17:36
autor: FlameRunner
Załóżmy nawet, że można reprezentować cudzą firmę na podstawie stosownej umowy.
Tak czy siak pozostaje:
2. Zakładanie konta tylko dla celów reklamowych nie jest mile widziane i będzie bezwzględnie tępione, to samo tyczy się stosowania nieudolnego marketingu szeptanego.

Re: Ink3de

: 07 maja 2017, 17:38
autor: marek91
+to co poniżej, tego żadna umowa nie zmieni.
3. W podpisie można reklamować tylko i wyłącznie stronę/strony internetowe których jest się prawnym właścicielem.

Re: Ink3de

: 07 maja 2017, 17:39
autor: anraf1001
Żeby się zaraz nie okazało, że firma Athroit będzie przepraszała Marka. Bo trochę go zniesławiła. Nie powiem
A tak BTW to facepalm ^3 :cool2:

Re: Ink3de

: 07 maja 2017, 17:53
autor: anraf1001
Athroit pisze:Niestety zostałem zmuszony przez Pana działanie do reakcji ponieważ obraża, zniesławia, pomawia o czyn zabroniony oraz próbuje Pan doprowadzić do strat wizerunkowych firmy Athroit Sp. z o.o. . Z Pana wypowiedz na tym internetowym forum wynika, iż działa Pan umyślnie, dlatego Zarząd Athroit Sp. z o.o. wzywam Pana do zaprzestanie tego typu działań oraz o wystosowanie przeprosin za Pana nieprawdziwe wypowiedzi na temat Athroit Sp. z o.o.
Nikt nigdzie przed Panem nie wspominał o żadnej firmie Athroit więc w jaki sposób Pan Marek mógł zniesławić waszą firmę?
Tak BTW to bezpodstawne oskarżanie o zniesławienie, pomawianie i ocokolwiek innego też jest zniesławieniem.
Polecam art.212 Kodeksu Karnego
§ 1. Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną niemającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności,
podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności.
§ 2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 za pomocą środków masowego komunikowania,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.
No właśnie. Takie teksty mogą spowodować utratę zaufania Pana Marka jako administratora.

Re: Ink3de

: 07 maja 2017, 18:18
autor: emartinelli
Czytałem ten wątek od początku i chyba stanę trochę w obronie ink3de. Po pierwsze to nie on założył wątek, po drugie chyba firma ma prawo do dopowiadania na pytania forumowiczów, po trzecie ja nie odbierałem postów jako reklamowych (chyba, że chodzi o stopkę pod postami) no i na koniec to jest trochę bez sensu aby firmę mógł reprezentować jedynie właściciel a nie np. właściciel lub upoważniony pracownik (ale regulamin rzeczywiście mówi co innego).
Aczkolwiek wypowiadanie się kogoś w imieniu innej firmy wymaga rzeczywiście wyjaśnień.

Re: Ink3de

: 07 maja 2017, 18:33
autor: Berg
Panowie,
Dajcie sobie spokój.

Re: Ink3de

: 07 maja 2017, 18:35
autor: marek91
Emartinelli, wiemy że to nie ink3de założyło ten wątek. W pełni się z tobą zgadzam że firma ma prawo odpowiadać bo przecież wątek jej dotyczy :)
Zauważ proszę że nic się nie działo do czasu gdy nie została opublikowana informacja że konto nie jest prowadzone przez ink3de, tylko w zasadzie nie wiadomo kto pisze posty, jest to ewidentne łamanie regulaminu i nie podlega to żadnej dyskusji.
Co do reprezentowania firmy przez pracownika, myślę że tu nie byłoby żadnego problemu, w tym jednak przypadku mamy całkowicie inny podmiot, prawdopodobnie są to ludzie którzy nigdy nie mieli drukarki w rękach... czy tam na biurku. :) Oni nigdy nie będą należeli do społeczności.
Nie dostałem też w tej sprawie żadnego zapytania czy prośby, jak widzisz są jedynie żądania, a tego tolerować nie zamierzamy. :piwo:

Re: Ink3de

: 07 maja 2017, 18:49
autor: Athroit
Szanowny Panie marek91,

Pierwszy wątek wypowiedzi mówi o tym, że pomawia Pan firmę o rozsyłanie niechcianej korespondencji lub o prowadzenie nieuczciwej konkurencji za pomocą Spam-u:
"... pewnie to zawodowi rozsyłacze spamu..."
"...jesteś zwykłym spamerem..."

Za co domagamy się przeprosin.


Drugim wątkiem jest kwestia zablokowania konta.
"...Administrajca pisała regulamin i administracja wie jak go interpretować [...] Przez "swoją firmę" rozumiemy SWOJĄ firmę a nie czyjąś, czyli taką co do której posiadamy pełne prawa :D Nie mamy możliwości ani czasu sprawdzać umowy między wami i tego czy masz prawo tą firmę "reklamować"..."

Jeżeli to jest Pana interpretacja to niestety, ale nie została ona zawarta w treści regulaminu przy rejestracji konta. Dlatego, aby dać możliwość Panu zapoznania się z obowiązującymi umowami i pokazać, że doszło do nieporozumienia zaproponowałem przestawienie do wglądu upoważnienie oraz zawartych umów. Niestety z jakiś powodów nie chce się Pan z nimi zapoznać.

Naszym zdaniem nie doszło do złamania zapisów regulaminu, a mimo to konto zostało zablokowane.

"...Panu Bartoszowi przekaż że dostałeś bana za łamanie regulaminu oraz że może sam się tu zarejestrować. (tylko niech najpierw ureguluje sprawę ze mną, bo inaczej mógłbym być nieobiektywny, a tego bym nie chciał) ..."
Oczywiście przekażemy taką informację.

Kończąc wątek odnośnie blokady konta, rozumiem, że konto nie zostanie odblokowane?

Re: Ink3de

: 07 maja 2017, 19:02
autor: marek91
Athroit pisze: "... pewnie to zawodowi rozsyłacze spamu..."
"...jesteś zwykłym spamerem..."

Za co domagamy się przeprosin.
Gdzie jest chociażby jedno słowo o firmie Athroit? Bo nie widzę :lol:
Prosiłem o czytanie ze zrozumieniem, drugi podany przez Pana przykład jest interpretacją zapisu regulaminu i nie jest kierowany bezpośrednio do kogoś. :roll:

Athroit pisze:Drugim wątkiem jest kwestia zablokowania konta.
"...Administrajca pisała regulamin i administracja wie jak go interpretować [...] Przez "swoją firmę" rozumiemy SWOJĄ firmę a nie czyjąś, czyli taką co do której posiadamy pełne prawa :D Nie mamy możliwości ani czasu sprawdzać umowy między wami i tego czy masz prawo tą firmę "reklamować"..."
W takim razie proszę mi wytłumaczyć co Pan rozumie poprzez poniższy zapis?
1. Każdy aktywny forumowicz może promować swoją firmę np. w podpisie.
Co Pan rozumie poprzez "swoją"?

Athroit pisze:Jeżeli to jest Pana interpretacja to niestety, ale nie została ona zawarta w treści regulaminu przy rejestracji konta. Dlatego, aby dać możliwość Panu zapoznania się z obowiązującymi umowami i pokazać, że doszło do nieporozumienia zaproponowałem przestawienie do wglądu upoważnienie oraz zawartych umów. Niestety z jakiś powodów nie chce się Pan z nimi zapoznać.
Te umowy zwyczajnie mnie nie interesują. (przynajmniej już nie w tym momencie, nie moja wina że strzeliliście sobie w stopę)

Athroit pisze:Naszym zdaniem nie doszło do złamania zapisów regulaminu, a mimo to konto zostało zablokowane.
:roll:
Athroit pisze:"...Panu Bartoszowi przekaż że dostałeś bana za łamanie regulaminu oraz że może sam się tu zarejestrować. (tylko niech najpierw ureguluje sprawę ze mną, bo inaczej mógłbym być nieobiektywny, a tego bym nie chciał) ..."
Oczywiście przekażemy taką informację.

Kończąc wątek odnośnie blokady konta, rozumiem, że konto nie zostanie odblokowane?
Już lecę je odblokować! ;)

Re: Ink3de

: 07 maja 2017, 19:28
autor: Athroit
Szanowny Panie marek91,

Odnośnie przeprosin:

"...Pod nickiem ink3.de kryję się jakaś firemka z branży IT..." Pana wypowiedź ewidentnie wskazuje na to, iż miał Pan pełną świadomość, że pisze Pan o podmiocie gospodarczym.

Zamiast mglistych tłumaczeń wystarczy przeprosić za nieprawdziwe wypowiedzi i w ten sposób będzie po temacie.

Re: Ink3de

: 07 maja 2017, 19:33
autor: q3ok
WTF z tym wątkiem, to nie miało być miejsce na opinie o filamentach ink3de?
Piszcie do siebie wiadomości prywatne a nie na forum może?

Re: Ink3de

: 07 maja 2017, 19:34
autor: Athroit
Szanowny Panie marek91,

odnośnie blokady konta Ink3de to faktycznie, powód jego zablokowania jest czysto formalny...

Re: Ink3de

: 07 maja 2017, 19:36
autor: FlameRunner
Athroit pisze:Szanowny Panie marek91,

Odnośnie przeprosin:

"...Pod nickiem ink3.de kryję się jakaś firemka z branży IT..." Pana wypowiedź ewidentnie wskazuje na to, iż miał Pan pełną świadomość, że pisze Pan o podmiocie gospodarczym.

Zamiast mglistych tłumaczeń wystarczy przeprosić za nieprawdziwe wypowiedzi i w ten sposób będzie po temacie.
Pozwolę sobie powtórzyć za Markiem: gdzie jest chociażby jedno słowo o firmie Athroit?

Re: Ink3de

: 07 maja 2017, 19:57
autor: dziobu
Athroit pisze: Odnośnie przeprosin:

"...Pod nickiem ink3.de kryję się jakaś firemka z branży IT..." Pana wypowiedź ewidentnie wskazuje na to, iż miał Pan pełną świadomość, że pisze Pan o podmiocie gospodarczym.

Zamiast mglistych tłumaczeń wystarczy przeprosić za nieprawdziwe wypowiedzi i w ten sposób będzie po temacie.
Nie obraź się mistrzu ale z marketingowego punktu widzenia właśnie osiągnąłeś DNO. Złamałeś regulamin reklamując nie swoją firmę (do czego się chwile temu przyznałeś więc można domniemywać że zrobiłeś to świadomie lub też nie przeczytałeś regulaminu); następnie złamałeś go ponownie zakładając drugie konto. Wszystkie Twoje 4 posty z drugiego konta, czyli na chwile obecną 100%, to po prostu śmiecie w żaden sposób nie związane z tematem (przypomnę: temat dotyczy filamentów firmy ink3.de.). OD ZAWSZE wszystkie kwestie związane z blokowaniem konta rozwiązuje się POZA forum. Kontakt z administracją nie wymaga zakładania tu konta i SPAMOWANIA o jakieś tam przeprosiny. Nawet jeśli już chciałeś żeby wszyscy to widzieli i założyłeś to drugie konto, to jest dział "Inne" gdzie można siać gównoburzą do woli.

A najsmutniejsze jest to że takie żenujące działania Janusza marketingu uderzą w niczego nie świadomą (do jutra) firmę ink3.de. Przykre.

Re: O tym dlaczego warto czytać ze zrozumieniem

: 07 maja 2017, 20:05
autor: SQ9KRD
Trochę smutne trochę żenujące iż firma którą do tej pory dość wysoko oceniałem powierzyła swoje dobre imię zew. firmie.
To bardzo nieodpowiedzialne zachowanie i jak widać wizerunkowo bardzo nietrafione. Środowisko druku 3D jest dość spójne a taka niepotrzebna przepychanka zaszkodzi nie temu forum a właścicielowi ink3.de.

Re: O tym dlaczego warto czytać ze zrozumieniem

: 07 maja 2017, 20:07
autor: marek91
Athroit pisze:"...Pod nickiem ink3.de kryję się jakaś firemka z branży IT..." Pana wypowiedź ewidentnie wskazuje na to, iż miał Pan pełną świadomość, że pisze Pan o podmiocie gospodarczym.
jjjj.jpg

Re: O tym dlaczego warto czytać ze zrozumieniem

: 07 maja 2017, 20:20
autor: Athroit
Nie mam o co się obrażać dziobu, ponieważ nie chodzi o marketing czy reklamę ale po ludzku o zasady. Nie było by Tobie ani nikomu innemu miło jakby ktoś insynuował, że jesteś spamerem.
Nie wchodzę w prywatne spory pomiędzy ludzi. Po prostu nie pozwolę oczerniać firmy, którą reprezentuję. Uważam, że za tego typu wypowiedzi czy to w realu czy w sieci należą się przeprosiny. Nie znam Pan marek91 i nie wypowiadam się na jego temat w nie właściwy sposób. Zakładam że jest osobą znająca się na tym co robi i robi to rzetelnie oraz z pasją. Na pewno też by nie chciał, aby ktokolwiek pośrednio lub bezpośrednio wypowiadał się w taki sposób o jego firmie.

Temat blokady konta został zakończony.

Re: O tym dlaczego warto czytać ze zrozumieniem

: 07 maja 2017, 20:29
autor: marek91
Szanowny Panie Krzysztofie, wystarczyłoby żeby po założeniu konta (tego, czy też poprzedniego) skontaktował się Pan ze mną lub FlameRunner'em i wyjaśnił całą sytuację zamiast wychodzić z roszczeniami, jestem w 100% przekonany że doszlibyśmy do satysfakcjonującego obie strony konsensusu.
Athroit pisze:ale po ludzku o zasady.
I to Panie Krzysztofie jest clou sprawy :)

Re: O tym dlaczego warto czytać ze zrozumieniem

: 07 maja 2017, 20:51
autor: Athroit
Odnośnie blokady konta wyjaśniłem sytuacje i zaproponowałem rozwiązanie polegające na udostępnieniu odpowiednich dokumentów, ale Pan to zignorował.

Re: O tym dlaczego warto czytać ze zrozumieniem

: 07 maja 2017, 20:54
autor: marek91
A już przez chwilę myślałem że zrozumiał Pan w czym rzecz :unknown:

Re: O tym dlaczego warto czytać ze zrozumieniem

: 07 maja 2017, 20:56
autor: dziobu
<smuty mode on>
Wiesz, pracuję o 2 lata więcej niż mogę legalnie a własną firmę mam 6 lat. "Od zawsze" zajmuje się wieloma skrajnie nie związanymi ze sobą rzeczami, udzielam się mniej lub bardziej od ~15 lat na różnych forach i grupach dyskusyjnych. W tym tworzyłem kiedyś jedno dość duże, ale w nieco innej rzeczywistości (dc++, jeden z największych ;p). Wyobraź sobie że pomimo trudnego charakteru, a taki mam, nikt nigdy nie nazwał mnie spamerem. Nawet jak mi ktoś gdzieś blokował konto, a powodów były setki i sytuacji również, to w kilkanaście minut (!!!) dało się to odkręcić. I to bez zawracania dup* wszystkim i globalnej gównoburzy. Każdemu się może zdarzyć - wystarczy, jak człowiek uczciwy, przyznać się do błędu i jest OK. No i plusik załatwienia tego normalnie - nie znajdziesz nigdzie żadnej wzmianki ;p
<smuty mode off>

I nie dziw się że tutejsi admini tak gwałtownie zareagowali na tą sytuację. Czasy tysięcy userów na tysiącach for już minęły - teraz walczy się o jakość. Jeśli nie miałeś z tym styczności albo nie rozumiesz o czym mówię - poświęć dzień na poczytanie nowych treści na dwóch pozostałych forach o druku 3D. Bez problemu je znajdziesz (są 3 istotne fora w PL; jedno to to, drugim też masz konto a na trzecim "psy się gryzą" ;))

Ale wracając do tematu:
Jeśli by to było moje forum albo ja bym tu adminował - ban by był za samo założenie konta podszywającego się pod inną firmę. Są pewne zasady współżycia międzyludzkiego i po prostu nie wypada ich łamać. Dla przyzwoitości i szacunku do innych - do tego nie potrzeba regulaminu. I żadna umowa nic tu nie zmienia.

Re: O tym dlaczego warto czytać ze zrozumieniem

: 07 maja 2017, 21:00
autor: Athroit
Odnośnie Pana wypowiedzi na temat firmy, że pod ink3.de kryje się firma spamerska to doskonale Pan zdaje sobie sprawę, że Pan się troszeczkę zapędził. I stąd moja reakcja do wezwania Pana do zaprzestania takich wypowiedzi. Zamiast przeprosić, wolał Pan eskalować i dalej obrażać i insynuować różne rzeczy. Jest Pan Administratorem forum to też do czegoś zobowiązuje.

Re: O tym dlaczego warto czytać ze zrozumieniem

: 07 maja 2017, 21:05
autor: FlameRunner
Panie Krzysztofie,
Skoro już jesteśmy przy "po ludzku", to postaram się wytłumaczyć sprawę podstawową - po ludzku. ;)
Owszem, padło kilka nieprzychylnych słów o sposobie działania osoby obsługującej konto ink3.de. Niebezpodstawnie.
Ale żaden - poza Markiem i mną - z forumowiczów nie mógł mieć pojęcia, dla jakiej firmy ta osoba pracuje.
I co się stało? Przyszedł Pan i zakrzyknął: "ej, to o mojej firmie mowa, o Athroit!"

Re: O tym dlaczego warto czytać ze zrozumieniem

: 07 maja 2017, 21:07
autor: marek91
Masakra, człowieku, jeśli ktoś u nas na forum zakłada konto tylko w celach marketingowych to jest traktowany jak spamer! I już!
Athroit pisze:wolał Pan eskalować i dalej obrażać i insynuować różne rzeczy.
Proszę o cytaty, nie bądźmy gołosłowni.

p.s tylko nie tak jak z tym poprzednim gdzie nie było nazwy firmy :lol:

Re: O tym dlaczego warto czytać ze zrozumieniem

: 07 maja 2017, 21:08
autor: dragonn
Druga sprawa że jak dla mnie regulamin mówi jasno kiedy jest dozwolone konto firmowe, bardzo jasno.

Re: O tym dlaczego warto czytać ze zrozumieniem

: 07 maja 2017, 21:15
autor: Athroit
dziobu konto z którego pisze zostało założone tylko i wyłącznie do wyjaśnienia sytuacji. A nie reklamie czy świadomego łamania regulaminu.

A ja się dziwie takiej postawie i reakcji Administratorów.
Swojego czasu tez zarządzałem mniejszym większymi kanałami. I nigdy nikogo nie obraziłem, pomówiłem, nie zwracałem się w sposób, który mogły w jakikolwiek sposób kogoś urazić. Wszystkie kwestie załatwiało się na głównym, aby nie było wątpliwości co do motywów takiego czy innego działania względem jakiegokolwiek użytkownika czy innego Admina. Nigdy nie dałem bana bez wyjaśnienia sytuacji dlaczego się tak zadziało jak moim zdaniem nie powinno się zadziać. Najpierw pytania, a następnie później strzelanie. Nigdy odwrotnie.

Re: O tym dlaczego warto czytać ze zrozumieniem

: 07 maja 2017, 21:18
autor: kretu
Jaki piękny mini przykład jak NIE działać w Social Media. Najpierw unikanie niewygodnych pytań zamiast je wyjaśniać. Potem jawne łamanie regulaminu i żądanie przeprosin jak zostało się na tym przyłapanym. I wisienka na torcie czyli włączenie trybu "ala prawnik". Tym tematem robicie sobie piękną reklamę jak to firma Athroit NIE zna się kompletnie na Social media.

Re: O tym dlaczego warto czytać ze zrozumieniem

: 07 maja 2017, 21:20
autor: SQ9KRD
Spoko szkoda tylko że przy tym cierpi wizerunek firmy Ink3.de

Re: O tym dlaczego warto czytać ze zrozumieniem

: 07 maja 2017, 21:21
autor: marek91
:ugeek:

Dobra, koniec tej żenady, Athriot ban pernamentny, temat do zamknięcia :devil:

:angel2: