Strona 1 z 1

Pofalowana góra wydruku

: 03 cze 2022, 13:41
autor: pma_
Mam taki problem jak na zdjęciu, na dużej powierzchni góra wychodzi pofalowana. Jakiś pomysł?
PLA DD, Artillery Genius direct drive.

Re: Pofalowana góra wydruku

: 03 cze 2022, 13:50
autor: dziobu
Ładujesz za dużo materiału i dysza go wypycha na boki.

Re: Pofalowana góra wydruku

: 03 cze 2022, 15:32
autor: Dectro
Miałem podobnie przy zbyt niskim z-offset, dysza była za nisko stołu i powodowało to nadlewanie na boki.

Re: Pofalowana góra wydruku

: 04 cze 2022, 15:20
autor: pma_
SPrawdziłem szczelinomierzem z na ciepło i jest ok, więc to nie to, e steps muszę sprawdzić jeszcze ale mam ustawione std dla matrix extruder

Re: Pofalowana góra wydruku

: 04 cze 2022, 17:35
autor: Jarewa
Mam podobnie albo i to samo walczyłem z tym ale się poddałem, podejrzewam ze problem jest mechaniczny a że moja drukarka H-bot najtańsza wiec do mechaniki dobrej mu sporo brakuje..

Ten problem występuje tylko na pierwszej warstwie i tylko czasami.

A tu zdjęcie od strony stołu... Masz od dołu to samo?

Re: Pofalowana góra wydruku

: 04 cze 2022, 22:30
autor: Dectro
pma_ pisze:SPrawdziłem szczelinomierzem z na ciepło i jest ok, więc to nie to, e steps muszę sprawdzić jeszcze ale mam ustawione std dla matrix extruder
Nie przepadam za kalibracją szczelinomierzem lub kartką. Robię to w trakcie druku poprzez babysteps i obserwuję wydruk. Oczywiście puszczam jakiś kwadrat na 1 warstwę.
Kalibracja ekstrudera jest również ważna, nawet ważniejsza. U mnie po prawidłowej kalibracji E i tak musiałem zmniejszyć flow do ok 0.95 dla petg DD.

Re: Pofalowana góra wydruku

: 04 cze 2022, 22:42
autor: morf
Dodam, że czasami może to też być kwestia chłodzenia
viewtopic.php?f=70&t=7652&p=125605&hilit=Petg#p125605

Wyglądalo jakby było zbyt dużo materiału a przyczyną było chłodzenie (a raczej jego brak)