Bambu Lab X1: CoreXY z bajerami

Informacje o nowościach, promocjach, wyprzedażach...
Awatar użytkownika
Trolinka
Postów w temacie: 11
Posty: 562
Rejestracja: 09 sty 2020, 01:22
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Bambu Lab X1C Combo
x 173

Re: Bambu Lab X1: CoreXY z bajerami

Post autor: Trolinka »

Wojenki zawsze były są i będą. I nie należy się przejmować. Jeżdzę A, gram na B, drukuję na C i tyle.

Co do Bambu to przekonało mnie......setki marysi i inny zosi na tiktoku/fb/insta które nawet nie wiedziały że istnieje taki świat jak druk 3d, a teraz jedna drugiej się chwali jakie to cuda sobie druknęła. Plus oczywiście przesiane community bambu i jakieś recenzje.

No i faktycznie to po prostu mi działa. Od miesiąca już będzie jak śmiga, żadnych profili zabawy kalibracji temp flow inne. Jedynie co to wybieram Generic PLA/PETG/ASA i nie ważne jaki filament ogarnia sobie. Ot taki plug and play faktycznie.

PS. Ja zamawiałem 13.01 (podawali ETA na koniec lutego wtedy) ale już 16.01 przyszła płatność i 18.01 paczka już jechała :>
morf, Abys
-------------------------------------------------
Bambu Lab X1C Combo ( Do drukowania)
Kingroon KP3S Pro S1 (Klipper & Orbiter 2.0 mod) (Do dłubania)
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 3224
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1594

Re: Bambu Lab X1: CoreXY z bajerami

Post autor: morf »

Bije sie w pierś bo nie wczytywalem sie w wątek, ale jak wygla temat slicerów?
Zamkniety ekosystem jak np zortrax? Czy mają swój slicer ale dopuszczają "standardowy" gcode?
Done is better than perfect.
cieplok
Postów w temacie: 1
Posty: 55
Rejestracja: 17 lis 2020, 14:55
x 28

Re: Bambu Lab X1: CoreXY z bajerami

Post autor: cieplok »

Ich slicer jest open sourcowy. Jest tez fork z poprawkami o ktorym ludzie mowia ze jest lepszy.
Dziala w nich zwykly gcode z innych slicerow, ale nie da sie sterowac z niego ich liderami, AMSem i innymi ich zamknietymi bajerami.
Abys, morf
Awatar użytkownika
Trolinka
Postów w temacie: 11
Posty: 562
Rejestracja: 09 sty 2020, 01:22
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Bambu Lab X1C Combo
x 173

Re: Bambu Lab X1: CoreXY z bajerami

Post autor: Trolinka »

Fork BambuStudio czyli https://github.com/SoftFever/BambuStudio-SoftFever jest lepszy jak ktoś posiada P1P bo pozwala sobie kalibrować flow np. W przypadku X1C nie ma plusów bo tu po prostu działa toto samo bardzo dobrze.
Można sterować lidarem itd. z poziomu np. Superslicera czy PrusaSlicera, specjalne gcody od lidaru, lasera, levelingu, aux'ów itd. są rozpisane. Ba, można po prostu przenieść start gocde itd. z bambustudio do prusaslicer. Jedynie więcej zabawy z obsługą AMS bo trzeba by robić wstawki w gcodzie kiedy i na co ma zmienić.
Studio tyle fajne że ma wbudowany podgląd kamery i ogólnie cały monitoring i sterowanie. No i jak się używa chmury a nie LAN Mode to gdziekolwiek np. w firmie odpalam Studio, coś tnę, i zapodaję print.

PS. Odgrzebałem lista extra gcodes: https://forum.bambulab.com/t/bambu-lab- ... g-code/666
morf, Abys
-------------------------------------------------
Bambu Lab X1C Combo ( Do drukowania)
Kingroon KP3S Pro S1 (Klipper & Orbiter 2.0 mod) (Do dłubania)
Awatar użytkownika
Pjoter
Drukarz
Postów w temacie: 4
Posty: 2011
Rejestracja: 16 lis 2017, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk
Drukarka: HEVO, MK3S
x 881

Re: Bambu Lab X1: CoreXY z bajerami

Post autor: Pjoter »

Mnie bolą dwie rzeczy w bambusie
- zamknięta konstrukcja i czytałem o problemach z serwisowaniem (trudno dostępne części, trzeba odsyłać drukarkę i wysyłają ci nowa otp). Mi w prusie pasuje to że wiem jak jest zbudowana z dokładnością do każdej śrubki i wiem jak ja naprawić, co mogło się zepsuć itp. Ostatnio rozmawiałem że sklepem (nie podaje nazwy by nie było reklamy plus to nie jest istotne jaki) I oni chwalili się że kupujac u nich masz serwis też u nich na miejscu. Jeśli to oferują to znaczy że bylo na to duże zapotrzebowanie.
- widziałem carbona w trakcie druku i narzeczona by mnie wyrzuciła z domu jakby to zaczęło drukować. Drukarka jest strasznie głośna moim zdaniem. A ja w małym mieszkaniu staram się maksymalnie wyciszyć druk aby móc puszczać na noc

Plus jeszcze jak dla mnie upgrade wzgledem Prusy to idex lub toolchanger a nie szybsza drukarka. Przy wyciszeniu czas już nie stanowi dla mnie problemu. No ale ja lubię grzebać w drukarkach więc w mojej wypowiedzi bierzcie na to poprawkę.
Moje wydruki | Thingiverse | PrusaPrinters
Anycubic i3 Mega - sprzedana
HyperCube Evolution #1 - worklog
Ender-2 - sprzedana
Prusa MK3S - odkupiona używana
HyperCube Evolution #2 - szukam na nią miejsca na razie w odstawce
Awatar użytkownika
Trolinka
Postów w temacie: 11
Posty: 562
Rejestracja: 09 sty 2020, 01:22
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Bambu Lab X1C Combo
x 173

Re: Bambu Lab X1: CoreXY z bajerami

Post autor: Trolinka »

Ad1. Jak części trudno dostępne? Są praktycznie wszystkie w store, paski, zębatki, cokolwiek. I ciągle przybywa nastepnych, eg. ostatnio była tylko sama szyba drzwiczek, teraz jest cały door kit mounting kupić itd.
Nikt nie wysyła drukarki, w przypadku faktycznie problemu np. fan głośny, support wysyła część, albo daje kupon na zakup samemu. A na wiki mają wszystko udokumentowane zdjęciami/filmami/opisami jak wymienić część x. Wiadomo że to nie poziom howto prusy jeszcze, ale cały czas się rozbudowywuje.

Ad2. I tak i nie. Po primo oczywiście że jest głośniejszy bo...... musi. Albo rybki albo akwarium :> Ma być szybko mega musi być głośniej. Ale po secondo jest tryb nocny wolniej ciszej. No i default przy X1 i druku PLA na PEI z racji 55 stopni PEI zapodaje chassis fan na 100% i faktycznie hałasuje ostro, ale to załatwia jedna zmiana z gcode :
; filament start gcode
{if (bed_temperature[current_extruder] >45)||(bed_temperature_initial_layer[current_extruder] >45)}M106 P3 S255
{elsif(bed_temperature[current_extruder] >35)||(bed_temperature_initial_layer[current_extruder] >35)}M106 P3 S180
{endif};Prevent PLA from jamming
Zmieniamy 255 na 180 czyli 70% fan'a i praktycznie jest niesłyszalny.
Druga opcja do druk na Cool plate, ona się grzeje do 35 stopni i nie wymaga takiego chłodzenia komory.

PS. No i oczywiście telefony/kamery "zaostrzają" szum, w sensie gorzej to na filmie słychać niż w realu.
-------------------------------------------------
Bambu Lab X1C Combo ( Do drukowania)
Kingroon KP3S Pro S1 (Klipper & Orbiter 2.0 mod) (Do dłubania)
Awatar użytkownika
Pjoter
Drukarz
Postów w temacie: 4
Posty: 2011
Rejestracja: 16 lis 2017, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk
Drukarka: HEVO, MK3S
x 881

Re: Bambu Lab X1: CoreXY z bajerami

Post autor: Pjoter »

Widać jeszcze stare recenzje oglądałem, bo wtedy ludzie narzekali ze tej wiki nie było. Dobrze wiedzieć

No i ja rozumiem że albo rybki albo akwarium, ja mówię że w moim specyficznym przypadku bambusie się nie sprawdzi ;) po MMU już nie chce żadnego rewolweru z filamentami i jednym hotendem.
kaluza
Moje wydruki | Thingiverse | PrusaPrinters
Anycubic i3 Mega - sprzedana
HyperCube Evolution #1 - worklog
Ender-2 - sprzedana
Prusa MK3S - odkupiona używana
HyperCube Evolution #2 - szukam na nią miejsca na razie w odstawce
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 2464
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 309

Re: Bambu Lab X1: CoreXY z bajerami

Post autor: mcxmcx »

Sytuacja przypomina tą z początków droniarstwa.

Najpierw patyczki z multiwii, później mniej lub bardziej udane konstrukcje amatorskie, czasem nawet 20 minut lotu etc.

Żeby to działało trzeba było wywalić kupę kasy na części i dosyć dużo się dokształcać.
Na koniec przyszlo DJI, wypuściło mavica i pozamiatali.
dziobu, JGFTW, morf, Trolinka, Abys
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
Awatar użytkownika
Trolinka
Postów w temacie: 11
Posty: 562
Rejestracja: 09 sty 2020, 01:22
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Bambu Lab X1C Combo
x 173

Re: Bambu Lab X1: CoreXY z bajerami

Post autor: Trolinka »

Oj tam, pierwsze dni stało i drukowało 2 metry od śpiącej żony i nie narzekała :>
A w "świecie" bambu wszysytko się bardzo szybko zmienia, a to lan mode dali, a to slicer otworzyli, a to kalibrację PA do P1P dodali, a to do firmwaru nowe opcje.

A AMS .... po prostu daje radę. To jest niebo a ziemia porównując do mmu. Drukowałem jakieś koty gdzie było 700-800 zmian filamentów na model, sumując kilka tysięcy zmian już zrobiło mi AMS i nawet noża nie kazała drukarka jeszcze zmienić.
Kolory do olać, ale to się sprawdza genialnie jako magazynek. Pakujesz zestaw pla/abs/petg i tyle. Tniesz model, wybierasz czym, wysyłasz, done.
A nie odciąć starą, przepchać resztki, przyciąć nową szpule, załozyć itd. etc. Samo się :>>>
Abys
-------------------------------------------------
Bambu Lab X1C Combo ( Do drukowania)
Kingroon KP3S Pro S1 (Klipper & Orbiter 2.0 mod) (Do dłubania)
Awatar użytkownika
Trolinka
Postów w temacie: 11
Posty: 562
Rejestracja: 09 sty 2020, 01:22
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Bambu Lab X1C Combo
x 173

Re: Bambu Lab X1: CoreXY z bajerami

Post autor: Trolinka »

mcxmcx pisze: 17 lut 2023, 13:05 Na koniec przyszlo DJI, wypuściło mavica i pozamiatali.
Było nie było Bambu Lab założyli inżynierowie którzy odeszli z DJI :>

PS. Jak to ktoś na reddicie napisał "Prusa robi i robi tego XXL a nie mogą tak jak Bambu po prostu zrobić i już?"
-------------------------------------------------
Bambu Lab X1C Combo ( Do drukowania)
Kingroon KP3S Pro S1 (Klipper & Orbiter 2.0 mod) (Do dłubania)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Informacje branżowe”