Strona 1 z 1

LF Advanced 2 - większa (ale mała) frezarka cnc

: 15 cze 2022, 21:47
autor: Janek_Porzycz
Siemanko,

przedstawiam nowy cel jaki sobie obrałem - frezarkę LF Advanced 2
IMG_8380.jpg
IMG_8370.jpg
IMG_8156.jpg
Dane techniczne:

Pole robocze: 500x400x200mm
Konstrukcja: żeliwna odlewana
Przeniesienie napędu: śruby kulowe 16x5
Łożyskowanie liniowe: wózki Hiwin
Prowadnice: Hiwin 20
Prześwit bramy: 200mm
Prędkość pracy: 5 000mm/min.
Moc wrzeciona: 2,2kW (Teknomotor)
Obroty wrzeciona: 500 – 18 000 obr./min.
Mocowanie we wrzecionie: ER 20
Napędy: silniki krokowe 1,89Nm
Mocowanie materiału: Stół T-rowkowy 10mm
Połączenie z komputerem: LAN
Zasilanie elektryczne: 230V AC
Sterowanie: Mach3
+
Mgiełka olejowa

Jestem przekonany ze jest to zajebisty sprzęt i Panowie z LF odwalili tutaj kawał dobrej roboty. W porównaniu do Lite 1 mamy tu znacznie większy stół ktory pozwoli wygodnie montowac materiał. Miejsca wystarczy by na stałe zamontowac imadło. W osi Z jest juz 20 cm a nie 10 więc nie trzeba się gimnastykować by się nie rozbić oraz spokojnie wystarczy miejsca na uzywanie sondy cnc. Jedynie żałuje ze nie ma mozliwosci sterowania PikoCNC na chwile obecna, bo sie juz przyzwyczailem i uwazam ze jest ono bardzo dobre. Być może mach też jest ok, ale nie mialem z nim jeszcze stycznosci. Moze piko bedzie juz dostepne do czasu az uda mi sie spieniezyc nerke i odloze kase? ;>

Tutaj jeszcze bonusowo LF Advanced 3:
Pole robocze: 700x400x200mm
IMG_8004.jpg
IMG_8018.jpg
IMG_8020.jpg

Re: LF Advanced 2 - większa (ale mała) frezarka cnc

: 15 cze 2022, 21:56
autor: @GUTEK@
Ognia :D

Re: LF Advanced 2 - większa (ale mała) frezarka cnc

: 15 cze 2022, 21:57
autor: TDI-CAD
A są wersje z magazynem narzędzi? Takim minimalnym np 6 sztuk?
A, mach jest ok...

Re: LF Advanced 2 - większa (ale mała) frezarka cnc

: 15 cze 2022, 22:03
autor: Janek_Porzycz
TDI-CAD pisze:A są wersje z magazynem narzędzi? Takim minimalnym np 6 sztuk?
Wyposażenie frezarki, które można zamówić dodatkowo:

4 oś obrotowa
Serwonapędy
Silniki hybrydowe
Mocniejsze wrzeciono do 5,6kW
Wrzeciono ATC do 9,5kW
Magazyn narzędzi
śruby kulowe 16x10, 20x5
chłodzenie w układzie zamkniętym
układ centralnego smarowania ręczny lub automatyczny
stół z wanną i szufladą na wióry
Układ chłodzenia/odciąg sterowany z programu
Mgiełka olejowa

Jest ale obstawiam ze nie do tego wrzeciona. Magazynu nie przewiduje bo z pewnoscia sporo by to zwiekszylo koszt zakupu.

Re: LF Advanced 2 - większa (ale mała) frezarka cnc

: 15 cze 2022, 23:23
autor: bafunio
Fajnie sprzęt robi LF więc myślę że to dobry wybór , powodzenia.

Re: LF Advanced 2 - większa (ale mała) frezarka cnc

: 15 cze 2022, 23:39
autor: panWiadr0
Mając dużo samozaparcia magazyn narzędzi można zrobić samemu https://www.youtube.com/watch?v=ZeOUdosoEBM

Re: LF Advanced 2 - większa (ale mała) frezarka cnc

: 16 cze 2022, 11:13
autor: obrms
Weź pod uwagę jedno, przy planowaniu miejsca. To juz jest kawał loszki i do szafy nie wejdzie. Lite 2 wymaga 700x700x750 zeby w ogole pracował, i wazy ponad 160kg. Tu masz wiecej w Z i Y wiec wymaga jeszcze wiecej miejsca. Warto to dobrze zaplanować przed przyjazdem sprzetu.

Re: LF Advanced 2 - większa (ale mała) frezarka cnc

: 16 cze 2022, 11:17
autor: Janek_Porzycz
Spoko. Wymuruje sie ... :D Mam juz pewien plan. Ale biore tez pod uwage dzialke

Re: LF Advanced 2 - większa (ale mała) frezarka cnc

: 22 cze 2022, 15:07
autor: bafunio
Zastanów się nad taką frezarka bo cena taka sama a bije lfa pod każdym względem. Jak masz problem z wniesieniem tego to skontaktuj się z Panem Mariuszem (szefem mg-certus), on by to ogarnął, ja za taką może trochę lepsza dalem ponad 5x więcej https://m.olx.pl/d/oferta/frezarka-cnc- ... PD0DT.html


Ten model jest z początku 2014 roku ale po serwisie będzie jak nowa.

Jakby nie to że mam zamówiona tokarke i trochę innych wydatków to bym ją brał na przyszłość :D

Re: LF Advanced 2 - większa (ale mała) frezarka cnc

: 22 cze 2022, 16:35
autor: Jarewa
Gdzie on taką frezarkę do kawalerki wniesie :shock:

Re: LF Advanced 2 - większa (ale mała) frezarka cnc

: 24 lip 2022, 21:03
autor: Janek_Porzycz
Jutro wysylam pake z ocalala elektronika (Piko Cnc, Sterownik ZELRP i transformator) do LFow na testy. Jak sie uda to chyba zamawiam w przyszlym tygodniu tego Advanced 2.

Tu narazie jest "sciernisko" ale bedzie warsztat San Fracisco ;) Modernizacja w dalekiej przyszlosci. Trzeba poprawic dach (papa i blacha). Ocieplic welna, wyplytowac GK, zrobic elektryke i wentylacje / odciagi. Miejsca jest wystarczajaco 3x3 m.
20220724_085440.jpg

Re: LF Advanced 2 - większa (ale mała) frezarka cnc

: 24 lip 2022, 21:08
autor: panWiadr0
Lubisz OSB cooo? :]

Re: LF Advanced 2 - większa (ale mała) frezarka cnc

: 24 lip 2022, 21:10
autor: Janek_Porzycz
panWiadr0 pisze:Lubisz OSB cooo? :]
Nie ;) To jeszcze OciecDesign gdy plyty OSB nie kosztowaly tyle co wegiel.

Ja tu wprowadze "nowy ład" ;) Gips i pewnie metalowe regaly. Cos wymysle. Najwazniejsze ze jest gdzie.

Re: LF Advanced 2 - większa (ale mała) frezarka cnc

: 24 lip 2022, 21:24
autor: @GUTEK@
Janek_Porzycz pisze:
20220724_085440.jpg
Ale się będzie jarało, łuna będzie widoczna pod Pułtuskiem :D

Re: LF Advanced 2 - większa (ale mała) frezarka cnc

: 24 lip 2022, 21:42
autor: Janek_Porzycz
@GUTEK@ pisze:
Janek_Porzycz pisze:
20220724_085440.jpg
Ale się będzie jarało, łuna będzie widoczna pod Pułtuskiem :D
Ić Pan ....

Wykonczenie plyta ogniochronna i welna mineralna REI 30 i wentylacja. Pozatym nie zdecydowalem jeszcze co za chlodziwo bedzie :P

Re: LF Advanced 2 - większa (ale mała) frezarka cnc

: 24 lip 2022, 22:56
autor: mcxmcx

Re: LF Advanced 2 - większa (ale mała) frezarka cnc

: 24 lip 2022, 23:31
autor: kaluza
Napisz na priv wyślę Ci litr motorexa 3000 jedyne chłodziwo które nie impregnuje operatora i na spokojnie dwa lata od wymiany do wymiany(o ile jest napowietrzane) ;)

Re: LF Advanced 2 - większa (ale mała) frezarka cnc

: 26 lip 2022, 09:23
autor: Janek_Porzycz
Przygotowałem profesjonalny schemat instalacji pneumatycznej :D Dobra kolejność czy cos zmienic?
pneumat.png

Re: LF Advanced 2 - większa (ale mała) frezarka cnc

: 26 lip 2022, 10:40
autor: obrms
Nie widzę denaturatu na schemacie, nie zadziała!

Re: LF Advanced 2 - większa (ale mała) frezarka cnc

: 26 lip 2022, 12:11
autor: Janek_Porzycz
obrms pisze:Nie widzę denaturatu na schemacie, nie zadziała!
poprawione
pneumat 2.png

Re: LF Advanced 2 - większa (ale mała) frezarka cnc

: 26 lip 2022, 13:11
autor: panWiadr0
Teraz schemat jest kompletny.
2022-07-26_131036.jpg

Re: LF Advanced 2 - większa (ale mała) frezarka cnc

: 26 lip 2022, 15:21
autor: obrms
Czemu ona ma keczup w ręce?

Re: LF Advanced 2 - większa (ale mała) frezarka cnc

: 26 lip 2022, 15:36
autor: kaluza
Janek_Porzycz pisze:Przygotowałem profesjonalny schemat instalacji pneumatycznej :D Dobra kolejność czy cos zmienic?
pneumat.png

Daj dwa osobne wejścia pistolet ,chłodzenie narzędzia, elektrozawór przed reduktorem (każdy ma minimalne ciśnienie otwarcia z reguły 4-6 bar) dalej dorzuć naolejacz (ważniejsze od chłodzenia jest smarowanie narzędzia skrawającego są to ilości około 5-10ml/h pracy. Wydłuży parokrotnie żywotność frezów względem pracy bez)

Re: LF Advanced 2 - większa (ale mała) frezarka cnc

: 26 lip 2022, 20:04
autor: Janek_Porzycz
kaluza pisze:
Janek_Porzycz pisze:Przygotowałem profesjonalny schemat instalacji pneumatycznej :D Dobra kolejność czy cos zmienic?
pneumat.png

Daj dwa osobne wejścia pistolet ,chłodzenie narzędzia, elektrozawór przed reduktorem (każdy ma minimalne ciśnienie otwarcia z reguły 4-6 bar) dalej dorzuć naolejacz (ważniejsze od chłodzenia jest smarowanie narzędzia skrawającego są to ilości około 5-10ml/h pracy. Wydłuży parokrotnie żywotność frezów względem pracy bez)
Bedzie trojnik za reduktorem kompresora a przed reduktorem narzedzia. Jak to inaczej widzisz? Elektrozawor chyba nie ma znaczenia gdzie. Stosowalem elektrozawor do gazu gdzie cisnienie jest mniejsze niz w mgielce i dzialalo normalnie. Czy ten naolejacz sprawdzi sie przy mgle z denaturatu i obrobce aluminium? Chcialbym ograniczyc syf a frezy w sumie dlugo mi zyly.

Re: LF Advanced 2 - większa (ale mała) frezarka cnc

: 26 lip 2022, 22:08
autor: kaluza
No właśnie ma znaczenie i to ogromne ;D ogólnie redukujemy ciśnienie za wszelkimi elementami sterującymi dopiero na wykonawczym przychodzi redukcja. No niestety frezowanie jest syfiaste i trzeba się z tym pogodzić a frezowanie z aluminium uważam za wariactwo nawet z systemem gaśniczym na co2. Co nie zmienia faktu nie rozumiem z skąd się wzięła obróbka na denaturat w dzisiejszych czasach. Podstawa jest zgrubna na powietrze z minimalna ilością oleju do smarowania narzędzia(zapobiega to uszkodzeniom od szoku termicznego na krawędziach skrawających co powoduje powstanie mikropęknięć/wyłamań krawędzi i narastanie tarcia w konsekwencji zamiast skracać zaczyna trzeć ,rośnie temperatura i oblepia frez materiałem w konsekwencji pęka i dupa z detalu… składaki są bardziej podatne na to od monolitów.
Wykańczanie (u mnie w sumie zawsze wymiary h6/h7/js6 itp +/- 0,01 czasem mniej. Leci na wysokim Vc zmniejszonym posuwie np frez 10 4z zmienna geometria posuw 0,03 vc 60-120 zależy jaki wysięg. Ap od 0,3 do 0,6 i wymiar rzadko ucieka z tolerancji powyżej 0,005

Potrzebujesz po prostu porządne chłodziwo motorex 3000 /4000 są dość uniwersalne i moim zdaniem najlepsze jakość /cena nie ma syfu zostawiają minimalny film olejowy, nie psują się i najważniejsze pracują na stężeniu 3-5% nie jest to kryptoreklama :D używałem od No name po blastery i inne cuda. Za każdym razem jak trafiam na narzędziownie nowe to wymiana wszystkich maszyn na motorex i nawet jak odchodzę to chłodziwo już zostaje bo naprawdęsame plusy.

Na Twoim miejscu przeszedł bym przede wszystkim na obróbkę oparta na kącie opasania narzędzia, zdziwiłbyś się jak wyglada frez fi 6 lecący po 12mm na raz z prędkością 3000mm :D

Re: LF Advanced 2 - większa (ale mała) frezarka cnc

: 27 lip 2022, 08:44
autor: Janek_Porzycz
Czyli mniej wiecej tak to ma wygladac? Plus ewentualnie naolejacz za reduktorem?
20220727_083738.jpg

Re: LF Advanced 2 - większa (ale mała) frezarka cnc

: 27 lip 2022, 09:17
autor: panWiadr0
Ja coraz bardziej dochodzę do wniosku, że na desktopowej frezarce do aluminium wystarczy dobry frez 1f z powłoką + air asist. Bez pierdzielenia się w chłodziwo.

Tu typy robią ładne czipsy na shapeoko z ruchomą bramą. Prędkości jakie osiągają przy zgrubnym usuwaniu są jak dla mnie w zupełności wystarczające.

https://www.youtube.com/watch?v=b8CndwnfoCM

https://www.youtube.com/watch?v=RecX9hUwxB4

Re: LF Advanced 2 - większa (ale mała) frezarka cnc

: 27 lip 2022, 09:44
autor: Janek_Porzycz
Przy finiszu z chlodziwem wychodzi ladniejsza powierzchnia. No i zobacz jaka ma pojemnosc cieplna taki wiekszy detal. Przy mniejszym moze byc gorzej.

Re: LF Advanced 2 - większa (ale mała) frezarka cnc

: 27 lip 2022, 09:52
autor: maglo18
Przy kiepskiej jakości aluminium i nawet prostym detalu frez 3mm 1f się zaklejał bez smarowania a z mgłą szło bardzo ładnie. Używam zwykłe chłodziwo na bazie emulgol-u . Chętnie podyskutuje dalej o sposobach na przyspieszanie obórki.
https://youtu.be/gWSdUqUx2D0

Re: LF Advanced 2 - większa (ale mała) frezarka cnc

: 27 lip 2022, 10:03
autor: Janek_Porzycz
maglo18 pisze:Przy kiepskiej jakości aluminium i nawet prostym detalu frez 3mm 1f się zaklejał bez smarowania a z mgłą szło bardzo ładnie. Używam zwykłe chłodziwo na bazie emulgol-u . Chętnie podyskutuje dalej o sposobach na przyspieszanie obórki.
https://youtu.be/gWSdUqUx2D0
Popieram.
Przy okazji widzę że masz PikoCnc. W jaki sposób podłączyłes elektrozawór do Piko? Sam to będe robil w celu oszczednosci

Re: LF Advanced 2 - większa (ale mała) frezarka cnc

: 02 sie 2022, 08:26
autor: maglo18
Musiałem sprawdzić sprawdzic zanim opiszę. Pikocnc mam podłączone do sterownika Zelpr który ma dwa przekaźniki. Jednej wykorzystany do załączania wrzeciona drugi do mgły olejowej.
Janek_Porzycz pisze:
maglo18 pisze:Przy kiepskiej jakości aluminium i nawet prostym detalu frez 3mm 1f się zaklejał bez smarowania a z mgłą szło bardzo ładnie. Używam zwykłe chłodziwo na bazie emulgol-u . Chętnie podyskutuje dalej o sposobach na przyspieszanie obórki.
https://youtu.be/gWSdUqUx2D0
Popieram.
Przy okazji widzę że masz PikoCnc. W jaki sposób podłączyłes elektrozawór do Piko? Sam to będe robil w celu oszczednosci

Re: LF Advanced 2 - większa (ale mała) frezarka cnc

: 02 sie 2022, 09:30
autor: Janek_Porzycz
No wlasnie u mnie ten sam config Piko i ZELRP bedzie. Czyli przekaznikiem przerywam faze albo N od zasilacza elektrozaworu czy inaczej? Jaki pin w pico odpowiada za przekaznik mgly w ZELRP?

Re: LF Advanced 2 - większa (ale mała) frezarka cnc

: 02 sie 2022, 10:28
autor: maglo18
Z tego co pamiętam to nie zmieniłem domyślnej konfiguracji PIKOCNC a taśma w zestawie ze sterownikiem ZELPR była tak polutowana ze działała od razu. Co do załączania to staram się nie używać w maszynach napięcia 24V i taki mam zawór. Jak wspomniałeś działanie polega na rozłączaniu jednego z biegunów.

Re: LF Advanced 2 - większa (ale mała) frezarka cnc

: 02 sie 2022, 10:43
autor: Janek_Porzycz
No to wszystko powinno sie udac bezproblemowo. Dzieki!

Re: LF Advanced 2 - większa (ale mała) frezarka cnc

: 02 sie 2022, 11:05
autor: bafunio
Na kiedy powiedzieli Ci że zrobią frezarkę? mi się już spóźniają 3 miesiąc z tokarką

Re: LF Advanced 2 - większa (ale mała) frezarka cnc

: 02 sie 2022, 11:07
autor: maglo18
Janek_Porzycz pisze:No to wszystko powinno sie udac bezproblemowo. Dzieki!
Jak coś nie zaskoczy to porównamy konfiguracje.

Re: LF Advanced 2 - większa (ale mała) frezarka cnc

: 02 sie 2022, 11:19
autor: Janek_Porzycz
bafunio pisze:Na kiedy powiedzieli Ci że zrobią frezarkę? mi się już spóźniają 3 miesiąc z tokarką

Mówią że miesiąc ale jeszcze nie klepnąłem zamówienia.

Re: LF Advanced 2 - większa (ale mała) frezarka cnc

: 02 sie 2022, 11:25
autor: maglo18
Od wersji PikoCNC 5.5.0 dodano obróbkę trochidalną. Tak dla informacji bo ja długo na to czekałem, niestety dla klucza EXTENDED ale warto.

Re: LF Advanced 2 - większa (ale mała) frezarka cnc

: 02 sie 2022, 11:36
autor: Janek_Porzycz
Widziałem widziałem. Zagladam na strone co jakis czas :)

Re: LF Advanced 2 - większa (ale mała) frezarka cnc

: 02 sie 2022, 12:16
autor: bafunio
Janek_Porzycz pisze:
bafunio pisze:Na kiedy powiedzieli Ci że zrobią frezarkę? mi się już spóźniają 3 miesiąc z tokarką

Mówią że miesiąc ale jeszcze nie klepnąłem zamówienia.
Może mają gotowe do montażu albo powiedzieli Ci to co chciałeś usłyszeć :D mi powiedzieli że 6 tygodni to było jakieś 18 tygodni temu :D

Re: LF Advanced 2 - większa (ale mała) frezarka cnc

: 02 sie 2022, 18:58
autor: Mati
Ale on ma elektronikę. A z tym obecnie są największe problemy.*


*W branży budowy maszyn ogółem. "Największe problemy", czyli że na inne rzeczy też często są teraz długie terminy.

Re: LF Advanced 2 - większa (ale mała) frezarka cnc

: 29 sie 2022, 12:07
autor: Janek_Porzycz
Zamówiona dzisiaj. Teoretycznie czas realizacji wynosi około 4 tygodni. Zobaczymy :)

Re: LF Advanced 2 - większa (ale mała) frezarka cnc

: 29 sie 2022, 13:58
autor: bafunio
Janek_Porzycz pisze:Zamówiona dzisiaj. Teoretycznie czas realizacji wynosi około 4 tygodni. Zobaczymy :)

Oby wszystko poszło zgodnie z planem , z doświadczenia swojego i jednego Pana wiem że mają duże opóźnienia , ten Pan advanced 2 ma do odbioru po 8 miesiącach czekania, wcześniej kupił od nich tokarke i też byłą jakaś obsuwa - nie pamiętam jaka. Kontakt z nimi po zakupie w razie problemów jest straszny... Lepiej wszystko opiszę w małym podsumowaniu zakupu tokarki od nich, dobrze że tokarka nie kosztowała majątku i wszystko sam sobie w niej będę naprawiał. Ogólnie poznałem dwie Polskie firmy Certus i LF-y i niestety lub stety, ale firma Certus Pana Mariusza zostawia o wiele lepsze wrażenie mimo że też było opóźnienie z dostawą frezarki.

Re: LF Advanced 2 - większa (ale mała) frezarka cnc

: 29 sie 2022, 14:09
autor: Janek_Porzycz
Ja, złego słowa nie mogę powiedzieć o nich i mam nadzieje ze to sie nie zmieni ;)

Re: LF Advanced 2 - większa (ale mała) frezarka cnc

: 30 sie 2022, 14:18
autor: Janek_Porzycz
Dzisiaj wysylam do LFów elementy mgły.
20220830_080826.jpg

Re: LF Advanced 2 - większa (ale mała) frezarka cnc

: 09 wrz 2022, 16:26
autor: Janek_Porzycz
Przy okazji relokacji "warsztatu" uporzadkowalem troche graty drukarkowo - frezarkowe. Jestem w szoku ile sie tego uzbieralo a to jeszcze nie wszystko. W zwiazku z checia utrzymania porzadku polecam takie pudla plus etykiety. MUST HAVE!
20220909_160442.jpg
20220909_160545.jpg
20220909_161002.jpg

Re: LF Advanced 2 - większa (ale mała) frezarka cnc

: 09 wrz 2022, 16:33
autor: @GUTEK@
Janek_Porzycz pisze:
20220909_161002.jpg
Nie będziesz przejazdem w Gliwicach? Zapraszam do stodoły :D

Re: LF Advanced 2 - większa (ale mała) frezarka cnc

: 09 wrz 2022, 17:11
autor: Janek_Porzycz
@GUTEK@ pisze:
Janek_Porzycz pisze:
20220909_161002.jpg
Nie będziesz przejazdem w Gliwicach? Zapraszam do stodoły :D
A co chcialbys mi pokazac? :>

Re: LF Advanced 2 - większa (ale mała) frezarka cnc

: 09 wrz 2022, 17:32
autor: obrms
Pudełko z trzema śrubkami, to ma sens!

Re: LF Advanced 2 - większa (ale mała) frezarka cnc

: 09 wrz 2022, 17:47
autor: Janek_Porzycz
obrms pisze:Pudełko z trzema śrubkami, to ma sens!
Mysle ze ma ;)

Re: LF Advanced 2 - większa (ale mała) frezarka cnc

: 09 wrz 2022, 18:25
autor: Andrzej_W
Pewnie że ma sens, dzisiaj ma trzy a jak sobie zrobi większe zakupy dojdzie ich 20

Re: LF Advanced 2 - większa (ale mała) frezarka cnc

: 09 wrz 2022, 18:30
autor: @GUTEK@
Janek_Porzycz pisze:
@GUTEK@ pisze:
Janek_Porzycz pisze:
20220909_161002.jpg
Nie będziesz przejazdem w Gliwicach? Zapraszam do stodoły :D
A co chcialbys mi pokazac? :>
Burdel :D

Re: LF Advanced 2 - większa (ale mała) frezarka cnc

: 09 wrz 2022, 19:00
autor: Andrzej_W
@GUTEK@ pisze: Burdel :D
E na Wiejskiej większy :DD

Re: LF Advanced 2 - większa (ale mała) frezarka cnc

: 09 wrz 2022, 20:09
autor: panWiadr0
Ja moje życie poświęciłem Prosperplastowi

Jestem uzależniony od NUFa. https://www.prosperplast.pl/produkt/organizer-nuf-2/

Re: LF Advanced 2 - większa (ale mała) frezarka cnc

: 09 wrz 2022, 20:54
autor: Janek_Porzycz
panWiadr0 pisze:Ja moje życie poświęciłem Prosperplastowi

Jestem uzależniony od NUFa. https://www.prosperplast.pl/produkt/organizer-nuf-2/
Bardzo spoko. Ja swoje kupilem bo kosztowaly 2 zl 15 gr/ szt ;)

Re: LF Advanced 2 - większa (ale mała) frezarka cnc

: 09 wrz 2022, 20:58
autor: majek
panWiadr0 pisze:Ja moje życie poświęciłem Prosperplastowi

Jestem uzależniony od NUFa. https://www.prosperplast.pl/produkt/organizer-nuf-2/
NUF1HT jest fajowy, kupiłem, ale stoi pusty, bo zapomniałem co chciałem do niego włożyć :unknown:

Na śrubki poniżej M4 używam małych pudełek (15 przegródek, sprzedawane jako 'na koraliki' :DD ). Używałem różnych organizerów, ale na małe śrubki te są najlepszą rzeczą jaką znalazłem. I kosztują ~5zł/szt ;)
pudelka-na-srubki.jpg
Na M5 muszę jeszcze coś wymyśleć, bo te pudełka na nie są już za małe, chyba że trzyma się po dwie śrubki z rodzaju :rotfl:

Re: LF Advanced 2 - większa (ale mała) frezarka cnc

: 09 wrz 2022, 21:05
autor: Janek_Porzycz
Mnie wlasnie wkurzaja takie organizery z ruchomymi przegrodami. Zawsze mialem w nich burdel jak gdzies przenosilem pudlo. Ciagle cos sie mieszalo itd.

Re: LF Advanced 2 - większa (ale mała) frezarka cnc

: 09 wrz 2022, 21:22
autor: majek
Też mnie wkurza mieszanie, ale w tych akurat przegródki trzymają się dobrze i dosięgają 'sufitu', więc śrubki się nie mieszają.

Tylko podkładki trzymam w workach (jak widać), bo nie znalazłem jeszcze żadnego organizera, który by je utrzymał między przegródkami.

Na większe rzeczy typu wkręty do drewna mam organizery z wyjmowanymi 'pudełeczkami' - na miejsce pracy nie trzeba zabierać całego organizera, tylko wystarczy jeden wkład.
organizer-na-wkrety.jpg

Re: LF Advanced 2 - większa (ale mała) frezarka cnc

: 09 wrz 2022, 21:30
autor: Janek_Porzycz
A takie tez mam chyba z Leroy Merlin ale w nich trzymam jakies podzespoly elektroniczne. Arduino itp :p Calkiem spoko

Re: LF Advanced 2 - większa (ale mała) frezarka cnc

: 11 wrz 2022, 21:38
autor: Janek_Porzycz
XD
20220911_205025.jpg

Re: LF Advanced 2 - większa (ale mała) frezarka cnc

: 11 wrz 2022, 21:52
autor: Andrzej_W
Podaj linka do swojego profilu :DD

Re: LF Advanced 2 - większa (ale mała) frezarka cnc

: 26 wrz 2022, 23:37
autor: Janek_Porzycz
Janek_Porzycz pisze:Zamówiona dzisiaj. Teoretycznie czas realizacji wynosi około 4 tygodni. Zobaczymy :)
Czyli to by bylo dzisiaj :P Ale nie jest. Powinno sie udac do konca wrzesna. Ale czy sie uda? ;)

Re: LF Advanced 2 - większa (ale mała) frezarka cnc

: 27 wrz 2022, 09:39
autor: obrms
Janek_Porzycz pisze:
Janek_Porzycz pisze:Zamówiona dzisiaj. Teoretycznie czas realizacji wynosi około 4 tygodni. Zobaczymy :)
Czyli to by bylo dzisiaj :P Ale nie jest. Powinno sie udac do konca wrzesna. Ale czy sie uda? ;)
xD

Odwołam, jak dojedzie :D

Re: LF Advanced 2 - większa (ale mała) frezarka cnc

: 13 paź 2022, 07:23
autor: bafunio
Dostałeś już ?

Re: LF Advanced 2 - większa (ale mała) frezarka cnc

: 13 paź 2022, 09:38
autor: obrms
bafunio pisze:Dostałeś już ?
Właśnie miałem pytać. W końcu był już "koniec września" :D

Re: LF Advanced 2 - większa (ale mała) frezarka cnc

: 13 paź 2022, 09:51
autor: panWiadr0
Nie napisał którego roku.

Re: LF Advanced 2 - większa (ale mała) frezarka cnc

: 13 paź 2022, 10:28
autor: Janek_Porzycz
Ma być do przyszłego wtorku. Brakuje im wózków do Z-ki.
1pelik.jpg
*obrazek niepowiązany

Re: LF Advanced 2 - większa (ale mała) frezarka cnc

: 19 paź 2022, 08:01
autor: Janek_Porzycz
29 sierpnia napisałem:
Janek_Porzycz pisze:Zamówiona dzisiaj. Teoretycznie czas realizacji wynosi około 4 tygodni. Zobaczymy :)
Wczoraj (18 października) dostałem info że jest do odbioru ;) Nie jest źle

Re: LF Advanced 2 - większa (ale mała) frezarka cnc

: 19 paź 2022, 08:45
autor: bafunio
Janek_Porzycz pisze:29 sierpnia napisałem:
Janek_Porzycz pisze:Zamówiona dzisiaj. Teoretycznie czas realizacji wynosi około 4 tygodni. Zobaczymy :)
Wczoraj (18 października) dostałem info że jest do odbioru ;) Nie jest źle

Naprawdę całkiem nieżle jak na ich inne opóźnienia , wiadomo napalona osoba by się wkurzała, ale nie całe 4 tygodnie dla osoby która nie narzeka na brak zadań to nie koszmar. Czekamy na jakieś wióry , stal frezem fi6 pójdzie - i to pewnie z posuwem 600-900 - z trochę zwiększonymi obrotami. Na allegro są frezy do stali które mają zalecane bardzo duże obroty - taki fi6 do stali (do 30hrC) ma zalecane coś około 10k obrotów , gdzie zwykle z węglika zalecają 6k.
Jaką wagę ma ta frezarka??

drugie pytanie: jak ogarniesz smarowanie? bo ten model chyba nie ma wóżków z kalamitkami , będziesz też sobie ogarniał jakieś osłony na prowadnice? przydałyby się

Re: LF Advanced 2 - większa (ale mała) frezarka cnc

: 19 paź 2022, 09:15
autor: Janek_Porzycz
Smarowanie - nie wiem jeszcze i nie wiem czy są kalamitki
Osłony na prowadnice - też nie wiem ale wiem że by się przydały
Frezowanie w stali - raczej nie planuje ale z pewnoscia daloby rade
Pierwsze wióry - nastepny sezon, wiosna / lato 2023 jak sie uda
:P

Re: LF Advanced 2 - większa (ale mała) frezarka cnc

: 22 paź 2022, 23:45
autor: Janek_Porzycz
Mała fotorelacja z dnia dzisiejszego. Start ok 4 rano. Maszyna w tymczasowej miejscówce ok 18. Jaka to jest wielka krowa :O Zdejmowanie tego z fury to byl hardkor. Stany przedzawalowe chyba ze 3.
IMG_20221022_090549_467.jpg
20221022_094358.jpg
20221022_102425.jpg
20221022_145922.jpg
20221022_155221.jpg
20221022_174643.jpg
20221022_184620.jpg
20221022_184441.jpg
20221022_184500.jpg
Musze powiedziec ze mimo lekkiego opoznienia pełen szacun. ;)

Re: LF Advanced 2 - większa (ale mała) frezarka cnc

: 22 paź 2022, 23:49
autor: dziobu
Fajna sztuka.

Może tej spróbuj już nie spalić :P

Re: LF Advanced 2 - większa (ale mała) frezarka cnc

: 23 paź 2022, 15:42
autor: Janek_Porzycz
JAKA ONA JEST OGROMNA :O

Proszę o wywalenie nawiasu z nazwy wątku.

Re: LF Advanced 2 - większa (ale mała) frezarka cnc

: 23 paź 2022, 19:31
autor: Fest
Ależ tam jest porządek na tych regałach i w okolicy.

Re: LF Advanced 2 - większa (ale mała) frezarka cnc

: 24 paź 2022, 08:41
autor: Janek_Porzycz
Fest pisze:Ależ tam jest porządek na tych regałach i w okolicy.
ale że u mnie czy u LFów? :D ale w sumie tak i tak :D

Re: LF Advanced 2 - większa (ale mała) frezarka cnc

: 27 paź 2022, 23:32
autor: bafunio
:shock: dobrze to wygląda jest spora , jedno porządne frezowanie alu i masz całe pomieszczenie w śniegu z wiórów :D to czekamy na filmy z frezowania. Ile waży ta krowa?

Re: LF Advanced 2 - większa (ale mała) frezarka cnc

: 28 paź 2022, 00:01
autor: Janek_Porzycz
3 lajty :p czekamy czekamy... do lata do lata...

Re: LF Advanced 2 - większa (ale mała) frezarka cnc

: 25 lip 2023, 10:46
autor: Janek_Porzycz
Siemanko,

z racji tego ze coś się już ruszyło w kierunku nowej miejscówki do frezowania to postanowiłem się podzielić postępami ;) Foty wklejam chronologicznie w stosunku do wykonania robót:

Stan pierwotny:
1 - Stan pierwotny.jpg


I wynik prac:
2 - naprawa dachu.jpg
3 - naprawa dachu.jpg
4 - montaż drzwi.jpg
5 - montaż drzwi.jpg
6 - montaż drzwi.jpg
7 - impregnacja konstrukcji.jpg
8 - malowanie drzwi.jpg
9 - tymczasowe przejscie.jpg
10 - gruntowanie posadzki.jpg
11 - hydroizolacja posadzki.jpg
12 - Wylewka samopoziomujaca.jpg
13 - ocieplenie dachu.jpg
14 - paraizolacja i osb dachu.jpg
15 - paraizolacja i osb dachu.jpg
16 - paraizolacja i osb dachu.jpg
17 - wzmocnienie sciany.jpg
18 - ocieplenie sciany.jpg
19 - paraizolacja sciany.jpg
20 - osb sciana.jpg

Re: LF Advanced 2 - większa (ale mała) frezarka cnc

: 25 lip 2023, 10:48
autor: Janek_Porzycz
21 - osb sciana.jpg
22 - przejscie do drugiego pomieszczenia.jpg
23 - ocieplenie sciany dzialowej.jpg
24 - paraizolacja i osb sciany działowej.jpg
24 - osb sciany działowej.jpg
25 - osb sciany dzialowej.jpg
26 - ocieplenie sciany.jpg
27 - paraizolacja i osb sciany.jpg
28 - osb sciany.jpg
29 - wzmocnienie sciany wejsciowej.jpg
30 - ocieplenie sciany wejsciowej.jpg
31 - paraizolacja i osb sciany wejsciowej.jpg
32 - osb sciany wejsciowej.jpg
33 - montaż plyt gk ppoz.jpg
34 - montaż plyt gk ppoz i impregnacja hydrofobowa.jpg
35 - montaż plyt gk ppoz i impregnacja hydrofobowa.jpg
36 - montaż plyt gk ppoz.jpg
37 - montaż plyt gk ppoz i impregnacja hydrofobowa.jpg
38 - montaż plyt gk ppoz.jpg
39 - montaż plyt gk ppoz.jpg

Re: LF Advanced 2 - większa (ale mała) frezarka cnc

: 25 lip 2023, 10:50
autor: Janek_Porzycz
40 - montaż plyt gk ppoz.jpg
41 - montaż plyt gk ppoz.jpg
42 - montaż plyt gk ppoz.jpg
43 - spoinowanie i szpachlowanie.jpg
44 - spoinowanie i szpachlowanie.jpg
45 - spoinowanie i szpachlowanie.jpg
46 - spoinowanie i szpachlowanie.jpg
47 - szlifowanie.jpg
48 - malowanie i montaz oswietlenia.jpg
48 - malowanie.jpg
49 - ukladanie podlogi.jpg
50 - ukladanie podlogi.jpg
51 - ukladanie podlogi.jpg
52 - ukladanie podlogi.jpg
53 - montaz zabudowy meblowej.jpg
54 - montaz zabudowy meblowej.jpg
55 - montaz zabudowy meblowej.jpg

Re: LF Advanced 2 - większa (ale mała) frezarka cnc

: 25 lip 2023, 11:07
autor: Fest
Płyta niepalna, znaczy będzie nowa frezarka.

Re: LF Advanced 2 - większa (ale mała) frezarka cnc

: 25 lip 2023, 11:10
autor: Janek_Porzycz
Fest pisze: 25 lip 2023, 11:07 Płyta niepalna, znaczy będzie nowa frezarka.
Jest juz od dawna :> Przewin sobie wyzej

Re: LF Advanced 2 - większa (ale mała) frezarka cnc

: 25 lip 2023, 11:18
autor: mcxmcx
1. Gdzie z tymi rzeczami.
2. Masz tutaj swój kąt i nie hałasuje po nocach.
3. Szopka na graty
4. W domu cię nie ma
5. Jak cię nie ma to możesz się wyprowadzić
6. Szacowanie minimum metrażu do życia
7. Wolność, w miarę blisko żeby dzieci

Re: LF Advanced 2 - większa (ale mała) frezarka cnc

: 25 lip 2023, 11:25
autor: Janek_Porzycz
mcxmcx pisze: 25 lip 2023, 11:18 1. Gdzie z tymi rzeczami.
2. Masz tutaj swój kąt i nie hałasuje po nocach.
3. Szopka na graty
4. W domu cię nie ma
5. Jak cię nie ma to możesz się wyprowadzić
6. Szacowanie minimum metrażu do życia
7. Wolność, w miarę blisko żeby dzieci
Ale że to o mnie Panie Jackowski? Troche nie trafione jak tak :D

Re: LF Advanced 2 - większa (ale mała) frezarka cnc

: 25 lip 2023, 12:30
autor: mcxmcx
Ależ Panie, pomiędzy punktem 4 a 7 bywa czasami kilka lat, ale koniec zawsze jest ten sam.

Re: LF Advanced 2 - większa (ale mała) frezarka cnc

: 25 lip 2023, 22:34
autor: panWiadr0
Jak zobaczyłem kafle to stwierdziłem, że chyba będzie rozwód :]

Re: LF Advanced 2 - większa (ale mała) frezarka cnc

: 26 lip 2023, 12:00
autor: obrms
Ale się będzie dobrze palić. Widzę, że ambicje urosły, teraz będziemy hajcować całą działkę :D

Re: LF Advanced 2 - większa (ale mała) frezarka cnc

: 26 lip 2023, 13:21
autor: Janek_Porzycz
Mam nadzieję że raz wystarczy :>

Re: LF Advanced 2 - większa (ale mała) frezarka cnc

: 26 lip 2023, 16:21
autor: Andrzej_W
Możecie już kolegi nie kopać :D
Kto nigdy nie spalił frezarki niech pierwszy :D
Janek kup sobie na warsztat taki gadżet https://allegro.pl/oferta/gasnica-przew ... 0767571167

Re: LF Advanced 2 - większa (ale mała) frezarka cnc

: 26 lip 2023, 16:37
autor: Janek_Porzycz
Andrzej mam 2 takie w gotowosci :devil: :
20230602_175319.jpg

Re: LF Advanced 2 - większa (ale mała) frezarka cnc

: 26 lip 2023, 17:27
autor: obrms
4kg to może cygaro zgasisz :P

Re: LF Advanced 2 - większa (ale mała) frezarka cnc

: 06 sie 2023, 15:45
autor: Janek_Porzycz
No i dalej do przodu. Mebelki pokończone.
20230806_131707.jpg
20230806_131751.jpg