Zbrodnia w biały dzień - Twotrees Sapphire Plus

Tutaj można pochwalić się drukarką już uruchomioną bądź kupioną
sol
Postów w temacie: 16
Posty: 65
Rejestracja: 19 gru 2016, 22:17
x 7

Re: Zbrodnia w biały dzień - Twotrees Sapphire Plus

Post autor: sol »

no i klipper śmiga :)

nie umiem dodać drukarki do superslicera, ss się dopomina o najnowszą wersję octoprinta,

ogólnie mam zgryz z ss, strasznie dużo opcji do ustawienia, kilka całkowicie mi nieznanych, jest do tego jakiś tutosław czy tylko git?

Cyfron czy mógłbyś może udostępnić swój config do ss w celach podglądowych? :)
Awatar użytkownika
cyfron
Postów w temacie: 11
Posty: 1431
Rejestracja: 30 sty 2019, 09:28
Drukarka: U30, SP Pro, UM2+
x 369

Re: Zbrodnia w biały dzień - Twotrees Sapphire Plus

Post autor: cyfron »

Mógłbym ale dopiero w sobotę, bo na wyjazdach jestem.
Aby dodać drukarkę do SS musisz podać adres IP wraz z nr portu.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 8935
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5869
Kontakt:

Re: Zbrodnia w biały dzień - Twotrees Sapphire Plus

Post autor: dziobu »

sol pisze:ogólnie mam zgryz z ss, strasznie dużo opcji do ustawienia, kilka całkowicie mi nieznanych, jest do tego jakiś tutosław czy tylko git?
  • Prawie wszystkie opcje mają podpowiedzi (hint) jak na nie najedziesz myszką,
  • Slicery mają masę parametrów ale do większości nie masz dostępu. Tu masz. Przecież nie musisz ich zmieniać. System dziedziczenia wartości oznacza że dopóki wartości nie zmienisz to profil pochodny dziedziczy ją z nadrzędnego (a profile domyślne jakieś już są).
  • Po prawej na górze masz wybór poziomu wtajemniczenia (Simple/Advanced/Expert). Kliknij Simple to zostaną same podstawowe parametry.
sol
Postów w temacie: 16
Posty: 65
Rejestracja: 19 gru 2016, 22:17
x 7

Re: Zbrodnia w biały dzień - Twotrees Sapphire Plus

Post autor: sol »

już się wgryzłem w temat :) jeszcze tylko doszlifuję start i end script i puszczam druk na klipperze :)
już wszystko śmiga jak ta lala z klipperem
sol
Postów w temacie: 16
Posty: 65
Rejestracja: 19 gru 2016, 22:17
x 7

Re: Zbrodnia w biały dzień - Twotrees Sapphire Plus

Post autor: sol »

Po prawie roku bezproblemowego drukowania udało mi się dzisiaj zerwać gwint w głowicy przy dokręcaniu dyszy :)
Ale nic straconego!
Jest to dla mnie okazja na zmianę glowicy jak i chętnie całej reszty bebechów.

Podoba mi się dosyć mocno projekt z linku: https://www.printables.com/pl/model/169 ... mond-mount

I zastanawiam się czy:
a) istnieje coś ciekawszego pod kątem rozwiązań dla sapphire plus (to już ma ponad rok)
b) jeśli nie to jak go skonfigurować najsensowniej (bardzo dużo możliwości) mam v6 z poprzedniego projektu w wersji oryg jak i volcano, ale powstała masa nowych ciekawszych glowic i na prawdę nie wiem na co się zdecydować.
Pomożecie doświadczeniem?
Awatar użytkownika
cyfron
Postów w temacie: 11
Posty: 1431
Rejestracja: 30 sty 2019, 09:28
Drukarka: U30, SP Pro, UM2+
x 369

Re: Zbrodnia w biały dzień - Twotrees Sapphire Plus

Post autor: cyfron »

U siebie mam własną konstrukcję z orbiterem i hotendem od CR-6SE - póki co nie narzekam.
sol
Postów w temacie: 16
Posty: 65
Rejestracja: 19 gru 2016, 22:17
x 7

Re: Zbrodnia w biały dzień - Twotrees Sapphire Plus

Post autor: sol »

cyfron pisze: 14 maja 2023, 17:05 U siebie mam własną konstrukcję z orbiterem i hotendem od CR-6SE - póki co nie narzekam.
jaką masz masę karetki? nie znalazłem tej ifnormacji niestety na printables

jakie prędkości na takim setupie Ci się udaje wyciągać?
sol
Postów w temacie: 16
Posty: 65
Rejestracja: 19 gru 2016, 22:17
x 7

Re: Zbrodnia w biały dzień - Twotrees Sapphire Plus

Post autor: sol »

poczytałem, pomyslałem i jestem jeszcze głupszy niż kilka godzin temu.

Jaki ekstruder? ORBITER CZY SHERPA? podobno sherpa micro alu od mellow jest najlpeszą opcją
Jaka głowica? internety prawią żeby zainwestować w CHC Pro od trójkątnych

Jakieś inne specki na stole? :)
Awatar użytkownika
majek
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 781
Rejestracja: 28 gru 2020, 18:17
Drukarka: EZT-3D T1, vn-corexy
x 448

Re: Zbrodnia w biały dzień - Twotrees Sapphire Plus

Post autor: majek »

sol pisze: 24 maja 2023, 10:32 aki ekstruder? ORBITER CZY SHERPA? podobno sherpa micro alu od mellow jest najlpeszą opcją
Ja tam wychodzę z założenia, że im większe kółka tym lepiej. Z tych dwóch Orbiter ma większe. Ale lepiej spojrzeć na LGX-lite czy podobne jak TBG-Lite, TBGS, HGX-Lite. Albo na nowy wynalazek Prusy z MK4.
sol pisze: 24 maja 2023, 10:32 Jaka głowica? internety prawią żeby zainwestować w CHC Pro od trójkątnych
A to zależy, bo CHC Pro bierze ponad 100W przy rozgrzewaniu - płyta da Ci radę? Ewentualnie będziesz musiał mosfeta dodatkowego dołożyć. Albo podpiąć pod mosfeta stołu, a stół przez zewnętrznego, tylko piny trzeba będzie pozmieniać w firmware.
Może wystarczy Ci zwykłe CHC z dyszą CHT? Chyba, że rzeczywiście chcesz drukować doniczki na akord dużą dyszą, to wtedy jest sens inwestować w Pro.
Ja ze zwykłego CHC jestem zadowolony, na oko jest wydajniej niż V6, ale testów na max-flow jeszcze nie robiłem.
sol
Postów w temacie: 16
Posty: 65
Rejestracja: 19 gru 2016, 22:17
x 7

Re: Zbrodnia w biały dzień - Twotrees Sapphire Plus

Post autor: sol »

Mosfety już mam i na stół i na głowicę. Zasilacz podmieniony więc też wydoli prądowo.

Co do ekstrudera mocno się waham, na prawdę nie wiem co zastosować, gdyż jest bardzo dużo wręcz bliźniaczych rozwiązań. Potrzebuję doświadczeń "z boju" :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drukarki FDM/FFF - wszystkie pozostałe”