Zakup stołu aluminiowego

Awatar użytkownika
artur_n
Postów w temacie: 16
Posty: 962
Rejestracja: 20 lis 2017, 21:48
Lokalizacja: RJA
Drukarka: Prusa MK4, P1S AMS
x 179

Re: Zakup stołu aluminiowego

Post autor: artur_n »

Jarewa pisze:Ale za to szybko :DD
Też nie koniecznie, czas oczekiwania 2 tygodnie :D
Awatar użytkownika
Pjoter
Drukarz
Postów w temacie: 5
Posty: 2011
Rejestracja: 16 lis 2017, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk
Drukarka: HEVO, MK3S
x 881

Re: Zakup stołu aluminiowego

Post autor: Pjoter »

artur_n pisze:Przyszedł stół od Zadar
Ja jeszcze swoje perypetie będę opisywać ale mój stół przyszedł w identycznym stanie - łącznie z uszkodzonym jednym rogiem. Nie zajmowałem się nawet pisaniem do nich. Płaskość stołu jest hmm... ok. Wziąłem linijkę stalową i położyłem po przekątnej - nie wszędzie idealnie przylegała ale kartki w szczeliny nie wsunąłem. Liczę na to że będzie lepiej niż do tej pory (alu 3mm cięte laserem i mata 700W). Do tego będę zmieniać też czujnik poziomowania na mini differential IR.

Jakbym miał warsztat lub kogoś z dostępem do CNC to bym wysłał formatkę na planowanie (po pół milimetra z każdej strony).

Jak już odpalę to wszystko opiszę w swoim wątku. Na razie muszę wydrukować rysunek techniczny aby dobrze otwory powiercić.
Moje wydruki | Thingiverse | PrusaPrinters
Anycubic i3 Mega - sprzedana
HyperCube Evolution #1 - worklog
Ender-2 - sprzedana
Prusa MK3S - odkupiona używana
HyperCube Evolution #2 - szukam na nią miejsca na razie w odstawce
Awatar użytkownika
Rozarh
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 619
Rejestracja: 12 kwie 2021, 10:45
Lokalizacja: opolskie
Drukarka: Fenix, A20M, TT1SM..
x 253

Re: Zakup stołu aluminiowego

Post autor: Rozarh »

Hmm, a ja mam ten stół od V-Slot Polska. Drogo i czekałem miesiąc na dostawę...
Ale: stół był solidnie zabezpieczony w transporcie i jest ładnie obrobiony. Fotki wrzucę jak wrócę do domu. Niestety już jest na drukarce a nie cykałem jak był "goły"...
A i "tani" stół już miałem na drukarce :)
Parafrazując wpis by artusiek:
Nie chcesz grzebać? Kup Prusę lub Bambu Labs
Kupiłeś coś co dopieszczasz? Naucz się grzebać!!!
Awatar użytkownika
Pjoter
Drukarz
Postów w temacie: 5
Posty: 2011
Rejestracja: 16 lis 2017, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk
Drukarka: HEVO, MK3S
x 881

Re: Zakup stołu aluminiowego

Post autor: Pjoter »

No tak ale to jest stół pod konkretny projekt.
Plusy są takie że otwory są już powierzone
Minusy takie że np mi nie pasowały :P
Moje wydruki | Thingiverse | PrusaPrinters
Anycubic i3 Mega - sprzedana
HyperCube Evolution #1 - worklog
Ender-2 - sprzedana
Prusa MK3S - odkupiona używana
HyperCube Evolution #2 - szukam na nią miejsca na razie w odstawce
Awatar użytkownika
Fest
Postów w temacie: 4
Posty: 348
Rejestracja: 17 paź 2022, 13:32
Lokalizacja: Wlkp. Wsch.
Drukarka: prawie Tronxy xy2
x 137

Re: Zakup stołu aluminiowego

Post autor: Fest »

Przyszedł do mnie stół z Zadar. Zapakowany w n! warstw kartonów, do tego karton zewnętrzny oklejony ostrzeżeniami jak dla bombek choinkowych. Sprzedawca wyciągnął wnioski z wpadki i się postarał. Płaszczyzna jest prosta, nie zrywałem folii ochronnej, ale już pobieżne przyłożenie widocznego przyrządu sugeruje, że w żadnym kierunku nie ma odchyłek. Wymiary zewnętrzne formatki z tolerancją 0,5 mm xy i około mm na przekątnej(skończył mi się przyrząd pomiarowy.

Ale ile to waży :shock: już widzę, że raczej zakupione z nim śruby T8x8 to raczej był błąd :(. Stół pewnie pojedzie na nich w dół pod ciężarem a i silniki z będą miały bardzo ciężko.
IMG_20221018_184106.jpg
IMG_20221018_184713.jpg
IMG_20221018_183925.jpg
Awatar użytkownika
artur_n
Postów w temacie: 16
Posty: 962
Rejestracja: 20 lis 2017, 21:48
Lokalizacja: RJA
Drukarka: Prusa MK4, P1S AMS
x 179

Re: Zakup stołu aluminiowego

Post autor: artur_n »

Fest pisze:Sprzedawca wyciągnął wnioski z wpadki i się postarał.
Szkoda, że tak późno i inni na tym ucierpieli. Przeszło mi przez myśl aby oddać im ten stół i zakupić u kogoś innego ale ostatecznie sobie darowałem. Wyrównałem nierówności i obicia na brzegach pilnikiem później zakańczając temat na papierze ściernym 2500 i jakoś to wygląda.
Awatar użytkownika
Fest
Postów w temacie: 4
Posty: 348
Rejestracja: 17 paź 2022, 13:32
Lokalizacja: Wlkp. Wsch.
Drukarka: prawie Tronxy xy2
x 137

Re: Zakup stołu aluminiowego

Post autor: Fest »

Nierówności na brzegach dalej są bo to wygląda na cięte na pile tarczowej, tak jak niedoskonałości w wymiarach formatki. Mnie to nie przeszkadza, 190 zł jak za stół 320 to na dzisiejsze czasy niezła cena.
Awatar użytkownika
kaluza
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 120
Rejestracja: 17 sty 2021, 18:45
x 35

Re: Zakup stołu aluminiowego

Post autor: kaluza »

Pjoter pisze:
artur_n pisze:Przyszedł stół od Zadar
Ja jeszcze swoje perypetie będę opisywać ale mój stół przyszedł w identycznym stanie - łącznie z uszkodzonym jednym rogiem. Nie zajmowałem się nawet pisaniem do nich. Płaskość stołu jest hmm... ok. Wziąłem linijkę stalową i położyłem po przekątnej - nie wszędzie idealnie przylegała ale kartki w szczeliny nie wsunąłem. Liczę na to że będzie lepiej niż do tej pory (alu 3mm cięte laserem i mata 700W). Do tego będę zmieniać też czujnik poziomowania na mini differential IR.

Jakbym miał warsztat lub kogoś z dostępem do CNC to bym wysłał formatkę na planowanie (po pół milimetra z każdej strony).

Jak już odpalę to wszystko opiszę w swoim wątku. Na razie muszę wydrukować rysunek techniczny aby dobrze otwory powiercić.
Jak chcesz obrobić płytę to napisz na priv. Jeśli więcej osób chce to załóżcie nowy wątek co by nie śmiecić ;p
Asica10
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 14
Rejestracja: 02 gru 2020, 21:14

Re: Zakup stołu aluminiowego

Post autor: Asica10 »

Ktoś używa z Was stolu z Admetal ? https://allegro.pl/oferta/blacha-alumin ... 2756471264
Widziałem ze na 1 stronie tematu była o nim mowa, ale nie było opini jak z płaskością
gwidon777
Postów w temacie: 3
Posty: 285
Rejestracja: 23 sie 2020, 21:40
x 55

Re: Zakup stołu aluminiowego

Post autor: gwidon777 »

Akurat też ostatnio zamawiałem formatkę pod stół. Długo się zastanawiałem i w końcu wybrałem AZMAR.
https://azmar.pl/
Skontaktowałem się przez stronę internetową i napisałem czego potrzebuję. Wysłali mi Pro-Formę, zapłaciłem i po kilku dniach miałem formatki.
Cena blachy jest sporo niższa, niż na Allegro (Admetal001) ale sporo biorą za przesyłkę - 40 zł netto. Za formatkę 300x300x4 5754 zapłaciłem 75 netto.
Formatka wygląda na prostą. Niedługo wrzucę testy "płaskości?"
ODPOWIEDZ

Wróć do „HyperCube”