Strona 1 z 1

Photon m3 brak modelu

: 19 wrz 2022, 12:05
autor: grzegorz.mar
hej, od 3 dni cieszę się Photon m3.
Wydruk testowy wyszedł ładnie, mały samolocik też
Chciałem wydrukować głowę małpki tą z blendera w wielkości 6x6cm, slicer chitubox.
Na platformie zostały podpory i kawałki uszu, w kadzi na foli natomiast nic się nie przykleiło. Czytam dużo i takie pytania mam
Dlaczego nie wydrukowało głowy skoro nic się nie przykleiło do foli a po zlaniu żywicy nie było żadnych paprochów na sitku?
Czy to jest kwestia słabych podpór?
Od czego teraz rozpocząć aby wydrukować poprawnie małpiszona?
Czym więcej czytam tym większy mętlik

Re: Photon m3 brak modelu

: 19 wrz 2022, 12:14
autor: grzegorz.mar
może to ważne, najpierw kalibrowałem oś Z, potem nakleiłem folię ochronną na ekran LCD, czy to może mieć znaczenie, wydruk testowy przeszedł

Re: Photon m3 brak modelu

: 19 wrz 2022, 12:18
autor: dziobu
A projekt w sliecerze wygląda poprawnie?

Re: Photon m3 brak modelu

: 19 wrz 2022, 12:25
autor: grzegorz.mar
hmmm nie wiem, dałem wypełnienie 30%, jak na kogoś kto ma 3dni to tak, na co zwrócić uwage

Re: Photon m3 brak modelu

: 19 wrz 2022, 12:27
autor: dziobu
Jak go potniesz to pewnie masz jakiś podgląd. Zobacz czy jest OK, czy jest głowa i czy ma się na czym trzymać.
Piszesz że detal jest z Blendera - a ten program potrafi wyeksportować niezamknięty obiekt, czego slicery nie lubią.

Re: Photon m3 brak modelu

: 19 wrz 2022, 14:03
autor: kapi
grzegorz.mar pisze: Chciałem wydrukować głowę małpki
masz jakiś model ?
jak zaczynałem z żywicą, tez kolorowo nie było ;)
w przypadku "pełnych" obiektów zacząłem używać funkcji Hollow, by powierzchnia przylegania do folii nie była zbyt duża, bo zwyczajnie drukarka potem nie ma siły oderwać tego i puszczają podpory na których dany model "wisi"
może tu jest problem ?
no i przy tej funkcji ważne jest ustawienie "dziur" do odpowietrzenia modelu, bo w środku bryły zostanie ci ciekła żywica, która nie ma jak się wydostać.